Článek

Protikorupční policie bude informovat o případu padělání zlatých cihliček

 
Policie bude zítra prezentovat případ padělání zlatých cihliček. Věc byla objasněna při vyšetřování krácení DPH se škodou téměř půl miliardy korun.
23.06.2015 17:11 |

podobné články

Podobné články

Pražská policie vyšetřuje nákup stříbrných cihliček strážníky

 
Pražští policisté začali prověřovat nákup stříbrných cihliček pro strážníky městské policie (MP). Případ policistům předala Inspekce MP. ČTK to sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Nákup 40 cihliček vyšel městskou policii na 512.000 korun.
19.04.2013 17:00 |

podobné články

Místo zlata wolframové tyče: V Česku prodávali padělané cihličky

 
Detektivové protikorupční policie navrhli státnímu zástupci obžalovat pět lidí ze Zlínska kvůli prodeji padělaných zlatých cihliček. Čtyři muži a jedna žena podle nich od ledna vyráběli a prodávali velmi zdařilé napodobeniny zlatých cihliček o hmotnosti 250 gramů. Laik je prý nemohl rozpoznat od pravých.
17.12.2015 14:35 |

podobné články

Byznysmen si stěžoval na potíže s trávením: V žaludku měl 12 zlatých cihliček!

 
Indičtí lékaři nevěřili svým očím, když otevřeli žaludek třiašedesátiletému byznysmenovi z Dillí. Ten přišel do nemocnice s těžkými zažívacími potížemi. Proč zvrací a nemůže se vyprázdnit, prý netušil. Domníval se, že na vině bude víčko od lahve, které údajně omylem spolkl omylem při hádce s chotí. Lékaři však v jeho žaludku nalezli dvanáct zlatých cihliček.
23.04.2014 09:10 |

podobné články

Další úřad Karolíny Peake? Profesorka Dvořáková omdlévá: Stopněte to

 
POLITOLOGOVÉ Tancovala se protikorupční polka, pekly se protikorupční rohlíky a ten klobouk, co mám na hlavě, je také protikorupční... mohlo by se v budoucnu objevit v textu nové Cimrmanovy hry, bude-li nějaká. Když si vláda ČR při svém sestavování dala do názvu protikorupční, patrně ani sami ministři netušili, jakého přesahu toto motto nabude a co vše se bude boji proti korupci podřizovat. Kromě zřízení Vládního úřadu proti korupci vedeného místopředsedkyní VV Karolínou Peake má navíc vzniknout jakási odnož, rovněž protikorupční, tentokrát se má však čistě soustředit na financování politických stran.
19.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Nad padělateli slavných obrazů českých malířů spadla klec. Skončili v rukou policie

 
Hradecká krajská policie v pondělí zatkla dva muže z Prahy podezřelé z padělání desítek obrazů českých malířů 20. století. Padělky muži prodávali. V případě odsouzení mužům za padělání a podvod hrozí až osm let vězení. Na oba muže vyšetřovatel navrhl uvalit vazbu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová. Muži ve věku 52 a 56 let byli údajně hlavními aktéry organizované skupiny prodejců padělaných obrazů, kterou se kriminalistům podařilo rozbít letos v červnu. 
11.09.2013 11:25 |

podobné články

Úklidová četa našla na toaletě v letadle zlaté cihličky za 28 miliónů

 
V šoku byli členové úklidové čety, kteří v úterý našli na toaletě v letadle na mezinárodním letišti v bangladéšské Dháce 280 zlatých cihliček o celkové hmotnosti 32 kilogramů a v hodnotě asi 28 miliónů korun. Předpokládá se, že osoba převážející zlato se dozvěděla o plánované kontrole a zlata se takto zbavila.
23.10.2013 16:00 |

podobné články

Rozdával zlato ze státního, dostal i Kalousek. Teď ředitele prošetří policie

 
Případ zlatých dárečků, tedy desetigramových zlatých slitků, zlatých a stříbrných mincí apod., které různým vlivným lidem rozdávala Státní tiskárna cenin (STC), bude vyšetřovat policie. Jak informovaly středeční Lidové noviny, na bývalého ředitele STC Richarda Bulíčka a několik dalších úředníků podalo na počátku května kvůli tomu trestní oznámení Ministerstvo financí. Bulíček se hájí tím, že šlo o reklamní předměty, list ale spekuluje, zda nešlo o „tučný úplatek“.
28.05.2014 08:45 |

podobné články

Moravskoslezská policie obvinila studenty z padělání peněz

 
Policisté obvinili pětici studentů z trestného činu padělání a pozměňování peněz, za což jim hrozí tři až osm let vězení.
01.06.2010 10:05 |

podobné články

Cizinec falšoval občanky! Znáte lidi na dokladech?

 
Kriminalisté z Karlových Varů stíhají třiačtyřicetiletého cizince ze spáchání přečinů padělání a pozměnění veřejné listiny a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž padělal občanské průkazy Slovenské republiky, řekl ve středu mluvčí policie Pavel Valenta.
16.11.2011 08:40 |

podobné články

Inspekce bude muset rychleji informovat o nebezpečných výrobcích

 
Česká obchodní inspekce a další dozorové orgány budou muset rychleji informovat o nebezpečných výrobcích a navíc informovat v českém i anglickém jazyce.
10.05.2010 14:50 |

podobné články

Na Bradáčovou kauzu nevyrábím, uvedl šéf protikorupční policie Martinec

 
Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec popírá, že vykonstruoval kauzu na pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Bradáčová prohlásila na konci března na Frekvenci 1, že na ni policie připravuje kauzu, podle médií pak zažádala o prověření postupů protikorupční policie. Podnětem se nyní policie zabývá. 
13.04.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Hollywoodská inspirace: 8 hvězdných modelů červeného koberce, tyhle šaty byly na Zlatých Glóbech bezkonkurenční

 
"Udílení Zlatých Glóbů":http://www.extra.cz/to-nejkrasnejsi-ze-zlatych-globu-8-slavnych-herecek-kterym-to-na-cenach-nejvice-sluselo je taková předzvěst Oscara. Nejen v rozdaných cenách, ale hlavně i róbách, které se objeví na červeném koberci. Dá se očekávat, že to, co vidíme nyní, bude na Oscarech ještě stokrát přebito, ale i tak je z čeho vybírat.
13.01.2014 15:20 |

podobné články

Muže neprávem obvinili z padělání šeků, deset let bojuje za očištění jména

 
Z padělání šeků v hodnotě 370 tisíc kanadských dolarů byl obviněn František Jelínek z Havířova. Rok strávil ve vazbě, a nakonec prokázal, že šeky byly pravé. O odškodné a omluvu však marně bojuje už deset let!
12.11.2010 21:55 |

podobné články

Vážné obvinění: Obětem pančovaného alkoholu šlo zabránit

 
Před dvěma lety vyšla na povrch tajná zpráva popisující celý důkladný systém padělání alkoholu v Česku. Jenže od té doby se toho příliš nezměnilo, padělání stálo další peníze a životy. Podle zainteresovaných nese vinu na průtazích zejména laxní přístup českých zákonodárců. Jenže následky průtahů, jak dokazují otravy lidí z posledních dnů, mohou být tragické.
11.09.2012 10:45 |

podobné články

V kauze Čepra čelí Krejčíř obžalobě z pěti trestných činů

 
Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř čelí v kauze údajné snahy o vytunelování státního podniku Čepro obvinění z pěti různých trestných činů. Vedle přípravy vraždy jsou to účast na organizované zločinecké skupině, podvod ve stádiu přípravy a pokusu, padělání peněz a padělání platebního prostředku, konkrétně směnek. Vyplývá to z obžaloby, kterou začne příští týden projednávat soud.
11.06.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (704 článků)

Britové mají novou librovku: Tajný mechanismus proti padělání a tucet hran

 
V Británii v úterý vstupuje do oběhu nová jednolibrovka, podle královské mincovny „nejzabezpečenější mince světa“. Místo kulatého tvaru má 12 hran a více bezpečnostních prvků včetně utajovaného mechanismu proti padělání. Dosavadní jednolibrová mince platí do 15. října.
28.03.2017 10:05 |

podobné články

Odpykal si sedm let za padělání peněz: Teď přinesl Kajínkovi k věznici tisícovku na oběd a jízdenku

 
Oživení do dlouhého čekání na propuštění odsouzeného vraha Jiřího Kajínka vnesl v pondělí Petr Veselý, který k rýnovické věznici v Jablonci nad Nisou přijel z Ústí nad Labem. Muž, který si v minulosti odpykal sedmiletý trest za padělání peněz, přivezl Kajínkovi tisíc korun. Ať si zajde na oběd, ať si koupí jízdenku a dostane se domů, ve věznici dostane jen 120 korun, za to si nekoupí ani jízdenku, řekl Veselý novinářům.
22.05.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (727 článků) , Jiří Veselý (163 článků) , Jiří Veselý (163 článků) , Jiří Veselý (163 článků)

Piráti: Protikorupční strategie je jen lejstro, důležitá jsou skutečně přijatá opatření

 
Rada hl. m. Prahy bude na dnešním jednání projednala zadání Protikorupční strategie hlavního města Prahy pro roky 2015 - 2018. Výsledkem předchozí protikorupční strategie je pouze box na podněty v budově magistrátu a neaktualizovaný protikorupční portál.
05.05.2015 20:11 |

podobné články

Už to lítá. Další ódéesáci si převzali obvinění od protikorupční policie

 
Další tři členové plzeňské ODS, Radek Mráz, Tomáš Vlček a Adam Soleh, mají problém s policií. Podle deníku Právo patří mezi osm podezřelých, kteří byli protikorupční policií obviněni za krácení daně a hrozí jim až desetiletý trest. Stát měli ošidit na daních při podvodech s pohonnými hmotami až o půl miliardy korun. „K případu zatím nebudeme podávat žádné informace," uvedl pro Deník mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.
24.05.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vlček (6 článků) , Jaroslav Vlček (5 článků)