Článek

Rakousko vydalo do ČR Řičáře, odsouzeného k šesti letům vězení

 
Rakousko dnes vydalo České republice architekta Marka Řičáře, který si má za dotační podvod a praní špinavých peněz odpykat šest let vězení. Rakouská justiční stráž předala muže dnes okolo v 09:00 na hraničním přechodu Mikulov-Drasenhofen, kde pracuje česko-rakouské policejní oddělení.
02.05.2014 11:00 |

podobné články

Podobné články

Policie v Rakousku zatkla hledaného architekta Řičáře! Má si odpykat 6 let vězení

 
Policisté v Rakousku zatkli hledaného architekta Marka Řičáře, který si má za dotační podvod a praní špinavých peněz odpykat šest let vězení.
19.02.2014 10:50 |

podobné články

Soud potvrdil, že architekt Říčář se pokusil o podvod s dotacemi

 
Pražský vrchní soud dnes pravomocně potvrdil, že architekt Marek Řičář se při žádostech o dotaci pokusil v roce 2005 podvést ministerstvo pro místní rozvoj. Zamítl tak jak odvolání Řičáře, tak i žalobce, který pro architekta požadoval uložení trestu odnětí svobody. Soudy Řičáře nepotrestaly, protože v minulosti mu již za podobné skutky vyměřily šest let vězení, což pokládají za dostatečné.
12.11.2013 12:31 |

podobné články

Rakouská policie zatkla hledaného architekta Řičáře z kauzy Budišov

 
Policisté v Rakousku zatkli hledaného architekta Marka Řičáře, který si má za dotační podvod a praní špinavých peněz odpykat šest let vězení. ČTK to dnes řekl zdroj obeznámený se zásahem, informaci následně potvrdila mluvčí policejního prezidia Vlasta Suchánková. Řičář před několika lety vystupoval jako jeden z klíčových svědků v takzvané kauze Budišov a byl na čas zařazen i do programu na ochranu svědků. 
19.02.2014 10:55 |

podobné články

Už ho mají! V Rakousku dopadli uprchlého českého architekta Řičáře

 
Téměř rok a půl se skrýval před spravedlností, ale teď konečně spadla klec! Policisté v Rakousku zatkli hledaného architekta Marka Řičáře (47) alias Josefa Marka, který si má za dotační podvod a praní špinavých peněz odpykat šest let vězení.
19.02.2014 11:45 |

podobné články

Uprchlý architekt zpátky v Česku: Ukradl 15,5 milionu!

 
Uprchlého architekta Marka Řičáře (48), který si má za dotační podvod a praní špinavých peněz odpykat šest let vězení, vydalo včera Rakousko do Česka.
03.05.2014 12:15 |

podobné články

Českého architekta převzala v Rakousku eskorta se samopaly: Za dotace dostal 6 let

 
Architekta Marka Řičáře (48), odsouzeného v kauze Budišov, dnes rakouská policie předala České republice. Za dotační podvod za více než 15 milionů korun a praní špinavých peněz si má odpykat šest let vězení. Rakušané ho ve spolupráce s českými "lovci lebek" zatkli v polovině letošního února.
02.05.2014 11:50 |

podobné články

Rocker Ian Watkins dostal 35 let za zneužívání dětí

 
Bývalý zpěvák velšské skupiny Lostprophets, šestatřicetiletý Ian Watkins, byl za zneužívání dětí odsouzen k 35 letům vězení, z toho k šesti letům podmíněně. Podle cardiffského soudu představuje jeho případ novou dimenzi.
19.12.2013 11:12 |

podobné články

Osobnosti: Ian Watkins (13 článků)

Rakousko může přijít o vzácného Klimta

 
Když při nedávných restitucích v rámci zmírnění následků holokaustu vydalo Rakousko restituentům Zlatou Adelu malíře Gustava Klimta, zmizel tento poklad evropské secese okamžitě za oceánem.
09.01.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Klimt (19 článků)

Rakousko a Německo vpustí migranty přicházející z Maďarska. Za to ale chtějí, aby Budapešť přistoupila na kvóty

 
Rakousko a Německo umožní migrantům přicházejícím z Maďarska vstup na své území. Informoval o tom rakouský kancléř Werner Faymann. Několik tisíc běženců se v pátek z Budapešti pěšky vydalo směrem k rakouské hranici. Dnes v noci navíc podle agentury Reuters stovky migrantů opustily centrum Budapešti v autobusech poskytnutých maďarskou vládou.
05.09.2015 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Werner Faymann (48 článků)

Rakousko: Češi, jste nepoučitelní, vzdejte se jádra

 
Češi jsou nepoučitelní. Tento vzkaz nám znovu vyslalo Rakousko v souvislosti se záměrem české strany skladovat vyhořelé jaderné palivo z Dukovan a Temelína poblíž hranic. Rakousko, jehož úpěnlivý boj proti "jádru,"  lze s trochou nadsázky označit za národní sport, se tak opět dává hlasitě slyšet ve svých námitkách. Paradoxní je, že rakouská média, která se na kauze přiživují, shodně opomíjejí skutečnost, že část elektrické energie vyráběná v českých atomových elektrárnách zásobuje hojně i jejich spotřebu.
31.03.2011 16:15 |

podobné články

Paroubek (LEV 21): Rakousko nechce mít u svých hranic český jaderný odpad

 
Vyjádření rakouského kancléře W. Faymanna o tom, že Rakousko odmítá akceptovat vybudování českého trvalého úložiště jaderného odpadu blízko svých hranic a využije vůči České republice všech politických i právních prostředků, aby takovému kroku zamezilo, je ukázka toho, jak k otázkám spojeným s jadernou energetikou Rakousko přistupuje a jak je na toto téma citlivé.
06.11.2014 08:35 |

podobné články

Totálně uzavřít hranice! Rakousko se hroutí a připravuje tajný plán. Tvrdší, než tušíte

 
Rakousko dlouho táhlo v migrační krizi s Německem za jeden provaz. Jednoho dne se ale Rakušanům zdálo, že ve své zemi mají migrantů dost, a došlo ke změně kurzu. Rakousko příliv migrantů významně omezilo. Dnes se však zdá, že to nestačilo. Teď se naši jižní sousedé chystají vyhlásit výjimečný stav a svou zemi neprodyšně uzavřít. Jinak by prý hrozil kolaps státu.
05.09.2016 07:15 |

podobné články

Uprchlíci táhnou Rakousko ke dnu. Rakouská vláda i veřejnost jsou v šoku

 
Rakousko se pomalu vzpamatovává ze šoku, který zemi připravily výsledky studie PISA. Prudce stoupá podíl žáků a studentů z přistěhovaleckých rodin a jejich studijní výsledky se naopak rok od roku zhoršují. Celé Rakousko se tak propadá do průměru.
13.12.2016 08:50 |

podobné články

Za vraždu šesti novorozeňat jde žena na 15 let do vězení

 
Soud ve francouzské Normandii usvědčil osmatřicetiletou Celine Lesageovou z vraždy šesti svých novorozených dětí a odsoudil ji k 15 letům vězení.
19.03.2010 07:55 |

podobné články

Čech dostal na Slovensku 22 let vězení

 
Český občan Igor Tököli byl na Slovensku za vraždu důchodkyně odsouzen ke 22 letům vězení. Slovenský Nejvyšší soud zároveň vyhověl žádosti odsouzeného, aby si trest odpykal v Česku.
12.09.2009 07:35 |

podobné články

Kuchař bin Ládina byl odsouzen na Guantánamu ke 14 letům vězení

 
Vojenský tribunál na Guantánamu ve středu odsoudil bývalého kuchaře, strážce a řidiče šéfa Al-Káidy Usámy bin Ládina ke čtrnáctiletému vězení. Súdánec Ibráhím Ahmad Mahmúd Kúsí se přiznal ke spiknutí a podpoře terorismu. Jedná se teprve o čtvrtého odsouzeného od otevření věznice Guantánamo v roce 2002.
12.08.2010 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Francouzi odsoudili kanibala, který jedl spoluvězně, k 30 letům vězení

 
Devětatřicetiletý Nicolas Cocaign, který zabil spoluvězně a snědl jeho plíce, byl odsouzen k 30 letům vězení.
25.06.2010 03:25 |

podobné články

Americký vědec byl za špionáž pro Čínu odsouzen k 32 letům vězení

 
Americký federální soud na Havaji odsoudil v pondělí inženýra, který se podílel na vývoji takzvaného neviditelného bombardéru B-2, k 32 letům vězení za prodej armádních tajemství Číňanům. Informovala o tom agentura AP.
25.01.2011 09:00 |

podobné články

Bývalý ministr financí Egypta byl odsouzen ke 30 letům vězení

 
Bývalý egyptský ministr financí Júsuf Butrus-Ghálí byl dnes v nepřítomnosti shledán vinným a odsouzen ke 30 letům vězení za plýtvání veřejnými prostředky. Agentuře Reuters to sdělil soudní zdroj.
04.06.2011 17:25 |

podobné články