Článek

První střelnou zbraní byla lidská ruka

 
Lidé v pravěku vynalezli první střelnou zbraň, když vzali do ruky malý kulovitý kámen a začali s ním trénovat hod. Brzy se totiž jejich paže proměnila v zařízení, které dokázalo vyvinout ohromnou kinetickou energii a mrštit kamenem jako kulkou po oběti. Podle archeologů lidé používali kulovité kameny k lovu na vzdálenost až pětadvaceti metrů. Dobře mířená rána do hlavy byla zcela určitě fatální i u větších obratlovců, většinou měl ale hromadný útok kořist především oslabit.
11.08.2016 16:05 |

podobné články

Podobné články

Šok na ulici: Z kontejneru visela lidská ruka, uvnitř byl uvězněný její majitel!

 
Pořádný šok zažilo několik kolemjdoucích v Českých Budějovicích, když po nich na křižovatce ulic Družstevní a U Lávky sahala z kontejneru lidská ruka!
24.09.2013 13:50 |

podobné články

Drama na vánočním večírku: Útočník se zbraní chtěl zastřelit úřednici

 
Opravdové drama si zažili městští úředníci na vánočním večírku v Žilině. Když byla oslava v tom nejlepším, dovnitř vtrhl útočník se střelnou zbraní a namířil ji na jednu z úřednic.
21.12.2016 20:20 |

podobné články

Poslanci nebo banda pistolníků? Každý šestý vlastní střelnou zbraň

 
V průměru každý šestý poslanec má střelnou zbraň. Díky své imunitě nemusí zákonodárci při vstupu do sněmovny procházet rámem, a tak je klidně možné, že při jednání se to v parlamentu hemží pistolníky.
08.06.2012 08:50 |

podobné články

Každý šestý poslanec vlastní střelnou zbraň. Někdo i kanon z 30leté války

 
Podle průzkumu Lidových novin vlastní každý šestý zákonodárce střelnou zbraň včetně Radka Johna, Miroslava Kalouska či Vojtěcha Filipa. Každý pátý má pak zbrojní pas. Že by zbraně nosili do Poslanecké sněmovny, ale politici odmítají.
10.06.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků) , Miroslav Kalousek (6021 článků) , Vojtěch Filip (836 článků)

Mladík se zbraní přepadl banku na Vinohradech

 
Neznámý muž přepadl ve čtvrtek dopoledne banku v pražské Vinohradské ulici. Zaměstnankyni pobočky ohrožoval střelnou zbraní. Poté, co mu žena vydala požadovanou hotovost, utekl.
11.03.2010 12:40 |

podobné články

Poštu v Praze-Dubči přepadl neznámý lupič se zbraní

 
Poštovní úřad v Praze-Dubči přepadl ve středu odpoledne neznámý pachatel ozbrojený střelnou zbraní.
23.06.2010 17:45 |

podobné články

O CO TI JDE? Křičel řidič a PLYNOVKOU vyhrožoval otci od rodiny!

 
Střelnou zbraní střílel do vzduchu z otevřeného okna svého vozu během jízdy po ulici Proskovické ve směru z Výškovic do Staré Bělé pětapadesátiletý řidič. Zbraní ve čtvrtek odpoledne ohrožoval dalšího řidiče, informoval v pátek ostravský policejní mluvčí Petr Svoboda.
17.06.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (477 článků) , Petr Svoboda (468 článků) , Petr Svoboda (477 článků)

KRUTÉ VIDEO: Barmanka dobila LUPIČE, který jí vyhrožoval pistolí

 
Střelnou zbraní ohrožoval v pondělí časně ráno lupič barmanku v provozovně v Praze 10. Barmanku dostrkal za bar, a když ji chtěl udeřit zbraní, žena jej chytila za ruku, dostala lupiče na zem a došla s ním ke dveřím, odkud stihl zmizet, řekla v úterý Mediafaxu policejní mluvčí Eva Stulíková.
11.10.2011 16:20 |

podobné články

V Praze pobíhá muž se zbraní, pátrají po něm policisté. Chce se zabít

 
V pražských Čimicích policisté od rána pátrají po muži ozbrojeném střelnou zbraní. Patrně je ale nebezpečný jen sám sobě - vyhrožuje sebevraždou.
10.06.2013 10:25 |

podobné články

Pomozte ho chytit! Ohrožoval obsluhu kasina pistolí, zmizel s kasírtaškou

 
Po lupiči, který se zbraní v ruce přepadl kasino v Praze 6, pátrají od středečního rána policisté. Zatím neznámý muž mluvil rusky a obsluhu ohrožoval střelnou zbraní, potvrdila informace policejní mluvčí Jana Rösslerová.
17.07.2013 10:05 |

podobné články

Lupič přepadl banku v Praze: Obsluze hrozil zbraní!

 
Drama jako z akčního thrilleru! Neznámý lupič přepadl na Praze 3 pobočku Komerční banky a obsluze hrozil střelnou zbraní. Místo už uzavřeli policisté, kteří po něm pátrají. Naštěstí při přepadení nebyl nikdo zraněn.
10.01.2014 10:45 |

podobné články

Kladenští strážníci zadrželi muže podezřelého z loupežného přepadení

 
Vysoký muž v černé kukle ozbrojen krátkou střelnou zbraní vešel v pátek krátce po šesté hodině ranní do čerpací stanice v Americké ulici. Se zbraní namířenou na obsluhu u kasy oznámil, že se chce nechat zavřít. Na to žena reagovala tak, že na muže začala křičet, čehož se zakuklenec zřejmě zalekl a z provozovny utekl.
08.02.2014 18:30 |

podobné články

Hrobník držel se zbraní v ruce kolegyni: Dostal 6,5 roku

 
Ze hřbitova za mříže! Hrobník Květoslav Müller (58) z Prostějova za nimi stráví šest a půl roku za to, že zadržoval kvůli výpovědi svou kolegyni a ohrožoval ji střelnou zbraní.
31.03.2015 15:30 |

podobné články

Muž (66) se postřelil při manipulaci s historickou zbraní: Kulka mu skončila v hrudníku

 
Šestašedesátiletý muž se dnes ve svém bytě v centru Plzně vážně zranil při manipulaci s historickou střelnou zbraní. Ve velmi vážném stavu byl převezen na jednotku intenzivní péče fakultní nemocnice.
06.01.2017 18:20 |

podobné články

Policie v pohotovosti: Poštu v Brně přepadl v pátek večer lupič, odnesl si desetitisíce korun

 
Poštovní pobočku na Svatopetrské ulici v Brně–Komárově přepadl v pátek v podvečer zatím neznámý lapka. Kolem 17. hodiny vstoupil se zbraní do prostor úřadu ve chvíli, kdy uvnitř nebyl žádný klient. „Muž ozbrojený střelnou zbraní vešel do pobočky a pod pohrůžkou jejího užití si vynutil vydání finanční hotovosti. S několika desítkami tisíc následně odešel,“ potvrdila  FTV Prima událost policejní mluvčí Andrea Cejnková,
27.05.2017 09:50 |

podobné články

Sýrie dala včas podklady pro likvidaci svých chemických zbraní

 
Sýrie poskytla v termínu mezinárodnímu společenství podrobnosti o svém programu chemických zbraní a podklad na zničení i všech zařízení, které s tímto smrtícím arzenálem souvisí. Uvedla to dnes Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), jež na základě mandátu OSN pracuje na dojednané likvidaci syrských chemických zbraní. 
27.10.2013 17:20 |

podobné články

Palestinci stále nevysvětlili důvod pro přechovávání zbraní na ambasádě

 
Palestinské ministerstvo zahraničí v diplomatické nótě české straně nevysvětlilo důvod držení zbraní na pražské ambasádě. Potvrdilo jen existenci dvanácti zbraní, které prý pocházejí z osmdesátých let a nebyly použity. České ministerstvo nadále považuje jejich držení za porušení zákona. Oznámila to mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová. Palestincům kvůli původu zbraní pošle ministerstvo novou diplomatickou nótu.
10.01.2014 17:55 |

podobné články

John: Buďte bezbranní, vzkazuje Brusel. Asi máme zločincům vařit kafe

 
Eurokomisařka Cecilia Malmström předložila na konci minulého roku Radě EU a Parlamentu EU návrh, aby se zabývali zpřísněním evropské legislativy týkající se držení zbraní za účelem prevence ozbrojeného násilí a nelegálního obchodu se zbraněmi. Navrhuje výrazné zpřísnění legálního držení zbraní, jejich typů i účelů držení zbraní. Jaký by tento návrh měl výsledek? Ztížení možnosti každého občana EU bránit se před napadením se zbraní v ruce.
01.03.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Cecilia Malmström (3 články)

Kontrola zbraní: Poslanci vyjasnili pravidla pro udělování licencí a bezpečnostní záruky

 
Státy EU budou muset podle výboru pro vnitřní trh zavést přísnější kontroly zbraní určených ke střelbě slepými náboji, aby nemohly být přeměněny na ostré zbraně. Je to jedna ze změn odhlasovaných ve středu k návrhu směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Cílem je zajistit, že veškeré „slepé“ střelné zbraně převedené na „ostré“ budou i nadále podléhat celoevropským pravidlům kontroly zbraní a že budou vyplněny právní mezery, které odhalilo vyšetřování teroristických útoků v Paříži.
17.07.2016 07:40 |

podobné články