Článek

Putin zuří kvůli novému protiraketovému štítu NATO. Slibuje odvetu

 
Ruský prezident Vladimir Putin (63) v pátek označil budování amerického protiraketového štítu v Evropě za jasné porušení odzbrojovacích dohod. Rusko bude podle Putina nuceno reagovat na ohrožení své národní bezpečnosti, ale nenechá se vtáhnout do závodů ve zbrojení.
13.05.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2485 článků)
Podobné články

Medveděv hrozí novými raketami. Kvůli protiraketovému štítu USA

 
AKTUALIZOVÁNO. Ruský prezident Dmitrij Medveděv dnes pohrozil, že Moskva odstoupí od odzbrojovacích smluv a rozmístí nové rakety na západě a jihu země, pokud Spojené státy nevyslyší ruské námitky vůči chystanému protiraketovému štítu v Evropě.
23.11.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (298 článků)

Fischer ujistil Bidena, že se Česko bude podílet na novém obranném systému

 
Česko je připraveno podílet se i na novém americkém systému protiraketového štítu. Po jednání v Praze se na tom shodli český premiér Jan Fischer a americký viceprezident Joe Biden. Podle Bidena přijede do Prahy v listopadu tým expertů, který bude o nové architektuře štítu jednat. Nový systém štítu nahrazuje staré plány, jejichž součástí měl být i radar v Brdech.
23.10.2009 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1728 článků)

RI OKNA z Bzence chrání observatoř na vrcholku Lomnického štítu

 
Observatoř na vrcholku Lomnického štítu ve Vysokých Tatrách chrání okna vyrobená na jižní Moravě. Dodala je společnost RI OKNA z Bzence na Hodonínsku. Volba padla na hliníkové profily, které díky svým vlastnostem dokážou odolat extrémním povětrnostním podmínkám – silným mrazům, častému dešti a vichřicím. Observatoř na Lomnickém štítu je nejvýše položeným vědeckým pracovištěm na Slovensku.
19.09.2013 11:10 |

podobné články

Proměníme Jižní Koreu v moře plamenů: KLDR hrozí sousedovi kvůli protiraketovému štítu

 
Severokorejská armáda pohrozila, že bude fyzicky reagovat na záměr Washingtonu a Soulu rozmístit na Korejském poloostrově vyspělý americký protiraketový štít THAAD, který má vyvažovat ohrožení ze strany KLDR. Severokorejská armáda to podle agentury Reuters uvedla v dnešním sdělení.
11.07.2016 07:10 |

podobné články

USA vybudují v Rumunsku část protiraketového štítu. Rusové zuří

 
Americké námořnictvo převzalo na jihu Rumunska novou základnu, která má být jednou ze dvou komponentů zamýšleného protiraketového štítu NATO v Evropě. Právě proti aktivitě USA na Balkáně a v zemích bývalého sovětského vlivu se důrazně postavilo Rusko.
10.10.2014 17:31 |

podobné články

Uvnitř plovoucí pevnosti NATO. Blesk navštívil klíčovou loď raketového štítu

 
Téměř 150 metrů dlouhá a 18 metrů široká je nizozemská loď Tromp, kotvící nedaleko Amsterdamu. Na první pohled by ji laik nerozeznal od jiných bojových plavidel v severoholandském přístavu Den Helder. Tato je ale osazená supermoderním zařízením schopným spolehlivě zjistit a bleskově upozornit na blížící se hrozby. Proto tvoří jednu z klíčových částí protiraketového štítu NATO. Blesk.cz měl příležitost nahlédnout do jejích útrob.
10.05.2016 06:45 |

podobné články

Rusko prý připravuje zásadní odvetu za uvalené sankce

 
Sankce světa vůči Rusku za obsazení Krymu přinesly prakticky pouze malé výsledky a rozhodně nenaplnily očekávání toho, že přesvědčí a donutí Rusko v čele s Vladimirem Putinem k nějakým jiným krokům, než ke kterým se odhodlalo. Teď se začíná mluvit o tom, že Rusko připravuje odvetu. A to odvetu, která by mohla být pro svět značně nepříjemná. Padá a stojí na zlatě. Platit by se jím mělo i za obchody s energiemi.
21.07.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2485 článků)

NATO a Rusko: Abych se cítil bezpečně, ty se musíš cítit ohrožen. Aneb musí být nutně válka?

 
ANALÝZA Mezi NATO a Ruskem to v poslední době začalo znova jiskřit v souvislosti s připravovaným summitem Aliance v polské Varšavě na začátku července 2016. Generální tajemník NATO už slibuje, že summit bude svým způsobem zlomový. Situaci, v jaké se ocitají vzájemné vztahy mezi NATO a Ruskem, sledovala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
09.06.2016 05:45 |

podobné články

Írán: Zrušení štítu je ústupkem Rusku

 
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád označil zrušení amerického plánu na vybudování protiraketového štítu ve střední Evropě za "zdvořilý ústupek" ruským námitkám.
23.09.2009 12:40 |

podobné články

NYT: Biden ohledně štítu Polsko uklidnil

 
Vypadá to, že se americkému viceprezidentovi Joeovi Bidenovi podařilo pokročit při "léčení rány", kterou USA zasadily Polsku svým odstoupením od původních plánů na výstavbu protiraketového štítu v Evropě.
22.10.2009 16:35 |

podobné články

ČSSD žádá debatu o účasti v projektu protiraketového štítu USA

 
ČSSD bude chtít vyvolat odbornou i veřejnou debatu o českém zapojení do nového projektu protiraketového štítu USA, až budou jasné konkrétní podrobnosti navrhovaného systému.
16.11.2009 12:20 |

podobné články

ČR by mohla hostit informační středisko protiraketového štítu

 
Česká republika by se mohla do nového protiraketového štítu USA zapojit tím, že by se podílela na práci jeho velitelství a na svém území by hostila jakési informační středisko tohoto systému. V České televizi to řekl šéf české diplomacie Jan Kohout, podle něhož o středisko Praha vyjádřila již zájem.
18.04.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (182 článků)

Dodávka uvízla na železničním přejezdu, vlaky ze Štítů do Červené Vody nejedou

 
Provoz na železniční trati ze Štítů do Červené Vody na Orlickoústecku je v sobotu ráno zastavený. Na přejezdu uvízla dodávka a trať je neprůjezdná, uvádí České dráhy na svých webových stránkách.
29.01.2011 10:10 |

podobné články

Washington vymazal Lavrovovi vzpomínky na Prahu. Trvá na protiraketovém štítu

 
Ani dohoda světových mocností a Íránu na omezení jeho jaderného programu nic nezmění na chladných vztazích mezi USA a Ruskem. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (65) se sice vzápětí po úterní dohodě z Vídně nechal slyšet, že očekává, že USA zruší svůj projekt protiraketového štítu v Evropě, z Washingtonu ale přišla rázná odpověď: V žádném případě!
15.07.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (89 článků)

ÚOOÚ: Příručka ke štítu soukromí

 
Evropská komise vydala příručku ke štítu soukromí.
26.09.2016 09:00 |

podobné články

Schwarzenberg: Gosudar Putin dokázal důležitost NATO

 
Ruský prezident Vladimir Putin intervencí na Krymu dokázal důležitost a opodstatnění NATO. Ve středu to uvedl bývalý ministr zahraničí a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Skončila podle něj doba, kdy bylo nemyslitelné, že by jeden stát v Evropě obsadil druhý. Schwarzenberg spolu s předsedy dalších parlamentních stran vystoupil ve středu na konferenci k 15. výročí vstupu ČR do NATO.
12.03.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2485 článků) , Karel Schwarzenberg (3510 článků)

Ruský emisar u NATO vyslovil po summitu ve Varšavě vážné varování. NATO by prý nemělo být překvapené, až...

 
„Vedení NATO musí pochopit, že všechny jeho operace povedou k tomu, že my (Rusko) budeme nuceni vytvořit tu rovnováhu sil, která na kontinentu existovala do té doby, než se Severoatlantická aliance rozhodla vytvořit ‚kontra-potenciál‘ na hranicích, které se již staly hranicemi NATO,“ uvedl stálý představitel Ruské federace v NATO Alexander Gruško po svém návratu ze summitu ve Varšavě.
12.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (109 článků)

Medveděv pohrozil rozmístěním raket a novým zbrojením!

 
Ruský prezident Dmitrij Medveděv ve středu pohrozil rozmístěním nových raket a odstoupením od odzbrojovacích smluv, jestliže Spojené státy budou ignorovat námitky, které má Moskva proti protiraketovému deštníku v Evropě. Informuje o tom agentura Interfax.
23.11.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (298 článků)

Putin Obamovi napsal k novému roku: Rusko a USA mohou efektivně čelit novým hrozbám

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes gratuloval svému americkému protějšku k novému roku a vyzval ke spolupráci mezi oběma velmocemi při řešení různých mezinárodních problémů.
31.12.2015 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2485 článků)