Článek

Propuštěné Češky se těší na nový život

 
Češky Hana Humpálová a Antonie Chrástecká unesené v roce 2013 v Pákistánu v rozhovoru s tureckou agenturou Anadolu po svém propuštění potvrdily, že dodnes neví, jaká skupina stojí za jejich únosem a únosci se jim prý nikdy nepředstavili. Nejhorší prý byl začátek zajetí, kdy si musely zvyknout na náhlou změnu a svých únosců se bály. Nyní se prý těší na nový život a radují se i z obyčejných věcí, jako jsou slunce a úsměvy lidí.
28.03.2015 19:01 |

podobné články

Podobné články

Stropnický chce verbovat propuštěné horníky do armády. Jana Černochová se mu za to vysmála

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) láká propuštěné horníky OKD do armády. Kromě vicepremiéra Pavla Bělobrádka či odborů se nápadu podivila i Jana Černochová na svém facebookovém profilu. O nápadu Stropnického informoval server Lidovky.cz.
18.03.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1654 článků) , Jana Černochová (414 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Ministerstvo spravedlnosti a Probační a mediační služba zřídí až čtyři probační domy pro propuštěné vězně

 
Ministerstvo spravedlnosti (MSp) a Probační a mediační služba (PMS) počítají se zřízením až čtyř probačních domů pro propuštěné vězně, a to během následujících devíti let.
10.10.2016 20:15 |

podobné články

Státní podnik DIAMO již vyplácí příspěvky pro propuštěné horníky. Vláda dnes projedná Nové OKD

 
Státní podnik DIAMO zřídil pro propuštěné horníky z Dolu Paskov pracoviště na vyřizování příspěvků. Od třetího dubna tak mohou propuštění zaměstnanci společnosti OKD žádat o státní příspěvek ke zmírnění sociálních dopadů spojených s restrukturalizací a útlumem těžby přímo na Dole Paskov. Pobočku sociálního centra státního podniku DIAMO tak může navštívit až 900 žadatelů.
05.04.2017 14:40 |

podobné články

DSZ: Prohlášení DSZ na podporu propuštěné policistky

 
Demokratická strana zelených podporuje snahy propuštěné policistky Ivety Košnarové o odškodnění služebního úrazu.
06.09.2017 21:45 |

podobné články

Propuštěné Češky jsou v péči lékařů

 
Česky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová, které byly dva roky vězněné únosci v Pákistánu, jsou v péči lékařů. Nepřímo to plyne z vyjádření ministra vnitra Milana Chovance. S největší pravděpodobností jsou hospitalizovány v Praze Na Bulovce, Právu to ale vedení nemocnice nepotvrdilo.
28.03.2015 12:11 |

podobné články

Jde jí o život, píše expert o unesené a propuštěné „Hanče“

 
Podle experta na vyjednávání s teroristy Adama Dolníka jde Haně Humpálové, Češce unesené v Pákistánu, znovu o život. Píše to dnešní vydání deníku Blesk.
10.02.2016 08:06 |

podobné články

Bořek Slezáček zpívá pro propuštěné vězně: Pohublý a ztrhaný vypadá jako jeden z nich

 
Bořek Slezáček  (47) se v posledních letech více než moderování věnuje hudbě a divadlu. Kromě několika činoherních a muzikálových rolí sestavil se svým kolegou z divadla Petrem Poláčkem a dalšími hudebníky zbrusu nový akustický projekt Fun Luvin´Idiots.
15.06.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Poláček (23 článků) , Bořek Slezáček (203 článků)

Ekonomičtí ministři budou jednat o tom, zda kompenzace dostanou i horníci na Mostecku

 
O dohodě na stavbě dopravních projektů, většinou dálnic, u nichž nebude Brusel požadovat nový posudek vlivů na životní prostředí, a kompenzacích pro propouštěné horníky budou dnes ráno ekonomičtí ministři jednat s odbory a zaměstnavateli ve Strakově akademii. Na rozšíření příspěvků pro propuštěné horníky, které už kabinet slíbil zaměstnancům těžební společnosti OKD, na Mostecko přitom ve vládě nepanuje shoda. Proti plánu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je ministr financí Andrej Babiš (ANO).
18.07.2016 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků)

Střelba propuštěné Američanky zabila dva lidi, třetího zranila

 
Dva lidé přišli o život a třetí byl v kritickém stavu hospitalizován v americké Filadelfii poté, co na ně spustila střelbu žena, krátce předtím propuštěná ze zaměstnání. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na policejní zdroje.
10.09.2010 11:45 |

podobné články

Propuštění vojáci mohou najít uplatnění u městské policie

 
Zcela na holičkách nechce nechat ministerstvo obrany vojáky, které od Nového roku propustí do civilu. Aby neskončili na pracovních úřadech, začalo pro propuštěné hledat práci mimo resort obrany. Například u pražských městských strážníků.
17.09.2009 07:05 |

podobné články

Česko může pomoci nezaměstnaným také z globalizačního fondu EU

 
Na zaměstnance propuštěné v důsledku hospodářské krize bude možné využít finanční prostředky z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci (EGF). Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) proto přijalo řadu organizačních opatření.
08.04.2010 07:00 |

podobné články

Ministr Blažek (ODS) o amnestii: Omylem propuštění vězni zůstanou volní!

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek na dnešním brífinku připustil, že během amnestie mohlo docházet k chybám při propouštění vězňů. Jenže má to háček - propuštěné nelze vrátit zpátky do vězení!
29.01.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Bárta přirovnal Kalouska ke klokanovi: Tihle vačnatí savci...

 
REPORTÁŽ Horké politické léto neprožívá jen Praha. „Okurková sezona“ stále není na spadnutí, což dosvědčila opět vysoká účast v Bártově politické kavárně v Plzni. Řádově několik desítek vesměs starších lidí se přišlo podělit s názory na aktuální stav naší vrcholné politiky. Hovořilo se o Rusnokově kabinetu, nerozpuštěném Parlamentu i čerstvě propuštěné “pravé ruce“ expremiéra Nečase.
20.07.2013 18:35 |

podobné články

Nečas s Nagyovou už bydlí spolu. Slavili i její narozeniny

 
Jana Nagyová byla v pátek propuštěna z vazby na svobodu. K ostravské věznici si pro ni přijel bývalý předseda vlády Petr Nečas. Na rozdíl od propuštěné Nečas poskytl novinářům krátké vyjádření. Server TN.cz uvádí, že pak odjeli do pražského bytu, který patří Nagyové.
21.07.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1538 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1531 článků)

Rouček (ČSSD): Vláda se nesmí vyzouvat z řešení situace na Dolu Paskov

 
Na jedné straně názor, že každý se musí o sebe postarat sám a na propuštěné horníky z Dolu Paskov přece nebude zbytek společnosti doplácet, na druhé straně představa, že stát ustoupí vydírání soukromého vlastníka, který vládu staví před hotovou věc. Tak divoká a „ode zdi ke zdi“ je současná debata o kritické situaci na Frýdecko-Místecku.
19.09.2013 16:20 |

podobné články

Mámy z Pussy Riot: Ve vězení panují stalinské poměry a sexuální násilí!

 
Ve vězeňských táborech panují stalinské poměry, morální i fyzické násilí včetně sexuálního je na denním pořádku. A to se musí změnit, hřímaly na dnešní tiskové konferenci propuštěné členky ruské punkové skupiny Pussy Riot - mámy Maria a Naděžda. Od osvobozující amnestie stojí obě ženy v centru pozornosti ruských médií.
27.12.2013 14:02 |

podobné články

Dvě členky Pussy Riot se staly v Rusku terčem útoku

 
Nedávno propuštěné členky protestní punkové skupiny Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová a Marija Aljochinová se staly v Nižním Novgorodu v centrálním Rusku terčem útoku skupinky mužů, kteří dvojici nadávali a polili ji zelenou barvou. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
06.03.2014 22:05 |

podobné články

Propuštěné dívky jsou zdravé, potřebují ale čas na zotavení, oznámily rodiny

 
Hana Humpálová a Antonie Chrástecká, které se po dvou letech zajetí v Pákistánu vrátily do České republiky, jsou podle prohlášení svých rodin zdravé, ale potřebují klid, aby se mohly zotavit.
30.03.2015 15:01 |

podobné články

Rodiny Hanky a Tonči: Jsme šťastní, jsou zdravé. Ale mají za sebou dva těžké roky

 
Propuštěné dívky, které se po dvou letech v zajetí vrátily do Česka, jsou podle svých rodin zdravé. Potřebují ale hlavně klid na zotavenou. Poděkovaly za projevy solidarity a radosti, turecké humanitární organizaci pak za pomoc a vládě za podporu.
30.03.2015 15:25 |

podobné články