Článek

RECENZE: Dalího vize jsou halucinogenní droga

 
Nová českobudějovická galerie, která je v budově bývalých Mariánských kasáren (vojákovali v nich Jaroslav Hašek i Václav Havel), odstartovala provoz impozantní výstavou. Je věnovaná tvorbě katalánského umělce a originálního výstředníka Salvadora Dalího.
22.09.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (83 článků) , Jaroslav Hašek (83 článků)
Podobné články

Výstava Dalího v Paříži

 
Pařížské Centre Pompidou otevře 21. listopadu pro veřejnost obsáhlou přehlídku díla Salvadora Dalího. Výstava je uspořádána ve spolupráci s významnými vlastníky Dalího obrazů, jako jsou Muzeum moderního umění v New Yorku, Muzeum Reina Sofía v Madridu, Dalího nadace ve Figueres a Dalího muzeum v St. Petersburgu na Floridě. Vystavena budou i díla ze soukromých sbírek.
10.11.2012 09:05 |

podobné články

RECENZE: Halucinogenní sny na planetě Salvadora Dalího

 
Výběr toho nejlepšího z tvorby surrealistů, zahrnující období od třicátých let do sedmdesátých let minulého století, je k vidění v pardubické galerii Dům U Jonáše. Vzhledem tomu, že Galerie moderního umění v Hradci Králové prochází rekonstrukcí, lze významnou část její sbírky obdivovat ve městě perníku.
01.09.2014 08:45 |

podobné články

Ten se musel nafrčet jako blázen: Devatenáctiletý student zaexperimentoval s drogou zvanou "Šílená kočka" a uřízl si penis!

 
"Taneční droga":http://www.extra.cz/tema/droga Mefedron, slangově označovaná též jako "Šílená kočka" nebo "Mňau-mňau", měla málem na svědomí další lidský život. Účinkem se podobá extázi a kokainu, ale především v kombinaci s jinými drogami nebo alkoholem má silné halucinogenní účinky. A právě na to těžce doplatil devatenáctiletý britský experimentátor a jeho matka.
10.01.2014 16:40 |

podobné články

Sochař Josef Nálepa: Mým modelem byl Salvador Dalí!

 
Jako jediný na světě sochař Josef Nálepa (74) portrétoval španělského malíře Salvadora Dalího. Jedině jemu to totiž slavný umělec dovolil. Když dorazil před 36 lety do jeho ateliéru, netušil, že vytvoří unikátní bustu za rekordní čas ani že bude hostem jednoho nezapomenutelného mejdanu. Během jediného dne v jednom domě poznal Dalího rodinu, členy skupiny Beatles i herce Seana Conneryho.
16.05.2010 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Sean Connery (62 článků)

Zloděj ukradl Dalího obraz, ale nedokázal ho prodat. Tak ho poslal zpátky

 
Kuriozně se ukradený obraz Salvadora Dalího Cartel de Don Juan Tenirio vrátil zpátky na své místo. Zloděj ho do newyorské galerie poslal poštou!
30.06.2012 11:30 |

podobné články

Ukradené dílo Salvadora Dalího se za deset dní vrátilo poštou

 
Snad ještě větší šok než po samotné krádeži zažili kurátoři newyorské galerie Venus Over Manhattan při přebírání pošty minulý pátek. Odcizené plátno Salvadora Dalího v hodnotě kolem tří miliónu korun se totiž po deseti dnech vrátilo právě v poštovním balíku.
03.07.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Venus (51 článků)

Lady Gaga už nás nemůže ničím překvapit: V koženém prádélku a s knírem Salvadora Dalího chtěla přitáhnout pozornost Berlína

 
"Lady Gaga":http://www.extra.cz/zivotopis/lady-gaga-zpevacka (27) v těchto dnech řádí u našich západních sousedů. Na představení svého nového CD s názvem ARTPOP si připravila hodně úchylných outfitů, které teď zběsile střídá. Včera jsme vám psali o "modelu peřina":http://www.extra.cz/snime-ci-bdime-lady-gaga-oblecena-do-periny-ukazala-kalhotky-a-konsternovala-berlin, dnes přinášíme snímky zvrácené zpěvačky přestrojené z části za Salvadora Dalího a z části za dominu. Aby se neřeklo, přes sebe alespoň hodila kožíšek z minimálně pěti nevinných roztomilých norků, kteří byli odtrženi od mléčných bradavek své hodné maminky. Aha.
25.10.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1230 článků)

První surrealistická malba Salvadora Dalího stála 150 eur

 
Expertům se podařilo prokázat autorství obrazu Nitroděložní zrození Salvadora Dalího až po čtvrt století od doby, kdy se objevil v jednom zapadlém antikvariátu.
23.05.2014 10:25 |

podobné články

První surrealistická malba Salvadora Dalího stála 150 eur

 
Expertům se podařilo prokázat autorství obrazu Nitroděložní zrození Salvadora Dalího až po čtvrt století od doby, kdy se objevil v jednom zapadlém antikvariátu.
23.05.2014 10:25 |

podobné články

Pravost Dalího obrazu potvrzena

 
Olejomalba prodaná před čtvrtstoletím v jednom španělském antikvariátu přibližně za cenu dnešních 150 eur (4100 korun) se ukázala být surrealistickou prvotinou španělského malíře Salvadora Dalího.
24.05.2014 15:50 |

podobné články

Chcete seknout s kouřením? Pomůžou »magické houbičky«!

 
Lysohlávky znají milovníci přírodních drog jako halucinogenní houbičky. Jejich požití vyvolává psychotropní stavy podobné užívání LSD. Lysohlávky totiž obsahují halucinogenní drogu psilocybin, která může být ve vyšších dávkách smrtelná. Ačkoli před užívání lysohlávek lékaři důrazně varují, drogu v nich obsaženou léta zkoumají k léčebným účelům. A teď přišli s tím, že psilocybin by mohl pomáhat při odvykání kouření. První klinické testy totiž odhalují, že pomůže přestat kouřit osmi z deseti těžkých kuřáků.
16.09.2014 08:00 |

podobné články

Tajemství královny Alžběty: Halucinogenní houby v zahradě!

 
Měli natáčet klasický idylický pořad o krásách zahrady královny Alžběty, místo toho tam moderátor a zahradník Alan Titchmarsch objevili halucinogenní houby!
14.12.2014 19:05 |

podobné články

Smrtící droga v Polsku: Mocnář už má 18 obětí, dalších 900 lidí je otráveno

 
V Polsku poblíž hranic s Českou republikou se objevila nová droga-zabiják. Smrtící látka jménem mocnář má na svědomí už 18 mladých lidí a dalších 900 se jí otrávilo. Droga stojí pouhých 130 Kč, takže ji zkouší hlavně mladí lidé ve věku 14–18 let.
18.07.2015 16:55 |

podobné články

Experti v Silicon Valley berou LSD, pomáhá jim zlepšit výkon a tlumí deprese

 
LSD je velmi populární v pracovních týmech v Silicon Valley. V oblibě je mají tamní technologičtí experti již řadu let a tuto halucinogenní drogu berou kromě zpestření volného času i kvůli zvýšení pracovní výkonnosti. Přestože vliv LSD na zlepšení kreativity není vědecky podložen, uživatelé se shodují, že droga jim pomáhá řešit zásadní pracovní úkoly v mnohem kratším čase. Navíc lépe spí a stravují se. Odborníci ovšem upozorňují na nežádoucí účinky nebo podivné chování, které může skončit i sebevraždou.
02.12.2015 09:45 |

podobné články

Filozof Bělohradský: Vize mi připadá jako nafukovací panna

 
Filozof Václav Bělohradský hlásá nedůvěru ve vize. "Vize mi připadá jako nafukovací panna, nabízí umělý svět," uvedl v rozhovoru s ČTK při příležitosti 70. narozenin, které bude mít v pátek 17. ledna. Snaží se, jak říká, spíše porozumět neopakovatelným možnostem vynořujícím se náhle v historických situacích, v nichž lidé jednají. Stejně realisticky se staví k otázce filozofie. Považuje ji za literární žánr spíše než akademickou disciplínu.
15.01.2014 15:15 |

podobné články

Fakta a mýty o čokoládě

 
Jaká jsou fakta a mýty o čokoládě, nejoblíbenější sladké pochoutce, jejíž historie sahá až daleko do naší paměti a které skutečně jen málokdo dokáže odolat? Budete se možná divit, ale ne všechna tvrzení, která o čokoládě kolují z generace na generaci, jsou pravdivá. Stejně tak vás asi překvapí, že některé povídačky, o nichž jste si mysleli, že jsou jen vymyšlené, naopak zastávají pravdu. Jestliže i vy patříte k milovníkům čokolády, pak si náš dnešní článek rozhodně nenechte ujít. Možná pro vás bude nepříjemným probuzením do reality, možná vás naopak mile překvapí! Fakta a mýty o čokoládě – co je pravda a co ne? Asi jako o všem v dnešní době, kolují i o čokoládě pravdivá a nepravdivá tvrzení, o kterých jsme každý z nás určitě slyšel. My jsme se rozhodli přijít pravdě na kloub a s výsledkem se s vámi podělit. I pro nás byla některá zjištění (ne)milým překvapením! Čokoláda zlepšuje náladu! Pravda: Konzumace čokolády skutečně zlepšuje náladu, ale tento stimulační účinek nemá za vinu cukr, jak si většina lidí myslí, nýbrž viníkem pocitu štěstí je kakao. To obsahuje flavonoidy a ty ve vašem těle zvýší pocit spokojenosti. Po čokoládě přiberete! Lež: Hodně lidí si myslí, že konzumace čokolády způsobuje přibírání na váze, což ale není pravda. Čokoláda s obsahem čistého kakaa naopak podporuje hubnutí, což potvrdily i mnohé studie. Čokoláda funguje jako afrodiziakum! Pravda: Věřte tomu nebo ne, ale čokoláda opravdu může mít afrodiziakální účinky a může se tedy hrdě řadit mezi známá afrodiziaka. Ačkoli studie a vědci tvrdí pravý opak, čokoláda vykazuje afrodiziakální účinky psychického rázu. Čokoláda je droga! Lež: Možná se i vy řadíte k lidem, kteří s oblibou říkají, že jsou na této sladkosti doslova závislí. Říkat to sice můžete, ale o závislosti jako takové rozhodně nemůže být řeč. Čokoláda není droga, která by ve vás... Čtěte více Příspěvek Fakta a mýty o čokoládě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2016 05:40 |

podobné články

Brutální drogu Krokodil, po které odpadává maso, už testují čeští feťáci: Netuší, co je pak čeká!

 
Zapomeňte na heroin, ten je, "jak eXtra.cz informovalo":http://www.extra.cz/droga-zvana-krokodil-a-zerouci-lidske-maso-se-objevila-uz-i-v-cesku-pozor-na-drsne-zabery-nejen-v-galerii-ale-i-ve-videu, dětským čajíčkem proti novému hitu z Ruska, droze Krokodil, o které "kolují na internetu videa":http://www.extra.cz/droga-zvana-krokodil-a-zerouci-lidske-maso-se-objevila-uz-i-v-cesku-pozor-na-drsne-zabery-nejen-v-galerii-ale-i-ve-videu, před kterými je potřeba zdůrazňovat, že jsou fakt jen pro extra otrlé.
02.10.2013 16:25 |

podobné články

Robbie Williams: Marihuana je úžasná droga

 
Robbie Williams vyznával v médiích opět lásku. Tentokrát ovšem nepěl o své snoubence Aydě Field , ale blahořečil marihuaně a nechal se slyšet, jak je to milá a příjemná droga. Přesto ale dodal, že on sám už ji nekouří a vyhýbá se jí obloukem.
10.03.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (422 článků) , Ayda Field (83 článků)

Nová droga se rozpíná v ČR. Fentanyl je 80x silnější než heroin

 
V Česku se zřejmě začíná šířit nebezpečná droga fentanyl, která je mnohem silnější než heroin.
30.09.2011 11:10 |

podobné články