Článek

RECENZE: Berlínský Oněgin v dramatické krajině duší

 
Tvář i hlas Aleše Brisceina dobře znají nejen domácí milovníci opery, ale v posledních desetiletích i diváci v Paříži, Madridu, Mnichově, Berlíně, Salcburku a v dalších operních metropolích, kde si sedmačtyřicetiletý operní tenorista vydobyl vynikající pověst.
01.02.2016 15:40 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Jan Tichý postává v abstraktní krajině

 
Tvorbu kolínského rodáka Jana Tichého, který se věnuje především malbě, kresbě, grafice a užitému umění, lze vidět v Galerii města Kolína. Jeho zásadním tématem je hledání opěrného bodu v abstraktní krajině i zasazení materiálního objektu v imateriálním prostoru.
03.02.2016 10:50 |

podobné články

Chytí se i berlínský Zlatý medvěd do pasti?

 
Německá metropole má ve znaku medvěda, berlínský festival Zlatého a Stříbrné medvědy, které rozdává vítězům. Berlín a medvědi zkrátka patří k sobě.
12.02.2013 12:30 |

podobné články

Izraelský tisk poukázal na skandální video, na němž mladíci močí na berlínský památník holokaustu

 
Skupina mladíků při silvestrovských oslavách močila na berlínský památník holokaustu. Ukazuje to video, na něž upozornil izraelský tisk. Berlínská policie zvažuje zpřísnění ostrahy dominanty centra metropole, včetně jejího obehnání bezpečnostním plotem během významných událostí. 
07.01.2014 08:05 |

podobné články

Do Prahy míří berlínský DJ projekt Spacemountain

 
V pražském klubu Beats.PM vystoupí v pátek 12. prosince berlínský dýdžejský projekt Spacemountain. Jeho členové se snaží působit spíše na domácí půdě než bourat hranice klubové scény, kvůli Praze ale udělali výjimku.
11.12.2014 00:10 |

podobné články

Berlínský atentátník je stále na útěku. Kamery ho zachytily pár hodin po útoku

 
Německo a další evropské země dál pátrají po Tunisanovi Anisu Amrim považovaného za pachatele útoku na berlínský vánoční trh. Německá policie v noci na čtvrtek uskutečnila razie na několika místech v zemi. Práci jí ale komplikovaly chyby úřadů, kvůli kterým se akce zpozdily. Za informaci vedoucí k Amriho dopadení Německo vypsalo odměnu 100 tisíc eur (2,7 milionu korun).
22.12.2016 11:40 |

podobné články

Berlínský arcibiskup se hodně rázně postavil proti poslancům. Jde o povolené sňatky homosexuálů

 
Německá progresivní levice se nepřestává radovat nad rozhodnutím poslanců, kteří svým hlasování postavili na roveň manželství mezi mužem a ženou svazku dvou lidí stejného pohlaví a dali jim také možnost adoptovat děti. Ozývají se však i kritické hlasy a deník Der Welt přináší jeden z těch nejhlasitějších, za kterým stojí berlínský arcibiskup Heiner Koch.
04.07.2017 07:25 |

podobné články

MŽP bilancuje: Před 10lety jsme přijali Evropskou úmluvu o krajině

 
Slavnostní konferenci k 10. výročí přijetí Evropské úmluvy o krajině (Úmluva)1 v ČR zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec spolu se šéfporadcem předsedy vlády ČR Vladimírem Špidlou.
24.04.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (269 článků) , Richard Brabec (325 článků)

Pane poslanče, Tachov je ještě český, nebo už německý, ptal se zástupce ANO zemědělec. Je tu velký problém, o němž se mlčí

 
ROZHOVOR „Začalo to kolektivizací v 50. letech spojenou s rozoráním mezí, které kromě drobného zvířectva a ptáků zadržovaly vodu v krajině a částečně vyrovnávaly šikmá pole. I drobné potoky tvořily meandry a zákruty v krajině, voda se vylévala do okolí.“ To mimo jiné pro ParlamentníListy.cz řekl poslanec hnutí ANO Pavel Šrámek, který se suchem, potravinami a samozřejmě i potravinovou soběstačností České republiky zabývá.
26.09.2015 11:36 |

podobné články

Odborníci se shodují: Veřejnost o problémech vody v ČR neví

 
Mezioborová konference na téma Voda a pracovní příležitosti, která dnes proběhla v Praze, nastínila hlavní témata letošního roku: udržet vodu v krajině díky dotacím na mokřady, remízy, rašeliniště a další úpravy v krajině zejména na zemědělské půdě, začít zavádět a v masivním měřítku podporovat technologie na využívání šedé vody, na chytré a úsporné nakládání s vodou nejenom v obcích, ale také přímo v domácnostech, motivovat obce i občany k chytrému využívání vodních zdrojů a zajistit informovanost veřejnosti o problematice vody a její vzdělávání.
20.03.2016 07:40 |

podobné články

AOPK ČR: Divoká zvířata hynou kvůli neprostupné krajině

 
Losi, kteří zahynuli u Brna, nejsou v posledních letech jedinými velkými živočichy, kteří doplatili na budování nejrůznějších bariér v krajině, jako jsou silnice či rozšiřující se zástavba.
14.06.2016 19:15 |

podobné články

Babiš (ANO): Malé kroky i koncepční změny v zemědělství napomůžou zadržovat vodu v krajině

 
Pojďme se podívat na problematiku sucha v krajině tentokrát spíše pohledem zemědělství a Zprávy o stavu zemědělství v ČR za rok 2015.
05.12.2016 17:35 |

podobné články

Přes 2 miliardy nových dotací z OPŽP. Na udržení vody v krajině půjde víc než půl miliardy korun

 
Právě odstartoval příjem žádostí o dotace v nových výzvách z Operačního programu Životní prostředí. Tři výzvy podpoří projekty zaměřené na péči a ochranu přírody a krajiny. Jen na zadržování vody v krajině půjde přes půl miliardy korun.
10.01.2017 21:50 |

podobné články

Obce získají peníze na plány, které pomohou propojovat přírodní prvky v krajině

 
Třicet milionů korun z Operačního programu Životní prostředí získají obce, které zpracují plán, jak zachovat, propojit či obnovit přírodní prvky v krajině. Startuje totiž 52. výzva [1], která je určena právě na zpracování plánů územních systémů ekologické stability (ÚSES).
03.04.2017 19:55 |

podobné články

NPÚ: Dvojčíslo Zpráv památkové péče se věnuje krajině a venkovu v baroku

 
Česká barokní krajina. Toto sousloví v sobě skrývá mnoho významů a asociací – od monumentálních děl umělců 18. století po naivní lidové výjevy či pohlednice. Spojení baroko a krajina v sobě obsahuje hrdost na bohatou kulturní tradici, ale též pocit čehosi důvěrně domáckého. Jenže co o vlastně o malebné krajině českého baroka víme?
13.06.2017 10:40 |

podobné články

Krajině, letošnímu tématu NPÚ, se bude věnovat i zářijový seminář v Hořovicích o vesnickém stavitelství

 
O vesnických sídlech v kulturní krajině bude rokovat zhruba 120 účastníků celostátního odborného semináře, který se uskuteční ve dnech 13.–15. září 2017 v Hořovicích. Jeho pořadateli a partnery jsou generální ředitelství Národního památkového ústavu a NPÚ, územní odborné pracoviště středních Čech, Středočeský kraj, Muzeum Českého krasu v Berouně a město Hořovice.
31.07.2017 21:35 |

podobné články

NPÚ: Seminář v Hořovicích o vesnickém stavitelství se bude věnovat krajině

 
O vesnických sídlech v kulturní krajině bude rokovat zhruba 120 účastníků celostátního odborného semináře, který se uskuteční ve dnech 13.–15. září 2017 v Hořovicích. Jeho pořadateli a partnery jsou generální ředitelství Národního památkového ústavu a NPÚ, územní odborné pracoviště středních Čech, Středočeský kraj, Muzeum Českého krasu v Berouně a město Hořovice.
04.08.2017 18:55 |

podobné články

AOPK: Divoká zvířata hynou kvůli neprostupné krajině

 
Mrtvá vydra byla před čtrnácti dny nalezena na silnici u Frýdlantu nad Ostravicí, další minulý týden nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Doplatily na bariéry v krajině, jako jsou silnice či rozšiřující se zástavba. V České republice je ročně na silnicích nalezeno kolem padesátky těchto krásných zvířat, skutečný počet usmrcených vyder ale bude mnohonásobně vyšší.
02.10.2017 12:40 |

podobné články

Óda na Taťánu a Oněgina, příběh desetiletí

 
Inscenace desetiletí – Evžen Oněgin Jana Mikuláška v Divadle Petra Bezruče - pohnula stojatými vodami v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Celostátními žebříčky, komisí Thálie nebo kritiky tipujícími na Ceny Alfreda Radoka zůstal ale opomenut.
09.02.2010 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (50 článků)

Ženy v Ostravě krotí vypelichaní krotitelé

 
Člověk vyjede do Ostravy na Zkrocenku, avizovanou jako návrat do časů Williama, kdy i ženské role hrávali herci. U Bezručů nastudoval ranou Shakespearovu komedii Zdeněk Dušek. Vidět Dastlíka (Oněgin, Cyrano atd.) jako zlou Kateřinu - a umřít. S dramaturgyní Martou Ljubkovou sáhl Dušek po rozpustilém překladu Jiřího Joska. Režisérův cit pro komedii dell’arte, frašku nebo hereckou improvizaci je vytříbený. Připomínám jeho mistrovské dílko - zlínskou Figarovu svatbu... Hudbu k parforznímu výcviku zlé ženy složil Daniel Fikejz, takže bylo opravdu na co se těšit.
20.05.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dušek (10 článků) , Daniel Fikejz (2 články) , Jiří Dušek (14 článků)