Článek

Proč vlastně dnes hrát Normu

 
Soubor Státní opery pražského Národního divadla uvedl jako první premiéru sezóny Belliniho Normu, která se na toto jeviště vrátila po sto šestnácti letech.
03.10.2015 14:35 |

podobné články

Podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

4 důvody, proč je snídaně důležitá

 
Ze všech stran na nás útočí reklamy prezentující sušenky pro dobrý start do nového dne, které si můžete dát k snídani a skvěle se tak připravit na celý den. I každé malé dítě ví, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a s radostí vám o této povinnosti poreferuje – vždyť i jeho maminka každé ráno poučuje, že se musí pořádně nasnídat, aby mělo dostatek síly poprat se s dobrodružstvím! Proč je snídaně důležitá a proč bychom právě tohle jídlo neměli podceňovat? To si povíme v dnešním článku! Proč vlastně musíme snídat? Nejen reklamy v televizi, ale i v obchody nám dávají jasně najevo, že snídaně je jedno z mála jídel, na kterém bychom si měli dát obzvlášť záležet. Není se proto čemu divit, že si můžete pořídit tolik chutných pokrmů, které nám dodají energii i chuť postavit se čelem každodenním problémům, starostem v práci a povinnostem, které na nás číhají na každém kroku. Teď už se ale pojďme podívat, proč je snídaně důležitá a proč byste měli snídat ve velkém stylu! Proč je snídaně důležitá? Máme hned 4 důvody! Prozradíme vám, proč se je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Věřte, že si tohle označení vysloužila právem! Důvod první: Kdo snídá, je chytřejší! Vědci se jasně shodují na tom, že ten, kdo si ráno dopřál kvalitní a obsahově vydatnou snídani, prokázal daleko vyšší procentuální úspěšnost u paměťových či poznávacích testů nežli ten, který se na snídani jednoduše vykašlal. Důvod druhý: Nasnídejte se a hubněte! Zní to možná protichůdně, ale i tohle je pravda! Pokud si každé ráno najdete čas na pořádnou snídani, pak budete daleko štíhlejší nežli ti, kteří své ráno nastartují například jen hrníčkem silné kávy. Je dokázáno, že kdo ráno snídá, ten se celkově stravuje mnohem zdravěji nežli ten, kdo snídani podceňuje. Důvod třetí: Dopřejte si snídani a přestaňte kouřit!... Čtěte více Příspěvek 4 důvody, proč je snídaně důležitá pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2016 18:10 |

podobné články

Poslanci dnes možná projednají normu, která by zavedla dohled sněmovny nad Babišovým FAÚ

 
Poslanci by se dnes měli věnovat pravidelným interpelacím na členy vlády. Na řadu by mohly přijít také některé předlohy poslanců opoziční ODS. Jde o změnu jmenování ředitele Finančního analytického útvaru Ministerstva financí a normu, která by dala obcím pravomoc zakázat vjezd kamionů na silnice nižších tříd.
06.11.2014 06:20 |

podobné články

Novelu omezujicí hazard zřejmě Senát vrátí zpět sněmovně

 
Senátoři by měli na nadcházející schůzi rozhodovat mimo jiné o loterijním zákonu. Jak ale dnes Český rozhlas připomněl, senátoři by měli nad loterijním zákonem najít shodu v tom, že je nutné tuto normu opravit. Právě proto senátoři normu údajně vrátí zpět do Sněmovny.
20.07.2011 12:25 |

podobné články

Heger trpěl v levicovém Senátu: Léčíte lidi pijavicemi, ministře

 
AKTUALIZOVÁNO Poklidné senátní vody rozčeřily standardy a nadstandardy. Do horní komory Parlamentu totiž dorazil první zákon zdravotní reformy z pera ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Poslanci normu schválili 21. června a rozhodně to u nich neproběhlo klidně. Normu kritizovala hlavně levice. Podobně i dnes zákon sepsuli senátoři a stejně jako poslanci hovořili o přikládání pijavic a pouštění žilou. Senátor Dryml navíc počínání Hegera přirovnal k chování pátera Koniáše.
21.07.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Poslanci řekli ano zákonu o trestní odpovědnosti právnických osob

 
Poslanci odhlasovali zákon umožňující trestat firmy za trestné činy uvedené v trestním zákoníku. Vláda normu schválila letos v únoru a v podstatě znamená, že se vedení firem nebude moci vyhýbat vyšetřování svých pochybení, a to s odvoláním na kolektivní odpovědnost. KSČM dnes v dolní komoře navrhla zamítnutí zákona, návrh ale neprošel. Pro normu hlasovalo nakonec 122 poslanců.
27.09.2011 10:30 |

podobné články

Sněmovna přehlasovala veto Klause. Norma upřednostňuje pěstounskou péči

 
Poslanci přehlasovali veto prezidenta Václava Klause k zákonu o pěstounské péči. Norma má přesměrovat peníze i prioritu státu od ústavní péče k podpoře ohrožených rodin a k pěstounství. Klaus normu nepodepsal, neboť mu připadá, že je zákon „bezcitný a surový“. Pro normu dnes hlasovalo 104 poslanců.
07.11.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Senát schválil používání marihuany k léčebným účelům

 
Marihuana bude legálně sloužit ke zmírnění závažných onemocnění. K dostání bude ještě letos v lékárnách na elektronický předpis, neboť příslušnou normu k tomu dnes schválil Senát. Pro normu hlasovalo 67 senátorů ze 74 přítomných.
30.01.2013 11:45 |

podobné články

Snaha ČSSD omezit prezidentské milosti bude mít asi zelenou

 
Poslanci dnes začali projednávat, ale nedokončili debatu kolem přijetí ústavní novely, podle níž by měl premiér kontrasignovat všechny druhy prezidentských milostí. Sněmovna možná ale normu levice neodmítne. I přes záporné stanovisko kabinetu se totiž pro normu vyslovili také zástupci TOP 09 a to kvůli kontroverzní amnestii, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus.
15.02.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Sněmovna podpořila normu o změnách ve státních zastupitelstvích

 
Sněmovna dnes podpořila návrh zákona o státním zastupitelství, který kromě jiného ruší vrchní státní zastupitelství a zřizuje specializovaný protikorupční útvar. Předloha, která míří do ústavně-právního výboru, počítá i s tím, že nejvyššího státního zástupce bude jmenovat prezident na návrh vlády. Poslanci už ohlásili, že budou chtít normu upravit.
12.06.2013 13:40 |

podobné články

Zrušení lustračních zákonů sněmovna zamítla

 
Poslanci zamítli hlasováním návrh KSČM na zrušení lustračních zákonů v úvodním kole projednávání. Pro zamítnutí hlasovalo 121 poslanců, proti bylo 39. Normu přitom už začali projednávat minulý týden ve středu, ovšem debatu k tomu přerušili a odsunuli na pátek. I v tento den ale normu odsunuli. Dnes po téměř dvouhodinové debatě nakonec zákon odmítli.
11.02.2014 18:00 |

podobné články

Dětské skupiny ve sněmovně konečně prošly

 
Dětské skupiny mají být další možností, kam by mohli vedle školek dávat pracující rodiče své potomky. Poslanci dnes toto normu schválili a to s množstvím pozměňovacích návrhů. Pro normu hlasovalo 95 poslanců, proti bylo 29. Zákon nyní poputuje do Senátu.
20.06.2014 11:00 |

podobné články

Bartošek (KDU-ČSL): Prezidente, proč?

 
Častokrát v životě, vlastně každodenně, se sám sebe ptám PROČ? Proč se něco děje tak, jak se děje, proč lidé reagují tak, jak reagují, proč vlastně vůbec…
20.11.2014 14:21 |

podobné články

Senát schválil snížení platů politiků i dalších představitelů státní moci

 
Senátoři ve čtvrtek schválili vládní návrh zákona, který o pět procent snižuje platy představitelů státu včetně soudců a státních zástupců. Normu nyní dostane k podpisu prezident republiky. Pro normu hlasovalo 46 senátorů, proti tři.
16.12.2010 12:15 |

podobné články

Novela, která má podpořit mladé lékaře, prošla sněmovnou

 
Poslanci poslali do druhého čtení po novele školského zákona normu, která se týká vzdělávání lékařů. Díky ní budou mít mladí lékaři lepší podmínky při získání dalšího vzdělání, neboť stát dá každý rok půl miliardy korun na specializační studium mladých lékařů. Normu nyní projedná zdravotní výbor.
14.06.2011 17:05 |

podobné články

Rath k Hegerovi: Vyhnali jste ze šuplíků myši a pavouky a reformu jste jen oprášili

 
AKTUALIZOVÁNO Poslanci schválili v prvním čtení novelu zákona o zdravotních službách, kterou vláda schválila před 14 dny. Norma teď poputuje na projednání do zdravotnického výboru sněmovny. Obsah zákona ale vyburcoval sněmovního "barta" Davida Ratha, který za pultíkem řekl, že vůbec nejde o žádný reformní zákon, ale Heger jen normu vytáhl ze šuplíku, v němž mu zaprášené dokumenty zanechal někdejší ministr za ODS Tomáš Julínek. „Styďte se za tuto normu,“ poznamenal pak Rath na konto Hegera.
12.07.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (147 článků) , David Rath (4395 článků)

Regulaci hazardu v novém zákoně senátoři odmítli

 
Senátoři neodhlasovali a tak poslali zpět do sněmovny novou úpravu regulace hazardu. Sená totiž našel v novele o loteriích chyby. Předloha by měla zvýšit pravomoci obcí při regulaci hazardu. Senátoři nad loterijním zákonem našli ale shodu v tom, že je nutné tuto normu opravit. Právě proto normu vrátili zpět do sněmovny.
22.07.2011 11:45 |

podobné články

Generální inspekce bezpečnostních sborů zatím nevznikne. Senát normu vrací do sněmovny

 
Senátoři vrátili poslancům normu, díky níž má vzniknout Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vznik GIBS má vést k efektivnějšímu boji s korupcí v bezpečnostních sborech a k nezávislému a účinnému stíhání trestných činů příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Šéfa GIBS má jmenovat premiér nebo prezident.
06.10.2011 10:20 |

podobné články

Česká pošta asi přijde o monopolní postavení! Poslanci přidávají do zákona evropskou normu

 
Česká pošta možná už nebude výsadním dodavatelem zásilek v zemi. Poslanci projednali normu rušící její monopolní postavení, která zapracovává do českého právního řádu evropskou směrnici.
16.03.2012 12:25 |

podobné články