Článek

RECENZE: Kronos a DJ Spooky si rozumějí

 
Američané DJ Spooky a Kronos Quartet experimentují na společném albu Rebirth Of A Nation. Bourají nejen žánrové hranice, ale dotýkají se i témat rasismu a propagandy.
02.11.2015 13:40 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Absolutní Kronos

 
Kronos Quartet představuje kategorii samu pro sebe. Soubor zaměřený čistě na soudobou hudbu nejprve dokázal zpopularizovat desítky skladeb a do kontextu vážné hudby uvést i díla stojící mimo ni. Nakonec však vznik desítek dalších děl inicioval, takže se ve čtvrtek v pražském Rudolfinu nevracel do minulosti, i když vystupoval v rámci turné ke čtyřiceti letům existence.
14.11.2014 11:16 |

podobné články

Nová CD - Kronos Quartet, Simple Minds i Divadlo Semafor

 
Právě vychází nová deska hudebních experimentátorů Kronos Quartet, po šestnácté se hlásí i skotští Simple Minds a vy milovníci humoru: Zavěste prosím, volá Semafor. Nabídku doplňuje reedice známé desky Robert Křesťan - Druhá tráva z roku 1991.
03.06.2009 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Křesťan (10 článků)

Na Colours of Ostrava vystoupí Kronos Quartet a Kimmo Pohjonen

 
Nejznámější smyčcový kvartet, zaměřený na soudobou hudbu, bude hostem jedenáctého ročníku festivalu Colours of Ostravaa. Kronos Quartet na festivalu vystoupí s finským akordeonistou Kimmem Pohjonenem a samplovým mágem Samuli Kosminenem, se kterými nedávno vydal vynikající album Uniko. V pondělí o tom informovali pořadatelé festivalu.
14.11.2011 13:40 |

podobné články

Kronos Quartet: Martynov nám napsal úžasnou hudbu

 
Americký Kronos Quartet, který v létě vystoupí na festivalu Colours of Ostrava, je asi nejznámějším smyčcovým kvartetem, které se věnuje výhradně soudobé hudbě. V lednu mu vyšlo album věnované hudbě ruského skladatele Vladimira Martynova. Na otázky odpovídal houslista a vedoucí souboru David Harrington.
31.01.2012 10:30 |

podobné články

V Ostravě vystoupí smyčcový kvartet Kronos s finským akordeonistou

 
Kronos Quartet, který v létě vystoupí na festivalu Colours of Ostrava, je asi nejznámějším smyčcovým kvartetem věnujícím se výhradně soudobé hudbě. V lednu mu vyšlo album věnované hudbě ruského skladatele Vladimira Martynova. Na otázky Novinek odpovídal houslista a vedoucí souboru David Harrington.
20.06.2012 08:30 |

podobné články

Fascinující úvod Colours of Ostrava obstaral Kronos Quartet

 
Hned první den festivalu Colours of Ostrava potvrdil jeho výjimečnost. Žádný jiný dramaturg než Zlata Holušová by si neodvážil zkombinovat v programu písničkáře Rufuse Wainwrighta, smyčcový kvartet Kronos interpretující výhradně soudobou hudbu, a skotskou převážně instrumentální kytarovku Mogwai, která si libuje ve vytváření zvukových stěn. Risk se vyplatil.
13.07.2012 02:50 |

podobné články

Osobnosti: Rufus Wainwright (13 článků)

Skandální deník Witolda Gombrowicze může změnit pohled na některé knihy

 
V Polsku vyjde 23. května kniha vzpomínek spisovatele Witolda Gombrowicze nazvaná Kronos. Zástupci nakladatelství Wydawnictwo Literackie, jež ji vydá, tvrdí, že se v literárním světě schyluje ke skandálu a bude třeba změnit pohled na některá díla, jež Gombrowicz napsal. Dodávají, že více než cokoli jiného je Kronos intimní deník.
26.04.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Witold Gombrowicz (2 články)

Kronos kvartet slaví čtyřicet, ale neohlíží se

 
Nejvýznamnější komorní soubor zaměřující se na soudobou hudbu, americký smyčcový Kronos Quartet, vystoupí ve čtvrtek v rámci turné ke čtyřiceti letům existence v pražském Rudolfinu. Přestože by to mohla být příležitost k ohlédnutí, uvede většinou nová díla.
10.11.2014 09:55 |

podobné články

Na světě vzniká tolik krásné hudby, že se Kronos Quartet neohlíží

 
Legendární smyčcový Kronos Quartet vystoupí ve čtvrtek v pražském Rudolfinu. Přestože je koncert součástí turné ke čtyřiceti letům existence, skupina se nemíní vracet do minulosti a na programu má skladby, které dříve nehrála.
13.11.2014 10:41 |

podobné články

Vědecky dokázáno: Psi lidem rozumějí!

 
Nepodceňujte své pejsky a mluvte na ně pokud možno slušně. Podle maďarských vědců totiž psi rozumějí lidské řeči tolik co 16měsíční děti!
07.01.2012 12:15 |

podobné články

Otcové spávající s dětmi jim lépe rozumějí

 
Otcové spávající s dětmi mají nižší hladinu testosteronu a rozumějí dětem lépe.
12.09.2012 09:55 |

podobné články

Sloni rozumějí lidské řeči, rozliší jednotlivé jazyky i muže od ženy a dítě od dospělého

 
Sloni jsou inteligentní tvorové, kteří podobně jako lidé truchlí a navíc si pamatují po desítky let, kdo jim ublížil. Něžní obři ale mají zřejmě mnohem vyšší IQ, než jsme dosud soudili. Tlustokožci s chobotem totiž rozumějí lidské řeči. A to natolik, že rozeznají i jednotlivé jazyky a poznají, když hovoří muž či žena nebo dítě a dospělý.
13.03.2014 07:40 |

podobné články

Recenze: Projekt Kronos je zárukou, že českou fantasy čekají dobré časy

 
Stejně jako autor knihy Pavel Bareš (23) okouzlí bezprostředností a tak trochu punkovým projevem (myšleno hodně volnomyšlenkářským), tak jeho příběh působí dospěle, profesionálně a co je důležitější - je prostě dobrý! Strach, který dokáže probudit, si čtenáři rádi užijí.
21.06.2017 11:10 |

podobné články

Colours už odtajňuje program, na 11. ročník dorazí Flaming Lips

 
Po proslulém Kronos Quartetu odtajnili pořadatelé hudebního festivalu Colours of Ostrava s velkým předstihem další programovou novinku chystanou na příští ročník. Jednou z hvězd přehlídky, která se uskuteční v polovině července, bude psychedelická kapela Flaming Lips.
06.12.2011 14:30 |

podobné články

První den festivalu Colours of Ostrava přilákal přes dvacet tisíc lidí

 
Program prvního dne Festivalu Colours of Ostrava přilákal do areálu dolu Hlubina 22 000 diváků, kteří viděli čtvrteční vystoupení Kronos Quartetu a Mogwai či Rufuse Wainwrighta. Přesunutí festivalu do areálu industriální památky se pořadatelům vyplatilo.
13.07.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Rufus Wainwright (13 článků)

RECENZE: Karlu Gottovi jeho současní autoři rozumějí

 
Koncepce nového alba Karla Gotta nazvaná S pomocí přátel je zajímavá. Pobídl autory z Čech, Slovenska i Německa, aby pro něho napsali písničky, jež budou ctít jeho osobnost, ale současně mu umožní generačně se setkat s jejich uměleckou vizí.
19.09.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4647 článků)

RECENZE: Velmistři progresivního rocku Dream Theater oslavovali v Praze

 
Naši Pražané nám rozumějí – mohli si v neděli večer „po mozartovsku” libovat členové americké progresrockové formace Dream Theater. Pravda, návštěvnost koncertu ve Foru Karlín trochu utrpěla velmi bohatou nabídkou slavných zahraničních jmen, která se u nás v posledních dnech objevila, ale ti, kdo přišli, dobře věděli, proč na koncertě jsou.
29.06.2015 10:11 |

podobné články

Nudné písničky ZZ Top neznají

 
Hala na pražském výstavišti, naplněná nejen vousáči, kteří dorazili na strojích Harley Davidson a podobných, v úterý téměř nepřetržitě aplaudovala při každé písničce nesmrtelných ZZ Top. Někteří si i zazpívali známé texty. Příznivci skupiny svým jižanům rozumějí a nejvíc na nich milují to, že se za 40 let v ničem nezměnili.
27.05.2009 10:05 |

podobné články

Odvázaná Marta Jandová: Expřítel žárlil a dělal scény!

 
Zpěvačka a porotkyně Česko Slovenské SuperStar Marta Jandová (35) prožívá vztah s expartnerem Mahuleny Bočanové Viktorem Mrázem. Kdysi ale zpěvačka dávala přednost hudebníkům. Jen ti totiž rozumějí životu pravé rockové hvězdy!
06.11.2009 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (740 článků) , Marta Jandová (885 článků)