Článek

Proč se ti Východoevropané tak brání? Vždyť uprchlíci je přišli zachránit, diví se britský týdeník Economist

 
Podle britského týdeníku Economist odmítání uprchlíků ze strany členských států EU z Východu odporuje ekonomické logice, protože východní Evropa čelí nedostatku pracovních sil a rychlému stárnutí populace. Největší problém je to pro Polsko a Maďarsko, kde chybí lékaři, IT experti i dělníci.
23.09.2015 11:36 |

podobné články

Podobné články

Lédl (KSČM): Celá Praha nevychází z údivu

 
Najednou se všichni diví. Tak by se asi dal nazvat stav, ve kterém se na konci léta v Praze nacházíme. Primátor se diví, co mu to provádějí jeho vlastní ovečky v Dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy. Ty se zase diví, čemu se diví primátor, když mu to přece říkaly. Bývalý ředitel DP se diví, proč byl odvolán on, když vlastně jde o svržení primátora.
18.08.2012 10:30 |

podobné články

Babišovo působení provází střety zájmů, píše The Economist

 
Průmyslník a miliardář Andrej Babiš, který se stal politikem, má mnoho střetů zájmů. Na svých webových stránkách to napsal britský týdeník The Economist. Favorit nadcházejících parlamentních voleb říká, že politický establishment se proti němu spikl, aby se nedostal k moci, píše týdeník a připomíná, že Babiše parlament na začátku září zbavil imunity v kauze farmy Čapí hnízdo.
23.09.2017 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12405 článků)

Britský Economist analyzuje: Zdá se, že konfrontace s Ruskem je nevyhnutelná

 
Britský týdeník Economist pochybuje, že bude Vladimir Putin dodržovat dohodou o příměří, kterou odsouhlasil včera v Minsku. Ruský prezident prý chce rozložit Evropskou unii a NATO a možná už nyní plánuje vyvolat podobný konflikt v Pobaltí.
13.02.2015 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Economist: Z úspěšné České republiky odchází stále víc Romů

 
Česká republika je ve svém regionu úspěšnou zemí a přesto z ní odchází rostoucí počet romských občanů do vzdálené Kanady, protože život doma je pro ně nesnesitelný. Ve svém posledním čísle to napsal britský týdeník The Economist, který dělá paralelu s emigrací z komunistického Československa po sovětské invazi v roce 1968, kdy byla Kanada častým cílem emigrantů.
01.05.2009 16:30 |

podobné články

The Economist: Češi mají zkorumpované politiky. Co dál?

 
Korupce a handrkování politiků vyvolává v Češích určitou malátnou beznaděj. Před nadcházejícími volbami to napsal britský týdeník The Economist, podle kterého by si mnoho Čechů přálo, aby úřednický premiér Jan Fischer zůstal v úřadě.
21.05.2010 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

The Economist: "Pandořin pas" pro slovenské Maďary vyvolává obavy

 
Znepokojení nad eskalací sporu mezi Slovenskem a Maďarskem kolem maďarského záměru vydávat pasy Maďarům v okolních zemích vyjadřuje ve svém posledním čísle britský týdeník The Economist.
04.06.2010 11:40 |

podobné články

Výsledky voleb v Česku a na Slovensku jsou velkou nadějí, píše The Economist

 
Po letech skandálů a stagnace se politika ve střední Evropě oživuje. Napsal to ve svém posledním čísle britský týdeník The Economist.
18.06.2010 20:00 |

podobné články

The Economist ocenil Dienstbiera jako disidenta i ministra

 
Jako člověka, který ostře sledoval nepohodlné pravdy, ocenil v pátek v nekrologu Jiřího Dienstbiera britský týdeník The Economist.Vyzdvihl jeho působení v disentu i ve funkci prvního porevolučního československého ministra zahraničí, kde se hlavně zasloužil o zlepšení vztahů s Německem.
14.01.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Economist: Skandál kolem Béma může předznamenávat zkázu ODS

 
Pro mnoho lidí je skandál kolem Pavla Béma a Romana Janouška symbolem problémů, které sužují celou Českou republiku: státních úřadů poddajných politickým tlakům, chamtivých politiků, příliš mocného byznysu a kultury beztrestnosti. Ve svém posledním čísle to v pátek napsal britský týdeník The Economist.
01.04.2012 20:54 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků) , Pavel Roman (283 článků)

The Economist: Středopravicovou koalici voliči už nemohou vystát

 
Hádající se strany českého pravého středu jsou nenáviděné voliči a navzájem si nedůvěřují. Ale dávají přednost tomu, aby zůstaly u moci, než aby čelily důsledkům této situace. Na svém blogu to napsal britský týdeník The Economist.
26.04.2012 11:15 |

podobné články

The Economist: Strany české koalice jsou nenáviděné voliči

 
Hádající se strany českého pravého středu jsou nenáviděné voliči a navzájem si nedůvěřují. Ale dávají přednost tomu, aby zůstaly u moci, než aby čelily důsledkům této situace. Na svém blogu to napsal britský týdeník The Economist.
26.04.2012 11:50 |

podobné články

Korupce je v Česku hlavní politickou zbraní, píše The Economist

 
Britský týdeník The Economist je dalším z řady zahraničních médií komentujících vládní krizi v Česku. Píše, že rozhádané středopravé strany si vzájemně nedůvěřují a co víc, nenávidí je voliči.
26.04.2012 13:40 |

podobné články

Nečas bojuje o přežití, píše The Economist

 
Nad českým premiérem Petrem Nečasem se stahují zlověstné mraky: bojuje o přežití, když čelí existenční hrozbě ve vlastní straně. Na svém blogu to napsal britský týdeník The Economist, podle něhož není náhodou, že prezident Václav Klaus se postavil za rebely v ODS před koncem svého funkčního období.
02.11.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

The Economist: Česká vláda se udržela, ale její pověst utrpěla

 
Česká vláda unikla zhroucení, ale její pověst a pověst ODS přitom utrpěla další ránu. Na svém blogu to napsal britský týdeník The Economist v souvislosti s tím, že vládě, která slíbila bojovat s korupcí, pomohl přežít nový poslanec nepravomocně odsouzený za žádost o úplatek.
09.11.2012 12:05 |

podobné články

The Economist se ptá: Jakým prezidentem bude Miloš Zeman?

 
Přímočarý Miloš Zeman se ještě nestal prezidentem, ale již o sobě dal vědět, napsal dnes na svém blogu britský týdeník The Economist. Pod titulkem Jakým prezidentem bude Miloš Zeman? se zamýšlí i nad tím, zda bude stejnou oporou levici, jako byl dosluhující prezident Václav Klaus pravicové vládě. 
13.02.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20459 článků)

The Economist: Česko nečeká klidný prezidentský mandát

 
Oproti Václavu Klausovi je Miloš Zeman příznivcem Evropské unie a levice, ale v některých ohledech si jsou dost podobní. Oba jsou populisté, oba byli premiéry a oba měli pohnutou politickou kariéru, napsal britský týdeník The Economist, který nepředpokládá, že Česko nyní čeká klidný prezidentský mandát. 
08.03.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20459 článků)

The Economist: Ukazuje se, kam až klesla česká politická kultura

 
Debata o tom, zda odměna tří poslanců lukrativními posty za podporu vlády vůbec představuje korupci, ukazuje, jak hluboko klesla česká politická kultura. V souvislosti s demisí českého premiéra Petra Nečase to na svém blogu napsal britský týdeník The Economist. 
19.06.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Nová strana by mohla v ČR pomoci zorganizovat Romy, píše The Economist

 
Britský týdeník The Economist se ve svém čtvrtečním blogu věnoval romské problematice v České republice. V této souvislosti připomíná, že nadcházejících předčasných voleb se zúčastní i nová Romská demokratická strana (RDS), která se sice do parlamentu zřejmě nedostane, ale mohla by pomoci politicky zorganizovat českou romskou menšinu.
20.09.2013 11:25 |

podobné články

The Economist: Obě poloviny bývalé ČSSR protestují i po 25 letech

 
Občané obou zemí, které vznikly z bývalého Československa, jsou dodnes se svými politiky nespokojení. Tento týden si oba státy připomínaly 25. výročí od takzvané sametové revoluce a sdílely přitom společný pocit: Zlost. Ve svém nejnovějším vydání o tom píše britský týdeník The Economist.
22.11.2014 12:36 |

podobné články