Článek

Recenze: Odklon Stephena Kinga od hororu čtenáře vyděsí

 
Víra versus věda, tajemství elektřiny a otázka posmrtného života – to jsou tři témata Kingovy nové knihy Revival, která čtenáře neohromí ani neurazí.
14.07.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)
Podobné články

Bojíte se pavouků? Tenhle vás vyděsí! Vypadá jako klaun z hororu To!

 
Šklebí se na svět podobně jako klaun z hororu To, natočeném podle předlohy Stephena Kinga. Seznamte se, tohohle pavouka zachytil objektiv ukrajinského fotografa Igora Ryabova. A podobně zajímavých úlovků a objevů je v pavoučí říši více!
13.02.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

Série Temná věž od Stephena Kinga bude zfilmována

 
Filmové studio Universal a televizní stanice NBC spojily síly, aby do filmové a televizní podoby převedly epickou fantasy sérii Stephena Kinga Temná věž.
10.09.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

Nové knihy - Willem Frederik Hermans, Carol Higgins Clarková i Lisa Rogaková

 
V těchto dnech vychází román nizozemského klasika Willema Frederika Hermanse Temná komora Damoklova, napínavý příběh Prokletá od Carol Higgins Clarkové, nebo životopis krále hororů Stephena Kinga.
26.02.2010 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků) , Carol King (3 články)

Portrét mistra strachu Stephena Kinga

 
Americká novinářka a spisovatelka Lisa Rogaková ráda hraje na klavír jazz a blues. Možná že to je ten nejlepší předpoklad k cestě za poznáním mistra hororu a thrilleru. Musela se mu totiž dostat „pod kůži“, protože jinak by biografické knize Stephen King, Mistr strachu cosi mohlo chybět.
02.03.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

Nové knihy - Stephen King, John Grisham i Miloslav Švandrlík

 
Z nových knižních titulů nepřehlédněte nové vydání hororu Stephena Kinga Christina, právnický thriller Johna Grishama Společník nebo nedávno zfilmovanou humoristickou knížku Miroslava Švandrlíka Doktor od Jezera hrochů.
05.03.2010 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků) , John Grisham (9 článků) , Miloslav Švandrlík (27 článků)

Český student natočí Kingův horor s Rodenem

 
Karel Roden si zahraje v hororu. Ten natočí podle povídky amerického spisovatele Stephena Kinga student zlínské univerzity Robin Kašpařík (25) z Rosic u Brna. Proslulí filmaři mu mohou závidět. King mu dal svolení, aby natočil jeho povídku za symbolický dolar!
06.05.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků) , Karel Roden (372 článků) , Karel Roden (372 článků)

Nová DVD: Carrie, Holky na tahu a Nabitá zbraň

 
Stylová adaptace slavného díla velmistra hororu Stephena Kinga nese název Carrie. Přesně to, co hlásá v názvu, také přináší komedie Holky na tahu a jde o tah předsvatební neboli loučení se svobodou. Emilio Estevez a Samuel L. Jackson jsou jako Colt a Luger na stopě rafinovaných překupníků drog v bláznivé komedii Nabitá zbraň.
19.03.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Samuel L. Jackson (8 článků) , Stephen King (47 článků) , Emilio Estevez (1 článek)

Filmové premiéry: Carrie, Plán útěku, Don Jon a Turbo

 
Podle předlohy mistra hororu Stephena Kinga vznikl film Carrie. Arnold Schwarzenneger a Sylvester Stallone hrají poprvé spolu rovnocenné hlavní role ve filmu Plán útěku. Jako režisér celovečerního filmu Don Jon se rovněž poprvé představuje herec Joseph Gordon-Levit. Z dílny tvůrců Madagaskaru, Kung Fu Pandy a Croodsových přichází vysokorychlostní 3D animovaná komedie Turbo o obyčejném malém šnekovi, který chce zrychlit.
17.10.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Sylvester Stallone (237 článků) , Stephen King (47 článků) , Joseph Kung (1 článek) , Don King (2 články) , Don Gordon (1 článek) , Joseph Kung (1 článek) , Gordon Gordon (61 článků) , Gordon Arnold (1 článek)

Soutěžte s Bleskem pro Ženy o 5x 2 knihy

 
Pět soutěžících, kteří správně odpoví na soutěžní otázku, získá balíček dvou knih – hororu Lunapark kultovního amerického spisovatele Stephena Kinga a novinku Vánoční říše Kingova syna Joe Hilla. Napínavé knihy potěší nejen vás, ale budou také skvělým dárkem pro vašeho partnera nebo syna.
09.12.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků) , Joe King (4 články) , Joe King (4 články)

Nové knihy: King, Kinsellová, Pecinovský, Prokop i Koubková

 
Z novinek vybíráme román mistra hororu Stephena Kinga, milostné příběhy britské autorky Sophie Kinsellové, což je pseudonym Maleleine Wickhamovéi, i prózu amerického spisovatele Jesse Waltera, zavádějící do roku 1962. Nechybějí fiktivní paměti Karla IV. z pera J. B. Prokopa, sci-fi Josefa Pecinovského i básně a texty jazzmanky Jany Koubkové. Nádavkem opět jeden komiks, i když spíše pro dospívající.
11.04.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků) , Jana Koubková (9 článků) , Jesse Jesse (30 článků)

Čech natočil film podle krále hororu: Nesmí na něm vydělat ani korunu!

 
První hraný český film pro planetária. Jediný český film, který je natočený podle povídky autora bestsellerů Stephena Kinga. Jmenuje se Jsem brána a režiséra Robina Kašpaříka už stál pět let života. Přitom snímek trvá patnáct minut a nesmí vydělat ani korunu.
13.10.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

Vyšel nový Stephen King

 
Pan Mercedes se jmenuje první díl zamýšlené trilogie mistra hororů Stephena Kinga, který po červnové premiéře vyšel teď v překladu Lindy Bartoškové v Nakladatelství Beta.
02.12.2014 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

RECENZE: Návrat Stephena Kinga k hrdinům Osvícení

 
Psal se rok 1977 a Stephen King vydal román Osvícení, příběh rodiny Torranceových v hotelu Overlook. Osud nejmladšího Daniela Torrance ho natolik lákal, že se k němu loni vrátil v nové próze Doktor Spánek. Nyní vychází v překladu Lindy Bartoškové česky.
21.04.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

RECENZE: Důrazné varování spisovatele Stephena Kinga

 
Stephen King střídá žánry a nyní nadešel čas detektivky. Alespoň tak se dá označit první část ohlášené trilogie Pan Mercedes. Do fronty nezaměstnaných, čekající od ranních hodin na burzu práce, zajede muž v mercedesu. Na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných.
26.12.2014 07:26 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

Recenze: Temná věž je Kingovo brilantní dílo, v komiksu však tvrdě selhává

 
Komiksová adaptace kultovní ságy spisovatele Stephena Kinga není pouhým převyprávěním jeho slavných knih, ale vypráví děj z mládí pistolníka Rolanda.
18.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků)

Moody´s: Odklon Němců od jádra pomohl ČEZu

 
Odklon Německa od jaderné energie je příznivý pro úvěrové hodnocení české elektrárenské společnosti ČEZ. Uvedla to v úterý ratingová agentura Moody's. Německo v březnu vyřadilo na tři měsíce z provozu sedm jaderných reaktorů postavených před rokem 1980.
28.06.2011 16:40 |

podobné články

Podlézání, hanebnost, odklon od dosavadní zahraniční politiky. Zeman sklízí kritiku za slova pro čínskou televizi

 
Zeman sklízí kritiku za svá slova pro čínskou státní televizi CCTV. „Podlézání, hanebnost, odklon od dosavadní zahraniční politiky České republiky." Tak to vidí politici oslovení deníkem Echo24.cz. Zeman se totiž nechal slyšet, že do Číny nepřijel poučovat o lidských právech, ale aby se naučil, jak stabilizovat společnost.
31.10.2014 15:40 |

podobné články

Koncert B. B. Kinga připomínal upovídanou oslavu hodného dědečka

 
Ve středu večer zažila pražská Tesla Aréna pravděpodobně poslední český koncert nejslavnějšího žijícího bluesmana B. B. Kinga. Loučící se hvězda dorazila ve výtečné náladě, i přes pokročilý věk zářila energií a hlasitě dávala najevo, jak moc si užívá každý moment přízně svého početného publika. S vědomím, že každý koncert může být skutečně poslední.
16.07.2009 10:45 |

podobné články

Larryho Kinga vystřídá v talkshow CNN Brit Piers Morgan

 
Britský televizní moderátor a novinář Piers Morgan od ledna nahradí legendárního moderátora Larryho Kinga v talkshow televize CNN. Oznámila to ve středu CNN, která Kingův pořad vysílá od roku 1985.
09.09.2010 02:50 |

podobné články

Osobnosti: Larry King (33 článků) , Piers Morgan (14 článků)