Článek

RECENZE: Britský bestseller s tajným autorem

 
Girl Online je ukázkovým příkladem bestselleru, kdy téměř vůbec nezáleží na obsahu knihy, naopak vše předem určil autor. V zahraničí se koncem loňského roku prodalo rekordních 80 tisíc výtisků během prvního týdne. Girl Online se tak stala nejrychleji prodávaným debutem roku, v prodejích dokonce předběhla i první díl Harryho Pottera.
01.06.2015 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1234 článků)
Podobné články

Cenu Český bestseller na Světě knihy získal Vondruška. Anticenu dostalo nakladatelství Dobrovský

 
Na festivalu Svět knihy byly vyhlášeny ceny Český bestseller. Nejprodávanější knižní novinkou se stala Husitská epopej II. Vlastimila Vondrušky. Odborná porota Obce překladatelů udělila překladatelskou anticenu Skřipec za rok 2015, kterou s přihlédnutím k titulům vydaným v posledních pěti letech přiřkla nakladatelství Dobrovský za "zavrženíhodný způsob vydávání klasické literatury v dávno zastaralých překladech v edici Omega".
13.05.2016 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (105 článků)

Stovky Talibanců unikly z afghánské věznice tajným tunelem

 
Téměř pět stovek vězňů uniklo v noci na pondělí z věznice v jižním Afghánistánu tajným tunelem. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na vedení vězení, které leží v jižní provincii Kandahár.
25.04.2011 10:20 |

podobné články

Tři Češi dostali omylem přístup k tajným datům švédské policie

 
Trojice českých pracovníků technologické společnosti IBM měla kvůli bezpečnostním pochybením ze strany Švédska přístup ke dvěma švédským tajným policejním databázím. Na svém webu to uvádí deník Dagens Nyheter s tím, že incident se stal v roce 2015, když si švédská dopravní správa Transportstyrelsen objednala u IBM údržbu počítačových sítí.
21.07.2017 16:25 |

podobné články

Colin Morgan: Před sto lety bylo lepší být mrtvý než slepý

 
Britský knižní bestseller Testament mládí, autobiografie, v níž novinářka Vera Brittainová v roce 1933 vzpomínala, jak prožívala první světovou válku, může české publikum poznat ve filmu, který vyšel na DVD. Jednu z hlavních postav v něm hraje britský herec Colin Morgan, jenž je známý ze seriálů The Fall a Merlin nebo z filmu Legendy zločinu.
26.01.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Colin Morgan (1 článek)

Získal tajný deník Billa Clintona. Pak britský agent záhadně zemřel

 
Britský agent tajné služby MI6 Gareth Williams (†31) záhadně zemřel v roce 2010 v Londýně. Jeho nahé tělo našli zamčené v brašně v prázdném bytě, policie neobjevila žádné stopy násilného vniknutí ani cizí DNA. Britská média nyní zjistila, že se počítačový expert Williams dostal před smrtí k tajným dokumentům o bývalém americkém prezidentovi Billu Clintonovi (69).
01.09.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (224 článků) , Gareth Williams (2 články) , Gareth Williams (2 články) , Gareth Williams (1 článek)

RECENZE: Švédská hvězda Marklundová od začátku

 
Exploze se jmenuje román Lizy Marklundové (1962), označované jako švédská královna detektivky, který vyšel v edici Světový bestseller Knižního klubu. Nakladatel tak začíná pěkně po pořádku, jde totiž o prózu vydanou švédsky v roce 1998.
09.08.2013 17:40 |

podobné články

RECENZE: Vdovec z knihkupectví nedojal ani nezaujal

 
Loni v létě se přes českou literární scénu přehnal bestseller Muž jménem Ove populárního švédského blogera Fredrika Backmana.
01.04.2015 08:56 |

podobné články

Recenze: Další Hlava 22 aneb dvakrát nevstoupíš do téže řeky

 
Legendární kniha, bestseller… Když Joseph Heller psal Hlavu 22, asi netušil, jak hluboko se v literárním světě zapíše. A když vyslyšel prosby čtenářů a napsal pokračování pod jménem Zavíráme, asi také nevěděl, co z toho vznikne.
12.12.2016 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Joseph Heller (1 článek)

Recenze: Šifra mistra bestselleru předem odhalí jasný trhák, psát hity ale čtenáře nenaučí

 
Jak poznat skutečný bestseller? To je podtitul knihy, která zdánlivě slibuje, že z každého svého čtenáře udělá mistra pera, dnes spíše klávesnice. Tak tomu ale není.
14.03.2018 10:40 |

podobné články

Jak rychle uspat dítě? Čtěte tiše a zívejte, radí psycholog

 
Britský psychoterapeut napsal knihu, která pomáhá dětem klidně a hlavně rychle usnout. Rodiče si ji nemohou vynachválit a stal se z ní bestseller.
21.08.2015 11:01 |

podobné články

George Michael bojuje ve Vídni o život, píše britský tisk

 
Informace o zdravotním stavu George Michaela, jedné z nejzářivějších hvězd, jsou rozporuplné. Z jedné strany se nese neověřená zpráva, že vzdoruje AIDS. Druzí tvrdí, že zápal plic, kvůli kterému zrušil závěr evropského turné, má za sebou. Britský tisk hlásí, že ve Vídni bojuje o život a zachraňuje ho drahá postel. Další články k tématu: Praze George Michael zazpíval, další koncerty však ruší. Musí se léčit RECENZE: Michael se nesmí bát umazat se od muziky, Armani to přežije RECENZE: George Michael si užíval, publikum by pro víc hitů vraždilo Elton John čeká, až se zhroutím, říká George Michael George Michael prý může přijít o hlas, v nemocnici ho navštívila rodina George Michael podle lékařů překonal krizi a jeho stav se lepší
28.11.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: George Michael (247 článků) , Elton John (471 článků)

Assassin's Creed: Revelations vás přenese do 16. století

 
(Recenze) Asasíni byli tajným ismáílitským hnutím, které se zabývalo stejně tak náboženskými pohnutkami, jako kradmým vražděním, jehož uměním proslulo. Ve světě videoher odhalila hráčům kouzlo asasínů série Assassin's Creed, jejíž poslední díl s podtitulem Revelations uvádí na scénu opět Ezia Auditoreho da Firenza. Italský asasín se vydává v roce 1511 do Konstantinopole, dnešního Istanbulu, aby odhalil tajemství největšího z asasínů - Altaïra Ibn-La'Ahada.
20.11.2011 00:15 |

podobné články

Autorem oceněné knihy není Vietnamka, ale mystifikátor z Českých Budějovic

 
Autorem knihy Bílej kůň, žlutej drak, která dostala prestižní cenu Knižního klubu, není vietnamská dívka Lan Pham Thi, ale podle mých zjištění českobudějovický autor a cestovatel Jan Cempírek. Odhalil ho e-mail, který minulý týden dostalo více než osmdesát adresátů a v němž byl – zřejmě z roztržitosti – za pozvánkou na literární čtení do Chelčic přivěšený záznam korespondence dvou českobudějovických spisovatelů – Davida Jana Žáka a právě Jana Cempírka.
27.11.2009 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cempírek (6 článků)

Nejprodávanějším politickým autorem je Klaus

 
Na přelomu listopadu a prosince byl nejprodávanějším českým politickým autorem prezident Václav Klaus a jeho kniha "Evropská integrace bez iluzí".
13.12.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Autorem amnestie je přece Klaus, nelíhla se v tajemném doupěti, vzkázal Jakl

 
Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl, jenž stál u zrodu novoroční prezidentské amnestie, se ohradil proti kritice místopředsedů Sněmovny Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a Jiřího Pospíšila (ODS), podle nichž by měla prezidentská kancelář odtajnit autory amnestie. Jak řekl Novinkám, lidé prý nechtějí přijmout skutečnost, že autorem je Václav Klaus.
13.02.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků)

Autorem amnestie je přece Klaus, vzkazuje Jakl kritikům

 
Místopředsedové sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Jiří Pospíšil (ODS) požadují, aby prezidentská kancelář odtajnila autory amnestie, kterou vyhlásil na začátku roku prezident Václav Klaus. Jeho tajemník Ladislav Jakl, který u zrodu novoroční amnestie stál, jejich kritiku nechápe. Jak řekl serveru Novinky.cz, lidé prý prostě nechtějí přijmout skutečnost, že autorem je Václav Klaus.
13.02.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků)

Klaus: Autorem amnestie jsem jedině já a nikdo jiný

 
Exprezident Václav Klaus v exkluzívní odpovědi pro Právo uvedl, že jediným autorem novoroční amnestie je on sám. Odmítl tak tvrzení hradního kancléře Vratislava Mynáře minulý týden v Právu, že tvůrci textu amnestie, která nevídaně pobouřila českou společnost, jsou Klausovi bývalí spolupracovníci z Hradu Ladislav Jakl, Petr Hájek a Pavel Hasenkopf.
04.05.2013 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Vratislav Mynář (923 článků) , Petr Václav (737 článků)

Autorem amnestie jsem pouze já, zdůraznil rezolutně Klaus

 
V rozhovoru pro sobotní Právo exprezident Václav Klaus zopakoval, že autorem amnestie je on, pouze on a nikdo jiný. Důrazně tak popřel tvrzení kancléře Vratislava Mynáře, který tvrdí, že autory amnestie jsou Petr Hájek, Pavel Hasenkopf a Ladislav Jakl a exprezident Klaus to gentlemansky vzal celé na sebe.
04.05.2013 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Vratislav Mynář (923 článků) , Petr Václav (737 článků)

Bitva o amnestii vrcholí. Zeman: Autorem je Hasenkopf. Hasenkopf: Ne, je to Koudelka

 
Prezident Miloš Zeman označil právníka Pavla Hasenkopfa za jednoho ze spoluautorů novoroční amnestie. Podle Zemana se podílel zejména na kontroverzním aboličním článku, který zastavil dlouhotrvající trestní řízení. Dokazuje to jeho e-mailová korespondence s exšéfem politického odboru Hradu Ladislavem Jaklem, uvedl dnes prezident v tiskovém prohlášení. Podle Hasenkopfa napsal amnestii bývalý poslanec za ČSSD a neúspěšný kandidát na ústavního soudce Zdeněk Koudelka. Ten popírá, že by byl autorem nejkontroverznější části amnestie - abolice. 
06.05.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20439 článků)