Článek

RECENZE: Hledání podstaty santanovitosti

 
Deska Santana IV. už svým názvem odkazuje k sedmdesátým letům. Po superslavném debutu Carlose Santany Santana (1969) totiž následovaly desky Abraxas (1970) a Santana III. (1971), které formovaly rockové dějiny jako málokteré jiné album.
27.04.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Carlos Santana (20 článků)
Podobné články

Správkyně konkurzní podstaty tvrdí: Svatba Ivety Bartošové je podvod!

 
PRAHA – Tak to je gól! I přes to, že zpěvačka Iveta Bartošová (43) se zkrachovalým producentem Jiřím Pomejem (44) dávají veřejnosti na odiv svou nehynoucí lásku, možná jde jen o podfuk. „Nebydlí spolu! V Uhříněvsi žije jen Iveta se synem,“ tvrdí správkyně Pomejeho konkurzní podstaty a sousedé princezny české pop-music.
19.05.2009 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1420 článků) , Iveta Bartošová (6693 článků)

Plán využít k hledání mrtvol supy skončil fiaskem, nechtějí létat a jen se perou

 
Supi se jako náhrada policejních psů neosvědčili. Ani po výcviku nic nenašli, odmítají létat a perou se. Německé policejní špičky se snaží plán využít k hledání mrtvol supy smést pod stůl. Na zkoušku policie přivezla trojici těchto opeřenců z rakouského Korutanska a doufala, že se jí podaří využít vrozený talent, který mrchožrouti v přírodě předvádějí při hledání mršin. Marně.
30.06.2011 15:50 |

podobné články

Skandál s odprodejem majetku naší armády: Za vším prý stálo udání, kolem vyšetřování je dusno

 
Ministerstvem obrany otřásá měsíc pořádný skandál kvůli odprodeji údajně nepotřebného majetku za nízké ceny. Policie stíhá čtyři lidi a minimálně další tři vede jako podezřelé. ParlamentníListy.cz při hledání podstaty případu narazily na dokument, který celou záležitost odstartoval.
01.04.2015 14:56 |

podobné články

RECENZE Intimní story o hledání míst v životě Freuda nenašla

 
Pokusem o přerod intimní romantické story o hledání místa v životě ve freudovsky symbolický rodičovský thriller si tvůrci filmu Místa ukousli až příliš velké sousto.
19.09.2014 16:15 |

podobné články

Skot našel při svém prvním hledání cenný poklad z doby železné

 
David Booth si objednal detektor kovu v hodnotě zhruba sedmi tisíc korun a po pěti dnech jeho prostřednictvím našel poklad jen těžko vyčíslitelné hodnoty. Tento husarský kousek se mu navíc povedl hned při jeho prvním hledání v terénu. Informoval o tom deník The Times.
06.11.2009 22:20 |

podobné články

Osobnosti: David Booth (4 články) , David Booth (4 články)

Tisíce žíznivých dromedárů plení Austrálii při hledání vody

 
Austrálie začíná řešit problém, který může znít na první pohled komicky, avšak ve skutečnosti je velmi vážný. Zhruba šest tisíc dromedárů totiž plení oblast Severního teritoria. Zatím pořádají nájezdy na obyvatele oblasti u řeky Docker, avšak brzy se možná při hledání vody podívají i do menších měst.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Pátrání po ohrožených dětech bude efektivnější, zapojí se i tn.cz

 
Policie chce zefektivnit hledání pohřešovaných dětí. Ministerstvo vnitra proto spustilo aplikaci, pomocí které chce zapojit do hledání lidi i média.
11.05.2010 11:45 |

podobné články

Hledání na internetu může být nebezpečné, varují odborníci

 
Výrobci antivirových programů varují – hledání populárních termínů přes internet může snadno zaneřádit počítač nevyžádaným softwarem a viry.
03.08.2010 11:35 |

podobné články

Meteor svědkem světově unikátního objevu

 
V průběhu měsíce května vysílal vědecko-populární magazín Českého rozhlasu Meteor časosběrný dokument Marka Janáče o hledání bolidu Benešov. Dokument sleduje úspěšné hledání vědců z Astronomického ústavu Akademie věd ČR. Těm se pod vedením RNDr. Pavla Spurného, CSc. podařilo najít pozůstatky bolidu, který v noci ze 7. na 8. května 1991 zazářil nad českým územím. Něco takového se dvacet let po pádu nepodařilo ještě nikomu na světě.
20.05.2012 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (343 článků) , Pavel Marek (185 článků) , Pavel Marek (201 článků)

Sociální dávky nemotivují lidi k hledání práce, vyšlo z průzkumu

 
Více než dvě třetiny občanů ČR dlouhodobě zastává názor, že by nezaměstnaní měli dostávat jen tak nízké sociální dávky, aby byli nuceni si aktivně shánět práci. Současná situace není podle lidí dostatečně motivující pro hledání. Zveřejnila to společnost STEM, která ve čtvrtek pokračuje ve vydávání zpráv týkajících se názorů veřejnosti na nezaměstnanost.
07.06.2012 16:50 |

podobné články

Šéf českých muslimů nabízí pomoc při hledání unesených dívek

 
Předseda Ústředí muslimských obcí v České republice a předseda Islámské nadace v Brně Munib Hasan Alrawi nabízí pomoc při hledání dvou Češek unesených v Pákistánu. Právu ve čtvrtek řekl, že je ochoten jet přímo do Pákistánu a zapůsobit na konkrétní osoby. Na ministerstvo zahraničí se obrátil prostřednictvím bývalého mluvčího Víta Koláře, který jeho nabídku prý tlumočil. Nyní čeká Alrawi na reakci vedení resortu.
21.03.2013 12:35 |

podobné články

Hledání Nečasova nástupce: Víme, kdo chce nahradit premiéra!

 
Hledání nástupce premiéra Petra Nečase, který včera oznámil demisi na předsednický post, by nemuselo trvat dlouho. Nejžhavější kandidát na uvolněné premiérské křeslo ministr průmyslu a 1. místopředseda ODS Martina Kuba se už totiž nechal slyšet, že by byl ochoten na něj usednout.
17.06.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Rusnokův vládní dokument zdůrazňuje hledání pravdy a kritické myšlení

 
O co největší poctivost a autentičnost, ale také o hledání pravdy chce podle dokumentu nazvaného "Mise vlády - hodnoty a pravidla naší služby" usilovat vláda premiéra Jiřího Rusnoka. Materiál, o kterém jako první informovaly Hospodářské noviny, dnes poskytlo tiskové oddělení úřadu vlády, vyvěšen je nyní také na  vládním webu . "Pokud se nám pokusí bránit, máme dost odvahy veškeré překážky překonat. Pokud se objeví výhrůžky, víme za kým jít a jak se těmto výhrůžkám účinně postavit čelem," stojí v dokumentu vlády, kterou do funkcí bez dohody s politickými stranami jmenoval prezident Miloš Zeman.
18.07.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20443 článků) , Jiří Rusnok (1840 článků)

Advokát z ČSSD: Miloš si ze všeho dělá prdel. Netušil jsem, že cukrovka je tak zlá

 
Německý model kancléřského systému vlády, kde premiéra volí přímo poslanci, je podle advokáta a sociálního demokrata Jiřího Vyvadila jedinou šancí, jak zabránit dalším „blbinám“, předváděným aktuálně při hledání ministerského předsedy prezidentem Zemanem. Spolu se svým „šaškem“ Mynářem prý udělali z hledání premiéra takovou estrádu, že už by k něčemu podobnému nikdy neměli dostat šanci.
01.08.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1091 článků) , Miloš Zeman (20443 článků)

Už žádné zoufalé hledání klíčů v kabelce, dámy. Tenhle gadget vám změní život!

 
Proč tohle nikdo nevymyslel dřív? Londýnská firma přichází s naprosto unikátní a zároveň jednoduchou vychytávkou – světelným zařízením do kabelky nebo tašky, které vás ušetří dlouhého a zoufalého hledání klíčů či jakýchkoli jiných drobností. 
19.05.2014 15:25 |

podobné články

Z pátrání po boeingu se stala komerce: Austrálie si pro hledání najala soukromou firmu!

 
Z pátrání po zmizelém malajsijském boeingu se stal slušně výdělečný byznys. Australské úřady si pro hledání najaly soukromou nizozemskou společnost. Ta má pročesávat mořské dno v hloubi až šesti kilometrů v oblasti, kde se pohřešovaný letoun mohl před třemi měsíci zřítit.
11.06.2014 10:10 |

podobné články

Dítě spadlo při hře z dvanáctimetrové výšky: Bojuje o život!

 
Neštěstí při hře geocaching, což je hledání ukrytých schránek, málem stálo rodinu život jejich syna. Při hledání místa schránky spadl ze skály a těžce se zranil. Na místo musel dorazit i vrtulník. Nyní je dítě v nemocnici a bojuje o život!
22.06.2014 13:55 |

podobné články

Koaliční strany budou pokračovat ve hledání eurokomisaře

 
Koaliční strany dnes budou pokračovat v hledání nového českého eurokomisaře. Měly by diskutovat o oblastech, o něž bude mít Česko v příští Evropské komisi zájem, i jménech konkrétních kandidátů. Podle všeho se přitom bude hovořit i o jiných osobnostech, než které trojice stran dosud navrhovala. Konečný návrh by podle informací z okruhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohla vláda schválit již příští týden.
25.06.2014 06:45 |

podobné články

Zachráníte Zemi? NASA žádá o pomoc při hledání asteroidů

 
Američtí vědci žádají veřejnost o pomoc při hledání nových planetárních těles, která ohrožují bezpečnost naší planety. Nadšence lákají na počítačovou hru.
25.06.2014 13:05 |

podobné články