Článek

RECENZE: Márovy Tváře v prosvětleném prostoru ožívají

 
Nová libeňská synagoga v Praze 8 se stala originálním výstavním prostorem pro velkoformátové fotografie na látce Pavla Máry. Expozice nazvaná Tváře se zabývá vzájemným vztahem nezaměnitelných rysů lidských obličejů a architektonických tvarů neorománského templu z devatenáctého století.
09.10.2015 14:16 |

podobné články

Podobné články

Fotograf Pavel Mára: Vždycky zůstanu věrný fotografii

 
Už čtrnáct let procházíme kolem děl fotografa Pavla Máry. Právě on je totiž autorem velkoformátových, výrazně červených plakátů, na nichž jsou herci z Letních shakespearovských slavností. Ale Márovy aktivity jsou mnohem širší, experimentuje s barvou, figurou a materiálem snímků. V září vyjde jeho monografie Pavel Mára: Fotografie 1969–2014. A zároveň připravuje i výstavu Tváře v libeňské Synagoze na pražské Palmovce.
26.08.2015 16:51 |

podobné články

Dinosauři ožívají v hale u Brna

 
Tyrannosaurus Rex, Baryonyx, Triceratops a další pravěké potvory ožívají na výstavě Dino, která je v hale zábavního centra u Brna. Návštěva se ale prodraží: čtyřčlenná rodina (rodiče a dvě děti) zaplatí pětistovku!
05.12.2009 08:05 |

podobné články

V zavazadlovém prostoru usnul letištní pracovník, letadlo se muselo vrátit

 
Letadlo Alaska Airlines se muselo po pár minutách letu vrátit na letiště v Seattlu poté, co se ze zavazadlového prostoru začalo podivně ozývat silné bušení. Po přistání se zjistilo, že za podezřelý zvuk mohl pracovník letiště, který v zavazadlovém prostoru usnul.
14.04.2015 10:48 |

podobné články

Policová skříň – Famm zajistí dostatek úložného prostoru

 
Policové skříně uvítáme v každé domácnosti, penzionu, hotelu či ubytovně. Ať už potřebujeme uložit pěkně do komínků oblečení či knihy, šanony a jiné věci. To z policové skříně činí universální kus nábytku. Důležité je vybrat si takovou, aby nám vyhovovala vzdáleností jednotlivých poliček. Případně zvolit policovou skříň, kde se dá vzdálenost mezi jednotlivými poličkami libovolně nastavovat. Měla by být kvalitní konstrukce, neboť veškeré věci v ní uložené něco váží. Za vzhledově zajímavé a praktické lze považovat policové skříni Famm – Mag Euro 1. Výška skříně je naprosto ideální, stejně tak její šíře. Vejde se do ní dostatek věcí, jež potřebujeme skladovat. Úzká policová skříň představuje stylový nábytek nové generace s multifunkčním využitím. Jak na výběr skříně Šatní skříně dělíme na policové a šatní. Správná skříň by měla mít dostatek prostoru pro uložení oděvů a věcí, které potřebujeme uschovat. Volně stojící skříň by měla být uzamykatelná, stabilní a bezpečná svým provedením. Vhodný typ skříně vybíráme podle toho, do jaké místnosti v bytě je určená. Důležitá kritéria při výběru jsou: výška, šířka, hloubka, materiál a vnitřní uspořádání. Praktičnost a design v jednom Design policové skříně je moderní a vhodný do každého pokoje. Ať si skříň pořizujeme do vlastní domácnosti či provozovny. Bonusem této skříně je zámek, tudíž je uzamykatelná. Kde policovou skříň Famm umístíme je osobní preferencí. Své místo najde v každé předsíni, ale ani ostatní pokoje jí nebudou zapovězené. V kombinaci s dalším nábytkem je možné ji použít i v obývacím pokoji, neboť barevné provedení ořech bývá v některých domácnostech preferován. V menších bytech není často jiná možnost než právě tento multifunkční nábytek, jakým policová skříň je, zde umístit. Policovou skříň lze zakoupit jako samostatný komponent, ale i jako součást některé sestavy. Svoji úlohu policová skříň Famm splní také ve studentském pokoji. Pro mladší děti by bylo vhodnější vybrat mezi skříněmi veselejších barev. Příspěvek Policová skříň – Famm zajistí dostatek úložného prostoru pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Kadlec (SZ): Havířov začal pracovat na dokumentaci k Přednádražnímu prostoru

 
Poté, co se uskutečnila anketa, kde měli obyvatelé Havířova vybrat jednu z variant ze čtyř připravených návrhů prostoru před havířovským vlakovým nádražím, zadalo si nyní město zpracování dokumentace pro podobu nového přednádražního prostoru.
07.02.2016 12:55 |

podobné články

Ze dne na den na ulici: Prodejce Nového prostoru od pošty hledá klidné bydlení

 
Veselý prodejce Nového prostoru z Jindřišské ulice Petr (74) se před dvěma týdny ocitl ze dne na den na ulici. Jeho známý, u kterého léta bydlel, ho nečekaně z bytu vyhodil. Ředitelka Nového prostoru mu zaplatila dočasný pobyt na ubytovně, který ale starého pána zmáhá.
20.10.2017 06:00 |

podobné články

RECENZE: Milan Grygar vyřešil vztah obrazu, zvuku a prostoru

 
Retrospektiva výtvarníka Milana Grygara mapuje jeho práce od poloviny šedesátých let minulého století až po současnost. Kurátorka Hana Lavrová zvolila pro prezentaci děl odpovídající interiér. Velkoplošné sály a rozlehlé chodby pražské Městské knihovny ideálně vyhovují Grygarovu konceptu umělecké symbiózy tří fenoménů – obrazu, zvuku i prostoru.
05.01.2015 07:02 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (3 články)

Televizní film Bez tváře se vejde i do filmového rozměru

 
Scénář televizního filmu Bez tváře, který běžel na obrazovkách v neděli 18. dubna, čekal na realizaci mnoho let. Důležitou úlohu v něm má totiž postava zahraniční lektorky, kterou měla podle původních představ ztvárnit některá z čelných francouzských hereček. Nakonec však obsazení málo známé tváře (Susan May Prattová) snímku spíše prospělo – umocnilo rozměr autenticity.
19.04.2010 09:40 |

podobné články

Dnešní tisk: Žilková hladoví kvůli Stropnickému, agenti ožívají

 
Veronika Žilková označuje manžela za anorektika, který ji nutí hladovět. Rusové oživují agenty z dob studené války.
25.08.2009 07:30 |

podobné články

Metro ožívá i po půlnoci, koleje kontroluje zvláštní měřicí vůz

 
Jen málokdo ví, že tunely pražského metra ožívají i po dojezdu posledních souprav pro cestující. Po ukončení provozu metra vyjíždí na trať z depa žlutý měřicí vůz o délce 12,86 metru a váze 26 tun, který má za úkol provádět pravidelné geometrické měření kolejového svršku.
13.04.2010 06:15 |

podobné články

Naše sklárny opět ožívají. Nástupci Crystalexu pomalu obnovují výrobu

 
Například sklárny v Karolince na Vsetínsku už začaly přijímat nové pracovníky.
19.04.2010 19:20 |

podobné články

Na Peloponéském poloostrově si dali sraz motorkáři z celého světa

 
Vysvitlo slunce a motorkáři ožívají. Písty si na začátek sezóny vyrazili rozhýbat na Peloponés.
23.05.2010 21:30 |

podobné články

Bílí žraloci děsí Američany. Vzpomínky na Čelisti ožívají

 
Několikrát v posledních týdnech vyděsil plavce v státě Massachusetts na východním pobřeží USA obávaný žralok bílý.
29.07.2010 08:10 |

podobné články

Ostravská Aréna chystá brutální grotesku o holocaustu

 
Českou premiéru hry Jubileum maďarského dramatika George Taboriho uvede jako první titul nové sezóny ostravská Komorní scéna Aréna. Brilantně napsanou hru, ve které v postavách ze záhrobí ožívají hrůzy židovského holocaustu, divadlo uvede poprvé v sobotu od 18.30 hodin.
16.09.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: George Tabori (3 články)

Vstupte do světa krásek ve 3D!

 
Podívejte se na fantastický svět 3D fotografií. Teprve ve 3D totiž obrázky krásných dívek, celebrit, sportovců, ale třeba i zvířátek či historických památek ožívají. Jak vlastně tenhle zázrak vznikal?
26.11.2010 05:20 |

podobné články

Ústí nad Labem: Povodňové mosty ožívají v infocentru

 
V ústeckém informačním středisku je až do 4. dubna k vidění výstava Jiřího Součka.
17.03.2011 20:20 |

podobné články

Hypotéky ožívají. Poprvé po čtyřech letech jich přibylo

 
Téměř o polovinu se v prvním pololetí meziročně zvýšil objem poskytnutých hypoték. Je to poprvé od roku 2007, co ke zvýšení došlo. Přispěly k tomu nižší ceny bydlení, výhodnější úroky i akce bank. A také to, že stále více Čechů věří, že se ekonomice daří dobře a hromadně se rozhoupali k nákupu, uvádí MF Dnes.
29.07.2011 08:05 |

podobné články

Tip na víkend: Advent na středočeských zámcích

 
Už je tu zas, adventní čas... Zkuste na chvíli zapomenout na předvánoční stres, úklid a pečení a vydejte se na některý ze středočeských zámků, které o víkendech ožívají adventními akcemi.
29.11.2011 13:05 |

podobné články

Varnsdorfští svolali na neděli další protest proti Romům

 
Varnsdorfští svolali na dnešní odpoledne na náměstí setkání nespokojených občanů, protesty proti Romům ve městě ožívají po necelých třech měsících. Místní chtějí podle organizátorů ohlášeného protestu vyjádřit podporu rodině, jejíž členové údajně byli o silvestrovské noci napadeni několika Romy před varnsdorfskou ubytovnou.
15.01.2012 06:25 |

podobné články