Prolog Rallye Dakar předčasně ukončila nehoda. Dva diváci jsou v kritickém stavu

Prolog slavné Rallye Dakar předčasně ukončila tragická nehoda, při níž utrpělo zranění deset lidí. Stalo se tak poté, co do skupiny přihlížejících najela čínská pilotka Kuo Mej-ling za volantem automobilu Mini.  Do záchranné akce byly zapojeny i vrtulníky.

Dakar: Motocyklista Manca je po nehodě v kritickém stavu, další Čech mimo hru

V šesté etapě Rallye Dakar měl vážnou nehodu italský motocyklista Luca Manca a je v kritickém stavu.
07.01.2010 18:50 |

Prolog Mexické rallye vyhrál Nor Solberg

Norský závodník Petter Solberg s Citroënem vyhrál prolog 39. ročníku Mexické rallye, která je druhým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích.
04.03.2011 09:20 |

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

Osobnosti: Aleš Loprais (63 článků)

Motocyklista Veselý jako první Čech na Rallye Dakar skončil, kamiony zůstávají ve hře

Aleš Loprais i Martin Kolomý patřili ve třetí etapě Rallye Dakar mezi nejrychlejší piloty kategorie kamionů a i nadále se tak drží ve hře o přední pozice. Loprais byl třetí, Kolomý čtvrtý. V náročné rallye již nepokračuje motocyklista Jan Veselý, který úterní etapu nedokončil a podle týmového webu ze soutěže jako první Čech odstoupil.
08.01.2014 10:35 |

Osobnosti: Jan Veselý (148 článků) , Jan Veselý (148 článků) , Aleš Loprais (63 článků) , Martin Čech (147 článků)

Prokop se zúčastní Rallye Dakar. Jako tovární jezdec Toyoty

Jediný český pravidelný účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop získal díky vydařenému testování místo v továrním týmu Toyoty pro Rallye Dakar. Jeho týmovým kolegou bude například někdejší vítěz slavného závodu Giniel de Villiers, který s Toyotou v loňském roce získal druhé místo.
14.10.2015 15:11 |

Osobnosti: Martin Prokop (61 článků)

Valtr na Rallye Dakar skončil, osud Kolomého je nejasný

Porucha motoru ukončila snažení posádky kamionu Liaz pilotované Jaroslavem Valtrem na Rallye Dakar. Členové týmu KM racing nedojeli do cíle čtvrteční 5. etapy v argentinském Tucumánu a na svém webu následně oznámili, že ze soutěže stejně jako před rokem odstupují.
10.01.2014 12:25 |

Bývalý šampion Macháček Dakar opět nedokončí, zastavily jej technické problémy

V kategorii čtyřkolek dokázal Josef Macháček slavnou rallye pětkrát vyhrát, po přesednutí do buggyny však zatím nedokázal závod dokončit. A nezmění se to ani letos.  Jeho buggynu Optimus v šesté etapě zastavily technické problémy. Macháček s navigátorem Martinem Plechatým se tak stali druhou českou posádkou, která na Rallye Dakar předčasně skončila.
09.01.2016 10:30 |

Umělý spánek, nepřetržitý dohled. Dva lidé jsou po tragédii ve Studénce stále v kritickém stavu

Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) přijala devět z 18 lidí, kteří se zranili při středečním neštěstí ve Studénce. Dva z nich jsou stále v kritickém stavu, další dva ve velmi vážném stavu a jeden ve stavu středně vážném. Čtyři byli propuštěni. Nemocnici navštívil u příležitosti výjezdního zasedání vlády v Ostravě i premiér Bohuslav Sobotka.
22.07.2015 20:46 |

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8715 článků)

Rallye Dakar 2010 povede opět pouští Atacama

Pořadatelé Rallye Dakar ve středu v Paříži představili plán čtrnácti etap příštího ročníku slavného závodu.
03.06.2009 16:10 |

Kuchařová s Vignerovou odletěly na Rallye Dakar

Miss ČR Aneta Vignerová si právě užívá jeden z dárků, který za své letošní vítězství získala. Spolu s prezidentkou soutěže a Miss World 2006 Taťánou Kuchařovou odletěla do Buenos Aires, kde se zúčastní závodů Rallye Dakar a oslaví příchod nového roku.
29.12.2009 09:45 |

Osobnosti: Taťána Kuchařová (908 článků) , Aneta Vignerová (482 článků)

V Buenos Aires slavnostně odstartovala Rallye Dakar

V centru Buenos Aires za zájmu desítek tisíc lidí slavnostně odstartoval 32. ročník Rallye Dakar, která se podruhé uskuteční na jihoamerickém kontinentu.
01.01.2010 20:10 |

Podívejte se na fotogalerii z Rallye Dakar 2010
05.01.2010 00:05 |

Uvnitř fotogalerie z posledních etap Rallye Dakar
09.01.2010 00:05 |

ČEŠI DO TOHO! V Argentině odstartuje Rallye Dakar

Tradičně na Nový rok bude zahájen další ročník legendární soutěže Rallye Dakar, která se potřetí za sebou pojede v Jižní Americe.
31.12.2010 10:50 |

Rallye Dakar: Macháček dojel ve čtyřkolkách na čtvrté pozici

Ve čtvrté etapě Rallye Dakar dojel v kategorii čtyřkolek Josef Macháček čtvrtý a Martin Plechatý pátý, celkově je jejich pořadí opačné.
05.01.2011 21:55 |

Macháček Rallye Dakar nedokončí, odstoupil z třetího místa

Josef Macháček kvůli technické závadě odstoupil z Rallye Dakar. Vítěz soutěže z roku 2009 byl po deseti etapách v kategorii čtyřkolek třetí.
14.01.2011 09:50 |

Čagin vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal Lopraise

Rus Vladimir Čagin s kamazem vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal v kategorii kamionů rekordní bilanci české legendy Karla Lopraise.
15.01.2011 17:50 |

Osobnosti: Karel Loprais (14 článků)

Rus Vladimir Čagin s kamazem vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal v kategorii kamionů rekordní bilanci české legendy Karla Lopraise. Absolutním rekordmanem pouštní soutěže je s devíti triumfy Stéphane Peterhansel, který zvítězil šestkrát na motocyklu a třikrát za volantem osobního automobilu.
16.01.2011 08:40 |

Osobnosti: Karel Loprais (14 článků) , Stéphane Peterhansel (7 článků)

Ruské noviny opěvují další vítězství kamazů v Rallye Dakar

Ruské noviny opěvují desáté vítězství kamionů Kamaz na Rallye Dakar. Speciálně média vyzdvihla sedmý triumf Vladimira Čagina, který ve své kategorii předstihl v historickém hodnocení slavného automobilového maratonu českou legendu Karla Lopraise.
17.01.2011 14:10 |