Článek

Profesora mississippské univerzity zastřelil jeho dlouholetý kolega

 
Kolega z pedagogického sboru je podle policie podezřelý, že dnes zastřelil profesora Mississippské státní univerzity. Univerzitní kampus stále zůstává uzavřený, střelec jej však podle policie zřejmě již opustil. Podle prohlášení univerzity nebyl do střelby zapleten žádný student, motiv činu vyšetřovatelé prozatím neznají, uvedla agentura Reuters.
14.09.2015 23:55 |

podobné články

Podobné články

Učitel, který zavraždil kolegu a manželku: Zastřelil se!

 
Učitel z Mississippské státní univerzity podezřelý z vraždy svého kolegy a své partnerky spáchal sebevraždu. Podle listu USA Today to uvedli policisté, kteří se snažili zadržet pětačtyřicetiletého univerzitního pedagoga Shannona Lamba, jenž byl po dvou pondělních vraždách na útěku. Univerzita byla kvůli střelbě celý den uzavřena.
15.09.2015 08:15 |

podobné články

Tornádo se přehnalo státem Mississippi, deset zraněných

 
Tornádo se v neděli přehnalo třemi okresy centrální části amerického státu Mississippi. Zraněno bylo podle agentury Reuters nejméně deset lidí. Živel strhával střechy domů a poškodil několik budov v areálu Jižní mississippské univerzity. 
11.02.2013 08:20 |

podobné články

Smutná zpráva pro Gotta: Zemřel jeho dlouholetý přítel a kolega!

 
Tahle zpráva Karla Gotta (76), který se dál statečně pere s rakovinou mízních uzlin, asi nepotěší. Je to jen dva dny, co odešel na věčnost jeho dlouholetý přítel a kolega Jaroslav Dřevíkovský (†79).
03.12.2015 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (3837 článků)

Drama v Berlíně: Islamista pobodal policistku, její kolega ho zastřelil

 
Islámský radikál Rafik Y., který byl pod dohledem německých bezpečnostních úřadů, pobodal ve čtvrtek v Berlíně policistku. Její kolega útočníka zastřelil, jedna ze střel zranila i policistku. Tu s vážnými zraněním přepravil do nemocnice vrtulník.
17.09.2015 19:15 |

podobné články

Nové knihy - Jack Kerouac, James Rollins i John Grisham

 
Právě vychází první české vydání románu Jacka Kerouaca Vize Codyho, akční dobrodružství Jamese Rollinse Oltář ztraceného ráje, nebo povídková sbírka hvězdy právnických thrillerů Johna Grishama Mississippské povídky.
08.04.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: John Grisham (9 článků) , Jack Kerouac (6 článků) , Jack Rollins (2 články)

Premiér navrhne na post ministra školství profesora Petra Fialu

 
Předseda vláda Petr Nečas navrhne na post ministra školství, mládeže a tělovýchovy profesora Petra Fialu, stávajícího prorektora Masarykovy univerzity. Profesor Fiala s touto nominací vyslovil souhlas. Předseda vlády návrh na nového ministra konzultoval i s koaličními partnery.
30.04.2012 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (922 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

Fištejn, Šafr a další novináři založili spolek proti manipulaci. Chtějí hlídat cenzuru v médiích

 
V těchto dnech založila pětice novinářů sdružení Free Czech Media, které chce bojovat proti údajnému omezování svobody českých médií. Jeho zakladateli jsou dlouholetý šéfredaktor několika českých deníků Pavel Šafr, vysokoškolský učitel a bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Tomáš Klvaňa, dlouholetý komentátor Jan Jandourek, televizní a rozhlasová novinářka, bývalá šéfka Radiožurnálu Barbora Tachecí a Jefim Fištejn, dlouholetý komentátor Svobodné Evropy a dalších médií.
20.11.2014 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků) , Pavel Jandourek (4 články)

Mareš moderoval v rádiu opilý, jeho kolega Hezucký odešel z vysílání

 
Moderátor Leoš Mareš odvysílal páteční Ranní show na Evropě 2 v podnapilém stavu. Jeho dlouholetý kolega Patrik Hezucký nevydržel jeho drzé narážky a show s ním tentokrát nedokončil. "Klasicky se protáhl večírek," vysvětlil iDNES.cz Leoš Mareš.
07.01.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2721 článků) , Patrik Hezucký (168 článků)

Střelec z virginské univerzity byl identifikován

 
Policie v americkém státě Virginie identifikovala muže, jenž ve čtvrtek zastřelil u tamní technické univerzity policistu a poté sám sebe. Podle agentury AP jde o dálkového studenta nedaleké Radfordské univerzity. Policie však stále neví, co ho k zabíjení přimělo.
10.12.2011 22:40 |

podobné články

Na Hrad nepřijde rektor Karlovy univerzity ani jeho předchůdce

 
Bývalý rektor Univerzity Karlovy (UK) a čerstvě zvolený senátor Václav Hampl odmítl pozvánku na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě. Vyjádřil tak solidaritu s nepozvanými rektory Masarykovy univerzity Mikulášem Bekem a Jihočeské univerzity Liborem Grubhofferem. Na Hrad v úterý nepřijde ani současný rektor UK Tomáš Zima.
27.10.2014 14:00 |

podobné články

Bláha (SPO):Politická neutralita Masarykovy univerzity?

 
Prezident Miloš Zeman projevil v září 2013 zájem vystoupit na půdě Masarykovy univerzity před studenty ekonomie. Rektor Mikuláš Bek mu to však neumožnil, s tím, že se blíží sněmovní volby a jeho vystoupení by bylo jasným narušením principu politické neutrality univerzity vůči soutěži demokratických stran o přízeň voličů, studentů a zaměstnanců univerzity.
12.11.2014 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15143 článků)

Ať si užijí rojení po 20 letech, vzkázal studentům jihočeský akademik

 
Při příležitosti Týdne neklidu odvysílal Český rozhlas 1 Radiožurnál Speciál Martina Veselovského, který se týkal reformy vysokých škol. Vysílalo se z auly Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a debatovat přišli náměstek ministra školství pro výzkum a vysoké školy Ivan Vilhelm, rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, přední český biolog Jan Zrzavý z Jihočeské univerzity a děkan Filosofické fakulty Univerzity Palackého Jiří Lach.
28.02.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zrzavý (32 článků) , Ivan Martin (52 článků) , Martin Mikuláš (11 článků)

Řidič tramvaje se zastřelil poté, co ho chytili opilého

 
V Brně se zastřelil dlouholetý řidič tramvaje, kterého v pondělí ráno přistihla při příchodu do služby vnitropodniková kontrola opilého.
01.02.2012 11:35 |

podobné články

Žák zastřelil učitele: Vykrádali spolu bankomaty!

 
Policie objasnila vraždu muže (†46) nalezeného v lese nedaleko Brna. Závěry jsou šokující! Muže zastřelil jeho bývalý žák (32). Důvod? Oba společně vykrádali bankomaty. Mladší z nich pak staršího zastřelil kvůli hádce o dělení kořisti.
23.07.2009 13:55 |

podobné články

Blížící se maturita: Je potřeba odhadnout, co na profesora platí!

 
U maturity studentovi pomůže, když dobře odhadne, co na profesora platí, a bude s ním podle toho jednat. U některého zkoušejícího třeba pomůže stočit řeč na jeho oblíbené téma, některého učitele zase může rozčílit příliš sebevědomé chování studenta.
08.05.2009 10:50 |

podobné články

Zapomenutá kniha známého profesora psaná těsně po „sametu": Po bídě ještě větší bída. Pokusy na lidech jako na krysách?

 
I když ekonomické předpovědi profesora Milana Zeleného beze zbytku vyšly, doufá prý, že u jeho politických předpovědí tomu tak nebude. Ovšem již v roce 1991 předvídal, že jestli nenastane zásadní zlom v myšlení a postoji veřejnosti, čeká naše národy nejméně čtyřletá diktatura silně menšinové strany, organizované podle tvrdých stranických linií a ideologií. Tento profesor ekonomie zveřejnil v těchto dnech volně na internetu, jako dárek Čechům k 25. výročí sametové revoluce, i jednu ze svých knih. Aktuální je stejně jako v době svého vydání...
24.09.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Milan Zelený (38 článků)

Popravíme profesora s přítelkyní! Teroristé požadují 120 milionů jako výkupné

 
Nejhorší obavy se naplnily. Dva Němci, kteří koncem dubna zmizeli z jachty poblíž Filipín, jsou v rukou sympatizantů Islámského státu. Na internetu se objevila fotografie profesora Stefana Okoveixe (71) a jeho přítelkyně Henriky Diesen (55) se skupinou zakuklených, po zuby ozbrojených teroristů. Jeden z nich drží mačetu u krku uneseného muže.
24.09.2014 15:55 |

podobné články

V Sokolově se na služebně zastřelil policista. Našli ho kolegové

 
Tragickou událostí se zabývají od neděle sokolovští policisté. Jejich kolega se přímo v sídle policie zastřelil.
14.10.2013 11:45 |

podobné články

Novináře v přímém přenosu zastřelil kolega! Vraždu si natáčel

 
Policie už ví, kdo je vrah, který v americkém státě Virginie zastřelil v přímém přenosu reportérku a kameramana. Jedná se o Vestera Lee Flanagana, který dříve pracoval pro stejnou televizní stanici. Popravu svých kolegů si dokonce natočil a záběry pověsil na Twitter. Při následné policejní honičce si prohnal kulku hlavou.
26.08.2015 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Virginia Lee (3 články)