Článek

RECENZE: Mumford & Sons jsou pro rock moc obyčejní

 
Mumford & Sons je londýnská kapela, které se v posledních šesti letech podařilo něco úžasného. Vedle tradičních ostrovních motivů, zvuků a nálad přijala do své tvorby vliv amerického country a folku a namíchala tak hudební koktejl, který uspěl. Líbil se v Evropě i za oceánem a zamilovali si ho zejména fanoušci, pro které muzika nepředstavuje pouze zábavu, ale hledají v ní i kus umění a tvůrčího kumštu.
04.05.2015 13:35 |

podobné články

Podobné články

Mumford & Sons se po třech letech vrátí do Prahy, v květnu zahrají v O2 areně

 
Britská kapela Mumford & Sons vystoupí 20. května příštího roku v pražské O2 areně. Mumford & Sons se do Prahy vrátí po třech letech. Poprvé se zde představili v roce 2013, kdy při prvním vystoupení v České republice zazpívali vyprodanému Velkému sálu pražské Lucerny. Koncert se měl původně konat v Lucerna Music Baru, vzhledem k velkému zájmu posluchačů však byl přesunut do větších prostor. "To znamená, že se vrátíme. Rychle si uvědomujeme, že v České republice a dál na východ máme velký divácký potenciál," uvedl tehdy lídr kapely Marcus Mumford. Oficiální předprodej vstupenek v cenách 1290 až 1590 korun bude zahájen 3. listopadu.
30.10.2015 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Marcus Mumford (6 článků)

Mumford & Sons: Robert Plant řekl, že jsme rock’n’roll

 
Britská skupina Mumford & Sons získala v únoru cenu Grammy za album roku. Nejprestižnější světovou hudební cenu obdržela v Los Angeles za loňskou desku Babel. Ve středu zahraje ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny. Na otázky Práva před vystoupením odpovídali zpěvák a kytarista Marcus Mumford a banjista a zpěvák Winston Marshall.
06.03.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (44 článků) , Marcus Mumford (6 článků)

Britští Mumford & Sons poprvé v Praze

 
Aktuálně velmi populární a uznávaná britská folk-rocková skupina Mumford & Sons míří do Prahy. V Lucerna Music Baru je uvidíme 6. března 2013.
06.11.2012 12:40 |

podobné články

Grammy za album roku získali Mumford & Sons, "gramofónek" putuje i do Česka

 
V americkém Los Angeles byly rozdány prestižní americké hudební ceny Grammy v hlavních kategoriích. V nejprestižnější kategorii album roku byla úspěšná skupina Mumford & Sons, která si Grammy odnesla za album Babel.
11.02.2013 15:50 |

podobné články

Mumford & Sons, Sandéová a Howard obdrželi ceny Brit Awards

 
Na středečním udílení britských hudebních cen Brit Awards byla vyhlášena nejlepší skupinou folk-rocková čtveřice Mumford & Sons, nejlepší zpěvačkou Emeli Sandéová a nejlepším zpěvákem Ben Howard.
21.02.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Ben Howard (4 články)

Brit Awards kralovali Mumford & Sons, debutanti Emeli Sandé a Ben Howard

 
Na dnešním udílení britských hudebních cenBrit Awards byla vyhlášena nejlepší skupinou folk-rocková čtveřice Mumford & Sons, nejlepší zpěvačkou Emeli Sandéová a nejlepším zpěvákem Ben Howard. Sandéová získala také cenu za album roku se svou debutovou deskou Our Version of Events. Howard byl označen i za britský objev roku. 
21.02.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ben Howard (4 články) , Emeli Sandé (12 článků)

Česká premiéra Mumford & Sons: Kapela rozezpívala vyprodanou Lucernu

 
Britská kapela Mumford & Sons při prvním vystoupení v České republice nabídla vyprodanému Velkému sálu pražské Lucerny své písně často vycházející z literárních textů. Nadšené publikum se například dočkalo skladby Roll Away Your Stone, jejíž inspirací byl Shakespearův Macbeth, nebo Dust Bowl Dance ovlivněné romány Johna Steinbecka. 
06.03.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: John Steinbeck (2 články)

Mumford & Sons a geniální koncert s pauzami

 
Světový střední poprockový proud, tak jak ho známe z tradičního rádiového vysílání, neprožívá zrovna šťastnou dobu. Zajímavých jmen je v něm sice spousta, leč vpravdě generačních umělců a skupin aby pohledal. Situace tedy nahrává kapelám typu Mumford & Sons.
07.03.2013 11:00 |

podobné články

Mumford & Sons: Cítíme se jako docela nová kapela

 
Wilder Mind, tak se jmenuje v pořadí třetí album, které u nás již v pátek vydali britští Mumford & Sons. Po folkových deskách Sigh No More (2009) a Babel (2012) se dvojnásobní držitelé Grammy rozhodli změnit svůj zvuk a vyjít vstříc rocku. Poprvé při nahrávání použili elektrické kytary, syntetizéry i rockové bicí. Vydavatelská společnost Universal Music poskytla Právu exkluzivně rozhovor, v němž na otázky odpovídají zpěvák a baskytarista Ted Dwane a zpěvák a klávesista Ben Lovett.
05.05.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Ben Lovett (1 článek) , Ben Lovett (1 článek) , Ted Dwane (1 článek)

Nová alba: Mumford & Sons, Ciara i Karel Kryl

 
Mumford & Sons a jejich novinka, to byl největší otazník tohoto týdne. Nyní, když už je deska na trhu, se potvrdilo, že se tato kapela skutečně více přiklonila k rockovému vyznění, jak se spekulovalo a ona sama napovídala. Dále je už víceméně klid: reedice slavné kolekce Karla Kryla nahrávku nezměnila, Ciara je pořád zpěvačka z oblasti r’n’b a deathmetaloví Unleashed dělají nadále dobře svou práci.
06.05.2015 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (131 článků)

Nová alba: Mumford & Sons, Ciara i Karel Kryl

 
Mumford & Sons a jejich novinka, to byl největší otazník tohoto týdne. Nyní, když už je deska na trhu, se potvrdilo, že se tato kapela skutečně více přiklonila k rockovému vyznění, jak se spekulovalo a ona sama napovídala. Dále je už víceméně klid: reedice slavné kolekce Karla Kryla nahrávku nezměnila, Ciara je pořád zpěvačka z oblasti r’n’b a deathmetaloví Unleashed dělají nadále dobře svou práci.
06.05.2015 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (131 článků)

Mumford & Sons se vracejí do Prahy

 
Britští folk-rockoví Mumford & Sons, které už čeští příznivci měli možnost v Praze vidět, se vracejí s novým albem. V O2 Aréně vystoupí 20. května 2016.
30.10.2015 11:10 |

podobné články

Mumford & Sons odehráli i v hale strhující koncert

 
Teprve podruhé zavítali britští Mumford & Sons do Prahy (poprvé to bylo v roce 2013, kdy hráli ve Velkém sále Lucerny). V pátek večer vystoupili v téměř zaplněné O2 areně, a jestliže před začátkem koncertu mohla její folkrocková hudební tvorba zavdávat příčinu k obavám, že ve velkém prostoru to nebude ono, byla rozmetána během prvních dvou skladeb.
21.05.2016 10:10 |

podobné články

Policisté zvládli bezpečnostní opatření v Liberci, koncertovala tam skupina Sons of Bohemia

 
V noci na neděli se v Rock Pub klubu v Liberci uskutečnil koncert skupiny Sons of Bohemia. Před konáním této akce měli policisté získané informace o tom, že by ze strany příznivců a odpůrců hudební produkce uvedené skupiny mohlo dojít k narušení veřejného pořádku.
02.02.2014 12:40 |

podobné články

Britská kapela Arctic Monkeys přijede na festival Sziget 2018!

 
Králové indie-roku, britská kapela Arctic Monkeys dorazí na Sziget! Hvězdy indie-rocku z Velké Británie jsou dalším headlinerem 26. ročníku festivalu v srdci maďarské metropole. Stávají se tak čtvrtým healinerem doplňujícím hvězdy jako je Kendrick Lamar, Mumford & Sons, Kygo a řadu dalších.
29.01.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Kendrick Lamar (20 článků)

Hansard s Irglovou získali konkurenci, když Mumforda ovládl splín

 
Dobrého folk-rocku je jako šafránu. Většinou přichází odněkud z Velké Británie a Irska, tak jako deska Sigh No More mladé londýnské party Mumford and Sons, jež servíruje deštivé melancholično s pihovatým anglánským šmrncem.
29.03.2010 15:35 |

podobné články

Nejvíce šancí na Grammy mají Jay-Z, Mumford & Sons či The Black Keys

 
V Los Angeles budou v pondělí ráno (středoevropského času) vyhlášeni nositelé amerických hudebních cen Grammy. Letošnímu 55. ročníku udělování nejprestižnějších ocenění ve světě populární hudby budou zřejmě dominovat mužští hudebníci, kteří mají nejvíc hlavních nominací. Minulý ročník ovládla britská zpěvačka Adele a její album 21.
09.02.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jay-Z (173 článků)

Rolling Stones zahrají na Glastonbury

 
Skupina Rolling Stones bude jednou z hlavních hvězd letošního ročníku letního festivalu Glastonbury. Bude to současně poprvé, kdy na této akci vystoupí. Dalšími headlinery festivalu budou v letošním roce kapely Arctic Monkeys a Mumford & Sons.
28.03.2013 13:55 |

podobné články

Divocí The Prodigy se vrací: Příští rok vystoupí na Rock for People

 
Na festival Rock for People v příštím roce přijedou britští The Prodigy. Na hradecké letiště se vrátí po šesti letech. Na rok 2018 chystají vydání Best of alba. "Je tak více než jisté, že na Rock for People nebudou chybět jejich největší hity v čele Firestarter, Smack My Bitch Up nebo Breathe," sdělila za pořadatele Lucie Čunderlíková. Rock for People bude od 4. do 6. července.
13.12.2017 17:30 |

podobné články