Článek

Pro dokument nastaly těžké časy, jsou jen festivalovou záležitostí, říká Kossakovsky

 
Rozhovor s ruským dokumentaristou Viktorem Kossakovskym, je jedním z nejvýraznějších tvůrců současnosti.
30.12.2015 08:40 |

podobné články

Podobné články

10 lží o srpnu 1968. Rozebrali jsme skandální dokument ruské televize

 
Dokument ruské televize „Varšavská smlouva – odtajněné dokumenty“ způsobil mezinárodní poprask. Prezident republiky Miloš Zeman (70) tvůrce pořadu obvinil ze lži. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD, 58) reagoval též rázně. Kvůli tvrzením, že NATO chystalo invazi a Češi připravovali ozbrojené povstání, si dokonce pozval na „kobereček“ ruského velvyslance Sergeje Kiseljova. Tvůrci pořadu ale trvají na tom, že dokument naopak odhaluje do té doby neznámá fakta. „Pořad je v souladu se všemi principy novinářské etiky. Vznikl na základě třístránkového dokumentu, který byl nedávno odtajněn. Jiná věc je, že některá fakta, která zazní ve filmu, se nelíbí současným elitám ve střední Evropě. Jsou to ale fakta, byť i nepohodlná,“ tvrdí Petr Fjodorov, šéf mezinárodních vztahů ve státním mediálním koncernu VGTRK, kde film vznikl. Blesk proto požádal renomovanou historičku Muriel Blaive z Ústavu pro studium totalitních režimů, aby se k dokumentu vyjádřila. Ta si dokonce myslí, že tvůrci pořadu nakonec chtějí svalit vinu za invazi v roce 1968 na občany tehdejšího Československa. Dokument měla letos vysílat Česká televize, ale Rusové nakonec práva na vysílání bez udání důvodu neprodali. Blesk ale pro vás dokument zhlédl a vybral 10 kontroverzních výroků, které v něm zazněly. Jsou to lži, nebo fakta, jak tvrdí tvůrci pořadu?
21.08.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2025 článků) , Miloš Zeman (17012 článků) , Sergej Fjodorov (6 článků)

Dokument Dobrý časy zachytil návrat Václava Neckáře

 
Na O2 TV je od úterý 26. března k dispozici premiéra dokumentu Dobrý časy. Je v něm zachycen návrat zpěváka Václava Neckáře na výsluní české hudební scény, k němuž došlo především prostřednictvím hitu Půlnoční i desky Dobrý časy.
26.03.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (254 článků)

Válková dál drtí své náměstky. Odvolala dalšího

 
Pro náměstky na ministerstvu spravedlnosti nastaly těžké časy. Helena Válková vládne resortu nemilosrdně. Tentokrát skončil její ekonomický náměstek Pavel Kasík. Stal se tak už třetím náměstkem, který Válkovou opustil. Na jaře odešla z ministerstva legislativní náměstkyně Hana Marvanová, ministryně pak krátce poté odvolala náměstka pro vězeňství Pavla Šterna.
02.12.2014 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (318 článků)

Vlaďka Erbová: Tajná svatba s Řepkou! Proč nastaly komplikace?

 
VIDEO: Modelka Vlaďka Erbová nafotila sexy editoriál pro magazín o autech. Při té příležitosti kápla božskou a promluvila o svatbě s bývalým fotbalistou Tomášem Řepkou. "Už jsme měli být svoji, ale nastaly komplikace," přiznala v rozhovoru!
21.06.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (841 článků) , Vlaďka Erbová (878 článků)

Vychrtlá žena: Nic nepomohlo, čekám na smrt!

 
Zázraky se sice dějí, ale to neplatí v případě Pavly Špadrnové (39) z Bíliny. Po zúžení žaludku zhubla ze 126 na 44 kilogramů. Lékař jí podle jejího názoru žaludek zúžil víc, než měl, a nastaly potíže, které nevyřešily ani další operace. Bandáž se lékařům nakonec nepodařilo odstranit, protože nastaly srůsty. Žena od té doby trpí, nyní prý už vše vzdala a čeká na smrt.
16.05.2011 05:20 |

podobné články

Ženíšek (TOP 09): Před 25 lety nastaly změny k lepšímu

 
Před čtvrt stoletím nastaly změny. Trvám na tom, že i přes všechna úskalí to byly nezpochybnitelně změny k lepšímu a že sedmnáctý listopad řádně oslavíme.
16.11.2014 13:46 |

podobné články

Bém: že mě kritizuje Havel mi nevadí, Svoboda si zaslouží diagnózu

 
Pražskému primátorovi Pavlu Bémovi nastaly kvůli nevydařenému projektu Opencard těžké časy. Naváží se do něho dokonce i exprezident Havel.
26.01.2010 09:35 |

podobné články

Mráz v Praze zabíjí: 6 mrtvých od čtvrtka!

 
Mrazy udeřily a lidem bez domova nastaly těžké časy. Jde jim o život. Jenom v Praze umrzlo od čtvrtka šest lidí. Podle dostupných informací patřili všichni k pražským bezdomovců. Roli při úmrtí hrál i alkohol. Situaci mají navíc od pondělí zkomplikovat mrznoucí srážky. Pozor na náledí si tak budou muset dávat především starší lidi a řidiči.
05.12.2010 11:15 |

podobné články

Litevci zakázali dětem energetické nápoje

 
V Litvě se nesmí prodávat energetické nápoje s vyšším obsahem kofeinu nezletilým. Parlament odhlasoval příslušný zákon ve čtvrtek. K obdobnému kroku by se mohly rozhodnout i další státy. Výrobcům nápojů jako Red Bull nebo Monster by pak nastaly těžké časy. 
16.05.2014 12:40 |

podobné články

ZRÁDCE! Götzeho čekají těžké časy, fanoušci Borussie ho nenávidí

 
Dvacetiletého německého záložníka Maria Götzeho čekají v Dortmundu těžké časy. Fanoušky Borussie pořádně naštval svým přestupem do konkurenčního Bayernu. Ti ho teď nazývají zrádcem, Jidášem a trhají dresy s jeho jménem.
24.04.2013 12:15 |

podobné články

Máme uprchlíky jen vítat a vítat. Přitom hrozí chemický útok, varuje Bašta

 
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta varuje, že se musíme připravit na krušnější časy. Časy předvídání teroristických útoků, časy, kdy se budeme muset kolem sebe rozhlížet stejně, jako to dělají občané Izraele, kteří vědí o teroristech své.
22.11.2015 08:06 |

podobné články

Předražené lékárničky jsou špičkou ledovce pochybných armádních nákupů

 
Zlé časy nastaly pro velitele základny zdravotnického materiálu v Bystřici pod Hostýnem Jiřího Pláška. Ministr obrany Alexandr Vondra na něj podal trestní oznámení kvůli zneužití pravomocí úřední osoby a pro obcházení zákona o veřejných zakázkách.
24.01.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1110 článků) , Jiří Vondra (73 článků)

Temné časy pro obchodníky: Nikdo už nechce platit plné ceny

 
Prodejcům (nejen) oblečení nastávají těžké časy. Lidé jsou stále méně ochotni nakupovat za plné ceny. Obchodníci si přitom pod sebou podřezali větev vlastnoručně. Naučili totiž zákazníky na pravidelné slevy. A ohrožuje ještě navíc i něco jiného…
27.10.2015 16:06 |

podobné články

Po neplatičích povinného ručení jdou nekompromisně exekutoři a vymahači dluhů

 
Neplatičům povinného ručení nastaly opravdu zlé časy. Tisíce z nich končí nyní u soudů a na desítky z nich nastoupil exekutor. Často musí navíc platit statisícové škody po nehodách, které zavinili a po nichž se často na ně přijde. Česká kancelář pojistitelů (ČKP) jen za poslední tři měsíce podala bezmála 2130 žalob.
12.10.2010 12:40 |

podobné články

Premiér Sobotka: Dokument ČR 2030 by se měl stát základem pro plány rozvoje

 
Rada vlády pro udržitelný rozvoj (RVUR) schválila klíčový dokument pro rozvoj Česka na dalších třináct let. Dokument Strategický rámec Česká republika 2030 definuje nejdůležitější trendy, se kterými se bude Česká republika muset vyrovnat a také cíle, kterých chce v příští dekádě stát ve spolupráci s municipalitami, se soukromým i neziskovým sektorem dosáhnout.
21.03.2017 19:45 |

podobné články

Mrazům podlehlo už devět bezdomovců

 
Mrazivá noc na pátek se stala osudnou devětašedesátiletému muži, který umrzl na zastávce MHD v Brně-Bohunicích. Větší štěstí měl muž z Olomoucka, kterého našli v Řečkovicích a včas dopravili do nemocnice. Udeřily mrazy a pro stovky a tisíce lidí bez domova nastaly krušné časy. Města, na jejichž ulicích žijí, jim pomoc poskytují, ale stále s většími finančními problémy.
28.01.2012 07:30 |

podobné články

Utrápená Míša Maurerová: Její dvojčátka se koušou a mlátí!

 
Pro herečku Míšu Maurerovou (33) nastaly nepříjemné časy. Nejenže se jí kvůli aférce zhroutilo manželství, ale dávají jí pořádně zabrat i její čtyřletá dvojčátka Pepík a Magdalénka.
29.03.2013 05:15 |

podobné články

Utrápená Míša Maurerová: Její dvojčátka se koušou a mlátí!

 
Pro herečku Míšu Maurerovou (33) nastaly nepříjemné časy. Nejenže se jí kvůli aférce zhroutilo manželství, ale dávají jí pořádně zabrat i její čtyřletá dvojčátka Pepík a Magdalénka.
30.03.2013 11:07 |

podobné články

Partyšové se během rozvodu mění postava: Nejdřív byla jak nit a teď přibírá. Začínají se jí rýsovat paže zápasníka!

 
Na moderátorce "Gábině Partyšové":http://www.extra.cz/tema/partysova (34) se rozvod s "Josefem Koktou":http://www.extra.cz/tema/josef-kokta (56) pořádně podepsal. Jakmile se provalila aféra jejího manžela s "Ornellou Štikovou":http://www.extra.cz/tema/ornella-stikova (20) a že s ní známý donchuán čeká dítě, nastaly pro Gábinu krušné časy. V médiích se neomílalo nic jiného, dokud Ornella neporodila. Mezitím se následky excesu Kokty na Gábině začaly projevovat v podobě rapidního úbytku váhy. Už tak drobná moderátorka ztrácela jedno kilo za druhým a klidně by mohla oblékat modely ze šatníku Victorie Beckham. Teď je ale všechno jinak a Gábina na svém těle očividně nosí kila navíc.
30.04.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Victoria Beckham (758 článků) , Josef Kokta (822 článků)