Článek

Putin hraje mistrnou šachovou partii. Schwarzenberg by měl zpytovat svědomí a Babiš jen papouškuje Američany. NATO haraší zbraněmi. Vyhyneme, říká poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Poslanec KSČM Leo Luzar říká, že společné zájmy USA a Číny jsou ekonomicky tak propojené, že pád jednoho by znamenal i pád druhého. Tak se úspěšně drží v šachu dvě největší ekonomiky světa. Hnutí ANO jen papouškuje americkou administrativu. Pokud nenastane rozsáhlá změna ve fungování EU a zvláště ve vměšování do národních odlišnosti a zájmů členských států, bude hůř.
22.07.2016 16:45 |

podobné články

Podobné články

Schwarzenberg: Gosudar Putin dokázal důležitost NATO

 
Ruský prezident Vladimir Putin intervencí na Krymu dokázal důležitost a opodstatnění NATO. Ve středu to uvedl bývalý ministr zahraničí a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Skončila podle něj doba, kdy bylo nemyslitelné, že by jeden stát v Evropě obsadil druhý. Schwarzenberg spolu s předsedy dalších parlamentních stran vystoupil ve středu na konferenci k 15. výročí vstupu ČR do NATO.
12.03.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2654 článků) , Karel Schwarzenberg (3584 článků)

Zeman rozehrál partii s Babišem, může tak udržet u kormidla Rusnoka

 
Prezident Miloš Zeman rozehrál šachovou partii týkající se jmenování šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ministrem financí v Sobotkově koaliční vládě. Prý mu nebude házet klacky pod nohy a jako gesto dobré vůle ho jmenuje. Ale jen tehdy, pokud poslanci do konce roku v prvním kole projednají zákon o státní službě. Těžko splnitelná podmínka.
08.12.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8339 článků) , Miloš Zeman (16444 článků)

Schwarzenberg: Slavit nebudeme, budeme zpytovat svědomí

 
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiřkl slabší výsledek vládnímu angažmá. „Veliké oslavy nebudeme pořádati, ale do jisté míry jsem očekával, že to takto dopadne, neboť naše politika nebyla populární. Každý vítá, když se šetří, ale u druhého a ne když to na něj dopadne,“ uvedl Schwarzenberg. Dodal, že není pochyb o tom, že sami dělali chyby.
13.10.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků)

Pořád se mluví o Ukrajině nebo Sýrii. Ale nejnebezpečnější konfrontace hrozí úplně jinde...

 
V Jihočínském moři se odehrává rozepře mezi USA a Čínou. Obě země si dělají nároky na Spratlyovy ostrovy. USA totiž chtějí Číně zabránit v tom, aby se dostala na pozici světové velmoci, a tak rozehrály šachovou partii, která zahrnuje i na první pohled ekonomické ústupky. A Čína se prozatím hry účastní, jelikož jí samotné to v současnosti hraje do karet, alespoň tak tvrdí analytik a novinář Salman Rafi pro web Asia Times.
27.02.2016 16:01 |

podobné články

Sluníčkové ráno. Jestřábi z TOP 09 haraší zbraněmi, napsal Zdeněk Škromach a opřel se do moderátorek

 
Na to, že se v médiích až s příliš velkou lehkostí mluví o tom, že by mohla vypuknout válka, upozornil na svém facebookovém profilu sociálnědemokratický senátor Zdeněk Škromach. Ostře se přitom opřel nejen do politiků TOP 09, ale i do rozhlasových a televizních moderátorek.
08.09.2014 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (561 článků)

Naše členství v útočném NATO nás pouze mylně uklidňuje a skýtá iluzorní naději na mír. Ruská propaganda je efektivnější. Hovoří poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Poslanec KSČM Leo Luzar říká, že mír nastane, až Rusko vstoupí do NATO jako rovnoprávný člen nebo USA přiznají, že nejsou jediní s patentem na rozum, a uznají, že ekonomicko-politické zájmy nesmějí převažovat nad zájmy bytí člověka. Sankce nikam nevedou a v konečném důsledku pomohou postižené zemi v soběstačnosti. Ruská propaganda je podle něj více vyvážená směsice pravdy a mystifikace než propaganda NATO.
28.05.2016 08:55 |

podobné články

Členství v útočném NATO nás pouze mylně uklidňuje a skýtá iluzorní naději na mír. Ruská propaganda je efektivnější. Hovoří poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Poslanec KSČM Leo Luzar říká, že mír nastane, až Rusko vstoupí do NATO jako rovnoprávný člen nebo USA přiznají, že nejsou jediní s patentem na rozum, a uznají, že ekonomicko-politické zájmy nesmějí převažovat nad zájmy bytí člověka. Sankce nikam nevedou a v konečném důsledku pomohou postižené zemi v soběstačnosti. Ruská propaganda je podle něj více vyvážená směsice pravdy a mystifikace než propaganda NATO.
28.05.2016 09:00 |

podobné články

Kalousek spílá služebnímu zákonu. Zpytujte svědomí, doporučil mu Sobotka

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ohradil proti slovům předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska, jenž zkritizoval současnou podobu návrhu služebního zákona jako nebezpečnou pro demokracii. Podle Sobotky je přijetí zákona nutné a Kalousek by měl sám zpytovat svědomí, že se neangažoval v přijetí této normy, dokud byl ministrem financí.
10.06.2014 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5963 článků)

Schwarzenberg: Jsem vděčný Putinovi, že včas upozornil na důležitost NATO

 
Ruský prezident Vladimir Putin intervencí na ukrajinském Krymu upozornil na důležitost NATO. V Evropě skončila doba, kdy bylo nemyslitelné, aby jeden stát obsadil druhý. Na konferenci k výročí vstupu do NATO to řekl někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).
12.03.2014 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2654 článků) , Karel Schwarzenberg (3584 článků)

Putin prý válku nechce. Němci varují: Tanky USA u hranic Ruska situaci zhoršují

 
Rusové i Američané spolu s NATO chrastí zbraněmi. Pořádají cvičení, zdokonalují své obranné i útočné systémy. Vladimir Putin tvrdí, že novou studenou válku nechce. Stejně tak se mu ale nelíbí, aby někdo Rusům říkal, jak mají žít. USA označil za jedinou supervelmoc, varovně však zvedl prst. To samé udělal ovšem i německý ministr zahraničí. Pokáral NATO za tankové cvičení na hranicích s Ruskem. V současné situaci to prý nijak nepomůže.
18.06.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2654 článků)

Véčka si dupla: Chtějí Johna i nadále v čele vnitra a trvají i na Kalouskově odchodu

 
Pat stíhá pat. Věci veřejné totiž stojí na svém a rozehrály další šachovou partii v boji o své ministry a především o Radka Johna. "Chceme, aby resort vnitra i nadále řídil reprezentant VV," řekla předsedkyně poslanecké frakce VV Karolína Peake. Strana samotná požaduje dokonce Johnovo setrvání v resortu.
12.04.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků) , Karolína Peake (1599 článků)

První monackou šachovou partii zvládl nejlépe Button

 
Trénink: 1. Button, 2. Grosjean, 3. Massa
24.05.2012 15:40 |

podobné články

Souboj silikonů: Sexbomby Mašlíková a Mesarošová vytasily své největší zbraně

 
Modelky Hana Mašlíková  (30) a Dominika Mesarošová  (27) dobře ví, kde jsou jeijch největší přednosti a nebojí se je ukázat. Na šachovou partii s českým olympionikem v šachách Zbyňkem Hráčkem v pražském nákupním centru na Harfě proto vyrazily v pořádně sexy topech a doufaly, že pozornost šachovém velmistra trošku rozptýlí. Marně.
19.11.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Hana Mašlíková (328 článků) , Dominika Mesarošová (527 článků)

Budou to šachy, předpovídá Vrba před odvetou s Mariborem

 
Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba očekává, že odveta 4. předkola Ligy mistrů v Mariboru bude jakousi šachovou partií. Oba celky totiž podle něho mají protivníka přečteného a bude tak záležet na tom, který tým lépe využije děr, které v soupeřově obraně najde. Věří však svým svěřencům, že náskok 3:1 z prvního duelu využijí a postoupí.
28.08.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vrba (389 článků) , Pavel Vrba (383 článků)

Vyšetřovatelé smrti Moniky (†36) a Klárky (†8): Jak na Kramného nastražili past!

 
Věděli dlouho, že Monika s Klárkou nezemřely po požití jedu. Rozehráli šachovou partii a čekali, kdy osoba na druhé straně hracího stolu udělá chybu. Státní zástupce Vít Legerský prozradil, že česká policie vůbec v případu dvojnásobného úmrtí v Egyptě netápala tak dlouho, jak si veřejnost myslela…
18.03.2014 12:05 |

podobné články

Lidovci obětovali Česko, aby se Němci měli líp, udeřil Bašta

 
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se podíval na mezinárodní politiku jako na šachovou partii. A zdá se mu, že lidovci obětovali v této hře vlastní zemi, aby si Německo udrželo lepší pozici ve vztahu s Čínou.
06.11.2016 09:15 |

podobné články

Lupič na Mostecku přepadl dvě ženy a dítě, jednu z žen škrtil ubrusem

 
Zpytovat svědomí ve vazební věznici teď může 24letý muž z Plzně. Okresní soud v Mostě ho poslal do vazby poté, co policisté zjistili, že má mít na svědomí dvě loupeže a krádež na osobě.
16.09.2014 11:45 |

podobné články

Tihle zpytují svědomí za mřížemi: Vánoce v base!

 
Zatímco příbuzní jejich obětí dnes prožívají ty nejsmutnější Vánoce, sestru Smrt, vraha devítileté Elišky a Petra Kramného čeká Štědrý den za mřížemi ve vazební cele, kde mohou zpytovat svědomí a mají zřejmě jediné přání - že k nim bude v nadcházejícím procesu soud milosrdný a nepošle je za mříže na doživotí. To Roman Janoušek už svůj definitivní trest zná. Jejich sváteční den ale probíhá vesměs stejně. Blesk.cz zjistil jak.
24.12.2014 17:50 |

podobné články

Neuvěřitelná drzost, šílenost a zvrácenost. NATO nás ohrožuje a finanční oligarchie chce migrací zničit evropskou civilizaci, udeřil Filip. A pak řekl vtip o Američanech a agresivním Rusku...

 
ROZHOVOR Předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip říká, že NATO uměle vytváří z Ruska našeho nepřítele. Andrej Babiš je a vždy bude především podnikatel, který má zálibu v hromadění majetku. Nenávist šíří nejvíce hlavně HateFree, které za státní peníze určuje, kdo má ty správné názory a kdo je špatný. Diskutovat o členství v NATO či EU je podle něj zcela legitimní a hlavně i důležité. Naše členství v NATO nás prý momentálně hlavně ohrožuje.
01.06.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8339 článků) , Vojtěch Filip (824 článků)