Článek

Řádění masivní supercely ve 30 sekundách

 
Zhruba půlhodinové řádění masivní bouře v podobě supercely natočila v pondělí v Jižní Dakotě Američanka Bonny Flemingová. Výsledný záznam stlačila do necelé půlminuty, a vzniklo tak působivé video.
03.06.2015 16:40 |

podobné články

Podobné články

Zrychlené video zachycuje vznik monumentální supercely

 
Skupina lovců bouří z USA v neděli ve Wyomingu zachytila vznik supercely od úplného začátku až po konec, kdy vzniklý jev vypadal jako ukázka z katastrofického filmu. Jejich video ukazuje, že příroda umí být zároveň děsivá i nádherná.
21.05.2014 05:20 |

podobné články

Supercely způsobily spoušť: Jak vznikají ničivé bouřky?

 
Na jednom místě sucho, na druhém záplava a jen o pár set metrů dál ledová nadílka ničivých krup. Srážkové šílenství v Česku, které napáchalo desetimilionové škody, způsobily supercely. Navíc ještě není konec.
25.05.2016 10:55 |

podobné články

100 nej filmů ve 200 sekundách

 
Podívejte se na sto nejlepších filmových hitů v pouhých 200 sekundách!
01.06.2009 16:25 |

podobné články

V Evropě hrozí výskyt supercel, jedna málem vznikla i v Praze

 
Meteorologický výraz supercela má respekt po celém světě, zejména pak ve Spojených státech amerických. Tam jsou totiž supercely spojeny se vznikem extrémně ničivých tornád, které si vybírají často daň nejen na majetku, ale i na životech. V Evropě je výskyt supercel poměrně výjimečný.
22.08.2012 16:30 |

podobné články

Bouře a smršť krup: Tuhle spoušť způsobily supercely!

 
Na jednom místě sucho, na druhém záplava a jen o pár set metrů dál ledová nadílka ničivých krup. Srážkové šílenství, které se po téměř letním víkendu přihnalo v pondělí a Česko zasáhlo i včera, napáchalo desetimilionové škody. Navíc ještě není konec.
25.05.2016 05:10 |

podobné články

Tornáda v Česku: Může za to oteplování planety. Bude hůř, tvrdí expert

 
Počet intenzivních supercelárních bouří (tzv. supercel), které se v posledních dnech přehnaly nad Českem, může podle osloveného odborníka v budoucnu stoupat. Teplota planety se zvyšuje, což způsobuje nestabilitu atmosféry. Počet a síla procesů, které v takové bouři probíhají, jsou obrovské, takže vedle krupobití a bleskových povodní mohou supercely snadno způsobit i vznik tornád. Tak jako se to stalo v úterý na Náchodsku.
26.05.2016 05:20 |

podobné články

Astrofyzici nafotili zrození masivní hvězdy

 
Vůbec poprvé se vědcům podařilo vyfotit zárodečný oblak prachu a plynů, ze kterého se rychle rodila masivní hvězda.
22.07.2010 00:45 |

podobné články

Netradiční masivní šperky jsou hitem sezony!

 
Prsteny, náramky, náušnice nebo náhrdelníky nemusejí být nutně jen ze zlata a drahých kamenů. Důležité je, jak vypadají, a pokud chcete být, dámy, opravdu IN, vsaďte na nápadné masivní šperky, které jsou letos hitem! A pro pány je to určitě inspirace pro pěkný dárek, co říkáte?
14.11.2010 08:55 |

podobné články

Lessy: Opatření proti setkání extremistů v Brně budou masivní

 
Policie připravuje masivní bezpečnostní opatření v souvislosti s ohlášeným prvomájovým setkáním Dělnické mládeže v Brně. Řekl to v pátek odpoledne policejní prezident Petr Lessy. Extremisté prý v Brně nemají šanci.
18.03.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Česko plánuje masivní návrat k uhlí a jádru. Ekologové se bouří

 
Po zkušenostech s širokými lány plnými solárních panelů a se spekulanty, kteří chtěli na solární energii snadno zbohatnout, uvažuje český ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) o větším využívání zásob uhlí a jádra pro získávání energie. Pokud se něco rychle nezmění, pak Česko na masivní podporu ekologičtější výroby energie doplatí jedním bilionem korun. V horším případě dokonce bilionem a půl. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN).
26.04.2012 10:27 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (392 článků)

Diablo III ve středu rozšíří masivní patch, co přinese?

 
Diablo III sice není klasická MMO hra, ale online hra to bez debat je. A jako taková si žádá neustálou péči, kterou Blizzard nezanedbává. Po sérii menších a větších patchů a záplat přijde patch 1.05. Masivní rozšíření hry nebude řešit jen bugy a balanc jednotlivých postav, ale přidá do Diabla několik nových systémů, které vám hratelnost trochu okoření. Mezi největší...
16.10.2012 18:45 |

podobné články

Coolhousing: Škody v řádu milionů způsobil včerejší masivní výpadek provozovatelům e-shopů

 
Masivní výpadek elektrické energie na Vinohradech, Praze 4 a 10 způsobil včera zhruba 15–20 minutové odpojení českých firem od datových, internetových a v řadě případů i hlasových služeb. Kromě výpadků pražské MHD, metra a domácností však nebyly v provozu desítky českých eshopů, kterým tak vznikly škody v řádu statisíců až milionů korun. Ztrátám se přitom dalo jednoduše předejít.
21.08.2013 13:10 |

podobné články

Nepomohla masivní kampaň ani prezident, zemanovci opět neuspěli

 
Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) se podle všeho ani přes masivní volební kampaň a podporu prezidenta Miloše Zemana do Sněmovny nedostane. Po sečtení 60 procent okrsků má strana podporu 1,57 procenta, což zřejmě nebude na překonání pětiprocentní hranice stačit.
26.10.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17005 článků)

Praha bude lákat turisty masivní reklamní kampaní za 50 milionů

 
Praha bude v příštích třech letech lákat turisty masivní internetovou reklamní kampaní. Stát bude asi 50 milionů korun, řekla ředitelka Pražské informační služby - Prague City Tourism (PIS) Nora Dolanská. 
18.11.2013 16:31 |

podobné články

Masivní kříž pro Bartošovou stát bude: Rychtář hledá nové místo na vykopání jámy!

 
Památník za zesnulou zpěvačku Ivetu Bartošovou (†48) se již brzy dočká svého umístění. Její manžel Josef Rychtář (56) společně s Českými dráhami vybírá místo, na kterém může masivní kříž v blízkosti kolejí postavit. Otázkou už jen zůstává, kdy znovu vezme krumpáč do ruky a půjde kopat další jámu.
20.06.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6612 článků) , Josef Rychtář (1266 článků)

Masivní ohlupování lidí. Bububu, přijdou Rusové. Evropa směřuje k úplnému kolapsu a kvůli uprchlíkům budeme cizinci ve své zemi, říká Okamurův poslanec

 
ROZHOVOR Poslanec Radim Fiala, který odešel z hnutí Úsvit, říká, že v Evropě probíhá všeobecný kolaps. Brusel nám prý říká: „Vzdejte se svobody, přijměte regulace, předejte kompetence, zavrhněte tradiční hodnoty, uvítejte islámské imigranty a proměňte svoji zemi v multikulturní administrativní jednotku evropského superstátu. Není prý jiné cesty, nebo ‚bububu přijdou Rusové‘“. Dle Fialy jde o masivní ohlupování lidí, ze kterých se dělají ovce.
11.06.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (182 článků) , Radim Fiala (182 článků)

Masivní sesuv půdy v Itálii: Lavina bahna smetla turisty z Česka, jeden mrtvý!

 
Prudké deště zapříčinily masivní sesuv půdy na severu Itálie. Valící se bahno uvěznilo několik lidí včetně manželského páru z Česka. Muž byl na místě mrtvý, jeho žena je zraněná. Zemřeli i další dva lidé, které však nebylo možné zatím identifikovat.
06.08.2015 11:06 |

podobné články

Syrská armáda zahájila masivní nástup. Cestu jí vyčistili Rusové

 
Syrská armáda ve čtvrtek zahájila masivní útok na "pozice teroristů", jak oznámil náčelník syrského generálního štábu Ali Abdalláh Ajub. Vojskům režimu syrského prezidenta Bašára Asada pomohla ruská intervence. Západní koalice je přitom přesvědčená, že Rusové bombardovali v Sýrii nejen pozice ozbrojenců Islámského státu, ale i opozice, která vzdoruje Asadovi už několik let. 
08.10.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Ali Asad (1 článek) , Ali Ali (153 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): V lednu začnou celosvětové masivní protesty proti norskému Barnevernetu

 
V lednu začnou před norskými ambasádami celosvětové masivní demonstrace namířené proti norskému úřadu Barnevernet. Lidé chtějí vyjádřit protest proti nekontrolovanému odebírání dětí touto organizací.
02.01.2016 10:10 |

podobné články