Článek

RECENZE: Jimmyho tančírna

 
Již za týden se rozzáří francouzské Cannes filmy a hvězdami 68. ročníku nejslavnějšího filmového festivalu světa. Jedním z těch, kdo si na něm vydobyli pozici „inventáře“, je britský režisér Ken Loach, který měl v hlavní soutěži už dvanáct filmů, získal za ně několik cen a před devíti lety i Zlatou Palmu za drama Zvedá se vítr.
07.05.2015 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Ken Loach (6 článků)
Podobné články

Filmové premiéry: Klub rváčů, Dejte mi pokoj! a Jimmyho tančírna

 
Tento týden jde v rámci Projektu 100 do kin restaurovaná verze slavného Klubu rváčů. Francouzská komedie Dejte mi pokoj! Stojí na hereckém výkonu Christiana Claviera. Drama Jimmyho tančírna představil britský režisér Ken Loach v loňské hlavní soutěži v Cannes a Ex Machina je docela chytře natočená sci-fi.
30.04.2015 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Christian Clavier (5 článků) , Ken Loach (6 článků)

Český rozhlas: Rozhlasová tančírna složí poklonu Elle Fitzgerald

 
V náladě swingu se tradičně ponese Rozhlasová tančírna. Zavzpomínejte letos na nedožité sté narozeniny legendární americké zpěvačky Elly Fitzgerald. Český rozhlas České Budějovice připravil na čtvrtek 26. října od 19 hodin ve Společenském sálu Metropolu České Budějovice večer plný nádherných melodií. Přijďte si zatančit (nejen) v rytmu swingu v Rozhlasové tančírně!
24.10.2017 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Ella Fitzgerald (2 články)

Kauza Jimmyho Savila: Nejmladším znásilněným byl devítiletý skaut

 
Skandál kolem zbožňovaného moderátora Jimmyho Savila, ze kterého se vyklubal zvrhlý pedofil, nabývá obřích rozměrů. Nejnověji se ukázalo, že přímo ve studiích BBCsexuálně zneužil devítiletého chlapce.
15.10.2012 11:50 |

podobné články

Rozchod se nekoná: Jennifer Aniston dorazila ruku v ruce se snoubencem na svatbu Jimmyho Kimmela

 
Koncem minulého týdne se světem začala šířit zpráva o rozpadu vztahu Jennifer Aniston  (44) a Justina Therouxe (41). Dvojice, která měla mít těsně před svatbou, se prý nedokázala dohodnout ani na průběhu jejich svatebního obřadu a korunu všemu nasadila odluka způsobená pracovními povinnostmi. Herci ale nyní všem utnuli tipec, když se jako dvě hrdličky objevili na svatbě moderátora Jimmyho Kimmela.
15.07.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (712 článků) , Justin Theroux (168 článků)

Noční běžec vběhne příští týden do kin

 
V americkém kriminálním dramatu Noční běžec hrají hlavní role Liam Neeson a Ed Harris: Neeson brooklynského gangstera a zabijáka Jimmyho, Harris jeho dlouholetého nejlepšího přítele, mafiánského bosse Shawna. Jimmyho teď ale kromě hříchů minulosti pronásleduje i zarputilý detektiv. Když se terčem stane jeho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil.
12.04.2015 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Liam Neeson (58 článků) , Shawn Harris (1 článek)

Exkluzivně! Vágner z Ordinace: Podívejte se na jeho seskok padákem!

 
Herec Petr Vágner (32), který v současné době exceluje v roli záchranáře v seriálu Ordinace v růžové zahradě, dře na nové divadelní hře Tančírna. Kromě toho ale stíhá i pravidelné seskoky padákem, kterým před lety úplně propadl.
16.09.2009 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (234 článků)

Chudík protančil v Praze víkend!

 
Legendární primář Sova ze seriálu Nemocnice na kraji města, slovenský herec Ladislav Chudík (86), uplynulý víkend zavítal do Prahy, kde protančil střevíce! Odehrál tu totiž dvě představení hry Tančírna v rámci festivalu Slovenské národní divadlo...
29.06.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků)

Ladislav Chudík zkolaboval během představení

 
Herec Ladislav Chudík (89) zkolaboval v průběhu představení a pro silné bolesti žaludku nedohrál hru Tančírna ve Slovenském národním divadle (SND). Po přestávce za něj zaskočil režisér zmíněného představení Martin Huba (70), který jeho roli alternuje.
08.10.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků) , Martin Huba (24 článků) , Martin Hub (22 článků)

Nejvyšší česká moderátorka předvedla rafinovaný výstřih a prozradila, proč není mrštná

 
Moderátorku České televize jsme potkali na večírku klubu Petra Čadka Tančírna, kde zálibně sledovala nejen účastníky show StarDance, ale tanečníky a tanečnice všeobecně. Proč vlastně Daniela Písařovicová netančí?
19.12.2013 08:07 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čadek (190 článků) , Daniela Písařovicová (97 článků)

Policie zasahovala v divadle Brzobohatého: Gregorová v kostýmu

 
Nadšená fanynka, nebo záměrná narušitelka? Tato otázka prolétla hlavou všem divákům v Divadle Radka Brzobohatého, kteří přišli na hru Tančírna. Žena během představení, ve kterém hrála Hana Gregorová (61), vydávala tak podivné a hlasité zvuky, že ji jeden muž musel okřiknout. Divadelní fanynka se naštvala a na muže zavolala policii.
17.06.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Hana Gregorová (439 článků)

Rozhlasová tančírna připomene legendárního Franka Sinatru

 
Zavzpomínejte s Janem Smigmatorem na nedožité stoleté narozeniny Franka Sinatry, ohlédněte se s Petrou Chlebníčkovou za patnácti lety jejího hudebního působení v Českých Budějovicích a zatančete si (nejen) v rytmu swingu v Rozhlasové tančírně! Přímý přenos uslyšíte na jihočeské frekvenci 106,4 FM.
11.11.2015 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Frank Sinatra (71 článků) , Jan Smigmator (11 článků)

Herec Kratina vzpomínal na časy ve StarDance: Na parket ho doprovodila krásná dcera

 
V úterý se ve Slovanském domě konala takzvaná Benefiční tančírna - akce StarDance, jejíž výtěžek podpoří Centrum Paraple. Mezi pozvanými byli účastníci aktuální řady, i z ročníků minulých. Zatančit si tak přišli Jolana Voldánová, Štěpánka Hilgertová, Kateřina Baďurová nebo třeba Jitka Schneiderová či Vladimír Kratina.
26.11.2015 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Schneiderová (278 článků) , Vladimír Kratina (65 článků) , Jolana Voldánová (142 článků) , Kateřina Baďurová (29 článků) , Štěpánka Hilgertová (37 článků)

Herec Kratina a diskař Bugár vyvedli své krásné dcery!

 
Účastníci ze sedmi řad StarDance se sešli ve Slovanském domě, kde se konala takzvaná Benefiční tančírna, jejíž výtěžek podpoří Centrum Paraple. Vladimíra Kratinu (63) a Imricha Bugára (60) doprovodily dcery. Obě by z fleku mohly dělat modelky.
27.11.2015 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kratina (65 článků) , Imrich Bugár (50 článků)

Sváteční Rozhlasová tančírna se ponese v náladě swingu

 
Výročí vzniku samostatného československého státu připomene Český rozhlas České Budějovice sváteční Rozhlasovou tančírnou. Doba, kdy světu vládl úsměv, galantní chování a swing, se vrátí 27. října do společenského sálu českobudějovického Metropolu. Letos se o patřičnou hudební zábavu postarají renomované vokální kvarteto The Swings a Rozhlasový swingový orchestr.
24.10.2016 14:10 |

podobné články

Městská divadla pražská: Seznamka v divadle aneb Představení pouze pro nezadané

 
Zkuste najít novou lásku v divadle a možná už na Valentýna nebudete sami! Divadlo Rokoko pořádá v sobotu 11. února od 17 hodin již tradiční Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let. Akci odstartuje tragikomedie Strýček Váňa. Následovat bude bohatý doprovodný program v divadelní kavárně, který nabídne řadu příležitostí k seznámení i těm stydlivějším. Čekají vás krátké lekce swingu a swingová tančírna, tombola o lákavé ceny, prohlídka zákulisí divadla pouze pro páry, hudba a mnoho dalšího. Večerem budou provázet herci Městských divadel pražských.
03.01.2017 20:00 |

podobné články

RECENZE Jak katolíci zavřeli "komoušovi" Jimmymu tančírnu

 
Přečtěte si recenzi nového filmu režiséra Kena Loache, který vypráví příběh odvážného aktivisty Jimmyho Graltona, jenž si na irském venkově otevře navzdory nelibosti katolické církve taneční sál.
13.05.2015 15:12 |

podobné články

Osobnosti: Ken Loach (6 článků)

Recenze: Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala – romantika bez kýče, po které se vám bude stýskat

 
Jestli letos Bridget Jones poslala dopis Ježíškovi, tahle kniha v něm rozhodně nechyběla! Kniha autorů Jimmyho Rice a Laury Tait totiž disponuje stejně skvělým humorem jako její deník.
10.12.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Laura Jones (1 článek)

Jimmyho Somervilla vypískali za málo fistule

 
Poslední hvězda multižánrového letního O2 Sázavafestu, Jimmy Somerville, své fanoušky ošidila. Místo půlnočního hodinového představení, které mělo být vyvrcholením kácovského festivalu, jim zpěvák naservíroval necelých 35 minut!
04.08.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jimmy Somerville (1 článek)

"Kdo není pro Obamu, je rasista." Nesmysl, říká Bílý dům

 
Bílý dům výrok amerického exprezidenta Jimmyho Cartera odmítá, o rasismus prý nejde.
17.09.2009 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jimmy Carter (23 článků)