Článek

Proč někdo nechápe ironické poznámky? Možná je poslouchá 'špatným' uchem

 
Všimli jste si někdy, že někteří lidé hůř dešifrují ironii? Nemusí to být vůbec jejich vina. Je docela možné, že jim jen vaše kousavé poznámky proudí...do špatného ucha.
24.04.2016 15:30 |

podobné články

Podobné články

VIDEO Češka je hitem britských médií: Pije pivo uchem!

 
Česká republika se zase jednou dostala do povědomí britských médií. Naštěstí se nejedná o žádnou ostudu, ale možná i o světovou raritu, pití piva uchem!
12.05.2013 12:10 |

podobné články

Muž v hnědé bundě oceněn za perfektní zásah? Proč zakuklence nezatknul? Proč nic neudělal? Pelikán nechápe!

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nechápe, proč policisté v sobotu nezasáhli proti partě zakuklenců. Muž v hnědé bundě je prý policista a za zákrok bude oceněn. Pelikán to ale nechápe, neví, proč by měl být oceněn policista, který vlastně nic nedělal, jen se díval, jak zakuklenci chtějí napadnout průvod tzv. sluníčkářů.
10.02.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (289 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Internetová diskuse skončila ukousnutým uchem

 
Vzrušený internetový chat mezi dvěma ženami v Kolíně nad Rýnem přerostl ve fyzickou inzultaci, která skončila ukousnutým uchem. Útočnice putovala do cely a napadené se lékaři pokusili boltec přišít zpět. O kuriózním případu v pátek informovala kolínská policie na svých internetových stránkách.
03.07.2009 18:50 |

podobné články

Nejmenší tygr na světě. Projde uchem jehly!

 
Tchajwanský umělec vytvořil, jak sám tvrdí, nejmenší sochu tygra, kterou kdy spatřil svět. Je tak malá, že projde i uchem jehly, a vidět ji můžete...
22.01.2010 13:30 |

podobné články

Vychovaný voyeur Petr Šabach vydal svazek S jedním uchem naveselo

 
Podle povídky S jedním uchem naveselo, kterou přispěl v roce 2002 do souboru Nakladatelství Listen nazvaného Miluj mě víc, pojmenoval Petr Šabach svou novou knihu, v prostředí tržního hospodářství povinnou takřka každoroční připomínku čtenářům, že žije a píše. S jeho kmenovým nakladatelstvím Paseka ji nabízí právě Listen.
29.03.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šabach (20 článků)

Voříšková k nepoznání: Neupravené vlasy, cigáro za uchem, ale v ruce Blesk!

 
Takhle herečku Terezu Voříškovou (23) jen tak neuvidíte. Schoulená u stolu, s pizzou v ruce a cigárkem za uchem hltala stránky nejčtenějšího deníku Blesk.
13.03.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Voříšková (202 článků)

Češka vypije pivo uchem! Nad bláznivým kouskem žasnou i v zahraničí

 
VIDEO: V pití piva vévodíme Evropě. Jenže existuje řada způsobů, jak si pěnivý mok vychutnat. Tahle dívka na to však jde pěkně zostra. Podle tohoto videa totiž "vyexuje" půllitr uchem!
11.05.2013 19:05 |

podobné články

Tohle musíte vidět! Češka vypila pivo uchem

 
Dívka v Praze předvedla svou neobyčejnou schopnost vypít z kelímku půllitr piva uchem. Zvládla to za minutku a video se záhy stalo hitem internetu.
14.05.2013 18:55 |

podobné články

Češka, která „vypila“ pivo uchem, baví internet

 
Video s českou dívkou, která „pije“ pivo uchem, slaví nečekaný úspěch. Informovala o něm světová média a je hojně sdíleno na sociálních sítích. Někteří diváci se sice nechali nachytat, ale těm pozorným neušlo, že se jedná o dobře provedený trik.
15.05.2013 11:45 |

podobné články

Analytička Spencerová nad kotrmelci na Ukrajině, sankcemi proti Rusku a „nepoučitelným" Západem. Došlo i na ironické poznámky

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Ukrajina je země s jadernými elektrárnami, pro případ, že by na to někdo zapomněl, připomíná ve svém pravidelném shrnutí světových událostí na ParlamentníchListech.cz novinářka Literárních novin a analytička zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová. Co by to znamenalo? Raději nepřemýšlet.
04.09.2014 09:55 |

podobné články

Poslušná Jitka Válková: Doma poslouchá svého Cipru na slovo!

 
Nejkrásnější Česká Miss pro rok 2010 Jitka Válková (18) možná působí jako pěkné kvítko, ale je zřejmé, že doma poslouchá svého o 20 let staršího přítele Marka Cipru téměř na slovo! Oba dva jsme totiž zastihli na pražském koncertě zpěváka Billyho Idola, kam lístky z pohnutých důvodů pořídil právě „pán domu" Cipra!
28.06.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Billy Idol (10 článků) , Jitka Válková (521 článků)

Jiří Vyvadil: A jediným strategickým Trumpovým spojencem se stává Vladimír Putin

 
Když sledujeme to hořekování kancléřky Merkelové, kanadského premiéra Trudeova, či prezidenta Hollanda a když posloucháme poznámky našeho Vondry, Stropnického, Klvani a já nevím už koho jiného, tak je jasné, jak celá ta tzv. západní elita navázaná na svět budovaný po roce 1989 vůbec není schopna překročit svůj stín a prostě nechápe, která bije. Nechápe, že prostě onen Donald J. Trump ten jejich svět odmítá a chce svět jiný.
01.02.2017 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2470 článků) , Vladimír Vondra (1 článek) , Jiří Vondra (72 článků)

Ústecký Hyde Park z hospody: Víc než Liška zajímalo lidi pivo

 
Reportéři pořadu Hyde Park v úterý zavítali do jedné z hospůdek v Ústí nad Labem, aby dali hostům možnost položit otázku předsedovi zelených Ondřeji Liškovi. Narazili však na nezájem nebo ironické poznámky o zradě programu.
12.05.2010 12:40 |

podobné články

Lékařům osm tisíc nestačí: Zase budeme dělat dvacet let otroky

 
Lékaři, kteří se zúčastnili protestní akce Děkujeme, odcházíme, pokračují v kritice domluveného memoranda. Ironické poznámky lze najít jak na internetu, tak v odborných magazínech určených zaměstnancům ve zdravotnictví.
28.02.2011 05:35 |

podobné články

Lékařům osm tisíc nestačí: Zase budeme dělat dvacet let otroky

 
Lékaři, kteří se zúčastnili protestní akce Děkujeme, odcházíme, pokračují v kritice domluveného memoranda. Ironické poznámky lze najít jak na internetu, tak v odborných magazínech určených zaměstnancům ve zdravotnictví.
28.02.2011 09:05 |

podobné články

Poslanecké perly: Dezinfekce panákem. Kalousek ničitel. A běžte do karuselu

 
Nejen odborné či politické debaty, ale také vtipy a ironické poznámky patří k plenárním jednáním Poslanecké sněmovny. Nikoho asi nepřekvapí, že největším glosátorem byl i letos předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Statečně se ale držel také ne tak často vystupující bývalý herec Vítězslav Jandák (ČSSD). A vtipné momenty si zapsal i místopředseda sněmovny Petr Gazdík (STAN).
30.12.2015 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (358 článků) , Miroslav Kalousek (5963 článků) , Petr Gazdík (769 článků) , Petr Gazdík (758 článků)

Co psala v dopisech pár let před svou smrtí Adina Mandlová Lídě Baarové? Jsou to řádky plné smutku a bolesti

 
Když byla na výsluní popularity, proslula prvorepubliková ikona Adina Mandlová  (✝81) nejen svými ženskými půvaby a inteligencí, ale taky humorem. Po vzoru svého životního učitele Huga Haase trousila ironické poznámky a ještě ve své vzpomínkové knize Dneska už se tomu směju, která za hranicemi spatřila světlo světa v polovině sedmdesátých let, nešetřila nikoho a ani sebe samu.
28.01.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (92 článků) , Lída Baarová (401 článků)

Zeman vedle stojícího Duky: Že jsem vydíral kardinála Vlka, to je nehorázná lež. Nechci říkat ironické poznámky, nicméně...

 
Po letech sporů dnes uzavřeli zástupci Pražského hradu a katolické církve majetkové vyrovnání.
04.03.2016 15:55 |

podobné články