Článek

Prokletí polské vládní letky? Krok od havárie byl i let do Česka

 
Pět let stará tragédie u Smolenska, kdy Poláci přišli o prezidenta i další své elity, mohla mít pokračování. Letadlo, kterým do Česka mířili členové vedení Sejmu na dnešní společné zasedání s vedením Poslanecké sněmovny, jen těsně uniklo havárii. Informují o tom polská média, podle nichž již měl letoun na rozjezdové dráze značnou rychlost, pak byl však nucen prudce zabrzdit.
03.06.2015 12:05 |

podobné články

Podobné články

Armáda musí odstavit stroje z vládní letky. Nemá na jejich údržbu

 
Armáda už nemá peníze na provoz vládní letky. Třicet dopravních letounů a vrtulníků jsou stroje staré až čtyřicet let a vláda s pořízením nových nepočítá. Armáda přitom s jejich pomocí přepravuje nejenom vládní činitele, vojáky, ale i sportovce, pomáhá při evakuacích, nebo jiných záchranných pracích, a mapuje území republiky. Letoun z vládní letky také před časem přepravil do Španělska gorilu Moju. Informuje deník Právo.
03.05.2012 09:05 |

podobné články

Tupolevy i přes nehodu ve Smolensku zůstavají páteří polské letky

 
Letoun Tu-154 zůstává i nadále páteří polské vládní letky, i když právě při havárii stroje tohoto typu v dubnu zahynul polský prezident Lech Kaczyński a dalších 96 lidí.
09.09.2010 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Obrana nemá peníze na nákup nových letadel vládní letky

 
Ministerstvo obrany nemá kvůli rozpočtovým škrtům peníze, aby v nejbližší době nakoupilo nová letadla do takzvané vládní letky. Některým starším strojům přitom v brzké době skončí životnost. Úřad nyní dokončuje koncepci dopravního a vrtulníkového letectva, která ale z důvodu vysokých finančních nároků plánuje akvizice až na deset let dopředu. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.
29.05.2013 12:25 |

podobné články

Ministerstvo obrany odstaví část vládní letky, píše deník

 
Ministerstvo obrany se rozhodlo odstavit část vládní letky. Příští rok už nebude létat letoun Challenger, v letech 2014 a 2015 budou následovat dva proudové letouny Jak-40.
13.11.2012 06:10 |

podobné články

Sobotní tragická nehoda pilota elitní letky Red Arrows: Obětoval život za jiné! Před zraky manželky!

 
Sobotní představení elitní letky britského královského letectva Red Arrows v anglickém Bournemouthu poznamenala tragédie. »Rudé šípy« přišly nejen o jeden ze svých strojů, ale hlavně o jednoho z nejlepších pilotů  Jona Egginga (†33). Zřítil se a zahynul.
22.08.2011 12:15 |

podobné články

Hvězda Ordinace Stryková: Prolomí prokletí rodiny Matuškových?

 
Herečka Jana Stryková (34) zanedlouho porodí své první dítě Matěji Matuškovi (34), vnukovi legendárního Waldemara Matušky (79). Pokud by porodila dceru, zlomila by tak "prokletí", které rodinu Matuškových provází už dlouho. A jaké že to je prokletí?
19.03.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Stryková (148 článků) , Waldemar Matuška (316 článků)

ŠOKUJÍCÍ VÝSLEDKY: Piloti, kteří letěli do Smolensku, byli špatně vycvičeni!

 
Piloti, kteří letěli do Smolensku, měli nedostatečný výcvik a k letu nebyli připraveni, tvrdí polská zpráva o havárii letadla z polské vládní letky, při němž zahynulo 96 lidí na palubě včetně prezidenta Lecha Kaczyńského. O zprávě informuje webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
29.07.2011 13:40 |

podobné články

Polský ministr obrany ODSTOUPIL. Přijal odpovědnost ZA TRAGÉDII VE SMOLENSKU!

 
Polský ministr obrany Bogdan Klich v pátek rezignoval, informuje agentura Reuters. Reagoval tím na zprávu o havárii letadla z polské vládní letky u Smolensku, při němž zahynulo 96 lidí na palubě včetně prezidenta Lecha Kaczyńského.
29.07.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Bogdan Klich (4 články)

Vládní letka se opět ocitla v nesnázích

 
Na seznam bolístek české vládní letky přibyl další šrám. Na konci ledna vypravila česká armáda pro skupinu poslanců, kteří jeli jako delegace na jednání Rady Evropy do Štrasburku, speciální letadlo. Poslanci se ale museli vrátit jiným strojem.
07.03.2015 03:31 |

podobné články

Předsedkyně polské vlády: Jízda ruských motorkářů přes Polsko je provokace

 
Plánovanou jízdu ruského motorkářského klubu Noční vlci přes polské území označila dnes předsedkyně polské vlády Ewa Kopaczová za provokaci. Premiérka to uvedla v rozhovoru, který poskytla rádiu TOK FM. Jízda Nočních vlků má podle svých organizátorů připomenout sedmdesát let od konce druhé světové války. Podle ruských médií mají motorkáři, kteří podporují politiku prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, projet přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko a cestovat až do Berlína.
15.04.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3032 článků)

Armáda odstavuje stroje z vládní letky. Čeká, až bude na jejich opravy

 
Brzy budou pryč časy, kdy prezident, premiér, ministři i zákonodárci mohli létat tzv. vládní letkou, jak potřebovali. Armádě, která má třicet dopravních letounů a vrtulníků na starosti, totiž docházejí peníze na opravy i čtyřicet let starých strojů. Vláda s pořízením nových kvůli napjatému rozpočtu nepočítá.
03.05.2012 04:20 |

podobné články

Některé vládní letouny dosluhují, stát ale nemá peníze na nové

 
Ministerstvu obrany scházejí peníze na nákup nových letadel do takzvané vládní letky. Některým starším strojům přitom v brzké době skončí životnost. Úřad nyní dokončuje koncepci dopravního a vrtulníkového letectva, která ale z důvodu vysokých finančních nároků plánuje akvizice až na deset let dopředu.
29.05.2013 14:30 |

podobné články

Problematický vládní tryskáč dostal nový kabát

 
Nejproblematičtější tryskáč z vládní letky – Challenger CL-601 – prošel generální opravou, dostal nový barevný kabát a může dalších pět let vozit české politiky po světě. Letoun, známý tím, že kvůli poruchám či prasklým sklům hatil či prodlužoval služební cesty, v úterý přiletěl z německého servisu na pražské letiště ve Kbelích.
18.06.2014 03:45 |

podobné články

Vyšetřování havárie airbusu: Záchranářům musí pomáhat helikoptéry

 
Prohledávání trosek a vyprošťování obětí úterního leteckého neštěstí bude kvůli náročnému terénu trvat několik dní. Havárie Airbusu A320 německé společnosti Germanwings, který letěl z Barcelony do Düsseldorfu, si podle francouzských úřadů vyžádal životy všech 150 lidí na palubě. Černá skříňka, která byla v úterý nalezena, je nahrávka z letové kabiny. Je sice poškozená, ale odborníci z ní mohou získat cenné informace. Jejich analýza ale potrvá týdny, až měsíce, jak uvedli ve středu vyšetřovatelé. Záchranářům se podařilo nalézt pouzdro druhé skříňky, ovšem bez záznamového zařízení. Příčina havárie se stále vyšetřuje. 
25.03.2015 10:21 |

podobné články

Polské politiky provází smůla: Tragédii unikli o vlásek!

 
Tragická letecká havárie u Smolenska, kde před pěti lety zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczynski a většina vysokých důstojníků polské armády, přepsala dějiny země.
03.06.2015 23:00 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Polské dny v Kroměříži jsou v plném proudu

 
V Kroměříži budou dnes odpoledne europoslankyní Olgou Sehnalovou slavnostně zahájeny Polské dny - již tradiční týdenní akce na podporu předsedající země Evropské unie. Program je tentokrát zaměřen na prezentaci polské kultury, tradic, památek, historie i současnosti, ale také gastronomie, folklóru a všeho, co se s Polskem pojí.
21.11.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (82 článků)

Poláci budou dnes v Praze hájit kvalitu svých potravin

 
V Praze dnes vystoupí polští představitelé, aby hájili kvalitu tamních potravin. Přijede například náměstkyně polského ministerstva zemědělství a rozvoje venkova Zofie Szalczyková a ředitel polské veterinární inspekce Janusz Zwiazek. Polské potraviny čelí v poslední době v Česku kritice. Polská strana se opakovaně ohrazuje proti tomu, že by byly nekvalitní. Za kritikou naopak vidí snahu české konkurence vytlačit polské výrobky z trhu.
28.08.2013 08:45 |

podobné články

Vyjádření policejního prezidia k propuštěnému polskému vězni

 
Na základě mezinárodní policejní spolupráce jsme od polské policie cestou SIRENE Polsko obdrželi oficiální informaci, že 52letý muž propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, se zdržuje na území Polské republiky. Dle sdělení polské strany má osoba zákaz opustit Polsko a je pod neustálou kontrolou polských orgánů.
19.02.2014 01:20 |

podobné články

Další Berlusconiho skandál. Vozil své hosty na večírek vládní letkou

 
Italské státní zastupitelství začalo vyšetřovat premiéra Silvia Berlusconiho pro podezření, že neoprávněně používal stroje z vládní letky
01.06.2009 22:55 |

podobné články