Článek

RECENZE: Bezdomovecká Antigona nadchla pražské publikum

 
Na jubilejním dvacátém festivalu Slovenské divadlo v Praze uvedla činohra Slovenského národního divadla v Divadle Bez zábradlí hru polsko-amerického dramatika Janusze Glowackého Antigona v New Yorku (1992). Hru v překladu Jozefa Marušiaka nastudoval režisér Emil Horváth a v Bratislavě měla premiéru v únoru 2013.
01.06.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Emil Horváth (9 článků)
Podobné články

Bezdomovecká loď Hermes se kvůli údržbě na tři týdny uzavře

 
Bezdomovecká loď Hermes, která kotví na Vltavě v Praze, se od pondělí zhruba na tři týdny uzavře. Důvodem je pravidelná údržba lodi. Informoval o tom pražský radní Jiří Janeček (ODS).
29.07.2010 12:20 |

podobné články

V RockOpeře Praha představí první českou metalovou operu

 
Premiéra metalové opery s názvem 7 proti Thébám se uskuteční 18. dubna v RockOpeře Praha, holešovické hudebně-divadelní scéně určené příznivcům tvrdé hudby. Dílo skladatele Milana Steigerwalda a textařky Pavly Forest představuje poslední díl antické trilogie, jejíž součástí jsou již uváděné rockové opery Oidipus Tyranus a Antigona, informoval Jan Bouša.
02.04.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Forest (9 článků)

Poznáte v paruce známou herečku? Tuhle slovenskou zrzku přitom v Česku dobře známe

 
Jednou z hvězd přehlídky slovenských divadel v Praze, kterou každoročně pořádá Divadlo Bez zábradlí v čele se svojí ředitelkou Hanou Heřmánkovou  (52) , byla herečka Tatiana Pauhofová. Kdo ale přišel na představení Antigona z New Yorku, aby mohl obdivovat sexy zrzavou herečku, byl možná zklamaný.
04.06.2015 10:00 |

podobné články

Kodaline: Štěstí přeje připraveným

 
Irská rocková kapela Kodaline, která má na kontě dvě alba, v České republice poprvé vystoupila letos v únoru. Pražské publikum nadchla. V červenci se chystá svým melodickým rockem nakazit návštěvníky festivalu Colours of Ostrava. Právo hovořilo s bubeníkem Vincentem Mayem.
23.03.2016 08:25 |

podobné články

Bezdomovecká Praha: Odvrácená strana města na vlastní kůži

 
Reportáž: Hlavní město lze zažít i z jiné perspektivy. Pražští bezdomovci jako průvodci provedou turisty podle svého životního příběhu netradičními zákoutími metropole.
11.12.2014 08:05 |

podobné články

Bezdomovecká výstava na holešovickém nádraží: Za příspěvek vám do ní Honza zasadí květinu

 
Bezdomovec Honza žije na nádraží v Holešovicích. Přespává sice jinde, navzdory tomu se ale rozhodl, že svému „bydlení“ dá nějaký smysl. U placeného parkoviště proto přetvořil trávníky ve výstavu. Na místě vybírá příspěvky od lidí, za které potom zasadí každému přispěvateli květinu.
23.08.2016 06:40 |

podobné články

Bezdomovec zvelebil nádraží, ale vandal mu záhony rozkopal. Lidé pak ukázali velkou solidaritu

 
Už několik měsíců funguje u vlakového nádraží v Holešovicích takzvaná bezdomovecká výstava pouličního umění. Vytvořil ji a zároveň o ni pečuje Honza Satter. Musí ale také čelit útokům vandalů, naposledy v noci o minulém víkendu. Neznámí lidé věci z výstavy rozkopali a poničili. Jelikož ale ostatní lidé mají Honzovu výstavu rádi, začali mu nosit tolik věcí, že vznikla ještě rozmanitější expozice.
05.11.2016 05:05 |

podobné články

Bezdomovecká láska vrátila Marii a Václava zpět do života: Hledají práci a domov

 
Najít spřízněnou duši na ulici je velmi těžké. Většina lidí, která se ocitla bez střechy nad hlavou, potvrdí, že není vůbec snadné objevit přátele na ulici, kterým byste mohli důvěřovat. S láskou je to prý ještě horší. Zázraky se ale dějí. Bezdomovec Václav jeden takový zažil.
15.08.2017 16:55 |

podobné články

Parodie na irské tance v britské televizní show ohromila celý svět

 
Soutěž Britain´s Got Talent objevila skvělé baviče. Dvojice říkající si Stavros Flatley a 61letý tanečník Neil Horan, to byli ti, kteří v tamější populární soutěži talentů pobavili publikum. Ale zatímco přísného porotce Simona Cowella dvojice Stavros Flatley nadchla, tanečník Neil Horan ho nechal zcela chladným a také mu to dal patřičně najevo.
23.05.2009 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Simon Cowell (115 článků)

Madonna v Praze: Oslava v Tróji i ohňostroj pro syna

 
Zpěvačka nadchla české publikum
12.08.2009 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků)

Zlatý slavík v ruce a obrovské dojetí: I tohle je Hlas!

 
Dominika Šuľáková svým nedělním výkonem nadchla nejen publikum, které ji odměnilo potleskem vestoje, ale také autorku písně Tinu, která jí za výkon půjčila zlatého slavíka.
16.05.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominika Šuľáková (9 článků)

Magdalena Kožená nadchla publikum v pražském Rudolfinu

 
Ovace vestoje zakončily nedělní koncert světově renomované pěvkyně Magdaleny Kožené v pražském Rudolfinu. V zaplněné Dvořákově síni uvedla za doprovodu mezinárodně obsazeného komorního souboru instrumentalistů Private Musicke mimořádně úspěšný koncertní program nazvaný Lettere amorose - Milostné dopisy.
04.11.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Magdalena Kožená (28 článků)

Lara Fabian v Praze! Vyprodá i tentokrát svůj koncert?

 
Když Lara Fabian na jaře roku 2012 poprvé navštívila Českou republiku, nejenže téměř okamžitě vyprodala Smetanovu síň Obecního domu v Praze, ale především zcela nadchla české publikum, které její oduševnělý projev dosud znalo jen z nahrávek. Také před dvěma roky v Praze – k překvapení mnohých – v půli koncertu odložila mikrofon a zcela suverénně naplnila Smetanovu síň svým nádherným hlasem, který žádnou podporu techniky nepotřebuje. Pouze dobrou akustiku. A právě na dobrou akustiku sází i pořadatel koncertu – firma BTL Agency, která Laru Fabian uvede ve zcela nové koncertní síni – multifunkčním kulturním prostoru Forum Karlín.
04.07.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Lara Fabian (23 článků)

Lara Fabian se na vroucí přání vrací do Prahy. Kanadská diva si návrat pojistila magickým způsobem

 
Když Lara Fabian na jaře roku 2012 poprvé navštívila Českou republiku, tak svým jedinečným projevem zcela nadchla české publikum, které její oduševnělý projev dosud znalo jen z nahrávek.
04.10.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Lara Fabian (23 článků)

Adele se vrátila na domácí pódia: Příjemně staromódní show, ocenila její vystoupení britská média

 
Zpěvačka Adele nadchla publikum i kritiky zahajovacím koncertem svého nového světového turné. Vystoupením v Belfastu se v pondělí večer po více než čtyřech letech vrátila na domácí britská pódia.
01.03.2016 11:10 |

podobné články

Zpěvačku Marii Rottrovou (78) potrápila zima: Zachránila ji až šála...

 
Publikum nadchla a největšími hity své kariéry bavila o víkendu v Nošovicích fanoušky Marie Rottrová (78). Přestože jí zima kroutila prsty u rukou a celou jí třásla, excelovala!
04.09.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (259 článků)

Kosheen rozparádili pražské publikum, Sian skákala na pódiu bosa

 
Jako na obřím setkání starých známých to vypadalo na úterním koncertě pupulárních britských Kosheen v pražském klubu SaSaZu. Kapela předvedla fanouškům ve vyprodanému sálu to nejznámější ze svého repertoáru a vděčné publikum si tak mohlo notovat spolu s energickou zpěvačkou Sian Evansovou. Ta udržovala fanoušky v permanentním tanečním běsu a sama bosky řádila na pódiu.
29.10.2009 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Sian Evans (5 článků)

Dvořákovu Prahu si získal polský pianista, rakouský orchestr zůstal za očekáváním

 
Festival Dvořákova Praha nenechává publikum první týden ani chvilku vydechnout a i v úterý a ve středu představil další zahraniční hosty. Klavírní recitál polského pianisty Piotra Anderszewského v téměř zaplněném sále Rudolfina byl v úterý přes mládí sólisty návratem dobrého známého, na festivalu již dříve hostoval a získal si pražské publikum.
27.08.2010 10:50 |

podobné články

Unikátní pražské Apple Museum si teď můžete prohlédnout doma na počítači

 
Pražské Apple Museum se pyšní podtitulem „největší soukromé sbírka produktů společnosti Apple na světě“. Byli jsme hned u otevření v prosinci 2015, expozice nás nadchla a vřele jsme ji doporučili každému fanouškovi kultovní značky.
04.02.2018 16:05 |

podobné články