Článek

PRŮZKUM: Pro regulaci provizí finančních zprostředkovatelů jsou čtyři z pěti Čechů

 
Pro regulaci provizí prodejců/zprostředkovatelů finančních produktů je 79 procent obyvatel ČR. Vyplývá to z průzkumu, který si u společnosti Click4Survey zadal Finanční a ekonomický institut (FAEI). Tři čtvrtiny respondentů dále uvedly, že je zprostředkovatel při podpisu smlouvy nebo při přechodu ke konkurenci neinformoval o výši své provize.
07.07.2015 14:12 |

podobné články

Podobné články

Protřelý pražský politik si prý řekl o provizi 35 milionů. Nesmysl, o nic jsem si neřekl, oponuje

 
Majitelé obrovského pozemku o rozloze 24 hektarů, který se nachází v blízkosti stanice metra Letňany mezi ulicemi Tupolevova a Kbelská, projevili zájem tento pozemek prodat. Letňanský zastupitel Ondřej Lněnička se nabídl, že za provizi pomůže sehnat kupce, který by za pozemek zaplatil o 200 milionů více než současný zájemce. S podmínkou, že za zprostředkování dostane provizi ve výši pěti procent. Tolik možný příběh, jehož protagonisty jsme oslovili, přičemž každý má na dění zcela odlišný pohled.
08.03.2018 17:00 |

podobné články

Senátor Michálek: NKÚ - zkratka pro Největší Koaliční Úlet

 
Koaliční strany začaly před volbami soutěžit o cenu Největší koaliční úlet (dále jen NKÚ). Když ČSSD smetla regulaci provizí pojistných zprostředkovatelů, dal se tento koaliční podraz hodnotit pozitivně. Když hnutí ANO smetlo (ČSSD a dalšími stranami vyprázdněný) pro(ti)kuřácký zákon, tento úlet se také ještě dal odůvodnit. Cenu NKÚ tedy zřejmě dostane KDU-ČSL. Většina senátorů za KDU-ČSL totiž včera potopila 2 roky odkládanou změnu Ústavy, která měla rozšířit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu.
27.05.2016 16:35 |

podobné články

Proč změnil názor jindy zarputilý ministr financí Andrej Babiš

 
Poslanecká sněmovna se chystá projednávat novelu zákona o pojišťovnictví. Jeho součástí má být i kontroverzní pozměňovací návrh, takzvaný přílepek, na regulaci provizí. Ještě v únoru ale vláda novelu zmíněného zákona, jež šla na ruku velkým kamenným pojišťovnám a která se podle některých pozorovatelů zrodila v útrobách právního oddělení právě jedné velké pojišťovny, smetla ze stolu. Nedoporučilo ji totiž Ministerstvo financí. Důvodem bylo, že by provize pojišťovacích zprostředkovatelů neměly být regulovány, protože jde o soukromoprávní vztah. Dnes je ticho po pěšině a kontroverzní návrh bude zřejmě bez problémů schválen sněmovnou.
05.11.2015 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků)

Kauza „Složka“ opět na scéně: Zákon, který rozhádal koalici, posoudí vláda

 
Novelu zákona, která loni v létě zapříčinila rozkol mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a částí ČSSD, bude ve středu projednávat vláda. Norma omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům i pořizovací náklady při výpočtu tzv. odkupného u pojistných smluv. Ty by měly být povinně rozloženy do období pěti let. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. Návrh neobsahuje cenovou regulaci v podobě stanovení maximální přípustné výše provizí. Nyní časové rozložení výplaty provize není stanoveno.
15.03.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků)

Šincl (ČSSD): Hrátky pojišťoven a zprostředkovatelů plýtvají penězi klientů

 
Rozhodl jsem se formulovat odpovědi na nejčastěji opakovaná tvrzení, která používají někteří zástupci pojišťovacích zprostředkovatelů proti mému předloženému pozměňujícímu návrhu, který má za cíl omezit jeden z největších nešvarů na dnešním pojišťovacím trhu - přetáčení životních pojistek.
30.05.2015 11:36 |

podobné články

Pojišťovací zprostředkovatelé preferují návrh MF na změny provizí

 
Pojišťovací zprostředkovatelé podporují u změn v novele zákona o pojišťovnictví upravený návrh ministerstva financí, pojišťovny se přiklánějí k návrhu poslance ČSSD Ladislava Šincla. Vyplývá to z vyjádření jejich asociací. Návrh zákona vyvolal konflikt mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a Šinclem, kvůli problému se ve čtvrtek sešla koaliční rada. Spor se věcně týkal změn v provizích pojišťovacích zprostředkovatelů.
19.06.2015 19:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)

„Skandál,“ zuří Babiš. Poslanci ČSSD hlasovali v pojišťovnictví proti ANO

 
Jen velmi těsně v pátek poslanci neschválili vládní novelu zákona o pojišťovnictví, která měla do české legislativy zavést nové evropské směrnice. Při závěrečném hlasování chyběly tři hlasy. Poslanci nepodpořili ani jeden z návrhů na omezení provizí zprostředkovatelů, kvůli čemuž se před časem pohádal ministr financí Andrej Babiš (ANO) s poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem. Babiš to považuje na skandální, Česku podle něj hrozí postih z Bruselu a chce jednat v koalici.
13.11.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)

Poslanci projednají zákon o prokazování původu majetku

 
Poslanci budou dnes pokračovat v projednávání zavedení prokazování původu majetku. Ve druhém čtení se budou zabývat taky centrální evidencí účtů nebo změnami v pojišťovnictví včetně omezení provizí zprostředkovatelů.
31.05.2016 06:25 |

podobné články

Další významná finančně poradenská společnost opustila Asociaci AFIZ

 
Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky (AFIZ) byla založena v prosinci 2002. Sdružuje fyzické a právnické osoby, poskytující službu investičního zprostředkovatele. Za poslední dva roky ji však opusti druhý významný "hráč" z oboru.
10.12.2010 16:15 |

podobné články

Poslanec Velebný: Finančním zprostředkovatelům nestačí ani právo první noci u korýtka

 
Návrh sociálně demokratického poslance Ladislava Šincla na regulaci provizí finančních poradců vyvolává množství vášní. Dokonce hrozilo, že kvůli němu dojde k vážné koaliční roztržce poté, co šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš odmítl odměny makléřů státním zásahem snížit. Následně přišel s vlastním návrhem regulace, který pro změnu sociální demokraté považují za nedůsledný a neřešící hlavní problém – přepojišťování klientů.
24.06.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků) , Ladislav Šincl (122 článků) , Ladislav Velebný (124 článků)

Jsou prodejci finančních produktů noví „šmejdi“? Někteří poslanci přitakávají

 
Ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že kdyby byla přijata jeho vize regulace provizí v pojišťovnictví, ušetřili by klienti při předčasném rušení smluv asi 16 miliard korun. Poslanec za ČSSD Ladislav Šincl, který svým návrhem šlápnout na krk prodejcům finančních produktů málem způsobil rozpad koalice, také hovoří o miliardách pro klienty. Což mu ostatně potvrzuje i Česká národní banka.
05.07.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)

FAEI: Regulace provizí je v Evropě standard, Česko je výjimkou

 
Neregulované provize dealerů pojištění tak, jak se rozmohly v České republice, jsou ve skutečnosti v kontextu vyspělých trhů velmi výjimečné. Státy Evropské unie a také další země OECD totiž většinou tento trh regulují s tím, že na něm panují zvláštní vztahy a přílišná volnost provizí automaticky znamená snížení kvality nabízených produktů. Informoval o tom včera Finanční a ekonomický institut (FAEI) na svých webových stránkách.
24.06.2015 13:36 |

podobné články

Na 23 územních pracovištích finančních úřadů dojde ke změně umístění spisu

 
Od 21. května 2016 dojde na 23 územních pracovištích finančních úřadů ke změně umístění spisů poplatníků. Spisy budou z těchto územních pracovišť přesunuty na jiná územní pracoviště (která jsou součástí totožného finančního úřadu). Stane se tak na základě nového Pokynu č. GFŘ-D-23 o umístění spisu nebo jeho příslušné části na finančních úřadech a na územních pracovištích finančních úřadů.
31.01.2016 08:40 |

podobné články

Firma Omnipol měla nakoupit armádě letadla s pohádkovou provizí 890 miliónů

 
Společnost Omnipol získala podle týdeníku Respekt za nákup španělských transportních letounů CASA pro českou armádu provizi 890 miliónů korun, šéf obchodní sekce Omnipolu to označil za nesmysl. Cena za letouny prý ale byla v porovnání s původní nabídkou vyšší zhruba o miliardu korun, o další miliardu ji navyšovala výměna jednoho z letounů za bitevníky L-159, uvádí Respekt.
27.09.2010 07:25 |

podobné články

Skvělý byznys pro lékaře. Předepisujte naše léky, dostanete provizi

 
Farmaceutické firmy nabízejte lékařům skvělý způsob, jak si přivydělat. Předepisujte naše léky, např. pod záminkou nějakého průzkumu, a my vám za to dáme provizi, třeba i pět set korun. Ničeho se nebojte, pojištěnci to zaplatí. O tyto stokorunové provize by přitom mohly léky zlevnit. Doktoři si mohou přijít i na statisíce.
26.10.2011 13:15 |

podobné články

Mluví se o provizi 40 miliónů pro Haška, udeřil Jančura

 
Vlastník Student Agency Radim Jančura přišel s tvrdým kalibrem vůči jihomoravskému hejtmanovi a prvnímu místopředsedovi ČSSD Michalu Haškovi. Podle podnikatele se hovoří o tom, že šéf kraje nebo jeho domovská soc. dem. má obdržet provizi 40 miliónů korun od výrobce vlaků, které mají na jižní Moravě nasadit ČD.
07.06.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (236 článků) , Michal Hašek (2318 článků)

Mafra ruší agenturní provizi při prodeji internetové reklamy

 
Mediální dům Mafra, provozovatel zpravodajského webu iDnes.cz, Lidovky.cz a dalších, oznámila, že od 1. ledna 2013 zruší 15% agenturní provizi při prodeji reklamy na svých internetových projektech. „Hlavním důvodem je zjednodušení a zvýšení transparentnosti nákupního procesu,“ uvedl Jiří Otevřel, obchodní ředitel pro online reklamu a internet Mafry.
02.11.2012 19:55 |

podobné články

Ombudsman Blesku: Realitka chce po mně provizi 100 tisíc!

 
Jitka Boušková (34) si v Praze vyhlédla byt pro maminku za 2 300 000. Když ale složila rezervační poplatek ve výši 100 000 korun, makléřka po ní požadovala dalších 100 000 jako provizi.
08.10.2014 05:45 |

podobné články

Empresa Media zachová v roce 2015 agenturní provizi

 
Vydavatelství Empresa Media, jeden z největších mediálních domů v České republice, se rozhodlo i pro rok 2015 zachovat agenturní provizi ve výši 15 procent.
12.12.2014 12:11 |

podobné články