Článek

RECENZE: Gangsterský muzikál se sociálním podtextem

 
Sedm let po uvedení na newyorské Broadwayi přináší muzikál Bonnie a Clyde v české premiéře muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni.
11.05.2016 15:25 |

podobné články

Podobné články

Komunisická Kuba uvede po 55 letech muzikál o HIV pozitivních

 
Čeští fanoušci muzikálu Rent se mohou těšit na 14. prosinec. Pražské Divadlo Na Prádle uvede muzikál premiérově v češtině a diváky čeká řada dalších překvapení. Ještě větší senzací však je fakt, že stejný muzikál pocházející z Broadwaye bude uveden v Havaně. Na Kubě bude mít premiéru 24. prosince tohoto roku a bude to po více než padesáti letech první americký muzikál.
28.11.2014 13:00 |

podobné články

Divadelním cenám Tony kraloval hiphopový muzikál, převládal ale smutek nad tragédií v Orlandu

 
Letošnímu udílení prestižních amerických divadelních cen Tony dominovala podle očekávání muzikálová adaptace životopisu jednoho z amerických „otců zakladatelů“ Alexandera Hamiltona ve stylu hiphopu. Muzikál nazvaný Hamilton proměnil v cenu 11 z rekordních 16 nominací. Dostal například cenu za nejlepší nový muzikál, nejlepší muzikálovou režii, scénář i nejlepší mužský herecký výkon. Hamilton nicméně nepřekonal rekordní počet 12 cen Tony, které v roce 2001 dostal muzikál The Producers (Producenti).
13.06.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Hamilton (1 článek)

Paroubek šokoval výrokem s rasistickým podtextem

 
Šéf ČSSD Jiří Paroubek šokoval ve čtvrtek výrokem s rasistickým podtextem. Při návštěvě kutnohorského úřadu práce totiž prohlásil, že „není vhodné zaměstnávat lidi z jiných kultur, už tu pak zůstanou“. Odmítl dokonce argumenty jedné z úřednic, proč jsou na některé práce zaměstnáváni cizinci. Paroubek se pozdě večer proti zveřejněné verzi svého výroku ohradil, označil ji za lež a prohlásil, že se bude bránit všemi právními prostředky. Požaduje jako doklad nahrávku výroku.
13.08.2009 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3173 článků)

Advokátka napsala knhu s politickým podtextem. Teď se po ní slehla zem

 
Po šestapadesátileté pražské advokátce a autorce knihy s údajným politickým podtextem Ivaně Jirkové pátrají policisté. Jirková je totiž už téměř měsíc nezvěstná a její případ už převzali detektivové z 1. oddělení Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Není totiž vyloučeno, že se advokátka stala obětí násilného trestného činu.
06.12.2015 19:31 |

podobné články

RECENZE: Milionáři ze skládky

 
Svižný thriller se sociálním podtextem Odpad natočil v Brazílii britský režisér Stephen Daldry. Svět nejchudších obyvatel třetího světa se v něm propojil se světem bezohledných politiků, kteří se o své krajany ani v nejmenším nezajímají. Podobnost s indickým Milionářem z chatrče není až tak na závadu.
20.12.2014 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Daldry (2 články)

RECENZE: Od Andersena k celkem nenáročné revui. Další muzikál pro celou rodinu přináší Sněhová královna

 
Další rodinný muzikál rozšířil od soboty nabídku pražské muzikálové scény. Podle Andersenovy Sněhové královny ho volně vytvořili skladatel Zdeněk Barták a scenáristé Jan a Alena Pixovi, tedy tým, který v Divadle Hybernia uvedl před dvěma lety muzikál Kapka medu pro Verunku.
22.09.2014 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Barták (13 článků) , Jan Pixa (1 článek)

Podnikatelé získají pro zaměstnance dočasné slevy na sociálním pojištění

 
Prezident Václav Klaus podepsal zákon o sociálním zabezpečení. Ten umožní zaměstnavatelům dočasné slevy na sociálním pojištění. Opatření má snížit náklady na pracovní sílu a udržet pracovní místa i v době hospodářské krize. Oznámil to Martin Erva z tiskového odboru prezidentské kanceláře.
07.07.2009 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků)

Důchodci nemají na nájmy. Zákon o sociálním bydlení v nedohlednu

 
Rada seniorů žádá urychlené přijetí zákona o sociálním bydlení. Podle ní totiž mnozí důchodci, kteří žijí v nájmu, na byt nemají. Na dávky na bydlení pak nedosáhnou, nebo jsou pro ně nedostatečné. Novinářům to dnes řekl šéf rady Zdeněk Pernes. Rada připravila vlastní návrhy řešení. Se Sdružením nájemníků kritizovala vládu za to, že zákon o sociálním bydlení dosud nepředložila. Místopředseda opoziční ČSSD Zdeněk Škromach uvedl, že jeho strana chystá vlastní návrh normy. 
22.02.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (561 článků)

Nově založená iniciativa Mít svůj domov vyzývá vládu, aby přijala zákon o sociálním bydlení

 
V Česku vznikla nová iniciativa Mít svůj domov, která prosazuje přijetí zákona o sociálním bydlení. Zástupci iniciativy dnes na happeningu před Úřadem vlády v Praze vyzvali vládu, aby splnila své předvolební sliby a přijala zákon o sociálním bydlení, a to do konce ledna. Iniciativu v současnosti tvoří 80 neziskových organizací a více než tisíc signatářů petice za přijetí zákona. Iniciativu podpořila více než desítka známých osobností, mezi nimi Janek Ledecký, Jiří Lábus, Petr Pithart a další.
05.01.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (148 článků) , Janek Ledecký (237 článků) , Petr Pithart (151 článků)

Komunista křičí z novin. Škvár, neřeší poslanec ODS Benda

 
Deník Haló noviny přináší na svých stránkách příběh jako vyňatý z detektivky. Ve své společenské příloze Naše pravda se totiž vrací k tématu třetího odboje a přitom představuje příběh dvou mužů, kteří před lety unesli letadlo, aby se dostali do Západního Německa. „Lze se domnívat, že aktéři tehdejšího teroristického únosu nyní budou patřit k hrdinům železné opony a mohou se těšit na schválení zákona o třetím odboji, který jejich tehdejší gangsterský čin bohatě ocení,“ tvrdí k tomu v článku Radomír Pršala.
18.07.2011 13:15 |

podobné články

Jak selhává americký sen? Brad Pitt nám to vysvětlí ve svém filmu

 
Poslední film s Bradem Pittem v hlavní roli líčí pochmurný obrázek selhání amerického snu a mísí násilný a současně humorný gangsterský příběh s otevřenou kritikou politiků, kteří nejsou s to postavit se ekonomické krizi. Snímek Killing Them Softly (Zabíjím je něžně) bude dnes uveden v hlavní soutěži na mezinárodním festivalu v Cannes.
22.05.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1526 článků)

Jablonecký exsenátor: Zavedli jsme gangsterský kapitalismus s ekonomem v čele

 
„Česká republika má jeden z nejmenších veřejných dluhů, polovinu průměru Evropské unie. Ale vláda nás straší a vyhrožuje – bude hůř, a proto se musí škrtat a škrtat...," komentuje František Vízek, první senátor jabloneckého obvodu, který se rozhodl opět ucházet o tento post.
28.08.2012 21:05 |

podobné články

Gangsterský kočár Sagvana Tofiho: Jakým autem jezdí a bourá kamarád do deště?

 
Chrysler 300 přitahuje zákazníky hlavně svou neotřelou retro »gangsterskou« vizáží. Jeho kouzlu podlehl i Sagvan Tofi, který s ním minulý rok na přechodu na pražském Bohdalci porazil chodce. Všichni naštěstí vyvázli bez úhony...
30.09.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Sagvan Tofi (286 článků)

Ve Varech bude soutěžit i dřevorubec Bob

 
Všude kolem metr sněhu a uprostřed hraje jistý dřevorubec jednou rukou golf. V hlavě mu u toho nejspíš zní drsný, ale v něčem i trochu legrační gangsterský rap. Titulní postava americko-francouzského snímku Bob a stromy, který bude soutěžit na karlovarském festivalu, je zkrátka svéráz.
09.06.2015 09:38 |

podobné články

Mladí uprchlíci. V Německu dostanou eura, cestují za ně po Evropě a „machrují“ na síti

 
Drahé značkové oblečení, na nohách značkové boty Nike, gangsterský rap, drogy a vysávání sociálních dávek hned v několika státech. V Evropě se postupně formuje subkultura mladých imigrantů, kteří se nechystají začlenit do společnosti. Místo toho zneužívají štědrost sociálních systémů takových zemí, jako je například Německo, napsal německý Die Welt, na který upozorňují ParlamentneListy.sk.
04.03.2016 21:55 |

podobné články

Vzpomínky na říjen 1918: Stávka proti vývozu potravin málem urychlila revoluci

 
Nejen diplomatické umění, ale rovněž rozhořčení veřejnosti z válečných útrap stálo u zrodu Československa 28. října 1918. V říjnu před devadesáti čtyřmi roky došlo rovněž ke stávce s vyloženě sociálním podtextem a rovněž události samotného revolučního dne do určité míry souvisely se snahou zamezit vyvážení potravin z českých zemí do dalších částí monarchie.
28.10.2012 21:10 |

podobné články

Stávka proti vyvážení potravin málem urychlila revoluci. Vzpomínky na říjen 1918

 
Nejen diplomatické umění, ale rovněž rozhořčení veřejnosti z válečných útrap stálo u zrodu Československa 28. října 1918. V říjnu před devadesáti čtyřmi roky došlo rovněž ke stávce s vyloženě sociálním podtextem a rovněž události samotného revolučního dne do určité míry souvisely se snahou zamezit vyvážení potravin z českých zemí do dalších částí monarchie.
28.10.2012 21:15 |

podobné články

Domácími nudlemi k chrupu jako ze žurnálu: Nedopusťme, aby měla žena v nejlepších letech dramaticky nízký počet zubů!

 
Po malém Tomáškovi, který se domácími křížalkami z jablek "snažil vydobýt cestu ke svému snu":http://www.extra.cz/napsali-jsme-o-nem-jako-prvni-a-strhla-se-lavina-malemu-tomasovi-ktery-si-vydelava-prodejem-krizal-na-pocitac-nyni-jeden-darovali-je-to-dobre, tedy ultravýkonnému počítači, je to další neméně poutavý případ, tentokrát i se silným sociálním podtextem. Paní Vlaďka Pospíšilová se dala na výrobu a prodej domácích nudlí, protože je to dle jejích slov žena v nejlepších letech a nemá chrup.
07.02.2014 21:05 |

podobné články

Ledecký dopisuje třetí muzikál, chce do něj zlanařit Hůlku

 
Janek Ledecký dopisuje svůj v pořadí třetí muzikál. Po Hamletovi a Galileovi se nechal inspirovat Shakespearovskou tragédií Othello a na svět přivede na podzim 2010 muzikál Jago. V roli Othella by nejraději viděl Daniela Hůlku, role jeho pomocníka bude větším oříškem.
10.11.2009 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (565 článků) , Janek Ledecký (237 článků)