Článek

RECENZE: Berlínský Oněgin v dramatické krajině duší

 
Tvář i hlas Aleše Brisceina dobře znají nejen domácí milovníci opery, ale v posledních desetiletích i diváci v Paříži, Madridu, Mnichově, Berlíně, Salcburku a v dalších operních metropolích, kde si sedmačtyřicetiletý operní tenorista vydobyl vynikající pověst.
01.02.2016 15:40 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Jan Tichý postává v abstraktní krajině

 
Tvorbu kolínského rodáka Jana Tichého, který se věnuje především malbě, kresbě, grafice a užitému umění, lze vidět v Galerii města Kolína. Jeho zásadním tématem je hledání opěrného bodu v abstraktní krajině i zasazení materiálního objektu v imateriálním prostoru.
03.02.2016 10:50 |

podobné články

Chytí se i berlínský Zlatý medvěd do pasti?

 
Německá metropole má ve znaku medvěda, berlínský festival Zlatého a Stříbrné medvědy, které rozdává vítězům. Berlín a medvědi zkrátka patří k sobě.
12.02.2013 12:30 |

podobné články

Izraelský tisk poukázal na skandální video, na němž mladíci močí na berlínský památník holokaustu

 
Skupina mladíků při silvestrovských oslavách močila na berlínský památník holokaustu. Ukazuje to video, na něž upozornil izraelský tisk. Berlínská policie zvažuje zpřísnění ostrahy dominanty centra metropole, včetně jejího obehnání bezpečnostním plotem během významných událostí. 
07.01.2014 08:05 |

podobné články

Do Prahy míří berlínský DJ projekt Spacemountain

 
V pražském klubu Beats.PM vystoupí v pátek 12. prosince berlínský dýdžejský projekt Spacemountain. Jeho členové se snaží působit spíše na domácí půdě než bourat hranice klubové scény, kvůli Praze ale udělali výjimku.
11.12.2014 00:10 |

podobné články

Berlínský atentátník je stále na útěku. Kamery ho zachytily pár hodin po útoku

 
Německo a další evropské země dál pátrají po Tunisanovi Anisu Amrim považovaného za pachatele útoku na berlínský vánoční trh. Německá policie v noci na čtvrtek uskutečnila razie na několika místech v zemi. Práci jí ale komplikovaly chyby úřadů, kvůli kterým se akce zpozdily. Za informaci vedoucí k Amriho dopadení Německo vypsalo odměnu 100 tisíc eur (2,7 milionu korun).
22.12.2016 11:40 |

podobné články

MŽP bilancuje: Před 10lety jsme přijali Evropskou úmluvu o krajině

 
Slavnostní konferenci k 10. výročí přijetí Evropské úmluvy o krajině (Úmluva)1 v ČR zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec spolu se šéfporadcem předsedy vlády ČR Vladimírem Špidlou.
24.04.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (239 článků) , Richard Brabec (243 článků)

Pane poslanče, Tachov je ještě český, nebo už německý, ptal se zástupce ANO zemědělec. Je tu velký problém, o němž se mlčí

 
ROZHOVOR „Začalo to kolektivizací v 50. letech spojenou s rozoráním mezí, které kromě drobného zvířectva a ptáků zadržovaly vodu v krajině a částečně vyrovnávaly šikmá pole. I drobné potoky tvořily meandry a zákruty v krajině, voda se vylévala do okolí.“ To mimo jiné pro ParlamentníListy.cz řekl poslanec hnutí ANO Pavel Šrámek, který se suchem, potravinami a samozřejmě i potravinovou soběstačností České republiky zabývá.
26.09.2015 11:36 |

podobné články

Odborníci se shodují: Veřejnost o problémech vody v ČR neví

 
Mezioborová konference na téma Voda a pracovní příležitosti, která dnes proběhla v Praze, nastínila hlavní témata letošního roku: udržet vodu v krajině díky dotacím na mokřady, remízy, rašeliniště a další úpravy v krajině zejména na zemědělské půdě, začít zavádět a v masivním měřítku podporovat technologie na využívání šedé vody, na chytré a úsporné nakládání s vodou nejenom v obcích, ale také přímo v domácnostech, motivovat obce i občany k chytrému využívání vodních zdrojů a zajistit informovanost veřejnosti o problematice vody a její vzdělávání.
20.03.2016 07:40 |

podobné články

AOPK ČR: Divoká zvířata hynou kvůli neprostupné krajině

 
Losi, kteří zahynuli u Brna, nejsou v posledních letech jedinými velkými živočichy, kteří doplatili na budování nejrůznějších bariér v krajině, jako jsou silnice či rozšiřující se zástavba.
14.06.2016 19:15 |

podobné články

Babiš (ANO): Malé kroky i koncepční změny v zemědělství napomůžou zadržovat vodu v krajině

 
Pojďme se podívat na problematiku sucha v krajině tentokrát spíše pohledem zemědělství a Zprávy o stavu zemědělství v ČR za rok 2015.
05.12.2016 17:35 |

podobné články

Přes 2 miliardy nových dotací z OPŽP. Na udržení vody v krajině půjde víc než půl miliardy korun

 
Právě odstartoval příjem žádostí o dotace v nových výzvách z Operačního programu Životní prostředí. Tři výzvy podpoří projekty zaměřené na péči a ochranu přírody a krajiny. Jen na zadržování vody v krajině půjde přes půl miliardy korun.
10.01.2017 21:50 |

podobné články

Óda na Taťánu a Oněgina, příběh desetiletí

 
Inscenace desetiletí – Evžen Oněgin Jana Mikuláška v Divadle Petra Bezruče - pohnula stojatými vodami v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Celostátními žebříčky, komisí Thálie nebo kritiky tipujícími na Ceny Alfreda Radoka zůstal ale opomenut.
09.02.2010 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (46 článků)

Ženy v Ostravě krotí vypelichaní krotitelé

 
Člověk vyjede do Ostravy na Zkrocenku, avizovanou jako návrat do časů Williama, kdy i ženské role hrávali herci. U Bezručů nastudoval ranou Shakespearovu komedii Zdeněk Dušek. Vidět Dastlíka (Oněgin, Cyrano atd.) jako zlou Kateřinu - a umřít. S dramaturgyní Martou Ljubkovou sáhl Dušek po rozpustilém překladu Jiřího Joska. Režisérův cit pro komedii dell’arte, frašku nebo hereckou improvizaci je vytříbený. Připomínám jeho mistrovské dílko - zlínskou Figarovu svatbu... Hudbu k parforznímu výcviku zlé ženy složil Daniel Fikejz, takže bylo opravdu na co se těšit.
20.05.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dušek (10 článků) , Daniel Fikejz (2 články) , Jiří Dušek (14 článků)

Neznámý Oněgin

 
Mimořádný zážitek připravil závěrečný koncert 16. ročníku Mezinárodního festivalu koncertního melodramu v neděli v sále Pražské konzervatoře, kde zaznělo první české provedení Evžena Oněgina Sergeje Prokofjeva a A. S. Puškina v poloscénické podobě.
10.12.2013 11:10 |

podobné články

Medvědí tanec s Irenou Douskovou v Národní knihovně

 
Druhou dubnovou středu si zadejte pro Irenu Douskovou a její Medvědí tanec – nový román, který právě vyšel na Velký knižní čtvrtek. Blíže se s ním můžete seznámit 9. 4. 2014 od 17.30 v Zasedacím sále Národní knihovny ČR, kdy z něj autorka slavných titulů jako Hrdý Budžes nebo Oněgin byl Rusák přečte vybrané úryvky a zúčastní se besedy se čtenáři.
02.04.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Irena Dousková (7 článků)

V Praze vystoupili sólisté Velkého divadla v Moskvě

 
Včera, 10. září 2014 v pražském Rudolfinu proběhl slavnostní galavečer sólistů opery Velkého divadla z Moskvy. Během koncertu se představil dirigent Alim Šach, pod jehož vedením posluchači slyšeli árie z nejznámějších světových oper, jako je Rossiniho Lazebník Sevillský, Mozartova Kouzelná flétna, Verdiho Rigoletto, Bizetova Carmen, Čajkovského Evžen Oněgin nebo Verdiho Traviata.
11.09.2014 13:01 |

podobné články

Na DVD vyšel Pokoj v duši, rozporuplný, ale poctivý snímek ze Slovenska

 
Celovečerní slovenské filmy už dnes téměř nevidíme, a každý nový proto vzbuzuje rozruch. Na DVD právě vyšel Pokoj v duši Vladimíra Balka, posmutnělý příběh propuštěného vězně, který přišel nejen o majetek, ale i o "duši", o chuť žít.
03.02.2010 13:55 |

podobné články

Smogový poplach: Tam dole se dusí miliony Čechů!

 
Většina Česka se stále dusí pod inverzní pokličkou! Na horách a ve vyšších polohách je příjemně teplý a slunečný podzim, zato v nížinách lidé mrznou a dusí se v šedém smogovém oparu. Nepřízeň počasí už zkomplikovala i provoz pražského letiště, řada letů byla kvůli viditelnosti na pouhých 150 m zrušena, či odkloněna...
16.11.2011 12:05 |

podobné články

Žena prodává v aukci svou duši

 
Žena z amerického Albuquerque umístila do prodeje na aukční portál eBay něco, co by většina lidí neprodala ani za sebevětší peníz - svou duši. Dražba začíná na dvou tisících dolarech. Za svou duši tedy žena chce přinejmenším 40,5 tisíce korun. Za podivným prodejem stojí smutný příběh.
10.07.2012 07:35 |

podobné články