Článek

RECENZE: Objevení pozapomenutého malíře Brázdy

 
Galerie Petra Brandla v Praze objevuje pro českou veřejnost pozapomenutého, ale kdysi slavného malíře Oskara Brázdu (1887– 1977), a to výstavou i knihou Iva Koudelky.
20.03.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Brandl (3 články)
Podobné články

RECENZE: Výtvarník Stanislav Podhrázský miluje kočky, štíhlé nohy a džbány

 
Souborná výstava malíře, kreslíře a sochaře Stanislava Podhrázského (1920–1999) představuje výrazného, ale přesto poněkud pozapomenutého umělce v celé šíři jeho talentu. A ukazuje, že nejtypičtějším znakem jeho tvorby je smysl pro dynamiku figury v originální kompozici.
02.01.2014 11:00 |

podobné články

RECENZE: Fantazie v modré malíře Františka Kupky

 
V dobovém interiéru zrekonstruovaných lázní císaře Františka Josefa I. připravila Oblastní galerie Liberec výstavu českého malíře Františka Kupky (1871– 1957). Malíře, jehož tvorba je převážně svázána s Francií, přesto má u nás status významného tvůrce a jeho obrazy trhají rekordy na světových i domácích aukcích.
01.07.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef František (174 článků)

FOTO První národní umělec využil titul ke klidu a samotě

 
Rozsáhlá expozice v Národní galerii připomíná tvorbu pozapomenutého impresionistického malíře, spisovatele a etnografa Ludvíka Kuby.
28.01.2014 14:00 |

podobné články

FOTO První národní umělec využil titul ke klidu a samotě

 
Rozsáhlá expozice v Národní galerii připomíná tvorbu pozapomenutého impresionistického malíře, spisovatele a etnografa Ludvíka Kuby.
28.01.2014 14:00 |

podobné články

Volrábovy barvy jsou radikální. Nyní vycházejí ze zapomnění

 
Národní galerie ve Veletržním paláci připomíná výjimečné práce pozapomenutého malíře Rudolfa Volrába. Jeho práce jsou ojedinělé na výtvarné scéně v 60. letech.
10.02.2014 14:40 |

podobné články

Volrábovy barvy jsou radikální. Nyní vycházejí ze zapomnění

 
Národní galerie ve Veletržním paláci připomíná výjimečné práce pozapomenutého malíře Rudolfa Volrába. Jeho práce jsou ojedinělé na výtvarné scéně v 60. letech.
10.02.2014 14:40 |

podobné články

Příběh malíře: Život Jaroslava Fanty by vydal na několik knih

 
Život malíře Jaroslava Fanty (92) by vydal na několik knih a dramatický film. On však dokázal všechny jeho zákruty vměstnat do dvou set třiceti stran. Vznikla poutavá kniha Příběh malíře (nakl. Barrister & Principal), u které se někdy až tají dech. Jak mohl jeden člověk prožít či spíše přežít tohle všechno?
23.02.2012 17:15 |

podobné články

Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

 
Krajský soud v Hradci Králové by dnes měl vynést rozsudek v kauze bývalého náměstka královéhradeckého primátora Josefa Malíře (VPM), kterého krajský i vrchní soud v předchozích letech zprostil obžaloby kvůli parkovacímu domu. Státní zástupce navrhl Malíře potrestat za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku pětiletým vězením. Malíř nezákonné jednání odmítá.
09.02.2018 06:50 |

podobné články

Nově objevení vojáci Terakotové armády jsou velcí a barevní

 
Hliněné vojsko v hrobce prvního císaře Číny má o dalších 114 vojáků více. Sochy, jež našli čínští archeologové, se ale překvapivě liší od dosavadních. Nově objevení válečníci měří 1,8 až dva metry. Jsou tak značně mohutnější než osm tisíc dosud nalezených bojovníků.
14.05.2010 14:55 |

podobné články

Dva lékaři obviněni z vraždy po objevení 35 plodů v mrazáku

 
Dva lékaři byli v americkém státě Maryland obviněni z usmrcení nenarozených dětí poté, co vyšetřování nepodařeného potratu vedlo k objevení 35 plodů v mrazáku místní kliniky. Informovala o tom dnes agentura Reuters na základě informací místních úřadů.
31.12.2011 17:25 |

podobné články

Objevení endorfínů - tzv. hormonů štěstí

 
Stojí za to se chvíli věnovat vědeckým poznatkům týkajícím se endorfinů. (Ano, budeme teď trochu zkoumat teorii, ale ne dlouho.) Jejich objevení a docenění jejich významu jsou ve skutečnosti teprve nedávného data....
23.04.2012 00:10 |

podobné články

To je ale ufounek! Podívejte se na fascinující tvorečky, kteří byli nedávno objeveni v oceánech!

 
Podívejte se na nádherné tvory, kteří byli nedávno objeveni v obrovských hloubkách Portorického příkopu a nebo nedaleko Panenských ostrovů. Tohle nejsou žádní mimozemšťané, to jsou živoucí poklady, které skrývá moře.
12.06.2015 11:11 |

podobné články

Bod G: skutečně existuje, nebo je to obyčejný mýtus?

 
Místo rozkoše a nepopsatelné slasti – pověstný bod G – je často rozporuplným tématem k debatě. Zatímco některé ženy nedají na jeho existenci dopustit, jiné by se zapřisáhly, že nic takového neexistuje. S touto novinkou, které zprvu nikdo moc nevěřil, přišel muž jménem Ernst Grafenberg, který v roce 1994 rozpoutal obrovskou aférku s ženským místečkem slasti. To se mělo nacházet na přední straně pochvy a mělo údajně navozovat nepopsatelnou rozkoš. V tu chvíli to všem přišlo absurdní a směšné, ovšem o pár let později bylo tohle tvrzení lékaři připuštěno jako „možná pravdivé“. I o tolik let dopředu představuje bod G kontroverzní téma, o kterém někdo hrdě hlásá, že existuje a jiný naopak zarytě tvrdí, že je to hloupost. A jak jste na tom vy? Co si představit pod pojmem „bod G“ ? Zaujala vás představa objevení místa, které by vás vyneslo až do sedmého nebe? Jestliže máte chuť vydat se na menší osobní průzkum, pak vás jistě zajímá, jakým směrem byste se tedy měli vydat. Pod bodem G si můžete představit jakýsi shluk nervových zakončení a žlázek, jež dosahují velikosti většího hrášku a nachází se někde v oblasti močové trubice. Rada pro vás: bod G možná objevíte snáze, budete-li jej hledat ve chvíli, kdy budete vzrušená. Zpravidla totiž v takové chvíli nabývá na svém objemu, tak proč toho nevyužít? Co vám přinese stimulace bodu G? Dalším velkým otazníkem je bezesporu otázka, co vám objevení a následná stimulace tohoto bodu může přinést. Zvědavost je lidská a rozhodně se není za co stydět. Jestliže si budete po onom tajemném místečku přejíždět či kroužit prstem, sama nejlépe poznáte, co vám tento kousek vašeho těla dokáže nabídnout. Odměnou tohoto sebepoznávání vám může být čirá tekutina, kterou muži milují – podle nich je to to nejhezčí, co jim žena během milování může nabídnout.  Nenechte se odradit typickým... Čtěte více Příspěvek Bod G: skutečně existuje, nebo je to obyčejný mýtus? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2016 14:55 |

podobné články

RECENZE: Rebel překračující estetické kategorie. Bilance skláře a malíře Vladimíra Kopeckého

 
Muzeum Kampa v Praze představuje bilanci tvorby dvaaosmdesátiletého Vladimíra Kopeckého, malíře a klasika českého ateliérového skla.
01.05.2014 11:55 |

podobné články

RECENZE: Rozjímání nad plátnem malíře Lutobora Hlavsy

 
Retrospektiva malíře Lutobora Hlavsy, kterou připravila pražská galerie European Arts, ukazuje jeho tvorbu ze všech zorných úhlů. Chce zachytit a akcentovat zásadní umělcova tvůrčí východiska, ale také načrtnout pohnutky, které k nim vedly.
23.04.2015 08:35 |

podobné články

Návrat neprávem pozapomenutého impresionisty Václava Radimského

 
Ve Francii se snažil uspět mnohý zahraniční umělec, ale málokomu se to opravdu povedlo. Jednou z výjimek byl kolínský rodák Václav Radimský (1867–1946). O jeho impresionistické obrazy byl v Paříži takový zájem, že si za výdělky koupil a zrekonstruoval mlýn na řece Seině, který mu sloužil jako ateliér, a zřejmě jako vůbec první z českých výtvarníků si pořídil luxusní auto.
12.11.2011 08:45 |

podobné články

Užijte si banány. Možná budou na dlouhou dobu poslední

 
Nadpis, pravda, trochu přehání. Ale ne moc. Nejpěstovanější odrůdu banánů možná brzo dožene osud, který jí byl vložen do vínku už při jejím vzniku, a vydá se po stopách svého pozapomenutého předchůdce. Náhrada je přitom v nedohlednu. Banány se tak mohou v extrémním případě stát v našich zeměpisných šířkách nedostatkovým zbožím.
09.01.2016 10:30 |

podobné články

Hajný Horyna by dnes slavil 80: Se synem Richardem Müllerem se neusmířil ani před smrtí!

 
Charismatický slovenský herec Vlado Müller, který by se 19. března dožil 80 let, zůstává i skoro dvě dekády po své smrti nezapomenutelnou postavou středoevropského filmu i divadla. Na jevišti i před kamerou vytvořil desítky rolí. Děti jej znají třeba jako samotářského hajného Horynu ze seriálu Přátelé zeleného údolí, dospělým utkvěl v paměti třeba jeho neústupný kaprál Hoferik z neprávem pozapomenutého protiválečného filmu Signum laudis (1980).
19.03.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (346 článků) , Richard Müller (346 článků)

Třináctiletá Britka porazila v soutěži orání ostřílené sedláky

 
Desítky let v traktoru a zkušenosti nestačily nejlepším britským sedlákům v soutěži orání na třináctiletou Elly Deaconovou z Hertfordshire. Školačka dokázala za volantem věci, které jí mohli zkušení zemědělci jen závidět. Ze soutěže pořádané v tomto anglickém hrabství vzešla jako absolutní vítězka. Na její rovné a jemné brázdy neměl žádný z ostřílených farmářů.
07.10.2009 09:15 |

podobné články