Článek

RECENZE: Literární výlet do jiných dimenzí

 
Ludvík Němec svou novou knihou Odpustky pro příští noc, kterou tvoří čtyři povídky, navazuje na sbírku předešlou, Láska na cizím hrobě, jež byla v loňském roce nominována na Magnesii Literu za prózu.
16.07.2015 09:36 |

podobné články

Podobné články

Zástupci V4 jednali o územní dimenzi a integrovaných přístupech

 
Na Ministerstvu pro místní rozvoj se uskutečnila jedna z posledních akcí našeho končícího předsednictví v rámci Visegrádské 4. Vedle zástupců Slovenska, Polska a Maďarska, stálých členů aliance, se jí účastnili i odborníci z tzv. přidružených zemí – Rumunska, Chorvatska a Slovinska - a v neposlední řadě i zástupci Evropské komise (DR REGIO). Přizvána byla i některá města z tuzemska, město Záhřeb a Národní síť místních akčních skupin. Kulatý stůl se zaměřil na jedno ze silných témat regionální politiky - „Územní dimenzi a integrované přístupy k místnímu a regionálnímu rozvoji“.
18.06.2016 21:30 |

podobné články

Mystifikátor Cempírek: Věděl jsem, že moje kniha nezapadne

 
Jde zřejmě o největší českou literární mystifikaci posledních let. Jan Cempírek napsal jako Lan Pham Thi knihu Bílej kůň, žlutej drak, vyhrál s ní Cenu Knižního klubu, dočkal se jejího vydání a pod falešnou identitou dokonce poskytoval rozhovory. Nakonec byl, především díky literární příloze Práva Salon, odhalen. Jedni teď Cempírka označují za nebezpečného podvodníka, druzí oceňují, jak napálil většinu literární obce.
05.12.2009 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cempírek (6 článků)

Do Zlína míří spisovatelské hvězdy, blíží se třetí ročník festivalu Literární jaro

 
Literární legendy Ludvík a Marie Vaculíkovi i cenami ověnčená mladá autorka Kateřina Tučková. Autoři komiksů Lucie Lomová a Nikkarin i mladí básníci Miloš Kozumplík, Michal Stránský a Jiří Mareček. Všichni zmínění tvoří pestrou směs hostů, kteří se zúčastní letošního ročníku Literární jaro.
03.04.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Vaculík (36 článků) , Jiří Stránský (45 článků)

Zemřel slavný literární kritik Reich-Ranicki

 
Ve věku 93 let zemřel ve středu zřejmě nejvýznamnější německý literární kritik současnosti Marcel Reich-Ranicki. Informoval o tom list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), v němž zesnulý vedl literární oddělení. Bezprostřední příčinu smrti deník nesdělil, nicméně Reich-Ranicki na jaře sám veřejně oznámil, že trpí rakovinou prostaty.
19.09.2013 10:35 |

podobné články

Recenze: Šabach objevuje Ameriku. Literární ambice ale nechal doma v Dejvicích

 
Knižní novinka Petra Šabacha si neklade přílišné literární ambice a neskrývaně těží z autorových prověřených kvalit.
24.11.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šabach (29 článků)

Modelka Helena Houdová: Uvězněná 6 dní v maringotce a úplné tmě!

 
Znovuzrození, výlet do různých dimenzí a absolutní zklidnění. To všechno zažila Helena Houdová (37) poté, co se nechala na šest dní zavřít do absolutní tmy.
02.09.2017 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Houdová (133 článků)

Vladimír Kokolia vnímá umění jako taiji

 
Malíř, grafik a hudebník Vladimír Kokolia (53) je historicky prvním laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého, dlouholetý pedagog na Akademii výtvarného umění a velký praktik taiji, které zvláštně souzní s jeho výtvarným rukopisem. Jeho dílo otevírá divákovi možnost nahlédnout do jiných prostorů, do dimenzí plných barev, spirál a nečekaných vjemů. On sám se totiž brání černobílému vidění světa: „Zkouším neklást myšlení na jednu stupnici, ale do prostoru.“
02.05.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kokolia (5 článků)

Račok (VV): Prezident Václav Havel byl i můj prezident

 
Bylo mnoho již vyřčeno, napsáno a řečeno. Můj článek bude krátký, krátký tak, jak je život sám. Krátký z pohledu nekonečného vesmíru, času, který nás míjí a zase se vrací z jiných dimenzí opředen poznáním nepoznaného.
24.12.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Stolová hora Kurupira: Sídlo démonů, nebo základna UFO?

 
Kurupira (1047 m n. m.) je jedním z nejzáhadnějších míst na světě. Tato stolová hora, nacházející se na hranici mezi Venezuelou a Brazílií, je opředena mnoha mýty a legendami. Zmínky o ní se objevují už ve známém románu Ztracený svět od A. C. Doylea, podle kterého na její náhorní plošině stále přežívají bájná prehistorická zvířata (sám Doyle se přátelil se slavným cestovatelem Percym Fawcettem, který v jihoamerických pralesích byl). Jiní tvrdí, že v jejích útrobách je ukrytá brána do jiných dimenzí. Amazonští indiáni jsou zase nezlomně přesvědčeni o tom, že zde sídlí stejnojmenný démon pralesa. A jistě není bez zajímavosti ani to, že právě z této oblasti přichází nejvíc hlášení o výskytu UFO.
07.05.2013 22:25 |

podobné články

Dříve cudná Scarlett Johansson ukázala nahou pravdu

 
Nahou Scarlett Johansson (29) příliš často nevídáme. A pokud ano, tak buď velmi decentně, nebo pod nánosy líčidel a s blonďatou hřívou! V novém filmu si zahrála bytost z jiných dimenzí a je na co se koukat! Scarlett totiž ukázala úplně vše!
25.04.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (292 článků)

Tohle vás dostane! Pět nejzáhadnějších případů kontaktu s mimozemšťany

 
Únosy mimozemskými bytostmi jsou kontroverzním námětem k častým debatám. Očití svědci téměř vždy přísahají na to, co viděli, avšak sami to nemohou vysvětlit. Oběti únosů své zážitky často popisují v médiích. Jedná se pouze o hromadné halucinace, nebo nás mimozemské civilizace z jiných dimenzí opravdu navštěvují? A co po nás vlastně chtějí? Podívejte se na pět nejznámějších případů těchto únosů.
06.10.2016 17:15 |

podobné články

Poslanci si do luxusu netroufli! Blesk překazil nadlidem výlet

 
V době, kdy každý šetří, poslanci nevědí, za co by utráceli. Po neúspěšné žádosti o 650 tisíc korun na fotbal si teď naplánovali výlet do čtyřhvězdičkového hotelu spojovaného s kmotry. Poté, co se o výlet začal zajímat Blesk, nadlidi si do luxusu netroufli. A skončili na statku.
25.04.2013 05:55 |

podobné články

Kam na jižní Moravě: tipy na výlety

 
Kam na výlet na Jižní Moravě? Určitě stojí za to navštívit druhé největší české město Brno. Nelze opomenout zámek v Lednici, Znojmo a jeho okolí, nebo třeba Mikulov. A co třeba výlet na Macochu a nebo výlet na kole na rozsáhlé síti cyklostezek?
20.05.2016 11:05 |

podobné články

Tip na výlet, který potěší celou rodinu

 
Slunečné a horké dny se blíží a vy možná přemýšlíte, kam vzít vaši rodinu na nezapomenutelný výlet. Pokud plánujete cestu někam k vodě a chcete ji spojit s nekonečnou zábavou, adrenalinem a v neposlední řadě mít dobře postaráno o děti, zkuste si udělat výlet na jih Slovenska, do Velkého Medera. Co vás tam čeká?
02.06.2017 13:40 |

podobné články

Když ji natáhne Batman Supermanovi: Recenze bojovky Injustice: Gods Among Us

 
Superman, Batman, Green Arrow, Catwoman, Joker, Lex Luthor a další superhrdinové i záporáci z kokosů od DC si dávají dostaveníčko, při kterém si natlučou pořádně do tlamy. Přichází totiž nová bojovka Injustice: Gods Among Us, ve které všichni svedou bitvu o záchranu světa v paralelní dimenzi. Všichni milovníci komiksu a dobrých mlátiček, zbystřete smysly!
16.04.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Lex Luthor (3 články)

RECENZE: V kybernetické krajině Michala Brixe

 
Architekt Michal Brix zhmotnil své urbanistické vize na malířská plátna a výsledná díla prezentuje v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. V tomto výstavním prostoru se většinou návštěvníci setkávají spíše s artefakty klasické architektury než s obrazy, ovšem Brix obě polohy propojuje a posouvá díky tomu vizuální estetiku do nadstavbových dimenzí.
16.02.2015 07:10 |

podobné články

RECENZE: Hackettův výlet proti proudu času

 
Na stoprocentní hudební výlet proti proudu času pozval v úterý večer zaplněný Velký sál pražské Lucerny čtyřiašedesátiletý britský kytarista a skladatel Steve Hackett. Na dvě a půl hodiny se s diváky a svou doprovodnou kapelou vrátil do první poloviny sedmdesátých let.
07.05.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Steve Hackett (2 články)

Na mezinárodní literární veletrh dorazí také hvězda sci-fi Lukjaněnko

 
Jubilejní, 15. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy, který se uskuteční od 14. do 17. května na holešovickém Výstavišti, má hlavní téma Evropa v literatuře – Literatura v Evropě.
30.04.2009 11:10 |

podobné články

Ludvík Kundera získal Cenu Jaroslava Seiferta 2009

 
Cenu Jaroslava Seiferta, prestižní literární ocenění udělované od roku 1986, pro rok 2009 získal Ludvík Kundera. Básník, dramatik, esejista, literární historik, editor a překladatel. Právu to sdělili zástupci pořadatelů, Nadace Charty 77 a Pioneer Investments.
22.09.2009 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (30 článků) , Ludvík Kundera (10 článků)