Článek

Rada (ČSSD): Je úmysl nedbalost?

 
Chování polského řidiče u Studénky jako nedbalostní? Nesmysl. Co je nedbalostního na úmyslném porušení zákona?
24.07.2015 17:21 |

podobné články

Podobné články

Jacksonův otec zažaloval synova lékaře za nedbalost

 
Otec zesnulého zpěváka Michaela Jacksona zahájil soudní řízení proti lékaři Conradovi Murraymu za nedbalost, která vedla ke zpěvákově smrti. Joseph Jackson v obvinění tvrdí, že lékař zavolal odbornou pomoc k umírajícímu Jacksonovi příliš pozdě a že se ukázalo, že lhal při výslechu. Murray byl už v únoru obviněn z neúmyslného zabití a předběžné soudní státní v této věci se má konat v srpnu.
26.06.2010 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1593 článků) , Joseph Jackson (10 článků) , Michael Murray (101 článků)

Příčinou požáru kladenských pekáren mohla být nedbalost

 
Příčinou rozsáhlého požáru v areálu pekáren La Lorraine na okraji Kladna mohla být nedbalost při rekonstrukčních pracích. K této verzi se vyšetřovatelé zatím nejvíce přiklánějí, sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Škody byly dosud odhadovány na 50 milionů korun, podle mluvčí ale toto číslo ještě není definitivní a může se změnit.
03.02.2014 19:15 |

podobné články

Požár v pankrácké věznici zavinila nedbalost, škoda je 600.000 Kč

 
Čtvrteční požár v pankrácké věznici v Praze zavinil podle hasičů zatím neznámý člověk a jeho nedbalost při kouření. Na jednom z vězeňských dvorů se kvůli tomu vznítilo polystyrenové obložení, které bylo uskladněno u rekonstruované budovy, jež bude sloužit jako ubytovna pro odsouzené. Škodu způsobenou ohněm věznice odhadla na více než 600.000 korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová a na svém webu to uvedla Vězeňská služba ČR.
10.04.2015 11:30 |

podobné články

V Čisté u Litomyšle uhořel muž: Doplatil na nedbalost při topení

 
Za páteční požár v Čisté u Litomyšle, po němž bylo v rodinném domě nalezeno ohořelé tělo muže, může s největší pravděpodobností nedbalost při použití topidla. Sdělila to mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.
19.11.2016 19:35 |

podobné články

Ve stolárně napáchal požár škodu za 10 milionů

 
V Prlově na Vsetínsku hasiči zápasí již od půl dvanácté s rozsáhlým požárnem stolárny v areálu pily. Hasiči v těchto chvílích vyloučili úmysl, samovznícení i nedbalost. Ve hře je technická závada.
10.07.2010 19:30 |

podobné články

TRAGÉDIE! V Novém Městě se ve vaně UTOPIL dvouletý chlapeček!

 
Na utopení chlapce upozornil jeho starší sourozenec. Policie čeká na výsledky pitvy. Zatím nevyloučila ani nedbalost ani úmysl.
13.04.2011 17:15 |

podobné články

Hoffman (KSČM): Nedbalost, hloupost, úmysl či arogance? Aneb kdo se bojí Ratha?

 
Z Vysočiny na Hrad přes vládu a parlament kdosi vyšlapal cestu Miloši Zemanovi. Akce úspěšně skončila, zapomeňte aneb čo bolo to bolo, terazky som prezident.
05.04.2013 15:20 |

podobné články

Zpackaná pitva Moniky K. (†36) a Klárky (†8): Měla maskovat znásilnění?!

 
Nedbalost, nebo úmysl? Čeští kriminalisté jsou rozhořčeni. Jedno či druhé jim totiž komplikuje snahu o objasnění záhadného úmrtí Moniky K. (†36) a její dcery Klárky (†8) na dovolené v egyptské Hurghadě. Nikdy už nejspíš nepotvrdí ani nevyvrátí jednu z vyšetřovacích verzí, že Moniku kdosi znásilnil.
02.09.2013 05:15 |

podobné články

Policie vyšetřuje výbuch ambasády jako nedbalost. Úmysl to prý nebyl

 
Policie prověřuje středeční výbuch na palestinské ambasádě pro usmrcení z nedbalosti a nedovolené ozbrojování. Vyloučila úmyslné usmrcení.
02.01.2014 16:35 |

podobné články

Bezdomovec zemřel při požáru v Lysé: Sbíral odpadky a vyhrožoval, že vše zapálí!

 
Při nočním požáru rodinného domu v Lysé nad Labem zemřel muž. Příčinou může být nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, technická závada nebo úmysl. Prohlásil to František Kuneš z nymburské policie. Místní to ale vidí jinak - muž byl známý bezdomovec, navíc v domě skladoval hory odpadků. A dokonce vyhrožoval, že vše jednou podpálí!
11.06.2015 08:45 |

podobné články

Sobotka jde do boje! Oficiálně ohlásil úmysl kandidovat na prezidenta

 
Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) dnes oficiálně ohlásil úmysl kandidovat na prezidenta. Požádal o podporu své kandidatury v rámci ODS na místním sněmu strany v Liberci.
23.09.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (450 článků)

Někdo při pančování přelil metanol. Byl to omyl, ne úmysl, říká policie

 
Vyšetřovatelé v metylalkoholové kauze se pomalu propracovávají ke klíčovým osobám. Zatím prověřují několik verzí, jak se jedovatý metanol dostal do lahví. Zřejmě nejpravděpodobnější je verze, že to nebyl úmysl, ale omyl.
18.09.2012 08:20 |

podobné články

Expert: Výsledky Hanákové jsou tristní. Starostové nemají TOP 09 co vyčítat

 
Starostové Petra Gazdíka sice mohou mít skrytý úmysl rozejít se s TOP 09, ale jen těžko by hledali jiného partnera, se kterým by se udrželi v celostátní politice. Osamostatnění by tedy podle politologa Josefa Mlejnka nutně provázel návrat do regionů a komunální sféry. Úmysl skončit po Novém roce spolupráci s TOPkou vyvracejí i oslovení členové vedení obou politických partnerů.
16.10.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (769 článků) , Petr Gazdík (758 článků)

Indián z Farmáře je v šoku: Psychopat chtěl zavraždit jeho dceru s přítelem

 
To je tedy síla! Minulou sobotu nad ránem lehl popelem ranč Jana Pokorného alias Indiána z druhé řady Farmář hledá ženu. Nevědělo se ale, zda šlo o nešťastnou náhodu, či úmysl. Kontroverzní muž, který zásadně popírá, že by mohlo jít o pojistný podvod, neboť neměl majetek pojištěný, nyní přišel s odvážným tvrzením. „Ve vypálené budově spala dcera Terezka s přítelem. Sotva si zachránili holý život. Na policii mi oznámili, že to byl úmysl a že pokud někoho chytí, obviní ho z dvojnásobného pokusu o vraždu,“ říká Pokorný.
06.04.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (91 článků)

Úmysl, nebo neznalost? Výtky proti znalcům v případu Kramný

 
Měli k dispozici stejné vzorky, přesto je interpretovali zcela opačně! Patology v případu Petra Kramného tak musel rozsoudit ten nejpovolanější – předseda České společnosti soudního lékařství František Vorel se svým týmem. Zatímco s posudkem znalců obžaloby s drobnými výhradami souhlasil, obhajoba dostala co proto. Padala dokonce slova jako zásadní neznalost, nezkušenost a úmysl.
18.12.2015 05:05 |

podobné články

Úmysl, nebo náhoda? Mladík (22) se zřítil z mostu a bojuje o život

 
Sobotní večer se proměnil v tragédii. Dvaadvacetiletý mladík bojuje o život poté, co se zřítil z deseti metrů. Jestli se jednalo o úmysl, nebo náhodu, se zatím neví.
29.10.2016 21:40 |

podobné články

Soud odsoudil senátora Trpáka za nedbalost při porodu

 
AKTUALIZOVÁNO. Okresní soud v Trutnově v pondělí opět potrestal senátora Pavla Trpáka (ČSSD) podmíněným trestem v případu, kdy jako lékař údajně nedostatečně sledoval průběh těžkého porodu.
14.02.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trpák (13 článků)

Vaňhová (ČSSD): Ústecký kraj nenese odpovědnost za nedbalost jiných

 
Smrt třináctiletého chlapce, který zemřel poté, co na něj spadla špatně ukotvená fotbalová branka, je především veliká tragédie a hluboce soucítím s celou jeho rodinou. Kdo – a zda vůbec někdo – neštěstí v Lubenci zavinil, je stále předmětem vyšetřování.
14.10.2011 16:40 |

podobné články

Senátoři ČSSD navrhnou sníženou DPH na knihy, učebnice a noviny

 
Senátoři za ČSSD podle informací Práva hodlají navrhnout novelu zákona, která by umožnila prosadit sníženou sazbu DPH na knihy, učebnice, noviny a další vybrané položky. Tento úmysl potvrdil senátor Marcel Chládek (ČSSD), který s kolegy na návrhu pracuje, ale chce ho nejdříve projednat v klubu i ve školském a kulturním výboru.
10.12.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (605 článků)