Článek

První chytrá lavička v Česku: Nabízí wi-fi i nabíjení pro mobily

 
Bezdrátové připojení k internetu či možnost nabít si mobilní telefon – to nabízí tzv. chytrá lavička. Její prototyp v úterý představili autoři v Praze. Předpokládaná cena se pohybuje mezi 90 až 140 tisíci. Všechny své funkce zajišťuje pouze prostřednictvím solární energie. Podle autorů by mohla najít využití například v národních parcích.
29.09.2015 14:25 |

podobné články

Podobné články

Chytrá houba proti plísni

 
Dnešní trh nabízí spousty chemických preparátů, jež mohou na nějaký čas plíseň zastavit. Ovšem v některých případech je aplikace chemie mnohem horší než samotná plíseň. Naštěstí však existuje možnost, jak se plísně zbavit. Krále mezi všemi přípravky představuje ekologický nátěr Bio Repel, který obsahuje „chytrou houbu“. Jedná se o směs mikroorganismů, které účinně bojují s plísní ve zdivu. Směs mikroorganismů, jinak řečeno hub, dokáže vytlačit nebezpečná plísňová podhoubí na stěnách a nejen to – působí na i pod omítkou, až do zdiva. Mimo nepěkného vzhledu nám škodí plísně také po zdravotní stránce, jelikož uvolňují do ovzduší rozmnožovací spory, při čemž dojde k podráždění dýchacích cest a měkkých tkání. Co vše může plíseň způsobovat? U citlivých lidí (děti, starší osoby, alergici, astmatici) může docházet k alergickým reakcím a respiračním potížím. To však neznamená, že na zdravého jedince nemá plíseň žádný dopad. Má a velký. Plísně škodí především v důsledku produkce nebezpečných látek, jež kontaminují celé okolní prostředí, včetně nechráněných potravin. U některých lidí mohou plísně vyvolávat nevolnost, bolení hlavy, plicní mykózy, kožní plísně a řadu gynekologických onemocnění. Plísňové toxiny mimo jiné obsahují karcinomy zodpovědné za poškození jater. Řešení nese název chytrá houba Chytrá houba tak představuje možnost, jak zdravým způsobem plíseň likvidovat, protože jde o netoxický přírodní fungicidní substrát. Snadno se rozmíchá s vodou a tímto roztokem se natřou veškerá postižená místa. Výhodou je, že lze přidávat i do klasických malířských nátěrů. Ovšem chytrá houba nebojuje účinně jen s nebezpečnými plísněmi v interiérech (domech, bytech, administrativních budovách). Lze využít i jako koupel či postřik pro humánní a veterinární účely v případě výskytu nežádoucích plísní a kvasinek. Příspěvek Chytrá houba proti plísni pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
03.05.2016 15:05 |

podobné články

Spartu bude trénovat Lavička. S klubem brzy podepíše smlouvu

 
Prvoligový fotbalový klub AC Sparta Praha bude mít brzy nového trenéra, kterým se stane podle očekávání Vítězslav Lavička. V úterý to nastínil sám Lavička v rozhovoru pro televizi Nova, smlouva ale zatím ještě podepsána není.
29.05.2012 15:30 |

podobné články

Googlu se nelíbí rychlé nabíjení. Znamená to, že zase budeme nabíjet „pomalu“?

 
Jedním ze smartphonových hitů poslední doby je rychlé nabíjení. A nejde o frázi, oproti někdejšímu standardu jsme dnes na polovině potřebného času a míříme ještě níže.
19.11.2016 14:05 |

podobné články

Quick Charge 4.0 oficiálně: 5 minut nabíjení = 5 hodin používání

 
Společnost Qualcomm chystá na příští rok výkonný čipset Snapdragon 835, ovšem, spíše než výkon, ocení majitelé smartphonů se Snapdragonem nejvyšší třídy nabíjení.
01.12.2016 16:15 |

podobné články

LAMA mobile nově nabízí tarif CHYTRÁ LAMA 249 Kč bez závazku

 
Tarif CHYTRÁ LAMA 249 Kč nabízí zákazníkům volné minuty a vteřinovou tarifikaci, a to již od první sekundy. Bez závazku budou moci lidé za 249 korun měsíčně využít až 250 volných minut a napsat 50 volných SMS. Po provolání stojí obě služby shodně 1,50 Kč.
05.03.2014 19:00 |

podobné články

Chytrá řešení pro budoucnost. Pražanům je nabízí exprimátor Kasl s experty

 
Bývalý primátor Jan Kasl povede do komunálních voleb v Praze hnutí, které připravilo konkrétních 65 řešení pro zlepšení života v hlavním městě. Nejde prý o populistická hesla, ale chytrá řešení pro budoucnost, založená na skutečné znalosti a práci pro Prahu, na jejichž tvorbě se podílel tým expertů, kteří k tomu mají odpovídající odbornost i zkušenost.
31.07.2014 13:50 |

podobné články

Konečně! Bednář by si zasloužil základní sestavu, uznal Lavička

 
Sparťanský fotbalista Roman Bednář počtvrté v ligové sezoně naskočil do utkání jako střídající hráč a potřetí se dokázal prosadit. Dvěma góly završil výhru Letenských nad Příbramí 4:0 a dělí se o první pozici v tabulce kanonýrů. Znovu si tak výkonem řekl o místo v základní sestavě a kouč Vítězslav Lavička konečně připustil, že by si ho zasloužil.
24.08.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Bednář (44 článků)

V Praze vznikla lavička Václava Havla: Usedněte na ni a hovořte spolu

 
Architekt Bořek Šípek navrhl Lavičku Václava Havla. Ta od 1. května stojí na Maltézském náměstí v Praze. Má jít o prostor určený k dialogu. Ke společným rozmluvám totiž velmi často vyzýval právě první český prezident. Symbolicky byla lavička odhalena u příležitosti desátého výročí vstupu Česka do EU. Havel byl velkým příznivcem vstupu do EU. Zprávu přinesl Český rozhlas.
01.05.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků) , Bořek Šípek (254 článků) , Václav Český (398 článků)

V Praze vznikla Lavička Václava Havla: Usedněte na ni a hovořte spolu, vyzývají lidé z jeho Knihovny

 
Architekt Bořek Šípek navrhl Lavičku Václava Havla. Ta od 1. května stojí na Maltézském náměstí v Praze. Má jít o prostor určený k dialogu. Ke společným rozmluvám totiž velmi často vyzýval právě první český prezident. Symbolicky byla lavička odhalena u příležitosti desátého výročí vstupu Česka do EU. Havel byl velkým příznivcem vstupu do EU. Zprávu přinesl Český rozhlas.
01.05.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků) , Bořek Šípek (254 článků) , Václav Český (398 článků)

Havlova lavička nově i v Izraeli: Samozřejmě za poplatek nadaci Vize 97

 
V kampusu Telavivské univerzity stojí od úterý Lavička Václava Havla. Dvě křesílka zakončená skleněnými ozdobami a stolek s prorůstajícím stromem z dílny architekta Bořka Šípka stojí v areálu plném zeleně a uměleckých artefaktů. Místo určené ke spočinutí vybízí k zamyšlení nad světem a k dialogu, jak k tomu český dramatik, disident a pozdější první porevoluční český prezident nabádal. Samozřejmě instalace proběhla za licenční poplatek 30 tisíc korun bez daně.
27.10.2015 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků) , Bořek Šípek (254 článků)

Kouč Sparty Lavička vyhlíží návrat marodů a chválí střelce Lafatu

 
Trenér fotbalové Sparty Praha Vítězslav Lavička bude v nejbližší vědět, kdo z jeho hráčů se zotaví natolik, že bude moci odjet na herní soustředění do Španělska. Konečnou nominaci pro finální část zimní přípravy chce kouč pražského celku udělat po sobotním tréninku.
25.01.2013 18:55 |

podobné články

Mám klidné spaní, říká trenér Lavička před bitvou s Chelsea

 
Pro Spartu to bude zápas jako hrom. Přílišnou nervozitou ale její trenér Vítězslav Lavička v předvečer fotbalového svátku netrpí.
13.02.2013 18:35 |

podobné články

Lavička ještě neví, zda bude pokračovat v Sydney

 
Fotbalový trenér Vítězslav Lavička stále není rozhodnutý, jestli bude i příští sezonu působit v Austrálii.
22.12.2009 16:00 |

podobné články

Lavička má v Sydney podporu. Podepíše nový kontrakt?

 
Jsem zde spokojený, říká Vítězslav Lavička
22.12.2009 16:00 |

podobné články

Lavička vyhrál s fotbalisty Sydney australskou ligu

 
Kouč Vítězslav Lavička vyhrál s FC Sydney základní část australské fotbalové ligy.
14.02.2010 12:00 |

podobné články

Lavička překonal strach z výšek, aby pomohl Sydney z krize

 
Český trenér Vítězslav Lavička, který vede v Austrálii tamní klub FC Sydney, zdolal slavný most Harbour Bridge, aby nakopl trápící se mužstvo.
03.12.2010 16:30 |

podobné články

Sydney je poslední, Lavička přesto věří v prodloužení smlouvy

 
Fotbalový kouč Vítězslav Lavička bude po novém roce vyjednávat prodloužení svého angažmá v australské lize.
24.12.2010 09:10 |

podobné články

Lavička končí na lavičce Sydney. Chybí mu rodinu

 
Český fotbalový kouč Vítězslav Lavička na jaře po třech sezonách skončí na lavičce australského klubu FC Sydney a z rodinných důvodů plánuje návrat do Evropy.
03.02.2012 11:50 |

podobné články

Další exsparťanský kouč jde do fotbalové Slavie! Franzi, balíš! Je tu Lavička!

 
Nenávist ze Sparty i ze Slavie, urážlivými nápisy počmáraný barák, strach o život, noci beze spánku. K čemu to všechno za 100 000 korun měsíčně bylo, Franzi? Další epizodní role fotbalového kouče Františka Straky (53) se chýlí ke konci. Australskou kapitolu uzavřel jeho rival z branže Vítězslav Lavička (48). Muž, kterého šéfové sešívaných moc chtějí. A už je takřka oběma nohama v Edenu.
04.02.2012 12:10 |

podobné články