Článek

Recenze: Novocirkusová inscenace Klaxon je jedinečnou symbiózou hudby a akrobacie

 
Od 30. října do 3. listopadu probíhal v Belgii 9. ročník novocirkusového festivalu Theater op de Markt. Letos zde vystoupila i cirkusová společnost Akoreacro se svým představením Klaxon. Jedná se o inscenaci, která bude začátkem listopadu k vidění v Plzni, v rámci Evropského hlavního města kultury, a následně se Akoreacro přesune do Prahy, kde vystoupí na festivalu LeDní Letná. Na co se těšit? To se dozvíte v recenzi Barbory Čihákové.
05.11.2015 13:25 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Akoreacro rozdává poezii, smích a radost

 
Ještě po dva dny je možné na pražském Výstavišti vidět představení Klaxon francouzského souboru nového cirkusu Akoreacro, který hraje ve vlastním šapitó v rámci festivalu Lední Letná. Prosincový program je odnoží mezinárodního festivalu Letní Letná, který od roku 2004 nabízí vždy koncem srpna na pražské Letné špičková představení nového cirkusu.
30.12.2015 09:25 |

podobné články

Husa představí čapkovské inscenace

 
Divadlo Husa na provázku uvede v Pražské Arše od pátku do úterý pod titulem Taková slavnost navíc své čapkovské inscenace. Pražskou premiéru bude mít v rámci projektu Čapek (Čapkové) na provázku i inscenace Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná!
17.04.2013 08:40 |

podobné články

Změna režiséra inscenace TARTUFFE ve Stavovském divadle

 
Na začátku ledna 2014 došlo ke změně režiséra plánované inscenace Moliérovy hry TARTUFFE ve Stavovském divadle. Ze zdravotních důvodů odstoupil hostující Gábor Tompa. Rozezkoušené inscenace se ujal režisér Jan Nebeský. Po Shakespearově KRÁLI LEAROVI, Molierově DONU JUANOVI a Schillerových ÚKLADECH A LÁSCE jde o další setkání originálního tvůrce s klasickým textem pod hlavičkou Národního divadla.
31.01.2014 18:30 |

podobné články

MDP: V Divadle Rokoko pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek

 
V Městských divadlech pražských pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek. Autorský projekt režiséra Pavla Kheka a dramaturgyně Věry Maškové mapuje skrze osud významného českého spisovatele a novináře Karla Čapka důležité období našich dějin. Inscenace bude mít premiéru 3. června v Divadle Rokoko. Hlavní roli Karla Čapka ztvární Jiří Hána.
18.05.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (117 článků) , Jiří Hána (29 článků) , Jiří Čapka (7 článků) , Pavel Čapek (11 článků)

Cirkopolis přiveze hvězdy současné novocirkusové tvorby

 
Po loňském úspěšném zahájení vstoupí tento víkend již do druhého ročníku festival nového cirkusu Cirkopolis. Od 15. do 21. února se v pražském Paláci Akropolis a v divadle Ponec představí zejména současná francouzská novocirkusová tvorba.
12.02.2015 14:56 |

podobné články

Herecký oktet byl strhující, Kafka již méně

 
Kafkův Proces v podání mnichovských Kammerspiele otevřel v neděli v Divadle na Vinohradech 14. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Působivost inscenace režiséra Andrease Kriegenburga zakládá především oslnivá práce s vlastní autorskou scénografií a perfektní herecké výkony na hranici akrobacie a grotesky.
03.11.2009 10:50 |

podobné články

Neumí líbat? Okamžitě vyměnit! Aneb 5 důvodů, proč jsou polibky jedním z nejlepších testerů budoucího vztahu

 
Možná už se vám to taky stalo. Poznali jste někoho, kdo se vám opravdu líbil, zašli jste s ním párkrát na skleničku a zjistili jste, že si ohromně rozumíte… Bohužel ale jen do té doby, než došlo na první "polibek":http://www.extra.cz/tema/libani. V hlavě se vám totiž okamžitě rozezvučil obávaný klaxon - Je to v pytli! Neumí líbat!
13.02.2014 14:20 |

podobné články

Lední Letná bude hostit české i francouzské akrobaty

 
Vánoční speciál mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Lední Letná zahajuje ve čtvrtek 3. prosince na Výstavišti v pražských Holešovicích. Hlavní hvězdou druhého ročníku je francouzský akrobatický soubor Akoreacro. Ve svém vytápěném šapitó uvede patnáctkrát představení Klaxon, které spojuje vrcholnou akrobacii s živou hudbou.
02.12.2015 16:05 |

podobné články

Biafra ducha neskončila s komunismem, varuje Petr Kofroň, připravující večery soudobé hudby

 
Velkým propagátorem soudobé hudby je současný umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery, skladatel Petr Kofroň. Je autorem programové skladby cyklu soudobé hudby Krása dneška, který přináší soubor PKF - Prague Philharmonia. Hovořil o cyklu, který bude pokračovat 1. dubna uvedením děl Karlheinze Stockhausena v prostoru NoD, i o postavení soudobé hudby v ČR.
23.03.2014 12:30 |

podobné články

Národní technické muzeum na 17. Mezinárodním festivalu mechanické hudby ve Francii

 
NTM ve spolupráci s Klubem přátel mechanické hudby se zúčastnilo 17. Mezinárodního festivalu mechanické hudby v Les Gets ve Francii ve dnech 15. – 17. července 2016. V místě se nachází muzeum mechanické hudby s jednou z nejlepších sbírek ve Francii s 550 hracími strojky.
24.07.2016 07:40 |

podobné články

RECENZE: Samota v banálně omšelém balení

 
Činohra pražského Národního divadla uvedla tři krátké texty německé dramatičky Anji Hillingové. Z původního názvu Protection je inscenátoři překřtili na Spolu / Sami ve snaze postihnout v názvu téma hry i inscenace, bohužel je to ale snaha stejně popisná jako hra i inscenace sama.
13.11.2015 18:25 |

podobné články

RECENZE: Slovenský Shakespeare nasycený hudbou a komikou

 
„Žije-li láska z hudby, hrajte dál, přemírou tónů přesyťte mou touhu, až zahlcena sama sebou umře“ - hned vstupní verše komedie Večer tříkrálový naznačují, že hudba hraje v této Shakespearově hře zásadní roli. A hudbu postavila do čela své inscenace, která se poprvé představila ve středu na Pražském hradu v rámci Letních shakespearovských slavností, i maďarská režisérka Enikö Eszényi.
31.07.2015 11:26 |

podobné články

Recenze plíživé akce Thief: Zlodějina není vždy psina!

 
Kultovní série plíživých akcí Thief se dočkala dlouho očekávaného restartu. Nabízí spoustu schovávání, loupení, akrobacie a atmosféry, ale ani přesto vše nelze zakrýt fakt, že už to není taková zábava, jako bývala.
15.03.2014 08:35 |

podobné články

Recenze: Genderově nestereotypní akrobacie na Letní Letné

 
Představení Le Poivre Rose vzniklo v koprodukci festivalu Letní Letná. Soubor La Compagnie du Poivre Rose v něm rozhodně nehledá v oblasti již překročených hranic.
19.08.2014 13:00 |

podobné články

Vinohradské divadlo slaví Čapka

 
Sto dvacet let uplynulo od narození spisovatele, dramatika, básníka a novináře Karla Čapka. Připomene to pražské Divadlo na Vinohradech uvedením všech titulů spjatých s jeho dramatickou tvorbou, které má na repertoáru. V sobotu večer to je inscenace jeho hry Věc Makropulos na hlavní scéně, v úterý 12. ledna pak dramatizace povídky Ukradený spis 139/7 Odd. C, o den později pásmo z Čapkových fejetonů a 15. ledna inscenace Lásky hry osudné, všechny tři tituly v prostoru podkrovní zkušebny.
09.01.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (117 článků)

Na lodi Tajemství se hrála inscenace Ode dna

 
Po dva dny (20. a 21. 8.) se na lodi Tajemství hrála inscenace Ode dna, na níž s Divadlem bratří Formanů spolupracovala čtveřice herců sdružená pod hlavičkou Divadla DNO.
26.08.2010 09:25 |

podobné články

Nepromeškejte premiéru nové inscenace Legendy magické Prahy

 
Laterna magika uvádí 3. března 2011 premiéru nové inscenace. Jde po delší době o nový projekt, kterým se Laterna magika jako soubor Národního divadla hlásí ke své umělecké tradici a zároveň přináší pro diváky atraktivní námět. Projekt vychází tematicky z inscenací Černého divadla Jiřího Srnce Legendy staré matky Prahy a Ahasver.
02.03.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (58 článků) , Jiří Černý (58 článků)

Na Divadlo na Vinohradech míří žaloba. Kvůli Töpferovi

 
S příchodem Tomáše Töpfera (60) do Divadla na Vinohradech nejspíš nezůstane kámen na kameni. Poté, co kvůli zrušení inscenace Amadeus rezignoval na post uměleckého šéfa Martin Stropnický (55), se nyní chystá žaloba na celé divadlo. Může za to Töpferova žádost o přesunutí inscenace na další sezonu, a hlavně výměna režiséra.
02.03.2012 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (163 článků) , Martin Stropnický (1654 článků)

Do Karlína se vrátila Mamzelle Nitouche s novým talentem

 
Na scénu Hudebního divadla v Karlíně se po letech vrátila Mamzelle Nitouche, kterou tam proslavila především legendární inscenace Oldřicha Nového. Režisér a choreograf nynější inscenace Gustav Skála se k půvabnému dílku Florimonda Hervého vrací (po Pardubicích a Brně) již počtvrté.
02.02.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Nový (72 článků)