Článek

První střelnou zbraní byla lidská ruka

 
Lidé v pravěku vynalezli první střelnou zbraň, když vzali do ruky malý kulovitý kámen a začali s ním trénovat hod. Brzy se totiž jejich paže proměnila v zařízení, které dokázalo vyvinout ohromnou kinetickou energii a mrštit kamenem jako kulkou po oběti. Podle archeologů lidé používali kulovité kameny k lovu na vzdálenost až pětadvaceti metrů. Dobře mířená rána do hlavy byla zcela určitě fatální i u větších obratlovců, většinou měl ale hromadný útok kořist především oslabit.
11.08.2016 16:05 |

podobné články

Podobné články

Tímto fíglem může EU zakázat všechny zbraně. Brusel šikanuje legální držitele zbraní, aniž jakkoli sníží jejich dostupnost teroristům. Znalec o tom, co znamenají zbraně zakotvené v Ústavě

 
ROZHOVOR Vědecký pracovník v oboru přírodních věd a kandidát do Poslanecké sněmovny za ODS Tomáš Vaněk, který se zabývá otázkou držení zbraní, přivítal hlasování Poslanecké sněmovny na podporu ústavního práva občanů držet zbraň. Varuje, že směrnice EU obsahuje princip, který časem umožní zakázat všechny zbraně. „Kriminalita páchaná legálními zbraněmi stále klesá (přestože zbraní je víc), v roce 2016 bylo pouze 0,06 procenta trestných činů spácháno legálně drženou střelnou zbraní,“ říká.
29.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vaněk (20 článků)

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (25 článků)

Šok na ulici: Z kontejneru visela lidská ruka, uvnitř byl uvězněný její majitel!

 
Pořádný šok zažilo několik kolemjdoucích v Českých Budějovicích, když po nich na křižovatce ulic Družstevní a U Lávky sahala z kontejneru lidská ruka!
24.09.2013 13:50 |

podobné články

Drama na vánočním večírku: Útočník se zbraní chtěl zastřelit úřednici

 
Opravdové drama si zažili městští úředníci na vánočním večírku v Žilině. Když byla oslava v tom nejlepším, dovnitř vtrhl útočník se střelnou zbraní a namířil ji na jednu z úřednic.
21.12.2016 20:20 |

podobné články

Poslanci nebo banda pistolníků? Každý šestý vlastní střelnou zbraň

 
V průměru každý šestý poslanec má střelnou zbraň. Díky své imunitě nemusí zákonodárci při vstupu do sněmovny procházet rámem, a tak je klidně možné, že při jednání se to v parlamentu hemží pistolníky.
08.06.2012 08:50 |

podobné články

Každý šestý poslanec vlastní střelnou zbraň. Někdo i kanon z 30leté války

 
Podle průzkumu Lidových novin vlastní každý šestý zákonodárce střelnou zbraň včetně Radka Johna, Miroslava Kalouska či Vojtěcha Filipa. Každý pátý má pak zbrojní pas. Že by zbraně nosili do Poslanecké sněmovny, ale politici odmítají.
10.06.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků) , Vojtěch Filip (995 článků)

Důchodce si chtěl v metru sednout. Na mladou ženu vytáhl střelnou zbraň

 
Najít místo k sezení v soupravě metra bývá problémem všude na světě. Svérázný způsob a potenciálně nebezpečný způsob zvolil senior (78) v Berlíně. Ten se snažil ze sedadla vystrnadit cestující (25) tvrzením, že je policista. Aby svou žádost podpořil, neváhal jí ani ukázat střelnou zbraň, kterou ukrýval v nákupní tašce. O incidentu informovala agentura DPA.
19.12.2017 17:10 |

podobné články

Američané prý lhali při nákupu zbraní z Česka, ministerstvo dodávky obhajuje

 
Spojené státy dodaly starší zbraně ze střední a východní Evropy do Sýrie, i když evropským zemím zaručily, že koncovým uživatelem bude americká armáda. Část zbraní byla nakoupena i v Česku. S odkazem na veřejně dostupné dokumenty to uvedlo České centrum pro investigativní žurnalistiku, které na případu spolupracovalo s Centrem pro výzkum korupce a organizovaného zločinu (OCCRP). Americké ministerstvo obrany by takovým postupem porušilo podmínky prodeje zbraní. České ministerstvo zahraničí dodávky zbraní do USA brání jako součást zapojení do boje proti terorismu. 
13.09.2017 17:05 |

podobné články

Mladík se zbraní přepadl banku na Vinohradech

 
Neznámý muž přepadl ve čtvrtek dopoledne banku v pražské Vinohradské ulici. Zaměstnankyni pobočky ohrožoval střelnou zbraní. Poté, co mu žena vydala požadovanou hotovost, utekl.
11.03.2010 12:40 |

podobné články

Poštu v Praze-Dubči přepadl neznámý lupič se zbraní

 
Poštovní úřad v Praze-Dubči přepadl ve středu odpoledne neznámý pachatel ozbrojený střelnou zbraní.
23.06.2010 17:45 |

podobné články

O CO TI JDE? Křičel řidič a PLYNOVKOU vyhrožoval otci od rodiny!

 
Střelnou zbraní střílel do vzduchu z otevřeného okna svého vozu během jízdy po ulici Proskovické ve směru z Výškovic do Staré Bělé pětapadesátiletý řidič. Zbraní ve čtvrtek odpoledne ohrožoval dalšího řidiče, informoval v pátek ostravský policejní mluvčí Petr Svoboda.
17.06.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (510 článků) , Petr Svoboda (501 článků) , Petr Svoboda (510 článků)

KRUTÉ VIDEO: Barmanka dobila LUPIČE, který jí vyhrožoval pistolí

 
Střelnou zbraní ohrožoval v pondělí časně ráno lupič barmanku v provozovně v Praze 10. Barmanku dostrkal za bar, a když ji chtěl udeřit zbraní, žena jej chytila za ruku, dostala lupiče na zem a došla s ním ke dveřím, odkud stihl zmizet, řekla v úterý Mediafaxu policejní mluvčí Eva Stulíková.
11.10.2011 16:20 |

podobné články

V Praze pobíhá muž se zbraní, pátrají po něm policisté. Chce se zabít

 
V pražských Čimicích policisté od rána pátrají po muži ozbrojeném střelnou zbraní. Patrně je ale nebezpečný jen sám sobě - vyhrožuje sebevraždou.
10.06.2013 10:25 |

podobné články

Pomozte ho chytit! Ohrožoval obsluhu kasina pistolí, zmizel s kasírtaškou

 
Po lupiči, který se zbraní v ruce přepadl kasino v Praze 6, pátrají od středečního rána policisté. Zatím neznámý muž mluvil rusky a obsluhu ohrožoval střelnou zbraní, potvrdila informace policejní mluvčí Jana Rösslerová.
17.07.2013 10:05 |

podobné články

Lupič přepadl banku v Praze: Obsluze hrozil zbraní!

 
Drama jako z akčního thrilleru! Neznámý lupič přepadl na Praze 3 pobočku Komerční banky a obsluze hrozil střelnou zbraní. Místo už uzavřeli policisté, kteří po něm pátrají. Naštěstí při přepadení nebyl nikdo zraněn.
10.01.2014 10:45 |

podobné články

Kladenští strážníci zadrželi muže podezřelého z loupežného přepadení

 
Vysoký muž v černé kukle ozbrojen krátkou střelnou zbraní vešel v pátek krátce po šesté hodině ranní do čerpací stanice v Americké ulici. Se zbraní namířenou na obsluhu u kasy oznámil, že se chce nechat zavřít. Na to žena reagovala tak, že na muže začala křičet, čehož se zakuklenec zřejmě zalekl a z provozovny utekl.
08.02.2014 18:30 |

podobné články

Hrobník držel se zbraní v ruce kolegyni: Dostal 6,5 roku

 
Ze hřbitova za mříže! Hrobník Květoslav Müller (58) z Prostějova za nimi stráví šest a půl roku za to, že zadržoval kvůli výpovědi svou kolegyni a ohrožoval ji střelnou zbraní.
31.03.2015 15:30 |

podobné články

Muž (66) se postřelil při manipulaci s historickou zbraní: Kulka mu skončila v hrudníku

 
Šestašedesátiletý muž se dnes ve svém bytě v centru Plzně vážně zranil při manipulaci s historickou střelnou zbraní. Ve velmi vážném stavu byl převezen na jednotku intenzivní péče fakultní nemocnice.
06.01.2017 18:20 |

podobné články

Policie v pohotovosti: Poštu v Brně přepadl v pátek večer lupič, odnesl si desetitisíce korun

 
Poštovní pobočku na Svatopetrské ulici v Brně–Komárově přepadl v pátek v podvečer zatím neznámý lapka. Kolem 17. hodiny vstoupil se zbraní do prostor úřadu ve chvíli, kdy uvnitř nebyl žádný klient. „Muž ozbrojený střelnou zbraní vešel do pobočky a pod pohrůžkou jejího užití si vynutil vydání finanční hotovosti. S několika desítkami tisíc následně odešel,“ potvrdila  FTV Prima událost policejní mluvčí Andrea Cejnková,
27.05.2017 09:50 |

podobné články