Článek

RECENZE: Hrdina Marťana je jako figurka v počítačové hře

 
Román Marťan je příběhem o lidské nezdolnosti. Hlavní hrdina, astronaut Mark Watney, je jedním z prvních lidí, kteří navštívili Mars, a dost dobře bude možná i prvním člověkem, který tam zemře. Uvízl v prašné bouři a jeho posádka odletěla v domnění, že je mrtvý. Watney musí přežít, dává do toho všechno a čeká, než ho někdo zachrání.
26.02.2015 09:01 |

podobné články

Podobné články

Susan Boyle: Už je v počítačové hře!

 
Ačkoliv slavná zpěvačka Susan Boyle skončila ve finále soutěže Britain's Got Talent „až“ druhá, je jasné, že už vstoupila mezi nesmrtelné. Pomohl jí v tom například i fakt, že její postava už existuje v jedné počítačové hře! Podívejte se! VIDEO!
01.06.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Susan Boyle (296 článků)

Zhubla díky počítačové hře!

 
Přebytečných kil se lze zbavit nejrůznějšími způsoby – někdo se „trápí“ v posilovně, jiný striktně dodržuje dietu. Jean Hinton (41) z Walesu se rozhodla pro způsob, který je vzhledem k jejímu věku poněkud neobvyklý. Zhubla díky Nintendu Wii Fit, počítačové hře pro teenagery!
26.01.2011 00:25 |

podobné články

Mokrý, to byl muž trapasů a také figurka na svazu

 
Kdo byl Pavel Mokrý? Figurka a muž samých přehmatů
21.07.2009 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mokrý (14 článků)

Lessy byl jenom figurka. Jak z jiné planety, říká Vidím z ODS

 
Člověk z jiné planety a pouhá figurka, která byla snadno ovladatelná jinými. Tak popisuje odvolaného prezidenta policie předseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Vidím (ODS) v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.
30.08.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Vidím (72 článků)

Lessy byl jenom figurka. Jak z jiné planety, říká Vidím z ODS

 
Člověk z jiné planety a pouhá figurka, která byla snadno ovladatelná jinými. Tak popisuje odvolaného prezidenta policie předseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Vidím (ODS) v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.
30.08.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Vidím (72 článků)

Cobainovi blízcí protestují proti využití zpěváka v počítačové hře

 
Dva žijící členové legendární americké kapely Nirvana vznesli námitky proti internetové hře Kytarový hrdina (Guitar Hero). Postava, jež v ní představuje jejich zesnulého kolegu Kurta Cobaina, se prý nedrží repertoáru Nirvany a může hrát i skladby jiných autorů.
11.09.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Cobain (164 článků)

Vědci připojili živou myš k počítačové hře, aby zkoumali její mozek

 
Vědci z univerzity v Princetonu zkoušejí zcela novou metodu zkoumání mozku myši. Hlodavci připojí k mozku senzory a nechají jej pomocí zvláštního zařízení probíhat virtuální realitou vytvořenou na základě populární počítačové hry Quake. Tímto způsobem chtějí studovat neurologickou aktivitu pohybujících se zvířat.
16.10.2009 17:50 |

podobné články

Myslí si, že nesou pochodeň, ale je to plamenomet. Komsomolci politické korektnosti, rozčílil se novinář

 
Redaktor MF Dnes Milan Vodička se zamyslel nad tím, zda Jan Žižka nebyl černoch. Jak k tomu dospěl? Na základě počítačové hry s dějem v Posázaví v roce 1403. Ajatolláhové korektnosti z ciziny totiž kritizují, že v této počítačové hře nejsou černoši, píše Vodička.
03.03.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Žižka (56 článků)

Recenze: Ridley Scott udělal z Marťana vesmírného MacGyvera a natočil konečně dobré sci-fi

 
Režisér Ridley Scott se po třech letech vrací do žánru sci-fi, aby si napravil reputaci po rozporuplných reakcích na poslední snímek Prometheus, ve kterém se pokoušel znovu nastartovat dnes už klasickou filmovou sérii o Vetřelci. Drama Marťan režisérovi tentokrát opravdu sedlo. Natočil první povedený film po letech.
01.10.2015 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Ridley Scott (84 článků)

Recenze: V Artemis pokračování Marťana nečekejte, Weir vás ale uchvátí novým dobrodružství z vesmíru

 
Andy Weir před pár lety svět sci-fi zcela ovládl svou prvotinou Marťan. Není tak divu, že jeho další knihu všichni očekávali s ohromným napětí. Weir rozhodně nepředvedl v nové knize takovou "bombu", i Artemis si ale zaslouží čestné místo na výsluní.
13.06.2018 17:50 |

podobné články

Desetiletý hoch hrdinou. Dovezl auto do bezpečí, když prababička za volantem omdlela

 
Desetiletý chlapec z amerického Colorada je oslavován jako hrdina poté, co zachránil život sobě, svému čtyřletému bratrovi a 74leté prababičce. Ta omdlela za volantem a ztratila kontrolu nad řízením. A tentokrát jsou počítačové hry na opačné straně bariéry, než tomu bývá. Chlapec totiž relativně dobře zvládl řízení jedoucího automobilu díky hře Mario Kart, kterou často hrává.
06.08.2013 20:10 |

podobné články

Zrní vyšlou po letech hrdinu počítačové hry znovu do světa. V Praze chystají speciální koncert

 
Kapela Zrní odehraje v pondělí 23. května v pražském klubu Palác Akropolis speciální koncert, na kterém zazní celá deska Hrdina počítačový hry jde do světa. Skupina kolem zpěváka Jana Ungera připravuje kromě doprovodného smyčcového kvartetu i speciální vizuální zpracování, kterého se ujal písničkář Jakub Čermák alias Cermaque. „Rozhodli jsme se udělat konceptuální desku, ve který vykřičíme do světa co cítíme," vysvětluje zpěvák Jan Unger, jak před pěti lety vznikala jejich druhá deska Hrdina počítačový hry jde do světa.
19.05.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Unger (5 článků) , Jakub Čermák (4 články)

Nová ukázka z Mafie III: Tohle jsou důvody, proč se hlavní hrdina Lincoln Clay žene za pomstou

 
Vydání třetího dílu počítačové hry Mafia se kvapem blíží a tvůrci odhalují další detaily z příběhu. V nejnovějším traileru se hráči dozví důvody, proč se hlavní hrdina Lincoln Clay vydává na krvavou cestu za pomstou. Již dříve bylo oznámeno, že mafiánský boss Sal Marcano se rozhodne vyvraždit Lincolnovu "rodinu", v jeho případě ovšem odvede mizernou práci a on přežije. Trailer nově prozradil, že se obě mafiánské rodiny dříve přátelily, problém nastal po úspěšné krádeži ze sejfu federálních zásob. Kdo by se totiž chtěl dělit o lup, když ho může mít celý a zároveň se zbavit konkurence? Hra vyjde 7. října na PC, Xbox One i PlayStation 4.
17.08.2016 14:40 |

podobné články

Chcete mít hravé svátky? Ulovte si vánočního kapra ve hře Na ryby!

 
Vánoce, chvíle klidu a pohody, jsou tu a k těmto svátkům neodmyslitelně patří pro hravé jedince i počítačové hry. Stejně jako vánoční kapr. A co to rovnou spojit a ve hře Na ryby, kterou si můžete zahrát zdarma na Blesk.cz, si ulovit nějaký pořádný kousek?
20.12.2013 14:07 |

podobné články

Počítačový nadšenec požádal přítelkyni o ruku ve hře

 
Rozeznat kde je realita a kde normální život, s tím má možná problém jeden Američan, který požádal svou přítelkyni o ruku prostřednictvím počítačové hry. Muž žijící v New Yorku, jenž u videa nezveřejnil své jméno, vytvořil ve hře Super Mario World speciální úroveň, ve které se jeho přítelkyně velmi neobvyklou cestou dozvěděla, že ji její partner žádá o ruku.
23.10.2009 11:45 |

podobné články

Britka přibrala 25 kilo za tři měsíce kvůli závislosti na počítačové hře

 
Závislosti na počítačových hrách nepropadají jen náctiletí chlapci, ale i starší zajištěné ženy s dobrým zaměstnáním. Důkazem může být i čtyřiadvacetiletá podnikatelka Susie Hamptonová, která propadla před lety hře World of Warcraft natolik, že u ní byla schopná strávit i 18 hodin denně. Nejen, že byla stále nevyspalá, ale také zanedbávala svého přítele. Navíc za tři měsíce přibrala neuvěřitelných 25 kilogramů.
15.03.2011 16:50 |

podobné články

Nahatý princ Harry je námětem nové online hry

 
Kreslený zrzek s rukama v rozkroku v internetové hře Save Harry ne náhodou připomíná britského prince Harryho  (27) . Mladší bratr korunního prince Williama  (30) se stal námětem nové počítačové hry poté, co svět oblétly fotografie z jeho soukromé párty v Las Vegas. Princ byl na snímcích zcela nahý s neznámou dívkou. A ve hře se snaží uniknout fotografům a zabránit tomu, čemu se skutečný Harry nevyhnul – publikování fotek v bulváru.
07.09.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: princ Harry (236 článků)

Počítač je zase chytřejší: Poprvé porazil mistra v čínské deskové hře

 
Zatímco v šachu jsou počítačové programy schopny porazit elitní hráče už od konce minulého století, v asijské deskové hře go k tomu poprvé došlo až nyní. Podle článku zveřejněného v časopisu Nature se to podařilo programu vytvořenému společností DeepMind, který opakovaně porazil několikanásobného evropského šampiona. Podle listu The Guardian byl program vytvořen na jiném principu než dosavadní pokusy a vítězství počítače přišlo výrazně dříve, než soudili někteří experti.
28.01.2016 07:05 |

podobné články

Falešný hrdina si vymyslel záchranu dítěte: Od hasičů dostal padáka!

 
Lhát se nemá. Dobrovolný hasič Milan Zadrobílek ze Stěžer na Královéhradecku si vymyslel záchranu dítěte a jako hrdina se nechal od prezidenta Zemana ocenit Zlatým záchranářským křížem. Na podvod se ale přišlo a falešný hrdiná teď u hasičů skončil.
03.08.2017 16:10 |

podobné články