Článek

Původně byl hnízdečkem lásky: Letohrádek Hvězda

 
Láska dokáže divy! Svědčí  o tom i letohrádek Hvězda. Toto ojedinělé sídlo nechal totiž pro ženu svého srdce vybudovat zamilovaný arcivévoda Ferdinand Tyrolský. Neurozené milence dal Habsburk dokonce přednost před českým trůnem a jinými výsadami. A právě dramatický příběh tohoto vztahu prý naznačuje, že stavba ve tvaru šesticípé hvězdy je zvláštním místem, sršícím magickou energií.
05.02.2016 06:15 |

podobné články

Podobné články

Útok kyselinou na krásnou Martinu: Znetvořil ji před hnízdečkem lásky!

 
Před hnízdečkem lásky čekal na krásnou Martinu P. (25) útočník a pak na ní chrstl žíravinu. Dívku tak nejspíš znetvořil někdo, kdo ji dobře zná. Martina totiž strávila noc ve vypůjčeném bytě. Stín podezření tak stále víc ukazuje do dívčina okolí.
21.11.2013 05:12 |

podobné články

Nic než pravda – Kolik podob může mít láska?

 
První květnový díl soutěže Nic než pravda je velice přiléhavě ve znamení těch nejrůznějších podob lásky – lásky manželské, lásky rodičovské, lásky první, lásky nenaplněné… Rozhodně ale nemůžeme citovat klasika, ve studiu totiž nepůjde vždy jen o „lásky čas“.
04.05.2009 13:25 |

podobné články

11 nejhezčích květnových výroků o lásce

 
A je tu květen – měsíc, který je především o lásce. Zvláště dnes, na prvního máje, chodí zamilované dvojice pod rozkvetlý strom, aby se zde políbili. Možná i vy prožíváte velkou lásku a na první květnový den tak chystáte něco více, nežli jen romantickou procházku. Proč tedy své lásce neudělat radost a nenapsat jí milou smsku nebo vzkaz na ledničku? Pokud nemáte inspiraci, čtěte dál. Našli jsme pro vás 11 výroků o lásce, kterými se můžete inspirovat! Výroky o lásce, aneb udělejte své polovičce radost! Miluju tě a nemusí být Prvního máje, abychom se spolu vydali do ráje, pro mě je to totiž každá vteřina, která s tebou končí a další začíná. Láskou k tobě planu, snad jednou se stanu tím, co po tvém boku nejkrásnější den roku – První máj – bude stát a tvou něhou se hřát. Krásný První máj od někoho, kdo tě miluje. Je první máj, ten lásky čas, slyším teď svého srdce hlas a píši přání své princezně, ať se má dneska líbezně. Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech, kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech. Jezero hladké v křovích stinných, zvučelo temně tajný bol, břeh objímal kol a kol, a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky planoucí tam, co slzy lásky. Jsem moc ráda, že tě mám, přání z lásky posílám, užívej si První máj, ať svět je pro tebe ráj. První máj se dneska slaví, tak ať tě to se mnou baví, já si neumím představit hezčí den, být s tebou je prostě sen. Ať na Prvního máje vaše láska zraje, nic ten plamen neuhasí, naopak, ať ho pěkné počasí pořádně rozdmýchá a koření přimíchá.... Čtěte více Příspěvek 11 nejhezčích květnových výroků o lásce pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Jak bydlí Táňa Kuchařová s Ondřejem Brzobohatým? Své hnízdečko ukázali v tomhle klipu

 
Krásná topmodelka Taťána Kuchařová  (26) a muzikant Ondřej Brzobohatý  (30) se poprvé pochlubili svým hnízdečkem lásky. Nikoli ovšem v časopise o bydlení nebo v podobné rubrice některého televizního či tištěného magazínu, ale ve videoklipu.
14.01.2014 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (619 článků) , Taťána Kuchařová (918 článků)

Pohádková idylka: V tomhle krásném domě plném starožitného nábytku žije fešný princ z Popelky

 
Oblíbený pohádkový princ Pavel Trávníček  (63) se společně s přítelkyní Monikou Fialkovou pochlubil krásným hnízdečkem lásky.
07.08.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (283 článků) , Monika Fialková (60 článků)

Simona Krainová poprvé ukázala svůj miliónový bejvák! Podívejte se na ten luxus!

 
Modelka Simona Krainová (41) to nevydržela a konečně se kamerám pochlubila svým luxusním hnízdečkem lásky! Nechala nahlédnout i do své modelkovské šatny nebo do moderní kuchyně, ve které, jak říká, ani nevaří. Také se pochlubila, jaká je máma!
09.02.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (1893 článků)

Erbová po rozchodu s Řepkou: Milionové dluhy a… Návrh na konkurz!

 
Dvacetimilionová vila v Černošicích, která bývala hnízdečkem lásky Vlaďky Erbové (35) a fotbalového bouřliváka Tomáše Řepky (43), pravděpodobně brzy skončí ve dražbě.
11.07.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1007 článků)

Erbová se topí v problémech: Je to horší, než se myslelo

 
Utrpení Vlaďky Erbové (35) ohledně vily v Černošicích, která bývalá jejím hnízdečkem lásky, zatím nekončí. Alespoň to naznačuje zpráva insolvenčního soudu, který projednává návrh na úpadek její firmy, na kterou je nemovitost napsaná.
11.07.2017 12:05 |

podobné články

Interaktivní výstava v pražské Hvězdě přibližuje české literární velikány

 
Pražský letohrádek Hvězda zve návštěvníky na aktuální interaktivní výstavu nazvanou Literatura bez hranic. Autorky výstavy Věra Dyková a Jarmila Schreiberová chtěly přiblížit zájemcům především velikány české literatury: Haška, Čapka, Seiferta, Hrabala a Havla.
02.07.2009 08:05 |

podobné články

Nicole Richie: Dokonalý ráj na zemi

 
Bydlení, které by se stalo jejich hnízdečkem, hledali pěkně dlouho. Ale počkat se jim vyplatilo – výsledek stojí za to.
14.03.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Richie (35 článků)

Monika Marešová se pochlubila svým luxusním hnízdečkem. Od domu má klíče i Leoš

 
Monika Marešová  (38) si chrání své soukromí, nám se ale přesto podařilo nahlédnout do útulného nového domečku, ve kterém vychovává své syny, a kam dokonce dochází i Leoš Mareš  (36) .
20.02.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2964 článků)

Místodržitelský letohrádek ve Stromovce: Ukrývá noviny z roku 1664

 
V sobotu v odpoledních hodinách měli Pražané jedinečnou možnost nahlédnout do prostor Místodržitelského letohrádku v Královské oboře. Tento veřejnosti běžně nepřístupný prostor lákal na exkurze, ale i na možnost vyzkoušet si na vlastní kůži výrobu časopisu a práci dnešních novinářů. Akci pro Pražany připravilo Národní muzeum v rámci cyklu »Aspoň na víkend« a zájem o ni byl velký.
24.04.2016 22:30 |

podobné články

Zámků lásky na lávce do Nové Karoliny přibývá

 
Nový fenomén uzamykání zámků lásky, kterými zamilované páry stvrzují svou lásku, dorazil i do Ostravy. Ona a on napíší na zámek svá jména – nebo alespoň své iniciály – zámek zamknou na mostě a klíč hodí do vody. Tam je nenávratně ztracen a nikdo už nemůže dvě zamilované bytosti rozdělit. Místní páry ale přistoupily k nové tradici poněkud netradičně. Za místo zpečetění své lásky zvolili novou lávku vedoucí do nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina v centru Ostravy. Zámků lásky je tam už 360.
11.02.2014 09:05 |

podobné články

Tip na výlet: Letohrádek Kratochvíle a nově zpřístupněné místnosti

 
V jihočeském zámku Kratochvíle se od letošní hlavní sezony návštěvníkům otevřely dosud nepřístupné místnosti, v nichž pobýval komorník Petra Voka Jan Hagen, a také obnovený vstupní sál. V bráně vzniklo návštěvnické centrum s pokladnou. Celá obnova loveckého zámečku, jenž sloužil v dobách posledních Rožmberků k odpočinku a radovánkám, bude hotova v příštím roce.
20.07.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kratochvíl (8 článků)

Večerníčkoví Krysáci se představili na výstavě

 
Nová výstava Baron Trenck Gallery proměnila Letohrádek Mitrovských v miniaturní animovanou skládku známou z večerníčku. Na počátku byla cesta vlakem ukrácená vymýšlením příběhu pro děti, později příběh Krysáků bavil malé diváky televizního večerníčku. Teď se mohou všichni fanoušci proslaveného seriálu se svými oblíbenci ze smetiště i setkat. Baron Trenck Gallery totiž ve čtvrtek v Letohrádku Mitrovských otevřela výstavu věnovanou krysím postavičkám a jejich přátelům.
15.02.2011 00:20 |

podobné články

Hrad vystavuje život i vkus Ferdinanda V. Dobrotivého

 
Letohrádek královny Anny a Císařská konírna budou od pátku patřit stěžejní výstavě letošního roku na Pražském hradu – Poslední korunovaný český král Ferdinand V. Dobrotivý a umění jeho doby. Výstava bude otevřena denně až do 9. září.
31.05.2012 16:15 |

podobné články

Dochází mu peníze?! Michael Schumacher prodává svůj tajný úkryt před novináři!

 
Norští realitní makléři oznámili, že je k mání letohrádek srubového stylu v horách u Trysilu. Stavba zabořená do svahu patří slavnému pilotu Formule 1 Michaelu Schumacherovi. Ten za její koupi požadoval v přepočtu přes sedmdesát milionů korun.
02.03.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (463 článků) , Michael Michael (1179 článků)

Trávníček prozradil tajemství novomanželského sexu! Svatební noc v apartmá filmové hvězdy

 
Herec Pavel Trávníček (64) pojal svatbu s Monikou (29) stylově. Na Vysočinu se přiletělo vrtulníkem, na Letohrádek se jelo Rolls-Roycy a svatební noc proběhla v apartmánu prvorepublikové hvězdy Adiny Mandlové.
26.08.2015 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (283 článků) , Adina Mandlová (100 článků)

Český Ken končí, v posledním díle se vrací ke svým kořenům

 
Model Robert Paulat v posledním díle své reality show Občan Ken na televizi Playtvak.cz podnikl výlet na letohrádek, který jeho rodina dostala zpět v restituci.
21.10.2015 01:40 |

podobné články