Článek

Prvomájové demonstrace se obešly bez větších incidentů

 
Dnešní protesty proti uprchlíkům, demonstrace proti fašismu a daňovým rájům, politická shromáždění i studentský majáles se v Praze obešly bez větších komplikací. Na akce dohlíželo několik stovek policistů. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes vystoupil s Prvomájovým manifestem ČSSD ve Vyškově. Zprávu přinesla ČTK.
01.05.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8231 článků)
Podobné články

Demonstrace napříč Evropou. Proti islamistům

 
Demonstrace proti údajné islamizaci Evropy, které svolala nacionalistická protiimigrantská hnutí, se dnes konaly na mnoha místech Evropy. Obešly se bez větších násilností. Kromě nacionalistů se ve většině míst sešla také seskupení antifašistů a stoupenců liberální přistěhovalecké politiky.
06.02.2016 18:15 |

podobné články

Výzva k zastavení palby se neujala, v Liberci trefili Škromacha

 
Předvolební mítinky ČSSD se ve čtvrtek na severu Čech obešly bez větších incidentů. Vajíčko schytal v Liberci pouze místopředseda Zdeněk Škromach. Akcí se nezúčastnil Jiří Paroubek a například v České Lípě se v davu pohybovalo množství uniformovaných i neuniformovaných policistů. Těm tajným se podařilo mezi lidmi odhalit muže, který chtěl napodobit středeční kanonádu z pražského Anděla.
28.05.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3167 článků) , Zdeněk Škromach (561 článků)

Příznivci imigrantů versus odpůrci: Demonstrace na Vyšehradě se neobešla bez incidentů

 
V ulicích Prahy to dnes žije. Zatímco v centru se to hemžilo barvami průvodu festivalu Prague Pride, o kousek dál na Vyšehradě proběhla demonstrace proti imigrantům. První akce se obešla bez incidentů, ale na té druhé to už bylo horší.
15.08.2015 20:30 |

podobné články

Při prvomájových oslavách pekli u ANO chleba, u ČSSD zase pili pivo

 
Hnutí ANO v pátek uspořádalo prvomájové oslavy v pražské Troji, kam se někteří členové hnutí dopravili na parníku. ANO organizuje své prvomájové oslavy především pro děti, ty si tak například mohli zkusit upéct chléb od firmy Penam. Zatímco ANO slavilo chlebem, ČSSD slavila hudbou, pivem a klobásami.
01.05.2015 14:40 |

podobné články

ČSSD zve na prvomájové shromáždění ve Vyškově

 
ČSSD zve na neděli 1. května 2016 do Vyškova na prvomájové shromáždění ČSSD.
29.04.2016 17:25 |

podobné články

Státní maturity skončily bez větších potíží, i tak schytaly kritiku

 
Dnes skončené státní maturity se zatím obešly bez vážnějších problémů, přesto se na ně snesla vlna kritiky kvůli nadměrné byrokracii, utajování i samotným testovým otázkám. Testy a písemky by měly být do 16. června vyhodnoceny. Očekává se, že u maturit propadne pětina studentů.
07.06.2011 17:15 |

podobné články

Krev a rozbité lahve. Poklidné demonstrace v Berlíně narušily potyčky s policisty

 
V závěru nedělní prvomájové demonstrace v berlínské čtvrti Kreuzberg došlo po převážně poklidném průběhu dne k potyčkám demonstrantů s policií. Lidé oblečení v černém házeli na policisty lahve a kameny, zdravotníci museli ošetřovat krvavá zranění, informovala agentura DPA.
01.05.2016 22:00 |

podobné články

Zeman řekl, že pondělní demonstrace k 17. listopadu byla ostudou ČR. A vysvětlil, co je to masakr

 
Demonstrace k 17. listopadu byla podle prezidenta Miloše Zemana ostudou České republiky. Za rok si organizátory další demonstrace pozve na Hrad, aby vyslechl jejich argumenty. Prezident to řekl na tiskové konferenci. Demonstrace vnímá jako pokračování prezidentské kampaně.
19.11.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16405 článků)

Žerte si to sami! Příště už bude zle. Máme informace přímo z obrovské demonstrace v Německu, o které se u nás moc nepsalo. Němci se vážně naštvali...

 
V sobotu proběhla v německém hlavním městě mohutná demonstrace proti transatlantické obchodní dohodě (TTIP), údajně největší demonstrace v této zemi za posledních deset let. Spisovatelka Lenka Procházková ParlamentnímListům.cz předala svědectví své přítelkyně, která se demonstrace účastnila. Představila ji jako Ulriku.
12.10.2015 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (133 článků)

Demonstrace proti islamizaci zažijí Praha i Brno

 
Praha a v menší míře i Brno v sobotu zažije demonstrace, jejichž účastníci budou protestovat proti islamizaci, migraci či Evropské unii. V plánu jsou i demonstrace a pochody těch, kteří naopak nesouhlasí s rasismem a xenofobií. Shromáždění obou stran jsou součástí mezinárodních akcí, které se uskuteční v dalších evropských zemích či Austrálii. Pražská policie považuje demonstrace za rizikové, bude v pohotovosti.
06.02.2016 12:20 |

podobné články

Vítězné basketbalisty Lakers vítaly desetitisíce fanoušků

 
Basketbalistům Los Angeles Lakers se po zisku mistrovského titulu v NBA dostalo bouřlivých ovací od tisíců fanoušků, kteří je vítali v ulicích kalifornského města. Podle policie se pondělní oslavy obešly bez vážnějších incidentů, sedm lidí bylo zadrženo za menší přestupky.
22.06.2010 10:10 |

podobné články

Česko přivítalo nový rok. Takhle jsme slavili!

 
Oslavy příchodu nového roku v Česku se obešly bez vážnějších incidentů. V Praze ke všeobecně klidnější oslavě přispělo například i uzavření Václavského náměstí pro automobily. Do ulic nicméně vyšlo tisíce Čechů i turistů.
01.01.2014 00:35 |

podobné články

Na Ukrajině proběhly předčasné volby. Obešly se bez incidentů

 
Na Ukrajině se v neděli konaly předčasné parlamentní volby. Favoritem voleb je prezidentský Blok Petra Porošenka, jemuž předvolební průzkumy přisuzovaly čtvrtinu až třetinu hlasů. V povstaleckých zónách na Donbasu se nehlasovalo.
26.10.2014 09:15 |

podobné články

Zakažme islám a vystupme z EU, žádali odpůrci migrantů

 
V Praze na Václavském náměstí se v sobotu sešli na ohlášeném setkání lidé, kteří chtěli vyjádřit svou podporu uprchlíkům. Později se setkali i odpůrci imigrantů. Na obě akce dorazilo několik stovek lidí a obě se obešly bez incidentů.
18.07.2015 15:01 |

podobné články

Těžkooděnci klidnili náměstí Míru. Odpůrce imigrantů podpořil i lídr Pegidy

 
V Praze, Brně a několika dalších městech se ve středu sešly stovky lidí na demonstracích proti migraci, v Brně jich podle policejního odhadu bylo asi 1500. V Praze od sebe policejní těžkooděnci oddělili skupiny odpůrců islámu a EU od skupiny příznivců migrantů. Akce v ostatních městech se obešly bez vážnějších incidentů. V celé republice se sešly odhadem tři tisíce lidí.
28.10.2015 15:20 |

podobné články

Na Vyšehradě se sešli odpůrci imigrantů, demonstrace se neobešla bez potyček

 
Na pražském Vyšehradě se v sobotu sešly asi dvě stovky odpůrců uprchlíků. Akci uspořádala extremistická Národní demokracie, která na ní zároveň požadovala okamžité vystoupení České republiky z Evropské unie. Demonstrace se neobešla bez slovních ani fyzických incidentů.
15.08.2015 18:00 |

podobné články

Odpůrci rasismu oslavili v Praze Svátek práce hudebním festivalem

 
Odpůrci neonacismu a anarchisté oslavili dnešní Svátek práce hudební přehlídkou nazvanou May Day festival proti rasismu na Císařské louce v Praze. Část návštěvníků přišla rovnou z prvomájové demonstrace České anarchistické federace, v publiku však nechyběly ani rodiny s dětmi.
01.05.2009 21:25 |

podobné články

Prvomájové demonstrace byly letos klidné, policie nezasahovala

 
Oslavy 1. máje byly letos v Praze klidné. Policie neměla důvod zasahovat a už dopoledne mohla začít z ulic stahovat připravené posily.
01.05.2010 19:40 |

podobné články

První máj ve světě: Hořící barikády, protesty proti sexuálním seminářům i masové prvomájové průvody

 
První máj je nejen svátkem lásky, ale také dnem, kdy se v řadě míst světa konají někdy velmi násilné protesty. Jedny z největších proběhly v tureckém Istanbulu. Taksimské náměstí v centru města úřady uzavřely, demonstranti se na něj ale i tak pokusili proniknout. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní děla. V Moskvě podle policie manifestovalo na 140 000 lidí. V Berlíně úřady odpoledne očekávají asi 30 000 účastníků oslav; noc na dnešek, kterou tradičně v Německu doprovázejí demonstrace, byla poklidná.
01.05.2015 16:21 |

podobné články