Článek

Rada vlády: Odbornící rokovali o znásilnění

 
Tento týden dopoledne proběhlo v Lichtenštejnském paláci zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů a na něj pak odpoledne navázala mezinárodní konference "Znásilnění: o čem se nemluví".
10.12.2015 20:05 |

podobné články

Podobné články

„Mládež dělá, co vidí v pornu.“ Znásilnění hrozí častěji, varuje Válková

 
V oblasti trestného činu znásilnění je důležitá osvěta, tedy co znásilnění je a co jím není, upozorňuje exministryně Helena Válková (ANO). Blesk.cz řekla také, že dospívající mládež dělá občas to, co vidí v pornofilmech. A pak trestní hranici znásilnění překračuje. Kolem znásilnění přitom panuje v Česku řada mýtů, upozorňuje odbornice Petra Vitoušová. Ten nejdůležitější je, že ženu bez jejího svolení nelze znásilnit.
21.02.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (330 článků)

Nejhorší můra hvězdy Elánu: Neznámá žena ho obvinila ze znásilnění a popsala nechutné detaily!

 
Negativní stránku popularity poznal na vlastní kůži zpěvák kapely Elán "Jožo Ráž":http://www.extra.cz/tema/jozo-raz (59), kterého před lety obvinila jedna žena ze znásilnění. Přestože zpěvák v roce 2000 bojoval po těžké havárii na motorce o život a dodnes má následky, obvinění ze "znásilnění":http://www.extra.cz/tema/znasilneni je pro něj asi to nejhorší, co se mu kdy mohlo stát.
14.04.2014 11:30 |

podobné články

Pachatel znásilnění v Krči podle policie zřejmě znovu zaútočil

 
Dvě ženy se v noci na dnešek ubránily znásilnění v Praze 4. Policisté vyšetřují případy jako pokusy o znásilnění. Domnívají se, že s největší pravděpodobností jde o stejného pachatele, který je podezřelý ze spáchání brutálního znásilnění v Krči z minulé středy. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Tomáš Hulan. Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi.
22.12.2014 13:40 |

podobné články

Sexuolog Zvěřina: Většinu znásilnění páchají doma „normální“ muži

 
V českých domácnostech je znásilnění patrně častější, než si připouštíme. A to i jako součást domácího násilí, upozorňuje sexuolog Jaroslav Zvěřina. Vystoupil na debatě „Co potřebují oběti trestného činu znásilnění“ a mluvil mimo jiné o tom, že znásilnění se může snadno dopustit i „normální“ muž. Páchá ho ve výsledku častěji než recidivista.
26.02.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (38 článků)

Kalousek se pustil do premiéra kvůli večernímu hlasování. Pak si vzal oddychový čas

 
Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se ve sněmovně rozzlobil kvůli tomu, že premiér Bohuslav Sobotka žádal, aby o pěti ekonomických normách dnes poslanci jednali i po 14. hodině a dokonce, aby rokovali až do 19:00 hodin. Navrhl to ve chvíli, kdy poslanci měli na stolech novelu zákona o DPH a poslanci se o ní začali dlouze dohadovat. Jenže návrh Sobotky pěkně rozpálil Kalouska, který se rozhovořil o neschopnosti vlády. Kalousek ale o něco později ohromil sdělením o tom, co napsal Babiš na Twitteru o Němečkovi.
07.11.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9282 článků) , Miroslav Kalousek (6144 článků)

Poslanci rokovali o migrační krizi, k ničemu se nedobrali

 
Sněmovna se v pátek vrátila k jednání o postoji vlády k otázkám migrační krize. K žádnému výsledku se však poslanci ani po třech hodinách debat nedobrali a schůzi před polednem ukončili. Další je plánována na březen.
12.02.2016 10:15 |

podobné články

Klaus dal Řád bílého lva Kaczynskému. Rokovali o EU

 
Polský prezident Lech Kaczynski na Pražském hradě dostal nejvyšší české státní vyznamenání Řád bílého lva.
21.01.2010 11:40 |

podobné články

Bárta: Jednotnou sazbu DPH leda s růstem firemních daní

 
Jednání špiček koalice K9 podle očekávání nepřineslo kýžený výsledek. Vyjednavači rokovali o možnosti navýšení jednotné sazby DPH na 19 procent a o rozpočtových kapitolách. Podle člena K9 Víta Bárty (VV) však došlo ke shodě na tom, že se budou nadále scházet experti jednotlivých stran, aby dojednali parametry rozpočtu na příští rok.
18.07.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2828 článků)

ČSSD chce poplatky za pobyt v nemocnici částečně zachovat

 
Sociální demokraté v sobotu v Praze rokovali o svém střednědobém programu, se kterým poprvé osloví voliče v krajských a senátních volbách příští rok na podzim. Strana nabídne reformu sociální, daňovou, zdravotnickou a plán boje proti korupci. Počítá se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici.
12.11.2011 16:35 |

podobné články

ČSSD uvažuje o zachování poplatku v nemocnici

 
Sociální demokraté v sobotu v Praze rokovali o svém střednědobém programu, se kterým poprvé osloví voliče v krajských a senátních volbách příští rok na podzim. Strana nabídne reformu sociální, daňovou, zdravotnickou a plán boje proti korupci. Zvažuje, že částečně zachová poplatky za pobyt v nemocnici. Reformní plány bude strana schvalovat příští měsíc.
12.11.2011 17:50 |

podobné články

Poplatky za lázeňský pobyt budou moci být zvýšeny

 
Poslanci po rušných čtyřech hodinách, kdy rokovali a pak hlasovali o možném rozpuštění sněmovny, schválili vládní novelu zákona o místních poplatcích. Norma má umožnit obcím a městům až zdvojnásobit poplatky za lázeňský a rekreační pobyt i poplatky za vjezd automobilem do vybraných částí měst.
17.07.2013 17:05 |

podobné články

Czech Tourism: Čínské turisty má do Česka přilákat přímé letecké spojení a filmy

 
O posílení příjezdového cestovního ruchu do České republiky rokovali představitelé Číny s ministerstvem pro místní rozvoj a agenturou CzechTourism. Hlavními tématy návštěvy bylo přímé letecké spojení, filmový turismus či masivní propagace na internetu.
11.06.2014 14:00 |

podobné články

Průser, měření pinďourů, pán s knírkem a velký posměch od Babiše. Přečtěte si, jak čeští pravičáci rokovali o své budoucnosti

 
REPORTÁŽ Úplné spojení či hlubší spolupráce. Takové recepty padaly ohledně lepší budoucnosti české pravice na konferenci v CEVRO Institutu, kde se sešli předsedové ODS, TOP 09 a Strany svobodných občanů. Nejvíce však perlil bývalý ministr vnitra Ivan Langer. Hodně se hovořilo i o Andreji Babišovi, který by byl prý i jako nadpřirozená bytost, tedy hypoteticky anděl, ohrožením demokracie.
13.03.2015 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (647 článků)

Průser, měření pinďourů, pán s knírkem a velký posměch od Babiše. Přečtěte si, jak čeští pravičáci u Ivana Langera rokovali o své budoucnosti

 
REPORTÁŽ Úplné spojení či hlubší spolupráce. Takové recepty padaly ohledně lepší budoucnosti české pravice na konferenci v CEVRO Institutu, kde se sešli předsedové ODS, TOP 09 a Strany svobodných občanů. Nejvíce však perlil bývalý ministr vnitra Ivan Langer. Hodně se hovořilo i o Andreji Babišovi, který by byl prý i jako nadpřirozená bytost, tedy hypoteticky anděl, ohrožením demokracie.
13.03.2015 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (647 článků)

Zatímco Kalousek nadával ve sněmovně, Bělobrádek odepisoval čtenářům PL

 
Z PROFILŮ Zatímco poslanci rokovali ve Sněmovně, vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek přitom stíhal ještě jiné záležitosti. Například odpovídá čtenářům ParlamentníchListů.cz na jejich dotazy, které zasílají prostřednictvím jeho profilu.
04.03.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1430 článků)

Zeman strašně lhal, a prolhal se až na Hrad. Mám chuť dát lidem za uši. Horáček, Pithart, Tabery a Kolář rokovali, jaký by měl být příští prezident

 
REPORTÁŽ Jaký je Miloš Zeman prezident? Co vedlo k tomu, že byl zvolen na úkor Karla Schwarzenberga? A co by příští česká hlava státu měla dělat lépe? O tom v předvečer státního svátku diskutovali Petr Pithart, Petr Kolář, Erik Tabery a Michal Horáček.
28.10.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (576 článků) , Petr Kolář (458 článků) , Petr Pithart (160 článků) , Karel Schwarzenberg (3652 článků) , Miloš Zeman (17919 článků)

Nemocniční ombudsmani jednali v Krajské zdravotní

 
Nemocniční ombudsmani z celého Česka rokovali v Krajské zdravotní.
26.12.2016 16:45 |

podobné články

Žena za pultem, Facebook a „svatba“ s lidovci: Starostové rokovali o volbách

 
Starosty povede i dál Petr Gazdík. Hlasovalo pro něj 135 ze 145 delegátů hnutí STAN. Po guláši a karbanátcích také Starostové odsouhlasili volební spolupráci s KDU - ČSL, SNK - ED a dalšími subjekty. Ve volbách musí koalice získat alespoň 10 % hlasů. Průzkumy jí zatím ale předpovídají zhruba o tři procenta méně.
25.03.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (837 článků) , Petr Gazdík (826 článků)

Gynekologa z Mostu obvinili ze znásilnění pacientky!

 
Mosteckého gynekologa (61) policisté obvinili ze znásilnění pacientky (21). "Bylo zahájeno trestní řízení, lékař byl obviněn ze znásilnění ve stadiu pokusu," potvrdil Jiří Volprecht, vedoucí kriminální služby Policie ČR v Mostě.
11.08.2009 15:15 |

podobné články