Článek

Protikorupční policie sebrala Vondrova náměstka z ODS. Ve firmě spojené s Drábkovým Šiškou

 
V budově pražské firmy Techniserv dnes zasahovala protikorupční policie. Zadržela bývalého náměstka ministra obrany a exposlance ODS Michaela Hrbatu, napsal zpravodajský server Euro. Zprávu převzala ČTK.
17.05.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Hrbata (12 článků)
Podobné články

Zemřela známá odborářka Alena Vondrová

 
V nedožitých 69 letech zemřela ve středu bývalá dlouholetá předsedkyně úřednických odborů Alena Vondrová. ČTK o tom informovala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Vondrová stála v čele Odborového svazu státních orgánů a organizací od počátku 90. let do roku 2011. Vyjednávala s vládou mimo jiné o platech či o pracovních podmínkách. Patřila k nejvýraznějším tvářím odborového hnutí v Česku a k nejviditelnějším členům odborářské delegace.
17.07.2013 14:45 |

podobné články

Takto si to důchodci a postižení vyřídili se zatčeným Drábkovým Šiškou

 
Zatčením prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byly zpochybněny projekty, které měl ve své funkci na starosti. Tvrdí to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který se v té souvislosti obrací na premiéra Petra Nečase, aby byla zastavena distribuce karet sociálního systému, tzv. S-karet.
02.10.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Takto si to důchodci a postižení vyřídili se zatčeným Drábkovým Šiškou

 
Zatčením prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byly zpochybněny projekty, které měl ve své funkci na starosti. Tvrdí to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který se v té souvislosti obrací na premiéra Petra Nečase, aby byla zastavena distribuce karet sociálního systému, tzv. sKaret. Ministr Drábek dnes oznámil, že Šišku, který čeká na rozhodnutí o vazbě, odvolá.
02.10.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Soud možná vynese nový rozsudek na bývalým Drábkovým náměstkem Šiškou

 
Pražský městský soud dnes možná vynese rozsudek v kauze někdejšího náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky a šéfa tamního odboru informatiky Milana Hojera. Jde o přidělení veřejné zakázky pro firmu Oksystem. Soud je původně za vydírání poslal na šest a pět let do vězení, odvolací soud ale tento rozsudek zrušil.
03.04.2015 06:26 |

podobné články

Za Šiškou stál Kalousek, opakuje protikorupčník. Lidé z TOPky je spolu nikdy neviděli

 
Po zatčení prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byl jeho šéf Jaromír Drábek (TOP 09) hlasitě volán k zodpovědnosti i proto, že jeho vztah se Šiškou byl považován za nadstandardní. V médiích se všeobecně mluvilo o „tandemu Drábek- Šiška“ a podobně se vyjadřovali i někteří politici, například pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Lenka Kohoutová.
04.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků) , Lenka Kohoutová (105 článků)

Protikorupčník: Za Šiškou stál Kalousek. Kalousek: Jsou to sprosté pomluvy

 
Po zatčení prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byl jeho šéf Jaromír Drábek (TOP 09) hlasitě volán k zodpovědnosti i proto, že jeho vztah se Šiškou byl považován za nadstandardní. V médiích se všeobecně mluvilo o „tandemu Drábek- Šiška“ a podobně se vyjadřovali i někteří politici, například pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Lenka Kohoutová.
04.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků) , Lenka Kohoutová (105 článků)

Drábkova náměstka Šišku sebrala protikorupční policie. Kvůli uplácení

 
Prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku a ředitele odboru informatiky Milana Hojera zadrželi dnes ráno protikorupční policisté.
01.10.2012 12:45 |

podobné články

Protikorupčník: Slyšeli jsme, že nad Šiškou držel ochranu Kalousek

 
Vazebně stíhaný náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška byl „králem“ ministerstva, kterému oficiálně velel Jaromír Drábek. Ačkoliv se o nich v médiích psalo jako o „tandemu“, podle názorů některých zasvěcených expertů nedržel nad Šiškou ochrannou ruku jeho šéf, ale ministr financí Miroslav Kalousek.
04.10.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

ROZHOVOR: Bez veřejných služeb stát fungovat nemůže, apeluje Vondrová

 
Bez dostupných a kvalitních služeb a efektivní veřejné správy nemůže stát fungovat, apeluje šéfka Odborového svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová. V sobotním rozhovoru vyzvala všechny občany, aby úterní demonstraci podpořili svou účastí.
18.09.2010 12:35 |

podobné články

Zemřela známá odborářka Alena Vondrová

 
V nedožitých 69 letech ve středu zemřela bývalá dlouholetá předsedkyně úřednických odborů Alena Vondrová. Informovala o tom Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).
17.07.2013 13:30 |

podobné články

Vondrova kauza ProMoPro: Protikorupční policie obvinila 12 lidí kvůli škodě 388 milionů!

 
388 milionů. O tolik byla údajně předražená zakázka v době, kdy Česko předsedalo Evropské Unii. Získala ji přitom firma ProMoPro a na triku má tuhle kauzu exministr obrany Alexandr Vondra. Protikorupční policie však nyní začala jednat - a obvinila 12 lidí, včetně Vondrovy náměstkyně.
03.05.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Další úřad Karolíny Peake? Profesorka Dvořáková omdlévá: Stopněte to

 
POLITOLOGOVÉ Tancovala se protikorupční polka, pekly se protikorupční rohlíky a ten klobouk, co mám na hlavě, je také protikorupční... mohlo by se v budoucnu objevit v textu nové Cimrmanovy hry, bude-li nějaká. Když si vláda ČR při svém sestavování dala do názvu protikorupční, patrně ani sami ministři netušili, jakého přesahu toto motto nabude a co vše se bude boji proti korupci podřizovat. Kromě zřízení Vládního úřadu proti korupci vedeného místopředsedkyní VV Karolínou Peake má navíc vzniknout jakási odnož, rovněž protikorupční, tentokrát se má však čistě soustředit na financování politických stran.
19.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

NBÚ má o prověrce Vondrova náměstka Blažka rozhodnout do srpna

 
Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) by měl o bezpečnostní prověrce náměstka ministra obrany Rudolfa Blažka rozhodnout nejpozději v srpnu. Pokud Blažek nezíská osvědčení na stupeň tajné, které ke své funkci potřebuje, jako náměstek na ministerstvu skončí. Ve sněmovně to dnes slíbil ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) na dotaz poslance ČSSD Antonína Sedi.
07.06.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Protikorupční policie zasahuje kvůli exportní bance v další firmě

 
Protikorupční policie zasahuje také ve firmě PSJ Jihlava. Vyšetřovatelé si podle mluvčího společnosti vyžádali materiály, které údajně souvisí s činností České exportní banky. Uvedla to ČT24.
15.01.2014 13:20 |

podobné články

Protikorupční policie navrhla obžalovat bývalého Drábkova náměstka Šišku

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat bývalého náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku v souvislosti s miliardovou zakázkou na kontrolu sociálních dávek, kterou měla bez výběrového řízení získat firma IBM. Informaci o ukončení vyšetřování kauzy dnes na dotaz ČTK sdělil dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Vedle Šišky čelí obvinění i soudní znalec, který k zakázce zpracoval posudek.
11.11.2014 16:51 |

podobné články

Na Bradáčovou kauzu nevyrábím, uvedl šéf protikorupční policie Martinec

 
Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec popírá, že vykonstruoval kauzu na pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Bradáčová prohlásila na konci března na Frekvenci 1, že na ni policie připravuje kauzu, podle médií pak zažádala o prověření postupů protikorupční policie. Podnětem se nyní policie zabývá. 
13.04.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Šlachta přijal nabídku na post náměstka celníků

 
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Šlachta to dnes řekl agentuře ČTK. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání. Šlachta nedávno odešel od policie, jelikož nesouhlasil s reorganizací, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií.
08.08.2016 09:55 |

podobné články

Šlachta jde dělat pod Babiše. Kývl na post náměstka ředitele u celníků

 
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Uvedl to v pondělí Šlachta. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání. Šlachta nedávno odešel od policie, jelikož nesouhlasil s reorganizací, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií.
08.08.2016 09:50 |

podobné články

Protikorupční policie sebrala bývalého vysokého úředníka Lesů ČR! Proč?

 
Detektivové protikorupční policie zatkli někdejšího šéfa informačních technologií státní firmy Lesy ČR Jana Přibyla. Zatčení se prý týká vyšetřování údajně předražených zakázek.
10.12.2013 18:50 |

podobné články