Článek

RECENZE: Kubištovy grafiky mezi kubismem a expresionismem

 
Komorní výstavu grafických prací Bohumila Kubišty (1884–1918) připravila Východočeská galerie v Pardubicích.
04.01.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Kubišta (11 článků)
Podobné články

RECENZE: Vobeckého ženy mají tajnosnubné oči

 
Žena jako věčný symbol krásy a mužské touhy je jedno z hlavních témat výstavy Františka Vobeckého (1902–1991) v pražské Galerii Nová síň. Malíř a fotograf, rodák z Trhového Štěpánova, byl autodidakt inspirovaný především kubismem a surrealismem, ale také klasiky českého krajinářství či figurativního aktu.
31.05.2015 16:51 |

podobné články

Umění Aachenových současníků vystavují ve Schwarzenberském paláci v Praze

 
Sbírka grafiky a kresby pražské Národní galerie představuje ve svém kabinetu ve Schwarzenberském paláci grafiky a kresby současníků malíře Hanse von Aachena, jehož souborná výstava je v současné době na Pražském hradě.
04.08.2010 08:05 |

podobné články

Michal Cihlář je mistrem užité grafiky

 
Padesátiletý umělec Michal Cihlář je českým mistrem užité grafiky. Jeho technika barevného či kolorovaného linorytu má velmi originální podobu a jeho tematicky různorodým dílům dává jednotný styl.
24.07.2011 09:05 |

podobné články

Čína si opět na internetu utrhla ostudu: Takhle čarují komunističtí grafici!

 
Čínští úředníci si společně s grafiky z komunistické země uřízli pořádnou ostudu. Na internetu zveřejnili fotografii upravenou v grafickém programu tak špatně, že by nad její nepravostí nepochyboval ani člověk photoshopu a dalších programů pro tvoření grafiky neznalý.
31.10.2013 13:00 |

podobné články

Skvost české grafiky můžete vychutnat o Velikonocích i vy!

 
Pouhých čtrnáct dní dělí pražskou kulturní scénu od události, která si svým obsahem a jedinečností nezadá s nejnavštěvovanější expozicí v České republice, výstavou Ivan Lendl:Alfons Mucha. Hlavní producent této loňské výstavy, společnost BigMedia, tentokrát přináší skvost české grafiky, soubor děl Bohuslava Reynka. Výtvarníka a literáta, jenž patří do síně slávy moderního umění, ale málem upadl v zapomnění.
03.04.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Reynek (27 článků) , Alfons Mucha (203 článků) , Ivan Lendl (109 článků)

Jak Miró vytvářel grafiky

 
Španělský Institut Cervantes v Praze nabízí do 7. května pohled do tvůrčího procesu tisku grafiky Els gossos (Psi) slavného katalánského surrealisty Joana Miróa.
05.04.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Joan Miró (2 články)

Publikační hattrick získal tým Daniela Sýkory z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze

 
Na nejprestižnější konferenci v oboru počítačové grafiky SIGGRAPH 2017 byly přijaty hned tři vědecké články, které vznikly v týmu docenta Daniela Sýkory z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
28.06.2017 10:40 |

podobné články

Grafický kabinet ve Schwarzenberském paláci představuje dosud neznámou grafiku Václava Hollara

 
Sbírka grafiky a kresby Národní galerie v Praze, která uchovává jednu ze tří největších a nejvýznamnějších sbírek grafiky a kresby Václava Hollara na světe (vedle British Musea v Londýně a Thomas Fisher Rare Book Library v Torontu), nyní získala velmi výjimečný přírůstek: Hollarův doposud zcela neznámý grafický list.
16.09.2017 16:45 |

podobné články

Obrazy s hořkosladkou vůní podzimu

 
V Galerii města Kolína vystavuje do 25. června malíř Martin Salajka. Jeho obrazy jsou ovlivněné především expresionismem, fauvismem a do jisté míry i figurální abstrakcí či dokonce předimenzovanou popartovou barevností.
21.04.2016 08:25 |

podobné články

Kubištovy slavné obrazy už září v Ostravě

 
Ostrava se od čtvrtka stala hlavním městem pro milovníky výtvarného umění. Pokud totiž lidé chtějí zhlédnout pohromadě díla za více než miliardu korun od moderního malíře Bohumila Kubišty, musí se vydat do Ostravy. V Galerii výtvarného umění Ostrava (GVUO) je až do 4. ledna k vidění velká retrospektivní výstava tohoto českého velikána malířství, v jehož stopách šli další naši výtvarníci například ze skupiny Devětsil.
02.10.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Kubišta (11 článků)

Kubištovy slavné obrazy zhlédlo v Ostravě téměř 23 tisíc lidí

 
Unikátní výstava mapující dílo a odkaz zakladatele českého moderního umění Bohumila Kubišty s názvem Zářivý krystal skončila v neděli v ostravské Galerii výtvarného umění (GVUO).
05.01.2015 16:07 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Kubišta (11 článků)

Od Dóreho po Slavíčka. Podyjí očima malířů několika generací

 
Jak vypadalo Podyjí očima precizních pozdně barokních grafiků nebo romantiků či malířů experimentujících s kubismem se zájemci dozvědí z nového informačního materiálu, který Správa Národního parku Podyjí vydává společně s Jihomoravským muzeem ve Znojmě.
13.02.2015 16:41 |

podobné články

V domě U Černé Matky Boží otevřou expozici Českého kubismu

 
Uměleckoprůmyslové museum v Praze (UPM) otevře 18. listopadu v domě U Černé Matky Boží, první významné pražské kubistické stavbě, stálou expozici věnovanou českému kubismu. Ve dvou podlažích budovy představí průřez českým kubismem s těžištěm v interiérové tvorbě let 1911 až 1914 s přesahem až do začátku 20. let. Novináře o tom dnes informovala ředitelka UPM Helena Koenigsmarková.
19.08.2015 13:35 |

podobné články

Crysis 3 ukazuje, jak vypadá supermoderní střílečka pro stránce grafiky i hratelnosti

 
(Recenze) Nano-oblek plný mimozemských technologií, zbraně vetřelců, ta nejmodernější lidská technika, ovladatelná vozidla a luk pro tiché zabíjení. A to vše v té nejlepší možné grafice. To je Crysis 3, pokračovatel ceněné série stříleček, který špatné jméno svým předchůdcům nedělá a touhy fanoušků ukojí.
02.03.2013 06:45 |

podobné články

RECENZE: Veronika Bromová nabízí mnoho tváří

 
Výtvarnice Veronika Šrek Bromová prezentuje svá díla v poličském městském muzeu a galerii. Expozici lze s trochou nadsázky nazvat jako její Best of posledního tvůrčího období. Zahrnuje velkoformátové fotografie, obrazy i grafiky.
12.02.2015 09:01 |

podobné články

RECENZE: Koblasův ráj je plný bohyní a vyplazených jazyků

 
Výběr méně známých a dosud nezveřejněných děl táborského rodáka, sochaře, malíře a grafika Jana Koblasy lze vidět v historických prostorách pražské Galerie U Zlatého prstenu. Kolekce představuje jeho grafické listy, skulptury či počítačové grafiky.
05.07.2015 15:51 |

podobné články

RECENZE: Dva grafici se střetli v bizarním duelu

 
Výstavu dvou grafiků, Petra Fialy a Michala Burgeta, lze vidět v liberecké Oblastní galerii. Oba tvůrce spojuje nejen osobní přátelství, ale také společná studia grafiky i malby a v neposlední řadě stejná duchovní cesta. Zároveň je však rozdělují tvůrčí metody, kterými vyjadřují své ideje.
18.08.2015 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1312 článků)

Lišácké manévry ve vesmíru: Recenze Star Fox Zero

 
Lišák Fox McCloud se vrátil se svým týmem, aby se opět vydali bránit vesmír před tyranií. Fanouškům bude toto dobrodružství dobře známé, protože jde o remake kultovních Lylat Wars z Nintenda 64. Jenže hráči se v případě Star Fox Zero dočkají mnohem více než jenom vylepšené grafiky. Přibyly nové mise, planety, alternativní cesty i vozidla. Už žhavíte knipl?
20.04.2016 17:10 |

podobné články

RECENZE: Václav Johanus stvořil rajskou zahradu

 
Výtvarník Václav Johanus si vydobyl uznání především na poli užité grafiky a knižní ilustrace. Jeho práce publikovalo ve druhé polovině minulého století mnoho tehdy populárních časopisů jako Stadión, Mladý svět, Květy, Dikobraz či dětské magazíny Sluníčko nebo Ohníček.
18.05.2016 09:15 |

podobné články