Prokop se zúčastní Rallye Dakar. Jako tovární jezdec Toyoty

Jediný český pravidelný účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop získal díky vydařenému testování místo v továrním týmu Toyoty pro Rallye Dakar. Jeho týmovým kolegou bude například někdejší vítěz slavného závodu Giniel de Villiers, který s Toyotou v loňském roce získal druhé místo.
14.10.2015 15:11 |

Osobnosti: Martin Prokop (61 článků)

Rallye jezdec Martin Prokop: Fiona je mrtvá... Shořelo auto za 14 milionů!

Pomalý defekt a přeseknutá brzdová hadička. Tahle banalita je zřejmě příčinou toho, že rallye jezdec Martin Prokop (29) přišel v plamenech o káru za 14 milionů korun! Z vozu Ford Fiesta RS WRC zbylo je začouzené torzo.
25.08.2012 12:05 |

Loprais a Tatra zase patří k sobě. Český jezdec pojede Rallye Dakar v týmu Buggyra

Jméno Loprais se opět spojilo se značkou Tatra. Automobilový jezdec Aleš Loprais, synovec šestinásobného vítěze legendárního závodu Rallye Dakar, usedne po dvou letech strávených v zahraničních týmech za volant českého kamionu. V týmu Buggyra se stal stájovým kolegou Martina Kolomého.
24.10.2016 13:45 |

Osobnosti: Aleš Loprais (63 článků)

Neznámý řidič na Berounsku srazil motorkáře a ujel od nehody

Dne 15. září 2014 v 16:10 hod. jel 23letý řidič na motocyklu tovární značky Suzuki GSR600 po silnici II. třídy číslo 118 v katastru obce Železná, ve směru od obce Beroun směrem na obec Železná. Na přímém úseku uvedené komunikace v km 63,809, předjížděl dvě před ním jedoucí vozidla, dosud nezjištěných registračních značek, kdy první jím předjížděné vozidlo mělo být tovární značky Ford. Tovární značku druhého vozidla motocyklista nevěděl. Při tomto výše uvedeném úkonu, když se nacházel na úrovni levého boku prvního předjížděného vozidla tovární značky Ford, započal taktéž dosud nezjištěný řidič uvedeného vozidla předjíždět před ním jedoucí dosud nezjištěné vozidlo.
19.09.2014 11:05 |

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

Čech Prokop je juniorským mistrem světa v rallye

Martin Prokop se stal jako první český jezdec juniorským mistrem světa v automobilových soutěžích. Titul si v pondělí v předstihu zajistil vítězstvím ve své kategorii ve Finské rallye.
03.08.2009 16:25 |

Motocyklista Veselý jako první Čech na Rallye Dakar skončil, kamiony zůstávají ve hře

Aleš Loprais i Martin Kolomý patřili ve třetí etapě Rallye Dakar mezi nejrychlejší piloty kategorie kamionů a i nadále se tak drží ve hře o přední pozice. Loprais byl třetí, Kolomý čtvrtý. V náročné rallye již nepokračuje motocyklista Jan Veselý, který úterní etapu nedokončil a podle týmového webu ze soutěže jako první Čech odstoupil.
08.01.2014 10:35 |

Osobnosti: Jan Veselý (150 článků) , Jan Veselý (150 článků) , Aleš Loprais (63 článků) , Martin Čech (149 článků)

Prokop se v Mexické rallye posunul na sedmé místo a vyhrál SWRC

07.03.2011 11:45 |

Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil na Mexické rallye nakonec celkově sedmé místo. K posunu o jednu pozici mu ve druhém závodě mistrovství světa pomohlo dodatečné vyloučení Katařana Násira Attíji. Český pilot vozu Ford Fiesta S2000 tak ovládl kategorii SWRC, ve které byl původně druhý.
07.03.2011 13:20 |

Prokop vylepšil 4. místem české maximum v MS v rallye

Automobilový jezdec Martin Prokop s fordem skončil v Argentinské rallye na čtvrtém místě a dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii mistrovství světa. Pátý díl letošního seriálu vyhrál osminásobný světový šampion Francouz Sébastien Loeb z týmu Citroën a jubilejním 70. triumfem v kariéře si upevnil průběžné první místo.
29.04.2012 23:35 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Martin Prokop (61 článků)

Letošní Rallye Dakar má první oběť, zahynul polský motocyklista

Letošní ročník Rallye Dakar si vyžádala první oběť. Během třetí etapy zahynul polský motocyklový jezdec Michal Hernik. Nováček v soutěži byl nalezen mrtev 14 km před cílem rychlostní zkoušky. Organizátoři uvedli, že okolnosti jeho smrti nejsou známy.
07.01.2015 11:27 |

Kopecký obsadil na Ypres rallye druhé místo, vyhrál Loix

Tovární jezdec týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký obsadil druhé místo v belgické Ypres rallye, pátém dílu seriálu Intercontinental Rallye Challenge.
27.06.2010 00:45 |

Kuchařová s Vignerovou odletěly na Rallye Dakar

Miss ČR Aneta Vignerová si právě užívá jeden z dárků, který za své letošní vítězství získala. Spolu s prezidentkou soutěže a Miss World 2006 Taťánou Kuchařovou odletěla do Buenos Aires, kde se zúčastní závodů Rallye Dakar a oslaví příchod nového roku.
29.12.2009 09:45 |

Osobnosti: Taťána Kuchařová (910 článků) , Aneta Vignerová (486 článků)

Vítězství na Dakaru slaví Peterhansel. Prokop skončil jedenáctý

Stéphane Peterhansel slaví svůj třináctý titul na Rallye Dakar. Martin Prokop skončil jedenáctý, Aleš Loprais obsadil v kamionech 7. místo. Svůj životní výsledek zajel dvanáctý  motocyklista Ondřej Klymčiw.
14.01.2017 15:40 |

Osobnosti: Martin Prokop (61 článků) , Aleš Loprais (63 článků) , Stéphane Peterhansel (7 článků)

Prokop se vrací do rallyeového MS, na Sardinii čeká těžký boj

Automobilový jezdec Martin Prokop se po dvouměsíční přestávce opět zapojí do mistrovství světa v rallye. Po výhře ve své kategorii v Mexiku nestartoval v Jordánsku, ale od pátku do neděle v Itálii už nebude chybět.
03.05.2011 11:35 |

Automobilový jezdec Martin Prokop se po dvouměsíční přestávce opět zapojí do mistrovství světa v rallye.
03.05.2011 12:00 |

Prokop měl v úvodu Německé rallye pořádný karambol, ale je v pořádku

Český jezdec Martin Prokop v pátek, první den Německé rally, havaroval, když v druhé rychlostní zkoušce v dešti vyletěl ze silnice mezi vinice. Pilotovi ani jeho spolujezdci Janu Tománkovi se nic nestalo.
19.08.2011 18:35 |

Osobnosti: Jan Tománek (25 článků) , Honza Tománek (25 článků) , Martin Prokop (61 článků)

Prokop si v Portugalsku vyjel životní páté místo, vítěze vyloučili

Nejlepší výsledek v mistrovství světa vybojoval český jezdec Martin Prokop v Portugalské rallye, v níž obsadil páté místo. Ve čtvrtém dílu seriálu dojel šestý, ale po diskvalifikaci vítězného Fina Mikka Hirvonena si o jednu příčku polepšil. Hirvonen byl z výsledkové listiny vyloučen několik hodin po skončení soutěže, podle agentury AFP doplatil na neregulérní spojku svého citroënu. První triumf v kariéře si díky tomu připsal Nor Mads Östberg s fordem.
04.04.2012 22:25 |

Po první etapě vede v Argentině Loeb, Prokop je na senzačním 6. místě

Český jezdec Martin Prokop jede v argentinské rallye pro senzační výsledek. Po první etapě, která čítala 6 rychlostních zkoušek, je na skvělém 6. místě. Na vedoucího Francouze Loeba ztrácí téměř šest a půl minuty.
28.04.2012 09:20 |

Prokop je v Argentině pátý, Loeb míří k 70. vítězství

Český automobilový jezdec Martin Prokop je před závěrečnou etapou Argentinské rallye pátý a může zopakovat životní výsledek z předchozí soutěže v Portugalsku. V sobotu se o jednu pozici posunul na úkor Katařana Násira Al Attíji, který v desáté z 13 dosavadních rychlostních zkoušek poškodil zavěšení kol a opustil páté místo.
29.04.2012 16:00 |