Článek

Proměna zámku v Benešově nad Ploučnicí: Pomohla oprava za 70 miliónů

 
Proměny zámku v Benešově nad Ploučnicí nad Děčínsku mapuje chystaná výstava. Rozsáhlé šlechtické sídlo se v minulém století měnilo v muzeum, mateřskou školku, byty a nakonec i sklad brambor a uhlí. Náklady na rekonstrukci perly saské renesance přesáhly 70 milionů korun.
27.07.2015 13:45 |

podobné články

Podobné články

V Benešově nad Ploučnicí pohřešují po povodních ženu

 
V Benešově nad Ploučnicí je od ničivé sobotní povodně nezvěstná žena ve středním věku. Zmizení matky nahlásila až v neděli odpoledne její dcera. Policie po ní pátrá, její zmizení však zatím nespojuje s povodněmi.
06.07.2009 11:10 |

podobné články

Liberecko ráno zasáhla bouřka se silným deštěm

 
Liberecký kraj zasáhla v pondělí nad ránem znovu bouřka se silným deštěm. Situace na řekách se však přesto uklidňuje a voda opadá. Stav ohrožení už platí podle informací Povodí Ohře jen na Ploučnici v České Lípě a v Benešově nad Ploučnicí. V Mimoni už řeka klesla na druhý stupeň.
09.08.2010 07:35 |

podobné články

Okolí Děčína a Nového Boru skončilo po bouřkách pod vodou

 
Přívalové deště, které v sobotu odpoledne provázely na severu Čech silné bouřky, zvedly hladiny místních potoků a říček. Pod vodou je polovina Nového Oldřichova. Přetekla hráz rybníka v obci Huníkov, povodňová vlna míří na Markvartice, kde zasahoval i vrtulník. Postižena je i Srbská Kamenice a Janská. V Děčíně byly zatopeny sklepy. Na Kamenici a Ploučnici byl dosažen 3. povodňový stupeň. V Benešově nad Ploučnicí bylo deset lidí v ohrožení života.
04.07.2009 17:45 |

podobné články

Benešov n. Ploučnicí: Po povodni pohřešují ženu

 
V Benešově nad Ploučnicí pohřešují od sobotní ničivé bleskové povodně ženu ve středním věku. Zmizení matky nahlásila až v neděli odpoledne její dcera.
06.07.2009 11:50 |

podobné články

NPÚ: Na benešovském zámku budou mít děti vstup zdarma

 
Dětský den se stal již dlouholetou tradicí a je zvykem, že na většině kulturních míst či historických památkách jsou pro děti přichystány speciální programy obsahující soutěže či odměny pouze pro ně. Na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí letos učiní malou výjimku.
31.05.2018 16:35 |

podobné články

Benešov nad Ploučnicí CHCE ZATOČIT S HAZARDEM! Kompromisem

 
Včerejší zastupitelstvo města Benešov nad Ploučnicí bylo pořádně bouřlivé. Projednával se tam totiž úplný zákaz heren na území města. Návrh nakonec neprošel, věci se ale daly do pohybu.
16.09.2011 07:55 |

podobné články

Na Děčínsku meškaly vlaky. Vlak tam srazil a usmrtil muže

 
Na železniční trati u Františkova nad Ploučnicí ráno zemřel muž, kterého srazil spěšný vlak. Bližší okolnosti úmrtí zatím nejsou známé. Vyplývá to z informací policie a Drážní inspekce. Doprava byla v úseku mezi Františkovem a Benešovem nad Ploučnicí obnovena kolem 9:00, vlaky tu do té doby nabíraly zpoždění kolem 20 minut, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.
28.01.2014 10:45 |

podobné články

Velká voda ustupuje, ohrožení je na Ploučnici či Cidlině

 
V Libereckém kraji stále platí stav ohrožení na Ploučnici v České Lípě, hladina řeky i jejích přítoků ale klesá stejně jako hladiny ostatních řek v regionu a v celém Česku. Stav ohrožení platí i na dvou místech ve středních a východních Čechách.
29.09.2010 12:45 |

podobné články

Ploučnice na dolním toku stále stoupá, druhá vlna je silnější

 
Ploučnice na svém dolním toku kulminuje. V Benešově nad Ploučnicí ráno vystoupala o dva centimetry nad stav extrémního ohrožení a od té doby se drží na 213 centimetrech. V okolních obcích se ale zatím těsně udržela ve svém korytě a nad Benešovem už voda pomalu opadá, a tak hasiči nemuseli začít s připravenou evakuací, řekl jejich mluvčí Lukáš Marvan. Řada domů v bezprostředním okolí toku je ale stejně zatopených.
09.08.2010 10:40 |

podobné články

Vesecká vrátila Benešové 55 tisíc, ta je hned poslala ČSSD

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká prostřednictvím svého advokáta Tomáše Sokola vrátila místopředsedkyni soc. dem. a taktéž bývalé šéfce státních zástupců Marii Benešové zpět 55 700 korun z celkové částky 94 860 korun. Tu na Benešové vysoudila v kauze tzv. justiční mafie. Benešová peníze věnovala ČSSD na projekty zaměřené na boj s korupcí.
05.05.2011 05:55 |

podobné články

Ubytovna pro migranty měla stát u školky a školy. Teď si v Benešově oddychli

 
Několik tisíc lidí se podepsalo pod petici, která odmítala zřízení azylového zařízení pro migranty v Benešově. Mělo vzniknout v budově Pražských kasáren. V sousedství mateřské školky a základní školy, upozorňovali organizátoři petice. Ta v pondělí doputovala místopředsedkyni sněmovny Jaroslavě Jermanové (ANO), která v Benešově sama bydlí. Ministerstvo vnitra pak potvrdilo, že středisko pro běžence ve městě nevznikne.
15.02.2016 14:00 |

podobné články

SŽDC: Práce na brněnském hlavním nádraží končí 10. září

 
Dne 10. září končí více než tříměsíční výluka na brněnském hlavním nádraží. V pondělí 11. září pojedou již všechny vlaky dálkové i regionální dopravy bez omezení dle platného jízdního řádu. V rámci letní výluky se realizovala oprava viaduktu přes ulici Vlhká, dále oprava 4. nástupiště a přilehlé 6. koleje a také oprava kolejí mezi brněnským hlavním nádražím a Židenicemi, a to v celkové hodnotě 170 milionů korun.
09.09.2017 14:25 |

podobné články

V povodní postižené oblasti zmizela žena

 
V Benešově nad Ploučnicí pohřešují od sobotní ničivé bleskové povodně ženu ve středním věku. Zmizení matky nahlásila až v neděli odpoledne její dcera.
07.07.2009 06:30 |

podobné články

Rotvajler ukousnul dívce část hýždí. Transportovat jí musel vrtulník

 
V Benešově nad Ploučnicí se dvouletý rotvajler vrhnul na sedmiletou dívku a její matku, které pokousal.
02.07.2010 20:45 |

podobné články

Příběhy pejsků z útulků: Endy je hračička!

 
Co má střední, asi pětiletý kříženec Endy za sebou, těžko říct. Nikdo totiž neví, odkud přišel. Odchytili ho strážníci v Benešově nad Ploučnicí.
12.03.2011 12:20 |

podobné články

Týraný Červík: »Žrali« ho blechy a červi!

 
Sotva odrostlé štěně »žraly« blechy a muší larvy zaživa. Zuboženého pejska našli lidé v Benešově nad Ploučnicí.
13.09.2011 05:05 |

podobné články

Klaus: Vláda musí rychle sepsat scénář řešení problémů na Šluknovsku

 
Řešení problémů na Šluknovsku musí podle prezidenta Václava Klause urychleně začít řešit vláda. Měla by co nejdříve sestavit akční plán, který by obsahoval realistická řešení rozdělená časově, řekla hlava státu po středečním setkání se starosty Šluknovska v Benešově nad Ploučnicí. To se konalo v rámci prezidentovy třídenní návštěvy Ústeckého kraje. Ne všichni starostové pozvání na schůzku přijali.
19.10.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Klaus vynadal vládám. Selhaly, když dávaly peníze na agentury a zmocněnce

 
Na závěr druhého dne své návštěvy v Ústeckém kraji prezident Klaus v Benešově nad Ploučnicí jednal se starosty šluknovského výběžku. Prezident jednoznačně podpořil starosty a ostře vyčinil vládám úřadujícím v poslední dekádě s tím, že se sociálním problémům na severu věnovaly nedostatečně. Prováděly jen líbivá gesta a od skutečných sociálních problémů s nepřizpůsobivými občany prý utíkaly.
19.10.2011 20:35 |

podobné články

Hrozba povodní si vyžádala první evakuace

 
Hladiny řek v Plzeňském i Ústeckém kraji stoupají a postupně dosahují třetího stupně povodňové aktivity. Stav ohrožení byl vyhlášen po třetí hodině na Radbuze ve Stankově a před čtvrtou hodinou i na Klabavě v Nové Huti. Třetí povodňový stupeň platí také na toku Bystrá v Benešově nad Ploučnicí na Děčínsku, kde již byli preventivně evakuováni první lidé.
01.06.2013 17:10 |

podobné články