Článek

Ráno bylo nebývale chladné, teplota klesla i k -16 stupňům Celsia

 
Páteční ráno bylo v České republice velmi chladné. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nemrzlo pouze na devíti z 238 měřicích stanic. V mrazových kotlinách na Šumavě klesala rtuť i na -15,9 stupně Celsia a překonána byla i řada teplotních rekordů.
29.04.2016 12:21 |

podobné články

Podobné články

Pondělní ráno bylo neobvykle chladné, teploty klesaly pod nulu

 
Pondělní ráno bylo nebývale chladné a na řadě stanic klesla minimální teplota i několik stupňů pod bod mrazu. Podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byly na 42 procentech stanic, které měří teploty déle než 30 let, překonány rekordy. Nejchladněji bylo na Horské Kvildě, kde teplota klesla na -4,2 stupně Celsia.
25.08.2014 10:20 |

podobné články

Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci?

 
Chladné dny jsou pro vaší pokožku noční můrou. Počasí je stále studenější a my se chtě nechtě musíme smířit s mrazíky a teplotami držícími se rapidně pod nulou. Není žádným překvapením, že pokožka v zimě trpí, je vysušená a podrážděná. Naštěstí víme, jak můžete své pokožce pomoci chladné dny překonat, aby trpěla co možná nejméně! Nenechte si proto ujít následující řádky, které pro vás budou užitečnou radou i doporučením. Chladné dny si vyžadují změnu kosmetiky Jakmile nastane zima, je na místě pouvažovat o změně kosmetiky. Pozornost věnujte především mýdlům, která pokožku zbytečně vysušují, což v tomto období není to pravé ořechové. Raději dejte přes zimu přednost hydratačním sprchovým gelům, které pokožce dodají hydrataci a nebude tolik trpět. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po glycerinovém mýdlu. Myslete na ochranou vrstvu vaší pokožky Během zimy se ochranná vrstva vaší pleti obnovuje mnohem pomaleji, a proto je myslet na její častější doplňování. Ničemu neuškodíte používáním vyživujících krémů s ceramidy. Jestliže nejste zvyklá svou pokožku hydratovat, přes zimu se to naučte – ráno i večer pleť pořádně promažte. Pozor na peeling Chladné dny jsou náročné, pokud pleť zatížíte ještě hrubým peelingem, s největší pravděpodobností vám nepoděkuje. Peelingu se vyhýbat nemusíte – pravidelné obrušování staré kůže jí jedině prospěje. Ovšem v žádném případě to s ním nepřehánějte, neboť by ji mohl ještě více vysušit – a to by nebylo zrovna to nejlepší. Před použitím se raději ujistěte, že peeling, který chcete na pokožku nanést, je jemný a šetrný. Příspěvek Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.12.2015 06:35 |

podobné články

Teplota na Jizerce v noci klesla na minus 23 stupňů

 
V Libereckém kraji se v noci výrazně ochladilo. Nejnižší teplotu naměřili meteorologové v osadě Jizerka v Jizerských horách, teplota tam klesla k minus 23 stupňům Celsia. I ve stotisícovém Liberci se ale rtuť teploměru dostala pod minus deset stupňů Celsia. Silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, hlavní tahy jsou převážně suché a vymrzlé. Místy dopravu komplikuje mlha.
07.02.2013 06:30 |

podobné články

Chladné ráno znovu přepisovalo rekordy

 
Čtvrteční ráno bylo opět velmi chladné, na některých místech mrzlo a meteorologové zaznamenali další překonání rekordů. Vůbec nejchladněji bylo na Rokytské slati na Šumavě, kde klesla rtuť teploměru na minus 3,9 stupně Celsia, což byla nejnižší teplota pro tento den za posledních 10 let.
25.06.2015 09:36 |

podobné články

V Šindelové se k ránu teplota opět přiblížila až k bodu mrazu

 
V Šindelové na Sokolovsku v pondělí ráno kolem páté hodiny klesla teplota téměř k bodu mrazu. Ve dvou metrech nad zemí bylo 2,9 stupně Celsia. V pěti centimetrech nad zemí pak bylo ještě chladněji, teploměr ukázal jen 0,7 stupně Celsia. V pátek tam naměřili odpoledne 33,5 stupně Celsia.
19.07.2010 11:35 |

podobné články

Teplota ráno klesla k 0 °C! Jak bude dál? PŘEDPOVĚĎ

 
Dnešní ráno bylo na některých místech Česka velmi chladné. Na Jizerce teplota klesla dokonce k bodu mrazu!
20.08.2014 08:05 |

podobné články

Mrazivá noc na Šumavě, teplota klesla na minus 29 stupňů

 
Česká republika má za sebou mrazivou noc. Na některých stanicích na Šumavě klesla ve středu nad ránem teplota téměř k minus 30 stupňům Celsia. Uvedla to Svatava Křivancová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
04.02.2015 08:30 |

podobné články

V Česku mrzlo, až praštělo. Teplota přes noc klesla až na -27 °C, padaly rekordy

 
Česko má za sebou další mrazivou noc. Průměrná minimální teplota se dostala na hodnotu minus 13,2 stupně Celsia. Vůbec největší mráz naměřili meteorologové v noci v Jelení v Krušných horách, kde teplota klesla až na minus 27,1 stupně. Teplotní rekordy pro dnešní den byly překonány na devíti ze 148 stanic, které měří teplotu 30 let a více, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
25.02.2018 12:20 |

podobné články

Uprostřed léta MRZLO! V Šindelové bylo ráno jen minus 1,2 °C

 
Velmi chladné ráno zažili v pátek obyvatelé nejstudenější české obce v Šindelové na Sokolovsku, kde teplota ve dvou metrech nad zemí klesla jen na 1,7 stupně Celsia a při zemi naměřil krušnohorský meteorolog Rudolf Kovařík dokonce mráz minus 1,2 stupně Celsia.
15.07.2011 09:40 |

podobné články

Počasí slibuje krásný letní víkend

 
Zatímco čtvrteční ráno bylo poměrně chladné, na horách klesla teplota i pod nulu, víkend slibuje příjemných 26 až 28 stupňů. Ve druhé polovině příštího týdne se teploty vyšplhají až k 30 stupňům Celsia, uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
20.08.2015 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (699 článků)

Na Kvildě ráno mrzne, odpoledne jsou tropy

 
Zcela výjimečné změny počasí vykazuje v těchto dnech šumavská Kvilda. Zatímco ráno jsou tam mrazy, odpoledne se teploty šplhají přes třicet stupňů Celsia. Nejvýjimečnější prý byl 2. srpen, kdy meteorologové ráno naměřili na stanici Perla na Kvildě mínus 0,1 stupně Celsia, během dne tam teplota vystoupala na hodnotu 30,2 stupně Celsia – což je tropická teplota.
08.08.2013 15:10 |

podobné články

Česko zažilo mrazivé ráno, teplota klesla až k minus 10 stupňům

 
Sobotní ráno bylo mrazivé, teploty klesaly pod bod mrazu. Nejchladněji bylo v osadě Jizerka v Jizerských horách, kde klesla rtuť teploměru k -10 °C, uvedl Meteopress. Řidiče potrápily také husté mlhy.
15.10.2011 11:40 |

podobné články

Ráno bylo mrazivé, teplota klesla i pod minus sedm stupňů

 
Středeční ráno bylo velmi chladné, a to nejen ve vyšších či středních polohách a mrazových kotlinách, ale i v nížinách. Na Šumavě klesala rtuť teploměru i pod hranici minus sedmi stupňů Celsia, v severních horách šlo o teploty pod hranicí minus pěti stupňů.
24.09.2014 09:50 |

podobné články

Mrazivých -28 °C. Na řadě míst Česka klesly teploty hluboko pod nulu. Jak bude přes den?

 
Nejchladnější noc zimy má za sebou Liberecký kraj. Pod minus deset stupňů Celsia klesla teplota v krajském Liberci a v Jizerských horách i Krkonoších bylo místy pod minus 15 stupni. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota dokonce pod minus 23 stupňů. Ještě větší mráz panoval na Šumavě - na Rokytské slati u Modravy naměřili dokonce minus 28,1 stupně. Teploty pod bodem mrazu se objevily v celém Česku, v řadě krajů zůstanou v záporných hodnotách i přes den.
19.12.2017 07:20 |

podobné články

Meteorologové varují před ledovkou. V Krkonoších bylo mrazivých -14 °C

 
Na severovýchodě a východě ČR klesne od nedělního odpoledne do pondělních 10 hodin teplota místy pod minus 12 stupňů Celsia. Na jihozápadě Čech se v pondělí při mrznoucích srážkách bude tvořit ledovka. Výstrahu vydal v neděli Český hydrometeorologický ústav. Ráno teploty na východě Čech klesly až k minus 14 stupňům Celsia, a šlo tak o nejchladnější ráno letošní zimy. Nejsilnější mráz byl na Broumovsku a na hřebenech Krkonoš.
03.01.2016 08:55 |

podobné články

Do října by mělo být polojasno, déšť jen v půlce a na konci září

 
Až do října by mělo být spíš polojasno, nejvyšší denní teploty se vyšplhají ke 20 stupňům Celsia. Meteorologové hlásí zataženou oblohu a déšť jen v polovině a na konci září. Noci však už budou podzimně chladné, může přituhnout až k bodu mrazu. Ráno navíc chladné teploty doplní mlhy.
10.09.2010 15:45 |

podobné články

Na Jizerce klesla v noci teplota pod -30 stupňů Celsia

 
Česká republika zažila v noci ze středy na čtvrtek opět velmi mrazivou noc. Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla již o půlnoci na stanici Jizerka překročena teplota minus 30 stupňů Celsia.
16.12.2010 08:45 |

podobné články

Páteční ráno bylo mrazivé, místy padaly rekordy

 
Páteční ráno bylo v severních oblastech České republiky vlivem jasné oblohy chladné a meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na některých stanicích zaznamenali i překonání teplotních rekordů. Zatímco v Českých Budějovicích bylo ráno přes osm stupňů Celsia, na Luční boudě v Krkonoších naměřili -4,9 stupně Celsia.
27.09.2013 11:10 |

podobné články

První mrazy udeřily: Teplota klesla až na osm stupňů pod nulu

 
I když čeští meteorologové odmítli zprávu svých polských kolegů, že nás letos čeká rekordní zima, udeřilo už dnes mrazivé počasí. V Šindelové na Sokolovsku dnes ráno klesla teplota dokonce až na osm stupňů pod nulou. tak velký pokles teploty zde přitom nebyl zaznamenán patnáct let.
12.10.2010 21:40 |

podobné články