Článek

Prudký vítr málem odfoukl meteorologa

 
Jaro už je nějaký čas tady, ale v USA na vrcholu 1917 metrů vysoké hory Mount Washington stále panují kruté podmínky. Důkazem je v pondělí zveřejněné video, které ukazuje, jak dva meteorologové z tamní observatoře umístěné na vrcholu hory zápolili s větrem o rychlosti 175 kilometrů za hodinu.
20.05.2016 05:15 |

podobné články

Podobné články

Vítr odfoukl kočárek do řeky!

 
Neobvyklý výjezd mají za sebou písečtí hasiči. V sobotu v podvečer vyjížděli ke Kamennému mostu, kam je přivolala maminka malého dítěte. Silný vítr jí totiž odfoukl do řeky Otavy dětský kočárek.
10.01.2015 23:11 |

podobné články

Televizní reportérku odfoukl silný závan větru, málem spadla ze střechy

 
V USA se obyčejně říká, že největrnějším městem země je Chicago. Reportérka televize WABC-TV Darla Milesová by však mohla tuto tezi s úspěchem napadnout. To, co zažila při hlášení z centra New Yorku, si bude pamatovat ještě dlouho. Během pouhých deseti vteřin ji vítr odfoukl hned dvakrát.
14.06.2011 14:35 |

podobné články

Vítr odfoukl moderátory ze záběru

 
Dva kanadští reportéři na vlastní kůži poznali sílu přírody. Při vstupu z provincie Nové Skotsko popisovali extrémní počasí, které na místě panovalo, a snažili se vydržet nápor větru. Jeden poryv byl však nad jejich síly a odfoukl je ze záběru.
28.03.2014 15:00 |

podobné články

HRŮZA! Lední medvěd ROZSÁPAL meteorologa!

 
Lední medvěd napadl na souostroví Země Františka Josefa ruského meteorologa Michaila Jeremkina. Ten útok šelmy nepřežil, informuje ve čtvrtek agentura ITAR-TASS.
22.09.2011 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef František (176 článků)

VAROVÁNÍ: V Jeseníkách HROZÍ zledovatělý SNÍH a PRUDKÝ VÍTR

 
Na zledovatělý a tím nebezpečný povrch běžkařských tratí i sjezdovek, prudký nárazový vítr a teploty hluboko pod bodem mrazu upozornili v sobotu pracovníci Horské služby Jeseníky.
12.02.2011 15:25 |

podobné články

Lidovci zděšeni. Vládnou kmotři a prezident nerespektuje ústavu

 
Nový povolební vítr z poslanecké sněmovny odfoukl lidovce. Zavedená politická strana dnes s hrůzou sleduje, co všechno tento nový vítr přináší. Podnikatele ovládající politickou scénu a překračování ústavy dokonce i prezidentem republiky.
17.04.2011 13:55 |

podobné články

Vítr řádil na US Open: Berdych vypadl, druhé semifinále se nedohrálo

 
Počasí řádně zacvičilo s programem US Open a jeho obětí se stal i Tomáš Berdych, jehož podání odfoukl v sobotu večer děsivý vítr. S tím si lépe poradil jeho přemožitel Andy Murray, a je ve finále. Druhé semifinále mezi Novakem Djokovičem a Davidem Ferrerem se v sobotu večer nedohrálo.
09.09.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1393 článků) , Andy Murray (184 článků) , Novak Djokovič (536 článků) , David Ferrer (103 článků)

Vítr odfoukl nafukovací skákací dům do výšky 15 metrů: Uvnitř byly tři děti!

 
Nevinná dětská hra v skákacím nafukovacím domě se změnila v neuvěřitelné drama. Silný vítr ho totiž v newyorských South Glens Falls vynesl do výšky patnácti metrů i s třemi dětmi uvnitř.
14.05.2014 20:50 |

podobné články

Tenhle striptýz nebyl v plánu: Vítr fandící zpěvačce odfoukl sukni

 
Třiatřicetileté anglické zpěvačce Ashley Roberts se podařilo stát se nejmedializovanějším účastníkem nedělních koňských dostihů v Ascotu, aniž by si to sama přála. A to se na závody The Prince's Countryside Fund Raceday přijeli podívat i princ Charles s chotí Camillou. Zasloužil se o to totiž vítr v kombinaci s její kolovou sukní.
04.04.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Ashley Roberts (5 článků)

Vítr „rozjel“ zaparkované letadlo. Odfoukl ho až do budovy letiště

 
Silný vítr ve čtvrtek na mezinárodním letišti na Maltě odfouknul zaparkované letadlo. Stroj následně narazil do budovy.
28.12.2017 20:50 |

podobné články

Na horách bude sněžit, ale i bít bouřlivý vítr a vichřice

 
Úvodní dny lyžařské sezóny komplikuje silný vítr, který v noci na sobotu a po ránu dosahoval na hřebenech hor místy i síly orkánu. Prudký vítr očekávají meteorologové i v neděli, poté by se ale mělo počasí utišit. Víkend slibuje sněhovou nadílku, napadnout může až 40 centimetrů sněhu.
17.12.2011 12:20 |

podobné články

Auto na vítr je rychlejší než vítr

 
Testy aut na vítr byly vždy zajímavé. Jenže nikdy auto nejelo rychleji než vítr samotný. Až do teď.
20.07.2010 00:30 |

podobné články

V ČR vane silný vítr, přes den ještě zesílí

 
V České republice vane ve čtvrtek silný vítr, nejsilněji na severozápadě území. Na horách silně sněží, v nížinách prší. Foukat by mělo po celý den, poté vítr zeslábne, dout ale bude ještě o víkendu. Na horách by vítr mohl podle předpovědi dosáhnout až síly orkánu.
05.01.2012 08:00 |

podobné články

Silný vítr provoz na Ruzyni nenarušil, foukal správným směrem

 
Na letišti v Praze – Ruzyni ve čtvrtek foukal vítr o rychlosti 72 kilometrů za hodinu, podle mluvčí letiště Evy Krejčí to provoz nijak nenarušilo, používá se hlavní vzletová i přistávací dráha. Důvodem je, že vítr fouká příznivým, jihozápadním směrem. Obecně ale může silný vítr způsobit v letecké dopravě problémy, zejména přistávací manévr bývá za extrémních povětrnostních podmínek komplikovaný.
05.01.2012 15:05 |

podobné články

Silný vítr na Chebsku převrátil i kamion. Na horách „fičí“ orkán

 
Silný vítr od rána zaměstnává hasiče v Karlovarském i Plzeňském kraji, přibývá i nehod způsobených větrným počasím. Od časného rána hasiči v Karlovarském kraji vyjížděli k asi dvěma desítkám událostí, většinou jde o stromy spadlé na silnice, informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Na Chebsku vítr převrátil kamion. Na horách má vítr sílu orkánu, tedy rychlost nad 118 kilometrů za hodinu. Policisté doporučují řidičům vůbec nevyjíždět, energetici řeší od rána v obou krajích poruchy na elektrickém vedení.
13.01.2017 10:35 |

podobné články

Nebezpečné čarodějnice: V pondělí hrozí silný vítr, dramaticky stoupá riziko požárů

 
Východní polovinu Česka zasáhne v pondělí silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V Čechách zesílí vítr jen dočasně dopoledne při přechodu studené fronty. Vzhledem k přetrvávajícímu teplu a suchu hrozí ale v celé republice nebezpečí požárů, největší riziko je v Praze a na jihu Moravy. V pondělí toto riziko ještě zvýší silný vítr a velké množství ohňů při tradičním pálení čarodějnic. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.04.2018 13:45 |

podobné články

Silný vítr ve Švédsku odfoukl při přistávání několik letadel

 
Pasažéři letadel přistávajících na stockholmském letišti Arlanda ve Švédsku si počátkem tohoto týdne příliš klidu neužili. Přistání mnoha letadel totiž značně narušily poryvy větru, které ohrozily bezpečnost hned několika spojů.
16.06.2011 12:45 |

podobné články

Tomáš Berdych: Sfoukl ho vichr! Brit Murray vedený Lendlem ho do finále US Open nepustil!

 
Téměř čtyři hodiny se rvali v semifinále tenisového US Open Tomáš Berdych a Andy Murray. Český hráč povzbuzen čtvrtfinálovou výhrou nad Federerem začal svižně, Brita vyřídil v prvním setu 7:5. Jenže v následujících dvou odfoukl silný vítr jeho šance. Ve čtvrtém sice zabojoval, ale tiebreak prohrál 7:9.
09.09.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1393 článků) , Andy Murray (184 článků)

Nejvtipnější beachboy: Kokra na pláži odfoukl vítr

 
Oděn spoře, rozcuch jako z moře. Přesně tak dopadla momentka fotografky na pláži, která fotila svého psa. Toho chudáka nabral takový větrný poryv, že s ním smýkl přímo v okamžiku stisknutí spouště.
10.01.2014 14:35 |

podobné články