První česká medaile na paralympiádě! Plavkyně Třebínová má bronz

Plavkyně Běla Třebínová získala na paralympijských hrách v Riu de Janeiru první medaili pro českou výpravu. Ze závodu na 50 metrů volný způsob si odnesla bronz.
13.09.2016 13:40 |

Tři medaile v jednom dnu! Čeští paralympionici zářili v Riu

Ke třem bronzům přibyly do české sbírky na paralympijských hrách v Riu de Janeiro další tři medaile včetně té nejcennější. Zlatou medaili získal v předposlední soutěžní den plavec Arnošt Petráček na trati 50 m znak. Ve stejné disciplíně skončila druhá Běla Třebínová. Stříbro má i lukostřelec David Drahonínský.
17.09.2016 10:40 |

První česká bronzová hrdinka z paralympiády Běla Třebínová: Znovu už neochrnu!

Měla jen vyplavat pro Česko účastnické místo v Riu. Nakonec návrat Běly Třebínové (40) do závodního bazénu skončil její šestou paralympijskou medailí. V pondělí si doplavala pro bronz – vůbec první českou placku z Brazílie.
14.09.2016 12:05 |

Pistorius na paralympiádě prohrál! Soupeř prý měl delší protézy

To asi nikdo nečekal. Oscar Pistorius běhá se svými protézami i mezi zdravými atlety a na paralympiádě měl být suverénem. Jenže ouha, narazil. Na dvoustovce ho předběhl Brazilec Alan Oliveira. A hned je z toho skandál, měl prý delší protézy.
03.09.2012 11:40 |

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

Americký beznohý lyžař závodící na monoski Tyler Walker zřejmě nikdy nezapomene na svou jízdu na paralympiádě v Soči. Po děsivém pádu ho transportoval vrtulník a sedmadvacetiletý sportovec může být rád, že tento karambol na ledovce přežil.
08.03.2014 16:20 |

Osobnosti: Tyler Walker (1 článek)

Před 5 lety začal ztrácet zrak: Vidí šmouhy, bude lyžovat na paralympiádě

Už ve čtyřech letech začal hrát hokej, v šesti jezdil biketrial, v němž se později stal mistrem Evropy. Tadeáše Kříže (22) z Hodonína ale postihla neléčitelná oční nemoc LHON. Přesto bude už za pár dní reprezentovat Česko na paralympiádě.
26.02.2018 09:55 |

Další medaile pro Česko: Rychlobruslařka Erbanová získala bronz!

Další bronz! Karolína Erbanová (25) vyhrála na trati 500 metrů bronzovou medaili. Pětadvacetiletá rychlobruslařka tak pro Česko získala v pořadí třetí bronz, celkově šestý cenný kov na ZOH v Pchjongčchangu.
18.02.2018 15:35 |

Osobnosti: Karolína Erbanová (44 článků)

Baumrtová potřetí vylepšila rekord a veze z ME bronz

Česká plavkyně získala bronz na stometrové trati
24.05.2012 19:30 |

Strachová: Čtvrtá medaile z MS? Úžasné a nepopsatelné

Osm účastí na mistrovství světa alpských lyžařů a čtyři medaile. Takovou bilancí se může pyšnit slalomářka Šárka Strachová. Poslední cenný kov vybojovala na šampionátu v americkém Beaver Creeku, kde si dojela pro bronz. Medaile má ale pro českou lyžařku hodnotu zlata.
16.02.2015 09:05 |

Osobnosti: Šárka Strachová (208 článků)

Plavecký maraton v Kanadě vyhrála česká dálková plavkyně Rybářová

Dálková plavkyně Silvie Rybářová ve světové Grand Prix na jezeře Memphremagog v Kanadě získala první místo v závodě na 34 kilometrů, připsala si tak druhé vítězství v tomto seriálu v kariéře.
04.08.2014 15:06 |

Osobnosti: Silvie Rybářová (1 článek)

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

Šestnáctiletá plavkyně Štěrbová překonala kanál La Manche

Česká plavkyně se stala vůbec nejmladším tuzemským obyvatelem, který kdy pokořil slavný kanál.
09.09.2010 14:20 |

Dálková plavkyně Pechanová byla na ME na desítce osmá

Česká dálková plavkyně Jana Pechanová obsadila na mistrovství Evropy v izraelském Ejlatu na desetikilometrové trati osmé místo. Vyhrála Martina Grimaldiová, stříbro získala další Italka Rachele Bruniová.
07.09.2011 13:25 |

Osobnosti: Jana Pechanová (3 články)

Plavkyně Baumrtová vytvořila nový český rekord

Česká plavkyně Simona Baumrtová vytvořila v neděli na Velké ceně Českých Budějovic nový český rekord na trati 200 metrů znak a časem 2:10,76 minuty splnila limit pro olympijské hry v Londýně. Informaci přinesly oficiální stránky Českého svazu plaveckých sportů.
18.03.2012 22:00 |

Osobnosti: Simona Baumrtová (26 článků)

Plavkyně Chocová přidala další český rekord na ME

Česká plavkyně vyhrála rozplavbu na 50 m prsa
26.05.2012 10:45 |

Plavkyně Baumrtová fotila kalendář: Víla, nebo strašidlo?

V bazénu je hvězda, teď si to česká plavkyně Simona Baumrtová (23) zkusila i před objektivem. Jako modelka? Vůbec ne. Zahrála si na vodní vílu.
21.04.2015 12:15 |

11 hodin ve vodě! Plavkyně Krčálová přeplavala úžinu Catalina v USA

V srpnu letošního roku si česká dálková plavkyně Zdenka Krčálová poradila s kanálem La Manche, nyní se jí podařilo zdolat i 34 kilometrů širokou úžinu Catalina, oddělující od sebe stejnojmenný ostrov a město Los Angeles. Jednatřicetiletá rodačka z Brna strávila ve vodě 10 hodin a 59 minut.
08.10.2015 17:31 |

PRVNÍ MEDAILE! Slalomář Prskavec získal na olympijské divoké vodě bronz

Byly to obrovské nervy, rozhodovaly setiny vteřiny, ale čekání české výpravy na první cenný kov z olympiády v Riu de Janeiro je v 5. den trvání her u konce. Úřadující mistr světa na kajaku, 23letý vodní slalomář Jiří Prskavec, si na kanálu Deodoro vyjel bronz. Ve finále přitom předvedl jasně nejrychlejší čas dne, o zlato jej připravil dotek jedné branky…
10.08.2016 21:25 |

Osobnosti: Jiří Prskavec (10 článků)