Článek

RECENZE: Až na vrcholky velehor s filmovou kamerou

 
Horolezec Radek Jaroš jako jediný Čech a patnáctý člověk na světě bez kyslíku a nosičů zdolal všech čtrnáct osmitisícovek a stal se tak držitelem prestižní koruny Himálaje. Své dvacetileté úsilí završil v červenci 2014, kdy se mu vydařil pátý pokus stanout na K2. A právě tam ho sledovala kamera, kterou – od šesti tisíců metrů výš – svěřil režisér filmu Cesta vzhůru David Čálek do rukou jeho parťáků horolezců.
27.08.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: David Čálek (17 článků) , Radek Jaroš (31 článků)
Podobné články

500 kilometrů v hodině! Ptačí muž přeletěl volným pádem vrcholky Alp

 
VIDEO. Švýcar Remo Laeng rychlostí až 500 kilometrů v hodině přeletěl ve speciálním obleku volným pádem jižní vrcholky švýcarských Alp. Laengův tým uvedl, že je to vůbec poprvé, co někdo volným pádem překonal toto horské pásmo.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Šumava zažívá nejstudenější květen za 22 let, vrcholky hor pokryl sníh

 
Šumava letos zažívá nejchladnější květen za uplynulých 22 let. V době, kdy na horách už kvetly květiny, jejich vrcholky v noci na pondělí zahalil sníh. Na některých místech ho leží až třicet čísel.
27.05.2013 14:10 |

podobné články

Největší výzva pro piloty: V Číně odstřelili vrcholky hor a postavili na nich letiště!

 
V srpnu se bude u města Che-čch' v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si otevřeno letiště. Najít zde však místo není lehké a tak museli odstřelit vrcholky hot a na nich vystavět přistávací dráhu. Prý to bylo nejjednodušší řešení ze všech, které se nabízely.
12.07.2014 20:40 |

podobné články

První letošní bílá nadílka v Česku: Sníh zasypal vrcholky hor!

 
Prvního podzimního sněhu se včera dočkaly vrcholky hor. Napadl v Jeseníkách, Orlických horách i v Krkonoších. Největší nadílku ale dostaly Beskydy.
06.10.2016 05:15 |

podobné články

Alois Nebel nominován na Evropskou filmovou cenu celovečerních snímků

 
Film režiséra Tomáše Luňáka Alois Nebel je nominován Evropskou filmovou akademií na Evropskou filmovou cenu v kategorii celovečerních animovaných filmů. Spolu s ním se o toto prestižní ocenění, označované za evropského Oscara, bude ucházet španělský snímek Arrugas režiséra Ignacia Ferrerase a britsko-americký film Piráti.
18.09.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Luňák (15 článků)

Jennifer Aniston se vrhla na filmovou režii

 
Jennifer Aniston se zařadila do party ke kolegům Clintu Eastwoodovi , Drew Barrymore , Benu Stillerovi či Melu Gibsonovi . S nimi ji totiž pojí nejen sláva před filmovou kamerou, ale také snaha prosadit se jako filmová režisérka. Jennifer oznámila, že připravuje svůj režijní debut.
23.04.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (668 článků) , Drew Barrymore (160 článků) , Ben Stiller (83 článků) , Clint Eastwood (121 článků)

Arnold Schwarzenegger se vrátil před filmovou kameru: Zahraje si drsného šerifa

 
Herec Arnold Schwarzenegger  (64) se po devíti letech vrátil před filmovou kameru v hlavní roli. Sice chtěl začít natáčet filmy už na počátku tohoto roku, ale plány mu překazilo vyzrazení nemanželského syna a rozvod s manželkou Marií Shriver. Tento týden ale padla první klapka nového akčního snímku The Last Stand a před kamerou v tu chvíli stál právě Arnold.
19.10.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (520 článků)

Kráska Scarlett Johanssonová dostala jako režisérka "padáka"

 
Americká herečka Scarlett Johanssonová si vydobyla uznání za výkony před filmovou kamerou, ale její debut za kamerou naprosto nevyšel. Johanssonová natočila jednu z částí povídkového filmu New York, I Love You (New Yorku, miluji tě), ale diváci v kinech z něj neuvidí ani sebemenší kousek. Celý natočený segment byl prý "k nekoukání", informoval New York Post.
06.05.2009 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (279 článků)

Pavel Nový znovu před kamerou? Horor!

 
Pavel Nový (50) se po dvou promaroděných letech znovu objevil před filmovou kamerou. A výsledek? Horor! Jak se zdá, ne ledajaký.
30.07.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (336 článků) , Pavel Nový (238 článků)

Film Himaláj vypráví o životě i fotbale na střeše světa

 
Jihokorejská kinematografie vstoupí do boje o karlovarský Křišťálový glóbus snímkem Himaláj, kde se moc nemluví, protože to není potřeba. Kromě herecké hvězdy Choi Min-sika zde totiž hlavní roli hraje omamné prostředí nepálské části nejvyšších velehor.
03.06.2009 09:40 |

podobné články

Nejděsivější sopky světa

 
Po Zemi chodí blázni, co vyhledávají různé extrémy. Koupání se žraloky, noci v pralese či zlézání velehor. Existují ale místa, kam se odváží jen málokdo. Vybírali jsme deset sopek, které mají chuť zabíjet! Sílu vulkánů lidstvu nedávno ukázala islandská sopka Eyjafjallajökull. Proto při výběru dovolené dávejte pozor – pohybovat se pod následujícími vrcholy je značně rizikové!
14.07.2010 10:04 |

podobné články

Gottová s Marešovou na horách: Kuba zvládl sjezdovku a volal tátovi

 
Monika Marešová (35) a Ivana Gottová (35) si letos už podruhé vyrazily do zahraničních velehor, kde se jejich ratolesti učí lyžovat.
16.03.2011 12:10 |

podobné články

Vendula Bohoňková je nejmladší horolezkyní historie, co vlastní silou překonala hranici 7000 m.n.m

 
Rodinné dovolené mohou probíhat různými způsoby. Někdo jede k moři, jiný na chalupu, někdo si jen odpočine doma. Bohoňkovi se vydali do velehor a společně zdolali 7134 metrů vysokou horu Pik Lenina, která je nejvyšším vrcholem Kyrgyzstánu.
21.07.2011 11:45 |

podobné články

Šárka Záhrobská: Světová šampionka z českých "velehor"

 
Šárka Záhrobská vyvrátila mýtus, že v malých českých horách nemůže vyrůst šampion. Je držitelkou kompletní sady medailí z mistrovství světa i olympijskou medailistkou.
05.07.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Strachová (206 článků)

Rostliny velehor ve vaší zahradě: Objevte krásu netřesků!

 
Netřesky patří k nejméně náročným a přitom nejzajímavějším skalničkám. Jak je správně pěstovat?
28.05.2013 22:05 |

podobné články

V Adršpachu otevřeli první české horolezecké muzeum

 
V Adršpachu na Náchodsku dnes začalo fungovat první horolezecké muzeum v republice. Expozice umístěná v zámku přibližuje pískovcové lezení, které k Adršpašsko-teplickým skalám neodmyslitelně patří. Další část je zaměřená na dobývání velehor. Uvedla to starostka Adršpachu Dana Cachová.
01.05.2014 13:35 |

podobné články

Kolik bude letos obětí selfie? Cyklisté na Tour už počítají srážky

 
Tour de France děsí nová mánie. Cyklisté nemají strach z velehor ani z prudkých sjezdů nebo neskutečně dlouhých etap v horkém žáru. Nejnebezpečnější jsou pro ně diváci a móda selfie fotek. V prvních dvou etapách už dokonce došlo na kolize.
08.07.2014 10:55 |

podobné články

Kolik bude letos obětí selfie? Cyklisté na Tour už počítají srážky

 
Tour de France děsí nová mánie. Cyklisté nemají strach z velehor ani z prudkých sjezdů nebo neskutečně dlouhých etap v horkém žáru. Nejnebezpečnější jsou pro ně diváci a móda selfie fotek. V prvních dvou etapách už dokonce došlo na kolize.
08.07.2014 11:45 |

podobné články

Středočeští záchranáři vyhráli první místo v soutěži Záchrana 2014

 
Ve dnech 2.–5. října se ve Vysokých Tatrách konalo mezinárodní odborné metodické cvičení složek IZS Záchrana 2014. Již tradičně se cvičení zúčastnila také posádka zdravotnické záchranné služby z Benešova ve složení lékař Pavol Kačenga, záchranář Adam Svoboda a řidič Rudolf Kotek. Cvičení se celkem zúčastnilo 26 záchranářských posádek, z nichž čtyři byly z České Republiky. Dvě posádky do bojů o pomyslné zlato vyslala i italská horská záchranná služba z oblasti Bolzana. V obrovské mezinárodní konkurenci a nelehkém terénu slovenských velehor obsadila posádka zdravotnické záchranné služby z Benešova první místo a již potřetí suverénně ovládla toto metodické cvičení.
07.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (9 článků)