Článek

Protestující Evropa: Uprchlíci (ne)vítejte! Extremisté v obleku Ku-klux-klanu

 
Uprchlická krize během uplynulého týdne vyhnala na řadě míst Evropy lidi do ulic. Protestovalo se proti uprchlíkům, ale i na jejich podporu. Ve Finsku šokovali radikálové, když se na jejich násilné demonstraci objevil člověk v převleku Ku-klux-klanu. V Belgii se v neděli naopak šel protest na podporu uprchlíků. Jak jsou na tom další země?
27.09.2015 18:25 |

podobné články

Podobné články

Protest proti zatčení šéfa Ku Klux Klanu!

 
Neonacisté dnes budou protestovat proti zatčení a vypovězení bývalého šéfa Ku Klux Klanu Davida Duka, který měl v Praze o víkendu hlásat své názory, policie jej ale zatkla a vypověděla ze země.
26.04.2009 09:59 |

podobné články

Duke: Nejdřív kariéra v Ku Klux Klanu, a teď ho živí ptáčci

 
Po svém vyhoštění z Česka se bývalý vůdce Ku Klux Klanu usadil v malé vesnici poblíž rakouského Salcburku. Podle britského listu Daily Telegraph se živí prodejem fotek vzácných ptáků, které pořizuje na alpských svazích.
14.05.2009 21:50 |

podobné články

Žalobkyně zastavila stíhání bývalého šéfa Ku-klux-klanu

 
Bývalý vůdce Ku-klux-klanu David Duke se z popírání holokaustu zpovídat nebude. Vyšetřování je zastaveno.
29.09.2009 18:10 |

podobné články

Justin Bieber má další skandál. Žertoval, že se přidá ke Ku Klux Klanu

 
Sotva se omluvil za jeden skandál, má na triku Justin Bieber další. Opět se vynořilo video, v němž užívá drsný rasistický humor. Kanadský zpěvák v záběrech hovoří o tom, že se přidá ke Ku Klux Klanu a bude vyhlazovat černochy.
10.06.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1386 článků)

„Velký čaroděj“ Ku-klux-klanu zmizel po záhadném hovoru. Pak ho našli mrtvého

 
Frank Ancona byl považován za šéfa místní pobočky Ku-klux-klanu (KKK) a nesl titul „Velký čaroděj“. Muže z Missouri našla policie mrtvého. Stalo se tak poté, co byl několik dní před tím prohlášen za zmizelého. Tělo objevili policisté na břehu řeky ve venkovské části státu, uvedl šerif Zach Jacobsen v prohlášení na Facebooku.
13.02.2017 12:25 |

podobné články

Bývalý šéf Ku-klux-klanu chtěl řečnit na UK. Rektor to zakázal

 
Někdejší vůdce rasistického hnutí Ku-klux-klan David Duke vystoupí v Česku. Podpoří ho neonacisti.
21.04.2009 15:12 |

podobné články

Rektor UK: Šéfa Ku Klux Klanu u nás nechceme!

 
Někdejší vůdce rasistického hnutí Ku Klux Klan David Duke hodlá koncem týdne vystoupit se třemi přednáškami v Česku. V pátek a v sobotu se má představit v Praze a v neděli v Brně.
21.04.2009 15:12 |

podobné články

Bývalý vůdce Ku-klux-klanu opustil Česko. VIDEO ZE ZATČENÍ

 
Pražská policie v pátek zadržela někdejšího vůdce rasistického hnutí Ku-klux-klan Davida Dukea. Propustila ho kolem druhé hodiny v noci.
25.04.2009 14:08 |

podobné články

Exšéf Ku Klux Klanu je na svobodě! Musí opustit Česko!

 
AKTUALIZOVÁNO: Bývalý vůdce rasistického hnutí Ku Klux Klan David Duke předčasně odjíždí z Prahy. Podle Filipa Vávry, který jeho návštěvu v hlavním městě organizoval, opustí v nejbližších hodinách Českou republiku autem.
25.04.2009 14:08 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (25 článků)

Exšéf Ku Klux Klanu Duke opustil Česko!

 
Bývalý vůdce rasistického hnutí Ku Klux Klan David Duke opustil Českou republiku. Američan přijel do Česka přednášet. Místo přednášek však strávil noc na policii.
25.04.2009 19:12 |

podobné články

70 neonacistů prostovalo proti vyhoštění Ku-Klux-Duka

 
Zhruba 70 neonacistů v neděli poklidně protestovalo před pražskou budovou ministerstva vnitra proti vypovězení bývalého šéfa Ku Klux Klanu Davida Duka z Česka.
26.04.2009 21:30 |

podobné články

Podívejte se, jak opravdu žijí členové Ku Klux Klanu v Americe: Obyčejné životy i tajemné rituály odhaleny!

 
Americký "fotograf":http://www.extra.cz/tema/fotograf Anthony Karen dostal jedinečnou příležitost - strávit několik dní s opravdovými členy rasistické organizace Ku Klux Klan a zmapovat, jak vlastně žijí, co dělají a jak fungují.
07.10.2013 16:55 |

podobné články

Masakr v židovských centrech: Zabíjel vůdce Ku-Klux-Klanu, vykřikoval Heil Hitler!

 
Byl vůdcem nejznámějšího rasistického spolku Ku-Klux-Klan, netajil se tím, že se vzhlíží v Adolfu Hitlerovi, dokonce byl již několikrát v hledáčku policie, ale ta mu přesto nedokázala zabránit v nedělním masakru. Frazier Glenn Cross-Miller (73) naběhl do židovských center v Kansasu a popravil tam tři lidi. Když ho zadrželi strážníci, křičel: „Heil Hitler!“
15.04.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (664 článků)

Anonymous proti rasismu: odtajní jména příznivců Ku-klux-klanu

 
Hackerská skupina Anonymous plánuje v nejbližší době odtajnit identitu tisícovky členů a příznivců známé americké rasistické a xenofobní organizace Ku-klux-klan. S odůvodněním, že "mají krev na rukou už téměř 200 let", si na ně posvítila poté, co její členové loni v listopadu hrozili napadením účastníkům protestů kvůli zastřelení černošského mladíka Michaela Browna. 
29.10.2015 17:45 |

podobné články

Ku-klux-klan se serval s odpůrci: Čtyři lidé skončili s nožem v břiše!

 
Při potyčce v Kalifornii mezi členy Ku-klux-klanu a odpůrci této rasistické organizace utrpěli nejméně čtyři lidé bodné rány, přičemž zdravotní stav jednoho z nich je kritický. Uvedly to dnes zahraniční agentury s odvoláním na tamní policii.
28.02.2016 14:40 |

podobné články

„Velkého čaroděje“ Ku-klux-klanu prý zavraždila vlastní žena. Kvůli rozvodu

 
Z vraždy lídra organizace Ku-klux-klan Franka Ancony ve státě Missouri, jehož tělo bylo nalezeno v sobotu, policie obvinila jeho manželku a nevlastního syna. Podle vyšetřovatelů ho zastřelili ve spánku. Důvodem vraždy mohlo být to, že se chtěl rozvést.
14.02.2017 11:25 |

podobné články

Kazatel zfanatizoval dav, který unesl a zabil 3 muže! Předák Ku-klux-klanu (†92) zemřel ve vězení

 
Ve věku 92 let zemřel bývalý přední představitel rasistické organizace Ku-klux-klan Edgar Ray Killen. Bývalý kazatel byl ve výkonu trestu 60 let vězení kvůli odpovědnosti za zabití tří aktivistů za občanská práva černochů v 60. letech.
13.01.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Ray Ray (10 článků)

Vítejte v pekle? Ne, vítejte na kongresu ODS, hřímal Topolánek

 
Zástupci Občanské demokratické strany se v sobotu ráno sešli v pražském hotelu Clarion na 20. kongresu strany. Předseda strany Mirek Topolánek vystoupil v úvodu s velmi plamenným projevem. V něm řekl, že výměna vedení strany, kterou část ODS požaduje, by byla výtahem moci pro ČSSD. "Vítejte v pekle? Ne! Vítejte na kongresu ODS!" naznačil, že očekává velké střety.
21.11.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2160 článků)

Ku Klux Klan se vrací!? Úřady v USA povolily rasistické organizaci shromáždění

 
Úřady v americkém státě Maryland povolily rasistické organizaci Ku Klux Klan, aby příští sobotu uspořádala shromáždění u městečka Gettysburg. Tam se v roce 1863 uskutečnila jedna z rozhodujících bitev ve válce Severu proti Jihu. Úřady svůj krok podle zpravodajského serveru BBC hájí tím, že shromáždění na tomto místě musely povolit s odkazem na svobodu projevu.
28.09.2013 08:25 |

podobné články