Článek

RECENZE: Evropské bláboly v Klicperově divadle

 
Každý, kdo ještě nezapomněl číst, rozhlížet se, nebo dokonce myslet, hlavu si láme, že něco kolem nás je špatně. Pojmenovat se to odvažovali vždycky a troufají si i dnes v Čechách, na Moravě a ve Slezsku divadelníci.
29.02.2016 11:55 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Do noci zahoukal poslední vlak v Hradci

 
Simoně Petrů a Anně Petrželkové spolupráce na jevištích sluší, což nejnověji připomněly inscenací Medvědi s podtitulem Všichni jsou bratři v hradeckém Klicperově divadle. Nedejme se mást písmenkem v názvu. V centru pozornosti autorek se ocitli Jan a František Nedvědovi a fenomén českého zpívajícího trampingu. A také folku.
25.02.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (43 článků)

Petr Kolář kráčí ve šlépějích Bartošové: Vymýšlí si bláboly!

 
Petr Kolář (43) si vůbec nevidí do pusy! V poslední době jdou z jeho z úst takové nesmysly, že by se za ně nemusela stydět ani Iveta Bartošová (45). Opilý prý řídil proto, aby nikdo nevěděl, kde bydlí. Na dveřích má ale velkou ceduli s nápisem Tady je Kolářovo! Jaké bláboly nás čekají příště?
23.05.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků) , Petr Kolář (494 článků)

Sobotka říká bláboly, hlásil Bárta v televizi. Mírnil ho moderátor

 
V pořadu České televize Události, kometáře se střetli tři účastníci prodlouženého jednání sněmovny: Bohuslav Sobotka (ČSSD), Petr Gazdík (TOP 09) a Vít Bárta (VV). Sobotka hájil obstrukční politiku, načež ho Bárta nařkl, že říká bláboly. Moderátor Jakub Železný Bártu v tu chvíli napomenul, že se dostal trochu za hranu slušného chování.
01.11.2011 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Petr Gazdík (878 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Sobotka vykládá bláboly a nikdo už ho nerespektuje, napsal zemanovec Nejedlý. Pak pohrozil právníkem

 
První místopředseda SPOZ Martin Nejedlý zareagoval na útok šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky. Ten ho totiž nařkl, že stojí za výměnou ředitele Českých drah. „Každý slušný člověk napočítá do deseti, než něco řekne, místo toho, aby z úst vypouštěl lži, hrubé nepravdy, dokonce bláboly, za které se po deseti minutách musí stydět,“ vzkazuje Nejedlý.
01.08.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Sobotka (234 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Práce pro psychiatra: Čtěte nové Macurovy bláboly bez cenzury!

 
A máme tady dalšího kandidáta na pobyt v psychiatrické léčebně. Rádoby milenec Ivety Bartošové se dostává do velmi nezdravého stadia. Místo aby Zdeněk Macura (39) v tichosti vyhledal pomoc odborníků, rozesílá na všechny strany neuvěřitelné bláboly. Přinášíme vám některé skvosty bez jakýchkoli úprav...
24.08.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků)

Práce pro psychiatra: Čtěte nové Macurovy bláboly bez cenzury!

 
A máme tady dalšího kandidáta na pobyt v psychiatrické léčebně. Rádoby milenec Ivety Bartošové se dostává do velmi nezdravého stadia. Místo aby Zdeněk Macura (39) v tichosti vyhledal pomoc odborníků, rozesílá na všechny strany neuvěřitelné bláboly. Přinášíme vám některé skvosty bez jakýchkoli úprav...
24.08.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků)

Drby, bláboly a Babiš. Zkušený novinář sděluje něco, co se nemusí líbit Ištvanovi, Šlachtovi a Bradáčové

 
ROZHOVOR Investigativní novinář a šéfreportér týdeníku Euro Jan Hrbáček v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz hodnotí uplynulý rok 2013 z hlediska velkých politických kauz. Podle Hrbáčka jsme policií a státním zastupitelstvím masírováni voláním po chycení korupčníků a vytváří se falešný dojem, že je Česko jednou z nejzkorumpovanějších zemí. Přitom prý jde často o bláboly, dohady a extrémní výklad odposlechů.
13.01.2014 07:50 |

podobné články

Topka šíří bláboly a ČSSD řídí tento jeden pan advokát. Andrej Babiš perlil v rádiu

 
Řekli jsme, že bude líp, ale neřekli jsme kdy. I tato slova zazněla z úst ministra financí Andreje Babiše (ANO), který zostra naložil TOP 09 i ČSSD. První strana prý šíří bláboly a v druhé jmenované straně je to prý tak, že Radek Pokorný blízký Bohuslavu Sobotkovi je dnes nejvlivnějším advokátem v ČR. Nakonec se zastal redaktorů svých novin. Pokud vydělávají peníze, mohou si psát, co chtějí.
28.02.2015 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12436 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Takže ony bláboly politiků, že tu žádní uprchlíci nejsou... Stačí se jít podívat na Žižkov. Běžně vidím na ulici a v MHD černochy či muslimské mladíky. Soused Kliniky promlouvá

 
ROZHOVOR „Běžně se mi nyní stane, že vidím na ulici nebo v MHD v okolí černochy či muslimské mladíky, kteří v našem okolí evidentně trvale žijí. Na první pohled je přitom patrné, že jsou to nově příchozí do Evropy. Takže ony bláboly představitelů establishmentu, že tu žádní ‚uprchlíci‘ nejsou, evidentně nejsou pravda! Stačí se přijít podívat na Žižkov,“ říká soused Kliniky Stanislav Jánský.
31.03.2017 09:45 |

podobné články

Divadelní Hradec vstupuje popatnácté do Evropy

 
Věhlasný mezinárodní divadelní festival nebude jenom v Klicperově divadle, v Draku, v Besedě, ale i ve stanech, prolukách, na dvorcích. Vedle oficiální přehlídky bude totiž Hradec Králové až do konce června žít také programem Open Air.
20.06.2009 06:20 |

podobné články

Richard III. v Hradci. Inscenace roku

 
Když už nemá čtvrtá a pátá vlna divadelní avantgardy žádný nápad, svěří ženské role chlapům. A naopak. Tak zničil Nebeský Divokou kachnu, Petrželková Romea a Julii… Jenom Ivo Krobot Babičku ne. Ten ale patří k vlně třetí. Když David Drábek v Klicperově divadle ohlásil rovnou lavinu prohození ženských a mužských rolí v Richardovi III. Williama Shakespeara, vypravil jsem se do Hradce Králové se sadou kritických skalpelů a břitev po kapsách a navrch s podomácku připravenou bombou prvního sebevražedného atentátníka Čech, Moravy a Slezska.
26.10.2012 15:20 |

podobné články

Špinarova Žebrácká opera sklízí sukces u mladých diváků

 
Jaký bude Havel po Havlovi? Takovými otázkami se zabývají i divadelníci. Odpověď výmluvnou nabídl Daniel Špinar v Klicperově divadle. S Ilonou Smejkalovou, jednou z nejčipernějších a nejlepších českých dramaturgyní, nastudoval v Hradci Králové Žebráckou operu. Autorovo drama fatální.
26.04.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Havel (67 článků)

Kamila Sedlárová je Marilyn Monroe. V Hradci.

 
Z rodiny autorů písničkálů a muzikálů, množících se jako dřevomorka hlavně kolem velkého meandru Vltavy, vyděluje se u nás tradičně tandem Merta - Moša v Brně. Chválabohu mu konečně vyrostla konkurence ve jménech Radek Balaš a Ondřej Brousek. Důkaz? Marilyn (Překrásné děcko) v hradeckém Klicperově divadle.
22.05.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brousek (84 článků) , Marilyn Monroe (407 článků) , Kamila Sedlárová (1 článek)

V Klicperově divadle vládne strach. A všichni o něm mlčí

 
Poté, co správní rada Klicperova divadla v Hradci Králové oznámila, že k 30. červnu odchází ze zdravotních důvodů z funkce dlouholetý úspěšný ředitel Ladislav Zeman, se na redakci ParlamentníchListů.cz obrátily tři zainteresované osoby, které se rozhodly sdělit, co všechno se v mnohokrát oceňovaném souboru děje.
09.06.2014 14:30 |

podobné články

Jana Kirschner vyrazí na podzimní turné Takmer sólo. Chci se vrátit k sobě a k písničkám, říká

 
Na sérii koncertů, kterou zahájí 23. října v Klicperově divadle v Hradci Králové, oslaví své dvacetileté působení na české a slovenské hudební scéně.
09.08.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Kirschner (112 článků)

Jana Kirschner vyráží na podzimní turné: Kde v Česku ji můžete vidět a slyšet?

 
Slovenská zpěvačka Jana Kirschner se tuzemským posluchačům představí na podzimním turné s názvem Takmer sólo. Na sérii koncertů, kterou zahájí 23. října v Klicperově divadle v Hradci Králové, oslaví své dvacetileté působení na české a slovenské hudební scéně. ČTK o tom dnes za organizátory informovala Naďa Koronovská.
09.08.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Kirschner (112 článků)

V divadle Ponec začal festival Tanec Praha s netradiční improvizací

 
V Divadle Ponec, na domovské scéně festivalu Tanec Praha, byl v pondělí večer zahájen 24. ročník měsíčního tanečního maratónu. V Hudebním divadle v Karlíně, v Divadle Archa, na Nové scéně Národního divadla a v Divadle Ponec uvidíme zajímavé i provokující soubory a choreografy ze Švýcarska, Belgie, Švédska, Německa, Nizozemska, Velké Británie, ale i Japonska.
06.06.2012 10:50 |

podobné články

Výbuch v Praze! Domovem důchodců otřásla exploze

 
V domově důchodců v Klicperově ulici v Praze 5 Smíchově v sobotu dopoledne zasahovali hasiči a záchranná služba. Agentura Mediafax na místě zjistila, že záchranáři ošetřili dva seniory.
26.11.2011 10:15 |

podobné články

Požár domova důchodců: Byla tam varna drog?!

 
Všichni obyvatelé domova důchodců v pražské Klicperově ulici museli v sobotu opustit své domovy! V jednom z bytů v pátém patře totiž začalo po výbuchu hořet! Hasiči postupně z domu vynesli dvanáct seniorů, dvě ženy byly lehce zraněné.
28.11.2011 12:10 |

podobné články