Článek

Rakouský Villach? Alpský Karibik!

 
Když se řekne Villach, vybaví se řadě Čechů jen jedna z křižovatek při cestě do Chorvatska. Lázeňské město na jižním svahu Alp je přitom malým turistickým rájem, který má co nabídnout bez ohledu na počasí nebo roční období. V zimě je cílem lyžařů, v létě se stává alpským Karibikem.
13.04.2015 09:50 |

podobné články

Podobné články

Nejkrásnější evropské pláže: Kam se hrabe Karibik! Zvítězilo Chorvatsko

 
Kam se hrabe Karibik! Stejně jako každý rok i letos byly portálem European Best Destination (Evropské nejlepší destinace) vyhlášeny nejkrásnější pláže Evropy. Pokud ještě hledáte inspiraci na dovolenou, pak se podívejte, jaké krásy najdete na starém kontinentu. A tu úplně nejlepší najdete v oblíbeném Chorvatsku!
23.04.2016 17:40 |

podobné články

Řecký Karibik: Syvota? Moře klidu, moře písku i moře pohody!

 
Nádherné písečné pláže. Poklidná atmosféra. Tradiční řecká kuchyně. Příjemné klima. Výhledy na okolní ostrůvky. Pokud si přesně tak představujete ingredience k vytvoření ideální letní dovolené, bude se vám v Syvotě, kterou omývá Jónské moře, líbit. Mimochodem, často je toto místo nazýváno Řecký Karibik.
21.03.2018 18:55 |

podobné články

Objevte evropský Karibik: Sardinie vás ohromí luxusními plážemi i panenskou přírodou!

 
Věčně zelenému ostrovu Sardinie se právem říká evropský Karibik. Pyšní se panenskou přírodou, dlouhými písčitými plážemi a mořem v barvě smaragdů. Sardinie je jednou z nejluxusnějších destinací v Evropě a také oblíbeným cílem smetánky z celého světa.
28.03.2018 12:35 |

podobné články

Objevte evropský Karibik: Sardinie vás ohromí luxusními plážemi i panenskou přírodou!

 
Věčně zelenému ostrovu Sardinie se právem říká evropský Karibik. Pyšní se panenskou přírodou, dlouhými písčitými plážemi a mořem v barvě smaragdů. Sardinie je jednou z nejluxusnějších destinací v Evropě a také oblíbeným cílem smetánky z celého světa.
28.03.2018 20:30 |

podobné články

Český opilý řidič jel na rakouské dálnici v protisměru

 
Opilý český řidič včera večer havaroval v jižním Rakousku u města Villach po té, co se dostal do protisměru a nezvládl řízení.
13.02.2010 10:40 |

podobné články

FOTO: V Rakousku a Chorvatsku se tvořily obří kolony

 
Nejdelší kolony se tvořily na dálnici A10 ve směru od Salzburgu na Villach u Tauernského tunelu. V sobotu o tom informuje Kleine Zeitung.
17.07.2010 14:00 |

podobné články

Zemřel rakouský malíř a sochař českého původu Alfred Hrdlicka

 
Ve věku 81 let v sobotu ve Vídni zemřel významný rakouský malíř a sochař českého původu Alfred Hrdlicka. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na rakouský deník Die Presse. Vídeňský rodák Hrdlicka, žák rakouského sochaře Fritze Wotruby, se ve svém díle snažil vypořádat s násilím, válkou a fašismem.
06.12.2009 07:00 |

podobné články

Rakouský kancléř Kern chce jednat o mzdách v EU s Macronem, Sobotkou a Ficem

 
Rakouský kancléř Christian Kern pozve na letošní hudební a divadelní festival v Salcburku francouzského prezidenta a premiéry České republiky a Slovenska. Napsal to rakouský deník Österreich. S Emmanuelem Macronem chce předseda rakouské vlády debatovat 23. srpna o boji s takzvaným sociálním a mzdovým dumpingem, který podle Macrona i Kerna negativně ovlivňuje pracovní trh v západní Evropě. Podle informací ČTK se schůzky pravděpodobně premiér Bohuslav Sobotka zúčastní.
04.08.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Emmanuel Macron (170 článků)

Alpský čert: Bojte se, přichází Krampus!

 
Kdo má strach z českých čertů, setkání s alpským Krampusem by patrně nepřežil. Kde se dvoumetrová zrůda s obřími rohy objeví, tam končí veškerá legrace.
10.12.2009 05:20 |

podobné články

Potápění pro bohy: Alpský park, který se mění v jezero

 
Smaragdově zelené vody horského jezera se dají prozkoumávat jen polovinu roku – tu druhou totiž vůbec neexistuje.
07.10.2010 05:55 |

podobné články

TRAGICKÁ SMRT! Kaskadérka z Kobry 11 se zabila při slézání alpských skal!

 
Přemety aut, pády do hlubin, průletyhořícími prostory… To vše zvládala kaskadérka Brigitta Waadtová bez sebemenších zraněních. Osudným se jí stal alpský vrchol.
18.07.2011 14:55 |

podobné články

Alpský Ötzi: Byl muž z ledu lovcem, psancem nebo šamanem?

 
Na prvořadou archeologickou senzaci narazili němečtí manželé, kteří si do Alp poblíž rakousko-italské hranice vyšli za turistikou. Původně měli za to, že z ledu vyčnívající ostatky patří nějakému horolezci.
18.09.2011 15:55 |

podobné články

Travní lyžař je rychlejší než alpský, tvrdí šampionka

 
Vítězka světového poháru Zuzana Gardavská v rozhovoru pro Aktuálně.cz
01.10.2011 10:35 |

podobné články

Sjezdaře Krýzla čekají čtyři slalomy v šesti dnech

 
Alpský lyžař Kryštof Krýzl se vrátil ze zámořských závodů Světového poháru, kde získal první body této sezony, strávil tři dny doma a nyní ho čeká série slalomů, během šesti dnů absolvuje tři závody Evropského poháru a slalom Světového poháru v italské Alta Badii.
12.12.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Krýzl (32 článků)

Alpský masiv ozářila velkolepá laserová show

 
Švýcarský umělec Gerry Hofstetter na Nový rok vytvořil velkolepou světelnou show na kulisách alpského masivu Jungfrau. V noci na Nový rok promítal na severní stěnu hory švýcarský kříž a další obrázky. Show zároveň zahájila rok oslav stého výročí jungfrauské horské železnice, která patří mezi nejdůležitější alpské tratě ve Švýcarsku.
03.01.2012 09:20 |

podobné články

Sjezdař Miller předčasně ukončil sezonu. Musí na operaci

 
Americký alpský lyžař Bode Miller potřebuje další operaci levého kolene, a tak se rozhodl předčasně ukončit aktuální sezonu. Čtyřiatřicetiletý dvojnásobný vítěz velkého křišťálového glóbu však hodlá po zotavení pokračovat v kariéře.
28.02.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bode Miller (20 článků)

Majestátní švýcarská hora Matterhorn se rozpadá

 
Majestátní alpský štít Matterhorn, který bývá pokládán za jednu z nejkrásnějších hor na světě, se kvůli oteplování klimatu rozpadá. Podle německého deníku Bild to zjistili švýcarští vědci. Ohroženy jsou i další alpští velikáni.
06.04.2012 09:45 |

podobné články

Ferrari 458 Spider sjíždí alpský Stelvio Pass

 
Jethro Bovingdon je kromě redaktora prestižního britského Evo magazínu také evropským dopisovatelem amerického MotorTrendu a jeho poslední pracovní cestou byla.... jízda s uřvaným a rudým Ferrari na jeden z nejslavnějších horských průsmyků planety. Ano, trošku mu závidíme...
07.08.2012 21:20 |

podobné články

Nabídka týdne podle iFaster.cz – Škoda Yeti Mont Blanc od 499 900 Kč

 
Mont Blanc není pouze jméno pro nejvyšší alpský vrcholek tyčící se nad francouzsko-italským pomezím do výšky 4 810 m nad mořem, ale také pro limitovanou sérii nejprodávanějšího SUV v České republice.
26.10.2012 10:25 |

podobné články