Článek

RECENZE: Na Grabštejně zazněl poprvé Verdi

 
Po třiadvacáté se na severočeském hradě Grabštejn uskutečnilo v sobotu 22. srpna benefiční operní představení, které se od roku 1993 koná z iniciativy sólisty pražského Národního divadla a rodáka z nedaleké Chotyně Luďka Veleho.
24.08.2015 14:40 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Vila Verdi dobře postavená v Plzni

 
Vila Verdi je dům pro staré operní zpěváky, který zakoupil a financoval věhlasný italský skladatel, a který pod názvem La Casa Verdi existuje dosud. Ale také titul divadelní hry, kterou podle dokumentárního filmu napsali a v berlínské Volksbühne uvedli Christoph Klimke a režisér Johann Kresnik. Inscenaci měli možnost vidět diváci Pražského divadelního festivalu německého jazyka v roce 2013 na jednom z festivalových zájezdů.
18.05.2016 14:55 |

podobné články

Giuseppe Verdi dvousetletý, ale stále oslavovaný

 
Existuje pár jmen, bez nichž si lze historii i současnost operního umění jen těžko představit. Patří k nim především Giuseppe Verdi, od jehož narození uplyne ve čtvrtek 10. října dvě stě let.
08.10.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Na Grabštejně bude letos kvalitní world music i Dusilová

 
Jako "nejmenší světový festival" označují sami pořadatelé Grabštejn Worldfest, který se koná 4. až 6. září na hradě Grabštejn u Hrádku nad Nisou. Festival není velký, pokud jde o rozpočet nebo účast mediálních celebrit, ale patří k nejkvalitnějším v ČR.
04.09.2009 16:30 |

podobné články

KAUZA PETR K.: Poprvé u soudu zazněl motiv, proč musela zemřít i Klárka (†8)!

 
Nenávist jako motiv vraždy Moniky (†36) a Klárky (†8)! Soud s Petrem K. (37) včera pokračoval závěrečnými řečmi obou stran, kdy zazněl naplno již několikrát opatrně zmíněný motiv. Státní zástupce žádá pro Petra K. výjimečný trest 30 let, obhájkyně chce pro svého klienta naopak zproštění viny. Sám Kramný řekl, že je nevinný. Soudkyně Renata Gilová odročila jednání na 7. ledna 2016, kdy chce vynést rozsudek.
19.12.2015 05:15 |

podobné články

V Amazonu stávkují a potrvá to až do Štědrého dne. V Německu to není poprvé

 
Zaměstnanci amerického internetového obchodu Amazon v Německu opět stávkují kvůli vleklému sporu ohledně mezd a pracovních podmínek. Už v pondělí přerušili práci zaměstnanci distribučního střediska Amazonu v německém městě Koblenc. Ve středu vyzval odborový svaz Verdi, aby se ke stávce připojili pracovníci dalších tří středisek. Protest by měl trvat až do 24. prosince.
21.12.2016 13:30 |

podobné články

Zaměstnanci německé Lufthansy stávkují, ruší se i lety z Česka

 
Největší evropské aerolinie Lufthansa kvůli dopolední stávce zaměstnanců na šesti německých letištích zrušily na 700 letů. Protest, kterým chce odborový svaz Verdi vyvinout tlak na společnost před dalším kolem jednání o nové tarifní smlouvě, se dotkl i dopoledních spojů s Prahou. 
21.03.2013 11:05 |

podobné články

Český rozhlas: Verdi, Weber a Wagner otevřou další sezonu SOČRu

 
Zahajovací koncert 87. sezony rozhlasových symfoniků, kteří vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Ondreje Lenárda, je ve znamení dvou letošních jubilantů, významných osobností světové hudby, Wagnera a Verdiho. Vedle jejich děl zazní i stěžejní skladba klarinetového repertoáru, a to v interpretaci přední české umělkyně Ludmily Peterkové. Díky přímému přenosu ČRo – Vltava i prostřednictvím živého videopřenosu na YouTube a webové stránky SOČRu se můžete stát hosty večera ve Dvořákově síni Rudolfina také Vy – 23. září od 19.30 hodin.
18.09.2013 20:05 |

podobné články

ČRo: Verdi, Weber a Wagner otevřou další sezonu SOČRu

 
Zahajovací koncert 87. sezony rozhlasových symfoniků, kteří vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Ondreje Lenárda, je ve znamení dvou letošních jubilantů, významných osobností světové hudby, Wagnera a Verdiho.
19.09.2013 14:45 |

podobné články

Festival německého divadla oživí pražské scény

 
Od 28. října do 10. listopadu se uskuteční 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Prolog obstaral začátkem měsíce výlet do berlínské Volksbühne, jejíž inscenaci nebylo možné převézt do Prahy. Desítky fanoušků zhlédly velkolepě pojatou hru v režii Johanna Kresnika s názvem Villa Verdi, uvedla ředitelka přehlídky Jitka Jílková.
28.10.2013 05:30 |

podobné články

Basbarytonista Bryn Terfel a Pražský filharmonický sbor vystoupí společně v Praze

 
Pražský filharmonický sbor vystoupí v úterý 22. listopadu 2016 s největší hvězdou britské operní scény: velšským basbarytonistou Brynem Terfelem. Koncert se koná ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Na programu jsou árie a sbory z oper několika skladatelů, mezi kterými nechybí jména jako Gioachino Rossini, Charles Gounod, Giuseppe Verdi, Richard Wagner, Giacomo Puccini či Modest Petrovič Musorgskij. V závěru koncertu zazní také několik čísel populárnějšího charakteru, jako je například píseň z muzikálu Šumař na střeše či spirituál Deep River. Bryna Terfela a Pražský filharmonický sbor doprovodí PKF - Prague Philharmonia s dirigentem Garethem Jonesem. Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval asistent hlavního sbormistra Jakub Zicha.
20.11.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Richard Wagner (21 článků) , Bryn Terfel (1 článek) , Giacomo Puccini (1 článek) , Richard Wagner (1 článek) , Charles Gounod (2 články)

Německá letiště zastaví stávky. Protesty zpozdí i pražské lety

 
Další stávka zasáhla Berlín a Hamburk, tentokrát se to týká pozemního personálu letišť. Vše začalo dnes nad ránem a potrvá téměř celé dopoledne. Oznámila to agentura DPA s odvoláním na odborový svaz Verdi. Předpokládá se, že by stávka mohla ohrozit lety z Prahy a do Prahy. Čeho tím chtějí zaměstnanci pozemního personálu letišť dosáhnout?
08.02.2017 09:30 |

podobné články

Maturitu „osolila“ stávka za vyšší platy. V Německu je ochromená MHD i úřady

 
Stávka zaměstnanců veřejného sektoru v mnoha německých městech ochromila hromadnou dopravu. Nejvíce se omezení dotkla měst v Dolním Sasku a okolí Stuttgartu, informovala agentura DPA. Na mnoha místech zůstanou ve čtvrtek na výzvu odborového svazu Verdi zavřené i školky, obecní úřady, bazény či divadla. Zaměstnanci veřejného sektoru stávkují v Německu již třetí den.
12.04.2018 11:15 |

podobné články

Pamatujete si na video s prvním polibkem First Kiss? Tohle je další verze, ale s dotýkáním se pornohvězd!

 
"Video s názvem First Kiss":http://www.extra.cz/tohle-video-vas-uchvati-umelkyne-dala-dohromady-dvacet-cizich-lidi-aby-se-poprve-zalaskovane-polibili-pred-jeji-kamerou, ve kterém se objevilo několik lidí, kteří se viděli poprvé v životě a před kamerou se měli líbat, se stalo obrovským hitem. Nehledě na to, že se později ukázalo, že v něm "vystupují zpěváci z nezávislých kapel nebo modelky":http://www.extra.cz/videli-jste-to-video-ve-kterem-se-dvacet-nahodnych-lidi-poprve-liba-cele-je-to-podvod-hraji-v-nem-profesionalni-modelky-a-herci. Popularita tohoto videa spustila i několik zajímavých kopií, mezi nimi například "video, ve kterém se cizí lidé poprvé svlékali":http://www.extra.cz/pamatujete-se-na-video-kde-se-cizi-lide-poprve-libali-tak-tohle-je-video-kde-se-cizi-lide-poprve-svlekaji.
14.10.2014 22:25 |

podobné články

Zvuk půlmetrových kobylek zazněl poprvé po 165 milionech let

 
VIDEO. Cvrkání kobylek z jurského období druhohor bylo prosté, čisté a schopné nést se v noci na dlouhou vzdálenost. Tvrdí to alespoň američtí vědci, kteří zrekonstruovalizvuky, jaké mohla vydávat při milostném vábení kobylka stará 165 milionů let. Pomohla jim k tomu nesmírně dobře zachovaná fosilie druhu s latinským označením Archaboilus musicus nalezená v Číně.
08.02.2012 19:10 |

podobné články

Klaus: Kvůli protestům studentů mi celý den chodí esemesky

 
Ve středu již po jedenaosmdesáté zazněl na Hradě jazz. Koncert kvintetu Piotra Barona si mohli tentokráte návštěvníci vychutnat v Jízdárně Pražského hradu. Úplně poprvé. V poslední době totiž bývají koncerty převážně ve Španělském sále.
01.03.2012 12:00 |

podobné články

Bič na zoděje a podvodníky je prý blíže. Začíná ho podporovat i ČNB

 
Koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL by ráda zavedla centrální registr účtů, s jehož pomocí by bylo snazší vypátrat „lumpy“, kteří se neoprávněně obohacují. Není to ale poprvé co podobný nápad zazněl, v minulosti záměr blokovala Česká národní banka. Teď se podle informací deníku Insider zdá, že se postoj centrální banky mění. Data by měla být jasně chráněna.
26.04.2014 16:35 |

podobné články

Českým éterem zazněl poprvé živě hlas astronauta, který stanul na Měsíci

 
Evropa 2 včera hostila amerického kosmonauta Charlese Dukea, jenž v roce 1972 úspěšně přistál s posádkou letu Apollo 16 na Měsíci. Posluchači rádia tak mohli slyšet v Odpolední show zajímavosti ze života muže, který zasvětil vesmíru celý svůj život
16.03.2015 10:15 |

podobné články

Českým éterem zazněl poprvé živě hlas astronauta, který stanul na Měsíci

 
Evropa 2 včera hostila amerického kosmonauta Charlese Dukea, jenž v roce 1972 úspěšně přistál s posádkou letu Apollo 16 na Měsíci. Posluchači rádia tak mohli slyšet v Odpolední show zajímavosti ze života muže, který zasvětil vesmíru celý svůj život
16.03.2015 10:25 |

podobné články

Čísla hovoří jasně. Pod Merkelovou se povážlivě kýve křeslo. Ve východním Německu je to hodně zlé

 
Není dne, kdy by v Německu nezazněla věta Angely Merkelové, dnes už s kancléřkou spojovaná téměř jako její reklamní slogan: „My to zvládneme.“ Tento památný výrok zazněl poprvé na konci srpna. Bohužel mnoho občanů celé Spolkové republiky Německo je dnes skeptických, má silné pochybnosti o správnosti kancléřčina kurzu, a to především tzv. nové spolkové země.
23.10.2015 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)