Článek

Radek Jaroš zaplatil za Korunu Himálaje prsty i rodinou

 
Dokumentární film Cesta vzhůru zachycuje dovršení Koruny Himálaje horolezcem Radkem Jarošem, který svému cíli obětovat prsty i rodinu.
25.08.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Radek Jaroš (31 článků)
Podobné články

Horolezec Jaroš dorazil na K2. Získal tak 'Korunu Himaláje'

 
Celkem 14 osmitisícovek bez použití kyslíkového přístroje. Jen 15 lidí na světě se může chlubit tímto titulem a jeden z nich je právě Čech Radek Jaroš. Ten v sobotu zdolal známou horu K2, druhou nejvyšší a podle horolezců nejtěžší horu světa. Horu si podrobil na pátý pokus, zkompletoval tak jako první Čech "Korunu Himálaje". Padesátiletý horolezec zvládl horu i přes to, že mu na noze chyběly prsty na noze. O ty přišel při dobývání hory Annapurna.
26.07.2014 14:55 |

podobné články

"Korunu Himálaje" pokořím do dvou let, věří si horolezec Jaroš

 
Do dvou let by se chtěl český horolezec Radek Jaroš zařadit mezi pár jedinců z celého světa, kteří dokázali zlézt všech 14 osmitisícových vrcholů a zkompletovat tak "Korunu Himálaje". Po nedávném výstupu na Lhoce (8516 m) mu k úspěšnému završení jeho cíle schází zdolat ještě Annapurnu a K2, horu považovanou za nejtěžší na světě.
02.06.2011 16:00 |

podobné články

Jaroš z ČSSD úkoloval šéfa pražských hřbitovů Červeného

 
Pražský magistrát se snažil úkolovat bývalého šéfa Správy pražských hřbitovů (SPH) Martina Červeného přes prostředníka, kterým byl Pavel Jaroš z ČSSD. Jaroš Červenému údajně nosil seznamy hrobů pro prominentní osoby, tlačil na podobu veřejných zakázek i odvolání náměstka Vladimíra Vyčichla. Píše to dnes zpravodajský web Českého rozhlasu. Jaroš jakékoli propojení popřel. Červený vedl správu pět let do letošního ledna, kdy byl odvolán, Vyčichlo skončil o měsíc později.
30.03.2017 16:40 |

podobné články

Cesta na vrchol v obrazech: Radek Jaroš zdolal Himaláje

 
Český horolezec Radek Jaroš se stal patnáctým člověkem na Zemi, který dosáhl vrcholu Himalájů. Celkem už pokořil bez kyslíkové bomby všech 14 osmitisícovek na planetě!
28.07.2014 06:10 |

podobné články

Takhle to vypadá na K2! Radek Jaroš přivezl domů i krásné fotky

 
Radek Jaroš je doma. Do Prahy se vrátil s celou výpravou českých horolezců, má za sebou úspěšný pokus o zdolání vrcholu K2, který mu jako jediný ze čtrnácti osmitisícovek chyběl k dokončení projektu Koruny Himálaje.
08.08.2014 16:05 |

podobné články

VIDEO Radek Jaroš je na mincích. Pochvalovali si, že mám na to "dobrej ksicht", říká horolezec

 
V prostorách České národní banky představil horolezec Radek Jaroš zlatou a stříbrnou pamětní medaili, kterou den před tím za jeho přítomnosti vyrazila Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. "Dlouho jsme hledali motiv toho mýho ksichtu na přední stranu mince. Tvůrce si ho ale pochvaloval, že je bez tuku a takový celý lavinózní, že se dobře ryje," vypráví s úsměvem horolezec. Rovněž pokřtil svou novou knihu "K2: Poslední klenot mé Koruny Himálaje". Křtila i jeho dcera Andrea, svou knížku pro děti výmluvně nazvanou "V lavině".
02.10.2015 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek Jaroš (31 článků)

RADEK JAROŠ TO DOKÁZAL! Zdolal K2, poslední osmitisícovku!

 
Horolezec Radek Jaroš v sobotu zdolal druhou nejvyšší horu světa K2 a stal se teprve patnáctým člověkem, který vystoupil na všech 14 osmitisícových vrcholů bez kyslíku. Vrchol 8611 metrů vysoké hory, která mu jako poslední odolávala, dobyl Jaroš na pátý pokus!
26.07.2014 14:05 |

podobné články

Horolezec Radek Jaroš zdolal jako první Čech horu K2: Nahoře mi bylo teplo!

 
Bez pomoci kyslíkových přístrojů nebo nosičů vystoupal v sobotu na vrcholek K2. Jako vůbec první Čech a jeden ze 14 lidí na planetě. Radek Jaroš, přezdívaný Himallátor se tak stal pomyslným králem Himalájí. Výstup na K2, která ačkoliv je o 240 m nižší než proslulý Mount Everest, ale není žádná procházka růžovým sadem. „Najednou se mi začaly rojit myšlenky, že by to mohlo být naposledy,“ prohlásil Jaroš. Nakonec ale připustil, že se o výstup možná ještě pokusí.
28.07.2014 20:20 |

podobné články

Jaroš: Před vrcholem sem měl krizi, ale zvládl jsem to

 
Český horolezec Radek Jaroš se v základním táboře dává dohromady ze sobotního výstupu na K2, která mu jako jediná chyběla ke zkompletování "Koruny Himálaje". V rozhovoru přiznal, že při závěrečném výstupu měl krizi a dokonce chvíli pochyboval, jestli se na vrchol vůbec dostane. Nyní ho čeká cesta do České republiky, kam by měl dorazit příští týden ve čtvrtek. Až doma bude síla a chuť úspěšnou expedici oslavit. 
29.07.2014 09:05 |

podobné články

Horolezec Jaroš si nechá odříznout poslední prst! Je to oběť před expedicí na K2

 
"Býval jsem Terminátor a teď problémy kvůli pár prstům..." Radek Jaroš je bojovník, který zdolává nejvyšší vrcholy světa. Jenže při tom posledním mu omrzly prsty na nohou. Čtyři prsty na jedné noze už mu amputovali, teď mu vezmou i ten poslední...
12.06.2013 11:25 |

podobné články

Jaroš nemůže k vrcholu himalájské Lhoce, čeká na materiál

 
Nejúspěšnější český horolezec Radek Jaroš netrpělivě čeká, až vyrazí do stěny a začne se zdoláváním čtvrté nejvyšší hory světa Lhoce (8516 metrů). Jaroš přitom dorazil do základního tábora už minulý čtvrtek.
19.04.2011 16:25 |

podobné články

Jaroš si nechá si amputovat zdravý prst

 
Horolezec Radek Jaroš si nechá odstranit prsteníček na levé noze, který mu jako jediný na této končetině zůstal po loňské amputaci. Prst mu působí problémy a bolesti, proto se Jaroš rozhodl podstoupit zákrok. Věří, že se pak co nejdříve dá dohromady a začne opět trénovat. 
10.06.2013 17:55 |

podobné články

Jaroš zvládl sestup z nebezpečné hory K2

 
Horolezec  Radek   Jaroš včera  úspěšně sestoupil do základního tábora z vrcholu, své poslední zdolané 14. osmitisícovky. Jaroš je teprve patnáctý člověk na světě, který dokázal vylézt všechny osmitisícovky bez použití kyslíkového přístroje. Prvenství drží také mezi Čechy. Nikdo z Česka nevylezl všechny osmitisícovky ani s kyslíkem.
28.07.2014 14:21 |

podobné články

Horolezec Radek Jaroš na operačním sále: Prsty mi ufikli!

 
Tím, že při loňské výpravě na Annapurnu trpěl omrzlinami, přišel o sedm prstů. Horolezec Radek Jaroš (48) se podrobil několika operacím, tu poslední podstoupil před dvěma týdny. Aha! poskytl fotky přímo ze zákroku!
08.03.2013 12:05 |

podobné články

Horolezec Radek Jaroš na operačním sále: Prsty mi ufikli!

 
Tím, že při loňské výpravě na Annapurnu trpěl omrzlinami, přišel o sedm prstů. Horolezec Radek Jaroš (48) se podrobil několika operacím, tu poslední podstoupil před dvěma týdny. Aha! poskytl fotky přímo ze zákroku!
08.03.2013 23:20 |

podobné články

Horolezec Radek Jaroš: Přišel o sedm prstů!

 
Ze sandálů mu čouhají jen tři celé prsty, ale horolezec Radek Jaroš (49) si nechá odstranit další článek. Na poslední osmitisícovku, kterou ještě nezdolal – obávanou K2 – poleze už bez něj.
16.06.2013 12:10 |

podobné články

Ukrajinský radikál Jaroš organizuje na východě země domobranu

 
Vůdce ukrajinských pravicových radikálů Dmytro Jaroš organizuje na východě Ukrajiny „speciální prapor Donbas", který má dbát na veřejný pořádek a čelit aktivitám proruských separatistů. Jaroš to oznámil na tiskové konferenci v Dněpropetrovsku. Oddíl má mít kolem 800 mužů.
24.04.2014 16:01 |

podobné články

Milé Rusko, jsi v prdeli. A my se máme dobře, oslavil výročí srpna 68 Martin Jaroš

 
Marketingový expert pobývající v Kataru Martin Jaroš se na svém facebookovém účtu rozepsal na adresu Ruska a jeho role během okupace Československa v srpnu 1968. Rusko „válku“ s malým Českem podle Jaroše prohrálo. V Česku se totiž podle Jaroše máme ekonomicky lépe a zároveň oproti Rusku můžeme žít svobodně. „A projedeš to zas,“ vzkazuje Jaroš Rusku. „ I s tím rezidentem na hradě a s celou armádou špehounů na ambasádě,“ dodává.
20.08.2017 20:55 |

podobné články

Horolezec Jaroš přišel o prsty na nohou, už se chystá na K2

 
Pokořil už třináct ze čtrnácti osmitisícových vrcholů světa. Teď ale horolezec Radek Jaroš z Nového Města na Moravě bojuje s mnohem větším protivníkem, než jsou horské velikány. Učí se znovu chodit.
17.10.2012 19:25 |

podobné články