Článek

Putování letním Českem: Východní Čechy se světovým unikátem!

 
Rovinaté Polabí, přírodní rezervace Adršpašsko-teplických skal, ale i Orlické hory a Králický Sněžník – to nabízí východní Čechy. Ty navíc lákají i na festival Smetanova Litomyšl, Velkou pardubickou nabo pardubický perník a další zajímavosti. Seznamte se s krajem, který nabízí řadu unikátních míst a památek.
03.08.2015 09:40 |

podobné články

Podobné články

Kampaň Vaše Východní Čechy získala speciální cenu

 
Začátkem května zahájila Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ) velkou turistickou kampaň Vaše Východní Čechy v osmi krajských městech České republiky.
15.01.2016 17:31 |

podobné články

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Putování letním Českem: 6 tipů na výlety Českým Středohořím

 
Léto, prázdniny a dovolené jsou tady a je to ten nejlepší čas na výlety a poznávání. Připravili jsme seriál, který vás provede naší republikou. Protože i podle průzkumu čím dál více Čechů dává přednost tuzemské dovolené. Takže stačí jen sbalit batoh a vyrazit.
15.06.2015 10:15 |

podobné články

Putování letním Českem: Střední Morava bere dech!

 
Léto, prázdniny a dovolené jsou tady a je to ten nejlepší čas na výlety a poznávání. Připravili jsme seriál, který vás provede naší republikou. Protože i podle průzkumu čím dál více Čechů dává přednost tuzemské dovolené. Takže stačí jen sbalit batoh a vyrazit. Tentokrát na střední Moravu.
22.06.2015 10:15 |

podobné články

Putování letním Českem: Jižní Moravou po vinařské stezce!

 
Jižní Morava nabízí krásnou krajinu, nespočet folklorních akcí, zajímavé pamětihodnosti, vinařské rarity nebo třeba Nové Mlýny alias »moravské moře«. A samozřejmě vynikající víno.
29.06.2015 09:25 |

podobné články

Putování letním Českem: Nečekaná kouzla středních Čech!

 
Kraj kolem Prahy většinou nepovažujeme za místo dovolené snů, a přitom tu lze objevit místa, kam se budete rádi vracet celý život. Hluboké lesy, jaké nenajdete v celé Evropě, hrady a zámky přestavěné na pohodlné hotely, skvělé restaurace a nečekaná nová místa. Pojďte a putujte s námi!
06.07.2015 10:55 |

podobné články

Putování letním Českem: Pět věcí, které uvidíte jen v Brně!

 
Brno je osobité město, které spíš než na hlavní proudy sází na jedinečnost a dokáže překvapit. Centrum obejdete za hodinu, s návštěvami muzeí a galerií vám to zabere odpoledne nebo den. Víkend vám pak stačí prakticky na všechno zajímavé, co je přímo ve městě. Jenže alespoň vám zbude dost času na poznání místních zvláštností.
13.07.2015 09:40 |

podobné články

Putování letním Českem: Drsná krása Ostravska!

 
Ostravu a kraj kolem stále mnoho lidí neprávem považuje za špinavý průmyslový kout naší republiky, kam se dá jet tak maximálně zapařit na Stodolní. Jenže i sever Moravy má co nabídnout. Zahoďte předsudky a nechte se okouzlit Ostravskem.
27.07.2015 09:50 |

podobné články

Putování letním Českem: Rázovitá krása Zlínska!

 
Kdysi malé městečko na řece Dřevěnici se na přelomu 19. století stalo evropskou metropolí. Tomáš Baťa sezval věhlasné architekty a ti zde zanechali takové stavby, že je budou obdivovat i další generace po nás. Jestli chcete poznat rázovitý Zlínský kraj, stačí se jen vydat po stopách našich tipů.
10.08.2015 09:45 |

podobné články

Výstava ve Zlíně: Nafukovací hračky ze 60. a 70. let byly světovým unikátem

 
S čím si hrály děti před více než 40 lety? To se mohou dozvědět návštěvníci Krajské galerie ve Zlíně. Výstavní prostory zaplnila stovka nafukovacích hraček ze 60. a 70. let, které byly vyrobeny ve Fatře Napajedla a Gumotexu Břeclav. Navrhla je zlínská rodačka Libuše Niklová.
03.02.2010 00:05 |

podobné články

Holub-senior slaví 24. narozeniny!

 
Česko se může pyšnit dalším světovým unikátem. Svoje 24. narozeniny právě v těchto dnech slaví holub Sonix z Březníku na Třebíčsku.
20.02.2011 23:20 |

podobné články

Musíte vidět: Dvaadvacetiletá Brazilka má na chodidle plně vyvinuté ňadro

 
Dvaadvacetiletá Brazilka se stala světovým unikátem lidské anatomie, když u ní lékaři potvrdili, že má na chodidle plně vyvinuté ňadro i s bradavkou. Mladá žena ale kvůli němu nikdy prý netrpěla, i když na něm musela každý den stát.
20.07.2011 10:15 |

podobné články

Dvaadvacetiletá Brazilka má na chodidle plně vyvinuté ňadro

 
Dvaadvacetiletá Brazilka se stala světovým unikátem lidské anatomie, když u ní lékaři potvrdili, že má na chodidle plně vyvinuté ňadro i s bradavkou. Mladá žena ale kvůli němu nikdy prý netrpěla, i když na něm musela každý den stát.
20.07.2011 10:15 |

podobné články

Nightwork se jako první na světě nechali vystavit v zoo

 
Pražská zoologická zahrada se může pochlubit světovým unikátem. Jako první zoo na světě má krátkodobou expozici Homo sapiens, tedy člověka rozumného. Šest členů skupiny Nightwork se totiž od nedělního poledne vystavuje ve svém výběhu v Troji. Charitativní akci v pondělí v 17 hodin završí tichým koncertem.
25.07.2011 13:00 |

podobné články

V Třebíči mají světový unikát: Oslice má v těle kardiostimulátor

 
Nosí ve svém těle přístroj, který zachránil život mnoha lidem. Pomohl i jí. Rebeka je však oslice a s kardiostimulátorem žije už devět let. Rebece posiluje přístroj tep srdce a umožňuje jí žít a pomáhat dětem. Stala se tak světovým unikátem – je jediným příslušníkem svého zoologického druhu s kardiostimulátorem nejen v Česku, ale zřejmě i ve světě.
13.01.2012 09:40 |

podobné články

Chcete kávu? Stačí se dotknout stolu

 
Objednat si kávu nebo čerstvou šťávu prostřednictvím dotykové obrazovky zabudované do stolu mohou lidé v Ústí nad Labem. Zákazníci kavárny Julius Meinl zkouší novinku, která nejen šetří čas obsluze, ale umožňuje u nápoje hrát hry, chatovat nebo surfovat na internetu. Software, jenž je světovým unikátem, dnes v krajském městě představil obchodní ředitel společnosti LifeTable David Víteček.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

ICE RUNNER – Ledový běžec! Triatlet Vabroušek trénoval v mrazáku a na Antarktidě zářil

 
Nejlepší český ironman Petr Vabroušek je světovým unikátem nejen v tom, že během roku zvládne více než deset dlouhých triatlonů, ale také v tom, že si jako první podmanil dvě velké závodní výzvy na Antarktidě.
07.12.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vabroušek (16 článků)

Zázrak! Přes zlou diagnózu porodila zdravá čtyřčata! Její děti jsou světovým unikátem

 
Když se narodí zdravá čtyřčata, jde vždy o velkou vzácnost. Tyto děti jsou však skutečnou raritou…
23.06.2015 05:15 |

podobné články

Češi se rádi cachtají. Bazén lze najít u každého třetího domku

 
Češi jsou v oblibě koupání na vlastní zahradě světovým unikátem. Bazén mají na každé třetí zahradě u rodinného domku či chaty. Bazénů trvale umístěných na zahradách je podle studie společnosti Mountfield 360 až 400 tisíc, podobný je i počet nafukovacích sezónních bazénů.
05.07.2015 12:21 |

podobné články