PRVNÍ STŘÍBRO! Kajakář Dostál se po své gradující jízdě v cíli vyčerpáním zhroutil

Po zlatu judisty Lukáše Krpálka a 5 bronzových medailích slaví česká olympijská výprava v Riu premiérový stříbrný úspěch. V závodě kajakářů na 1000 metrů jej vyjel 23letý Josef Dostál. Mistr světa na této trati z roku 2014 získal už 2. medaili z OH v kariéře: v Londýně byl členem bronzového 4kajaku, s nímž se ještě na těchto hrách také představí.
16.08.2016 15:50 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (63 článků) , Josef Dostál (32 článků)

Kajakář Dostál je mistrem světa na 1000 m, Fuksa má stříbro

Česká rychlostní kanoistika má po osmi letech mistra světa. Kajakář Josef Dostál senzačně vyhrál na šampionátu v Moskvě závod na 1000 metrů. Úspěch českých barev dnes podtrhl stříbrnou medailí na stejné olympijské trati kanoista Martin Fuksa.
09.08.2014 11:20 |

Osobnosti: Josef Dostál (32 článků)

Fuksa sedmnáct tisícin od zlata, světové stříbro vybojoval i Dostál

Výborně si vedou čeští rychlostní kanoisté na mistrovství světa v Miláně. Na kilometru sahal po zlatu singlkanoista Martin Fuksa, nakonec jej drtivým finišem o 17 tisícin sekundy porazil Němec Sebastian Brendel. Stříbro díky povedenému závěru získal na stejné distanci i kajakář Josef Dostál.
22.08.2015 12:15 |

Osobnosti: Josef Dostál (32 článků) , Martin Němec (24 článků) , Josef Němec (17 článků)

Kajakář Vavřinec Hradilek je prvním českým medailistou: Je to stříbro!

Tak, a je to tady! Tolik žhavých kandidátů před ním neuspělo, až přišel on, »Vávra«. Česko má první placku. Z olympijského kanálu ji vylovil kajakář Vavřinec Hradilek (25). Je stříbrná, ale v tuhle chvíli má cenu zlata.
02.08.2012 12:05 |

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (62 článků)

Tohle už nikdy nezažiju, rozplýval se zlatý kajakář Hradilek

Kajakář Vavřinec Hradilek seděl v lodi na startu a vnímal řev, když jeho kamarád a soupeř Jiří Prskavec projel cílem a bylo jasné, že zajel fantastickou jízdu, která bude na světovém šampionátu v Praze stačit na medaili. Přesto se dokázal zkoncentrovat, a třebaže si připsal dvě sekundy za šťouch, zajel ještě líp a získal svůj první titul mistra světa. V cíli se cítil vyčerpaný nejvíc za celou kariéru.
15.09.2013 07:20 |

ZLATO! Kajakář Dostál je mistrem světa na olympijské trati

Kajakář Josef Dostál se stal mistrem světa na olympijské trati 1000 metrů. Na šampionátu v Moskvě získal pro českou rychlostní kanoistiku první titul od roku 2006. Druhého Bulhara Miroslava Kirčeva porazil o více než sekundu.
09.08.2014 09:55 |

KOLAPS V CÍLI! Vyčerpaný Kolomý ztratil vědomí, přesto je spokojený

Nejlepší Čech středeční maratonské etapy na Rallye Dakar Martin Kolomý v cíli vyčerpáním zkolaboval. Z krátké ztráty vědomí způsobené i dehydratací se ale pilot tatry brzy vzpamatoval a nic nebrání jeho dalšímu pokusu vybojovat na slavné soutěži první letošní medailové umístění.
09.01.2014 10:55 |

Osobnosti: Martin Čech (156 článků)

Kolomý v cíli na Dakaru zkolaboval!

Nejlepší Čech středeční maratonské etapy na Rallye Dakar Martin Kolomý v cíli vyčerpáním zkolaboval. Z krátké ztráty vědomí způsobené i dehydratací se ale pilot tatry brzy vzpamatoval a nic nebrání jeho dalšímu pokusu vybojovat na slavné soutěži první letošní medailové umístění. Ve středu byl podruhé za sebou čtvrtý, na 657 kilometrech měřeného úseku prohrál v závěru boj o etapový bronz o minutu a 14 sekund s Rusem Nikolajevem.
09.01.2014 13:30 |

Máme první medaili: Kajakář Hradilek je stříbrný!

Kajakář Vavřinec Hradilek skončil druhý v olympijském závodě vodních slalomářů a získal v Londýně první medaili pro Českou republiku. Pětadvacetiletý reprezentant nestačil v životním závodě pouze na Itala Daniele Molmentiho.
01.08.2012 17:10 |

Kanaďanka pokořila vlastní světový rekord v jízdě na pojízdném WC

Kanadská šampionka v motokrosu Jolene Van Vugtová v Austrálii pokořila rychlostní rekord v jízdě na pojízdné záchodové míse, informovala agentura AFP. Dostala se tak do Guinessovy knihy rekordů. Další články k tématu: VIDEO: Slepec překonal ve svém Ferrari rychlostní rekord Artisté v Praze překonali rekord v jízdě v kouli smrti, podívejte se Pavel Novotný drží rekord... v jízdě na tříkolce
02.05.2012 15:15 |

Osobnosti: Pavel Novotný (492 článků) , Jolene Van Vugt (3 články)

Kajakář Štěrba se cítí podvedený: Nedopoval jsem! Chci na olympiádu

Kajakář Jan Štěrba, který měl v květnu pozitivní dopingový nález, dostal od Mezinárodní kanoistické federace (ICF) šestiměsíční zákaz činnosti platný od 14. června do 14. prosince.
11.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Jan Štěrba (28 článků)

Rodinné stříbro Ústeckého kraje – vzácnost, kterou ochraňujeme

Už od roku 2016 se 27 významných akcí může pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Od letošního roku Ústecký kraj má pro své stříbro i nové logo a grafiku. Nový vizuální styl byl inspirován heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“. Jen v loňském roce na všechny akce, které patří do rodinného stříbra, zavítalo zhruba 524 tisíc návštěvníků a do jejich přípravy se zapojilo téměř dva a půl tisíce lidí.
22.03.2017 18:40 |

Smutný pohled: Slonice zemřela vyčerpáním. Nutili ji vozit turisty i ve vedrech

Patnáct let vozila turisty do kambodžského chrámu Angkor Vat, a to i v těch nejparnějších dnech. Slonici Sembo ale při poslední službě v 40stupňových vedrech vypovědělo službu srdíčko. Zemřela vyčerpáním.
27.04.2016 20:50 |

Tvrdý byznys: Kůň padl vyčerpáním, když vozil turisty po městě

Kůň Max zapřažený do kočáru najednou klopýtl a upadl. Chvíli nato se zvedl, ale po několika krocích se znova skácel vyčerpáním k zemi a zůstal ležet. Nebohé zvíře prý těžce dýchalo a nevypadalo, že je ve stavu, aby mohlo vykonávat nějakou práci.
04.03.2017 13:50 |

Mladičká modelka (†14) zemřela vyčerpáním: Otročila za 180 Kč na den!

Čtrnáctiletá modelka, která přímo při přehlídce zemřela vyčerpáním, pracovala v doslova otrockých podmínkách. Čínská agentura jí platila v přepočtu pouhých 180 korun na den! Dívka si navíc musela platit sama za letenky, hotely i jídlo.
30.10.2017 12:25 |

Mladičká modelka (†14) nezemřela vyčerpáním? Byla to vražda, rojí se spekulace

Byla mladá, krásná a měla celý život před sebou. Mladičká ruská modelka Vlada Dzyuba (†14) však zkolabovala při módním týdnu v Číně. Vypadalo to na smrt vyčerpáním, ale nyní je vše jinak.
16.11.2017 05:20 |

Kajakář Hradilek rozšiřuje své zájmy. Kromě herectví se vrhl i na podnikání!

Olympionik kajakář Vavřinec Hradilek si ke své sportovní kvalifikaci přidal ještě další dvě profese. Zahrál si horolezce ve filmu Tenkrát v ráji vedle krásky Vicy Kerekeš a jednoho z nejlepších českých herců Karla Rodena. Premiéra bude v září.
29.06.2016 11:25 |

Osobnosti: Karel Roden (380 článků) , Karel Roden (380 článků) , Vavřinec Hradilek (62 článků)

Čtvrtý? Tak to ani náhodou, rozzlobil se Dostál a rozjel svoji stříbrnou show

Nezměrná radost, ale také obrovské vyčerpání. Ve včerejším semifinále obsadil kajakař Josef Dostál až čtvrté místo, dnes to ale byla úplně jiná káva. Dvoumetrový bojovník se vydal ze všech sil, rozkousal si kvůli tomu ústa zevnitř, ale vyplatilo se. V cíli na něj totiž čekala stříbrná odměna, první olympijská medaile pro českou rychlostní kanoistiku za posledních 20 let.
16.08.2016 18:35 |

Jakub Petruška: Deset největších těžařů stříbra najdete v Mexiku, Číně, Peru

Stříbro můžeme v dnešní době označit jako extrémně podhodnocený drahý kov. Jeho cena se stále drží na relativně nízké úrovni a přináší tedy velmi dobrou investici, která je dostupná i drobným investorům. Potenciál růstu je obrovský, stříbra ubývá, průmysl navyšuje spotřebu, neustále roste investiční poptávka. V tomto roce stříbro rostlo o cca 44 %. I poměr ceny ke zlatu se snížil. Dnes na jednu unci zlata připadá cca 68 uncí stříbra, ještě loni to bylo 80. Stříbro má velký potenciál. Kdo ho nejvíce těží? Zde je 10 největších světových producentů tohoto kovu.
28.11.2016 18:05 |

Kajakář Slovák získal na MS sjezdařů bronz na sprinterské trati

Na závěr mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě získal kajakář Tomáš Slovák bronz na sprinterské trati.
13.06.2010 17:15 |